Jus pakeitusios knygos

Muzika, poezija, dailė bei kitos su menais susijusios temos.
nežiniakastoks
naujokas
Posts: 3
Joined: 2008-02-15 22:53

2008-02-20 16:14

Laba! Būtų įdomu sužinot, kokia knyga padarė didesnę ar mažesnę įtaką jums, jūsų mąstymui, požiūriui.

Arba isivaizduokit: staiga sužinot, jog rytoj pamiršit viską, ką skaitėt per tiek laiko. Kokią knygą paslėptumėt po lova, kad kitą rytą vėl pradėt skaityt iš naujo? :)

Aš ką tik baigiau 1984-uosius. Kiekvieną puslapį, pastraipą, žodį skaičiau su velnišku susidomėjimu. Ir tik baigęs supratau, kokį ji man žvėrišką įspūdį paliko. Ką dar panašaus patartumėt paskaityt? Panašaus, tai ne būtinai kažką (anti)utopinio, tačiau kažką tokio, kai baigęs knygą, gali sėdėt porą valandų, žiūrėt į vieną tašką ir mąstyt apie tai, ką skaitei. Ačiū iš anksto.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-02-20 17:12

1) Šventas Raštas. - Neperdedu ir ne ironizuoju. Kiekvienas, manau, šį tekstą turėtų perskaityti, bet ne todėl, kad ten išminties daug, bet todėl, kad tai objektyviai viena iš įtakingiausiu knygų istorijoje. Su kiekviena perskaityta knyga atsiveria akys ir prasiplečia sąmonė, bet su šita knyga man taip nutiko labiausiai. :)

2) Dar labai veikia visos B.Russell knygos.

3) Taip pat visokiausios knygos, kur konceptualiai aiškinama fizika: nuo R. Karazijos iki tų, kurias pučiuosi iš neto.

4) Iš grožinės išskirčiau F. Dostojevskį, ypač "Brolius Karamazovus". :)
User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2008-02-20 17:55

Koranas ir Biblija. Šitos knygos labai padėjo suformuoti mano pasaulėžiūrą, ideologiją, po sąlyginai ilgos religijos praktikos. :roll:
nežiniakastoks
naujokas
Posts: 3
Joined: 2008-02-15 22:53

2008-02-20 19:27

Ačiū už atsakymus, pasidomėsiu visais autoriais.

O kas dėl šito forumo, jį jau skaitau apie dvejus metus, tik prisiregistravau nesenai. O priregistravau todėl, nes atsibodo iš kavos tirščių burt, ar parašė kas naują žinutę, ar ne. O apie Kompiuterijoą, arba tiksliau kas iš jos liko, - atskira kalba. :)
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-02-20 19:32

nežiniakastoks wrote:Ačiū už atsakymus, pasidomėsiu visais autoriais.
Ypač Korano ir Šventraščio autoriais pasidomėk... :D Jei ką sužinosi, būtinai pranešk. :)
User avatar
suvirintojas
pradedantis
Posts: 202
Joined: 2007-10-03 22:46
Location: Laipėda

2008-02-21 01:28

Na, Vonegutas smarkiai įspyrė, dar Selindžeris su savo apsakymais ir apysakom. Charmso kvailystės tiko. Bet jei reik knygos pavadinimo, tai sakyčiau Viljamo Pochliobkino "Įdomioji kulinarija". :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-02-21 02:03

Kažkada seniai – A. S. LaVey, „Satanic Bible“, gerokai mažiau seniai – A. Camus, „Svetimas“.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-02-21 02:59

RB wrote:Kažkada seniai – A. S. LaVey, „Satanic Bible“, gerokai mažiau seniai – A. Camus, „Svetimas“.
LaVey - tai ten anekdotai, o štai Camus - tikras Dievas, ypač jo "Krytis" (nors yra ir kitas pavadinimas) ar "Maras". Už pastarąjį ne veltu ir gavo nobelį. "Svetimas" man kažkaip nepaliko įspūdžio. :)
---
Prie progos paklausiu, kokia literatūra geriausiai supažindina su evoliucija, genetika ar šiaip tokiais biologiškais dalykais. Fizikai tai daug visko yra (ypač labai patiko "Motion Mountain", kur Ateonas kažkur nuorodą įmetė). O kaip su tom biologijom? Ar galima kur rasti tuos dalykus taip ūkiškai humanitarams paaiškintus? Gal kokių Dawkinso ar Shermerio knygų, o ne straipsnių, galima nete gauti? :)
User avatar
Morrigan
skeptikas
Posts: 516
Joined: 2004-09-06 18:51
Location: Kaunas

2008-02-21 10:33

Kažkada seniai knygos leisdavo visai kitaip pajusti pasaulį ir labai įdomiai iškraipydavo realybę. prisidedu prie liaupsių A. Kamiu ir jo "Kryčiui", nuostabių dalykų patyriau skaitydama E.M Remarko "Trys draugai" ir "Juodasis Obeliskas", F. Kafkos "Procesą" (nuo ypač intensyvaus skaitymo kelionėj į univerą ir iš jo, paskaitose ir bet kada, kai tik akys laisvos pradėjo vaidentis "įskilimai realybėje") :D
įdomūs potyriai, bet per daug geri ir malonūs, kad kaip nors galėtų pakeist.
montecarlo
naujokas
Posts: 7
Joined: 2009-10-08 20:30
Location: Krizgniaužtis

2009-10-08 21:32

Slėpčiau po lovą tik David'o G. Myers'o knygą :) 'Psichologija'.
reklamosauka
pradedantis
Posts: 128
Joined: 2009-09-17 12:18

2009-10-09 10:36

Sunku rekomenduoti gyvenimą keičiančią knygą, nes skaitoma ji turi atitikti dabartinę būseną ir amžių gal net. Pvz, man labai įtaką padarė Clarissa Pinakola Estes "Bėgančios su vilkais", bet spėju, daugumai vaikinų vargu ar ji padarytų įspūdį. Kad ir kaip juokingai skambėtų, pasaulėžiūrai daug davė "Alisa stebuklų šalyje", daug kartų skaičiau ir turbūt dar paskaitysiu.

