Apklausa: Ką jums reiskia zodis "Laisvamanis", "Skeptikas"?

Ką veikiate laisvalaikiu? Turite savo hobi? Papasakokite apie visa tai čia!
Post Reply
Khan
pradedantis
Posts: 334
Joined: 2006-09-04 15:42

2009-12-10 08:47

Paskutinio meeto metu on the fly sumastem, kad reikia cia pat padaryti pasidaryti pramogu - atlikti apklausa :D Del ko? Nes nesutariam koki cia varda naujai kuriamam klubui duoti. Ir zodis Skeptikas, ir Laisvamanis turi savu pliusu ir minusu. Taip pat galvojom ir kitus zodzius kaip "Šviesiai"(Edit: "Šviesūs"), Mitų griovėjai (MythBusters) ir t.t... Bet tokio zodzio, kuris gerai atitiktu klubo veikla taip atrodo ir nesugalvojom, nes nebuvo tokio masinio pritarimo: va, sitas zodis tai tinka! :)
Su kuo jums asocijuojasi zodziai "Laisvamanis", ir su kuo "Skeptikas"?
Buvo apklausinejami baro "Busi trecias" lankytojai, taip pat ir dar vieno netoliese esancio baro lankytojai. Reikia pastebeti, jog buvo apklausinejami baru lankytojai, taigi kai kurie is ju turbut buvo neblaivus, taip pat iskarto klausiama visos grupeles nuomone o ne po viena zmogu :) Del sitokiu panasiu dalyku galejo buti pateikta ju nuomone iskreiptai, bet kad ir sitaip tai vistiek manau yra daug daug geriau negu nieko. Apklausa sutiko atlikti Aliona ir Reda, dekui joms uz tai :)
Rezultatai:
Laisvamanis
Laisvas
Apie viską mąsto laisvai
Visiškai viskas nesvarbu
Laisvės manijakai
Charlie the unicorn
Visiems duoda
Istorija nutyli

Skeptikas
Viską pasveria
Jei vaikinai mano apie paneles skeptiskai, tai jie ne tos pakraipos
Visa laika nepatenkintas, visa laika kritikuoja
Skeptikai = blogis
Egoistai ir siknos
Px
Geras oras

O kokie jusu argumentai uz/pries zodzius "Skeptikas", "Laisvamanis", ir kitus duotus arba jusu paciu sugalvotus zodzius? :)
Last edited by Khan on 2009-12-10 09:48, edited 2 times in total.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-12-10 09:32

reklamosauka
pradedantis
Posts: 128
Joined: 2009-09-17 12:18

2009-12-10 10:43

Šviesūs - nušvitimas.. Gali su religiniais fanatikais maišyt :)

O skeptikas man patinka, bet kažkodėl sukelia neigiamas asociacijas aplinkiniams.

O kaip pvz. "Logikai"? Nors irgi, labai į matetmatiką neša..
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2009-12-10 10:50

"Šviesūs" man visai neskamba ir verčiant šį vertalą atgal į anglų kalbą gaunasi lights, kas asocijuojasi geriausiu atveju su silpnom cigaretem :) Jei jau "brights" tai manau geresnis vertimas "sumanūs" arba "nušvitę" :D
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-12-10 14:41

reklamosauka wrote:Šviesūs - nušvitimas.. Gali su religiniais fanatikais maišyt :)
Taip. Taip jau būna, kai mėgini apjungti žmones į vieną konkrečią grupę ir suteiki jiems pavadinimą.
fizikanas wrote:"Šviesūs" man visai neskamba ir verčiant šį vertalą atgal į anglų kalbą gaunasi lights, kas asocijuojasi geriausiu atveju su silpnom cigaretem :) Jei jau "brights" tai manau geresnis vertimas "sumanūs" arba "nušvitę" :D
Šviesūs asocijuojasi su nušvitimu, švietimo epocha, su apskritai apšvieta. Sakoma, "šviesus žmogus", "apsišvietęs". Ir, visgi, Šviesūs išvertus atgal į anglų kalbą ir išeina Brights. Tikrai ne "lights", nes tai būtų "lengvučiai" arba "šviesos" (skleidžiamos šviestuvų).
Ta pati dviguba prasmė išlaikoma tiek originale Brights, tiek ir vertime Šviesūs. Pvz.: žmogus gali būti Šviesus, tačiau jis nebūtinai turi būti apsišvietęs, nors Šviesūs neretai tokiais būna.

Arba Šviesūs, arba loginiai pozityvistai, mat tik tai iki galo nusako tas pažiūras, kurias norime propaguoti (nebent yra dar terminų, kurių nežinau. Jei taip - sakykit). Renkuosi paprastesnį ir maloniau skambantį pokalbiuose. Žmonės, išgirdę žodžius "loginis pozityvizmas", "skepticizmas", "logika", "ateizmas"... Jie iš karto užsiblokuoja. O štai žodis Šviesus sukelia malonias asociacijas, nėra priešiškas, sukelia žmonėms natūralų norą domėtis kas tai yra.

