11.11 Tamsiosios muzikos festivalis “Helloween”

Muzika, poezija, dailė bei kitos su menais susijusios temos.
Post Reply
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2006-11-08 13:33

Jau penktus metus organizuojamas tradicinis tamsiosios muzikos festivalis “Helloween”, šiemet sudrebins Tauro kalną lapkričio 11 dieną, šeštadienį. Praėjusiais metais festivalis buvo pirmą kartą festivalis surengtas Vilniuje ir sulaukė didžiulio dėmesio, sutraukdamas virš 700 tamsiosios muzikos gerbėjų.

http://www.dangus.net/news/naujienos_x2.htm

Ar kas susigundys prisidėti?
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2006-11-08 19:45

Manau kad aš, esu tokios "tamsiosios" muzikos gerbėjas.
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2006-11-11 16:15

Pasistengsiu neapvilti pasitikėjimo :) Turiu vilties, kad XESS pavarys mano mėgstamų gabalų :)
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2006-11-12 01:43

Taigis, rašau kol neataušo įspūdžiai :) Iškart noriu perspėti, kad muzikoje nenusimanau, todėl mano įvertinimas bus itin subjektyvus ir nemokšiškas :)

Renginiui (vieta - "Mulen Ružas" aka Profsąjungų kultūros rūmai) buvo pasirinktas toks pat formatas kaip ir "Kunigundos" metu - priepirtyje buvo sukami klipai (Mensonas, Depeshe Mode, Evanescence, Laibach, Rammstein ir kitas gėris). Galima buvo ramiai pasėdėti prie staliuko, kurių ten buvo pakankamai.

Tuo tarpu pagrindinėse patalpose grojo:

1. DREAMLAND POETRY - jauna lietuvių grupė. Pasirodė visai neblogai, tiesa, reikalą gadino prasta aparatūra, galbūt kažkiek prisidėjo piktnaudžiavimas elektroniniais efektais ir vengimas daugiau garso skirti vokalui. Visgi turiu vilties, kad grupė neiširs ir pradžiugins mane studijoje įrašytu disku.

2. Red Emprez. Šią lenkų grupę be ypatingo sąžinės graužimo iškeičiau į brendį. Be gitarų man kaip be duonos.

3. DIS PATER. Prisipažinsiu, juos anksčiau turėjau girdėti, ir ne kartą, bet kažkaip nekrito širdin. Vis dėl to likau sužavėtas tiek muzikos, tiek vaizdo - simpatiška panelė scenoje atlikinėjo choreografinius numerius, pūtė ugnį ir žongliravo fakelais.

3. DAS ICH. Grupės pavadinimas tiksliai atitiko tai, ką tie vokiečiai darė - būtent, garsią skanduotę pagal ritmą, tyliai grojant sintezatoriui. Praeivio replika: "A, čia dar tie šūdmaliai!". Prisiverčiau neiti namo, nes po jų turėjo groti XESS.

4. XESS - jei tikėsime "Dangaus" informacija, viena iš seniausių lietuviškų gotikinės scenos grupių. Gal tai ir tiesa, bet senatvė, kaip sakoma, ne pyragai - tiems, kam patiko jų dainos "Pervert Messiah", "Self Crucifixion", "Įkask man!", "Blood, money and sex", patariu nebepuoselėti tuščių iliuzijų. Upelis teka - vanduo negrįžta.

PABAIGAI. Grįžau namo su kompaktais ir bjauria mintimi, kad jei ne mano sentimentai XESS'ams, grįžęs būčiau anksčiau ir ne toks nusirūkęs :cry:

Dabar lauksime kolegos Pszczolarz ataskaitos :)
User avatar
Azuolas
skeptikas
Posts: 591
Joined: 2004-04-18 12:46
Location: Vilnius, Kaunas

2006-11-12 16:26

Vajezus wrote:
3. DAS ICH. Grupės pavadinimas tiksliai atitiko tai, ką tie vokiečiai darė - būtent, garsią skanduotę pagal ritmą, tyliai grojant sintezatoriui. Praeivio replika: "A, čia dar tie šūdmaliai!". Prisiverčiau neiti namo, nes po jų turėjo groti XESS.
keista, aš kaip tik dėl šios grupės kažkada galvojau eiti ten. Įrašai das ich labai patinka. :roll:
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2006-11-14 16:34

Ramzajus wrote:Mane iš šio sąstato domina vieninteliai Dreamland Poetry. Iš kolegų, mačiusių juos per "Naują kraują", prisiklausiau pozityvių vertinimų, kaip apie doomišką grupę. Tik iš mano turimo vienintelio jų gabalo mp3 (A war between) toks įspūdis nelabai susidaro....
Doomo, atrodo, mažiau, nei tų pačių Dis Pater muzikoje. Bet, kaip sakiau, klasifikacijose nelabai nusimanau. Nors kas iš jų gausis, parodys laikas :)
Post Reply