Motinystei ruošiantis labai tiko Tuvė Jahnson su savo muminukais, tėvystei gal irgi tiktų :)

Matai, mano išvardintos knygos labai nepanašios į tas, kurias vardino anksčiau pasisakusieji, todėl rekomendacijos rekomendacijom, bet savo knygas turėsi rasti pats, daug daug skaitydamas tiesiog.
User avatar
šmurkšt
naujokas
Posts: 19
Joined: 2010-10-30 23:03

2010-12-08 14:18

Singuliaras wrote:
RB wrote:Kažkada seniai – A. S. LaVey, „Satanic Bible“, gerokai mažiau seniai – A. Camus, „Svetimas“.
LaVey - tai ten anekdotai, o štai Camus - tikras Dievas, ypač jo "Krytis" (nors yra ir kitas pavadinimas) ar "Maras". Už pastarąjį ne veltu ir gavo nobelį. "Svetimas" man kažkaip nepaliko įspūdžio. :)
---
Prie progos paklausiu, kokia literatūra geriausiai supažindina su evoliucija, genetika ar šiaip tokiais biologiškais dalykais. Fizikai tai daug visko yra (ypač labai patiko "Motion Mountain", kur Ateonas kažkur nuorodą įmetė). O kaip su tom biologijom? Ar galima kur rasti tuos dalykus taip ūkiškai humanitarams paaiškintus? Gal kokių Dawkinso ar Shermerio knygų, o ne straipsnių, galima nete gauti? :)

"Svetimas"man irgi ispudzio nepaliko. Pasirode ziauriai panasus i Kafkos Procesa (kuris ispudi paliko), nelabai originalus kitaip sakant.

po lova slepciau kazka apie fizika, naudingiausia butu turbut. Paskaicius kad is Hawking "visata kiesuto kevale" imunitetui suformuoti, jau nebaisu butu biblija i rankas imti
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2010-12-08 18:12

David Friedman - machinery of freedom

ir

Bill Bonner - Mobs, Messiahs, and Markets.
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-03-18 01:41

Aš paslėpčiau visas Carloso Castanedos knygas. Na, bet jei reikėtų tik vieną, tai gal „Sakmės apie jėgą“. Negalėčiau pasakyti, kad jo knygos labai pakeitė mano mąstymą, labiau jį patvirtino ir patvirtino iš anksčiau turimas žinias, tik parodė visa tai iš kito taško, apsakė visa tai kitais žodžiais ir padėjo tai suprasti giliau.
V3N
naujokas
Posts: 22
Joined: 2011-05-22 11:11

2012-03-19 22:58

Man dar jaunam būnant požiūrį pakeitė "vakarų fronte nieko naujo", gal kiek realistiškesnį požiūrį į pasaulį paliko. O praėjusiais metais, gal čia ir banalu pasirodys, bet "dievo iliuzija", padėjo išsilaisvinti iš savo paties uždaro mąstymo :) (bent jau padarė tam pradžią)
JokubasMas
naujokas
Posts: 1
Joined: 2020-01-23 09:21

2020-07-27 12:52

Mane asmeniškai stipriai paveikė Tara Westover knyga "Apšviestoji"
Last edited by JokubasMas on 2020-08-05 07:37, edited 1 time in total.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-07-27 13:26

JokubasMas wrote:
2020-07-27 12:52
Mane asmeniškai stipriai paveikė Tara Wstlover knyga "Apšviestoji" [..]
Sveikas, Jokūbai. Leisk atspėsiu - užsiregistravai mūsų forume vien tam, kad pareklamuotum tą knygą, ane? Gaila tik, kad neradai pakankamai laiko parašyti autorės pavardę be dviejų klaidų.

Sprendžiant iš aprašymo, ta knyga labai jau neša į eilinę feministinę "girl power" fantaziją, kokių nūnai buvo prirašyta kalnai. Jei netyčia susidurčiau su tokiu šedevru knygyne, tai laikyčiausi bent 3 metrų atstumu nuo skyrelio, kur ta knyga būtų padėta. Mat esu baisiai išrankus.. Ir plius gal truputį seksistas.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-07-27 14:36

JokubasMas wrote:
2020-07-27 12:52
Mane asmeniškai stipriai paveikė Tara Wstlover knyga "Apšviestoji" (https://www.patogupirkti.lt/knyga/apsviestoji.html). Perskatęs šią knygą iš dalies pradėjau savimi tikėti, tai ką darau, kaip darau, ir ko iš viso to siekiu. Rekomenduoju visiems, kurie praradę tikėjimą savimi ar jo iš vis niekada neturėjo, nes juk svarbiausia, kad mes visi esame skirtingi žmonės, su skirtingomis idilėmis, todėl neprivalome siekti to, ką paisekė kiti, o turime būti atsakingi už savo gyvenimą taip kaip mokame.
Palauk tai tu Jokubas ar Jokuba?
Post Reply