Na, bus matyt, iš tiesų, kaip nuspręsite - taip ir bus. Man tinka bet kas, kas apibūdina požiūrį, kuris priima natūralistinį pasaulio suvokimą ir remiasi tikrovės faktais bei logika.
User avatar
entity
naujokas
Posts: 96
Joined: 2005-07-13 19:20
Location: Vilnius
Contact:

2009-12-10 16:45

"sviesus" turi ta neigiama prasme, kad skamba labai arogantiskai. Bent jau man taip atrodo.
Antra vertus, "skeptikas" su pasiputimu ir pan. jau seniai susieta, tai galima isbamdyti ir nauja pavadinima :)
Prasosi dar viena apklausa gatveje :D

//sorry uz lietuvybiu nebuvima, esu ne namie, o cia kazkodel neisijungia :(
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2009-12-10 17:52

laisvamanis tai tik religiniu poziuriu mastantis kitaip nei nustatytos dogmos (toli grazu nebutinai ateistas. greiciau eretikas)
skeptikas tai galbut gyvenimo budas kuris privercia atsargiai rinktis informacija netiketi bet kokiais paistalais ir pirmiau pagalvoti tik po to pasakyti ka nori (o ne atvirksciai ka daro didzioji zmoniu dalis).
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2009-12-10 18:57

son wrote:laisvamanis tai tik religiniu poziuriu mastantis kitaip nei nustatytos dogmos (toli grazu nebutinai ateistas. greiciau eretikas)
skeptikas tai galbut gyvenimo budas kuris privercia atsargiai rinktis informacija netiketi bet kokiais paistalais ir pirmiau pagalvoti tik po to pasakyti ka nori (o ne atvirksciai ka daro didzioji zmoniu dalis).
Laisvamanybė toli gražu neapsiriboja religija:
Freethought is a philosophical viewpoint that holds that opinions should be formed on the basis of science, logic, and reason, and should not be influenced by authority, tradition, or any other dogma. The cognitive application of freethought is known as freethinking, and practitioners of freethought are known as freethinkers.
http://en.wikipedia.org/wiki/Freethought
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2009-12-17 16:10

Vajezus wrote:Laisvamanybė toli gražu neapsiriboja religija:
Freethought is a philosophical viewpoint that holds that opinions should be formed on the basis of science, logic, and reason, and should not be influenced by authority, tradition, or any other dogma. The cognitive application of freethought is known as freethinking, and practitioners of freethought are known as freethinkers.
http://en.wikipedia.org/wiki/Freethought
taip. taciau klausimas ka JUM reiskia sie zodziai tai ir atsakiau:) pagal temos pirma zinute daugumai tai isvis tusti arba su esme visiskai nesuristi zodziai..
User avatar
ToxisLT
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2007-03-09 11:34

2009-12-18 12:55

ash chia kazhkada pamislyjau, kad man labai patinka zhodis Illuminati. Taip, jis savyje turi kazhkokiu sektos bruozhu, taip jis, deka paskutiniu filmu, turi bazhnychios nekentima - bet man tai netrukdo, nes bazhnychios, ar verchiau bazhnychiu ash ish tikro nekenchiu (ne pastatu - pastatu nekest butu kazhkaip ne visai protinga:). O ir pats jis savyje laiko tiek apshvietos prasme - suprask, illiuminachiams priklausantis zhmogus turi but apsishvietes. Tiek kazhkokios nezhinomybes, ar pavadinkim mistishkumo (kurio viduje kaip ir nera, bet tai geras selling point'as :). Plius "reklamos" shitam zhodzhiu nereikia - ji jau ishreklamavo tas pats filmas ar knyga:) Tiesa su tuo ateina ir neigiama puse "eee, tai jus tie, kurie vatikana sprogdint norit".
Khan
pradedantis
Posts: 334
Joined: 2006-09-04 15:42

2009-12-19 20:47

Na mano subjektyvi nuomone apie kelis pavadinimus:
Skeptikas -
stiprus argumentai uz:
Tai jau veikia. Yra puslapis, forumas, jau susirinke panasiu paziuru zmones.
Uzsienyje panasiai uzsivadine organizacijos jau uzsiima svieciamaja veikla.
http://www.google.lt/search?hl=lt&safe= ... rt=10&sa=N
Rezultatai nuo 11 iki 20 iš maždaug 10.200.000 užklausai skepticism.


Laisvamanis -
stiprus argumentas uz:
Jie jau ieje i Lietuvos istorija. Mano ziniomis jau yra buvusi laisvamaniu organizacija prieskario Lietuvoje.
http://www.google.lt/search?hl=lt&safe= ... &oq=freeth
Rezultatai nuo 1 iki 10 iš maždaug 961.000 užklausai freethought.

Sekuliarieji humanistai -
argumentai uz:
humanizmas - labai teigiamos asociacijos kyla
argumentai pries:
Nelabai apie juos kazka zinau, is to darau nelabai pagrysta isvada jog nelabai Lietuvoje sis zodziu junginys zinomas ar aktualus...
du zodziai, ne vienas
kazkaip perdaug jau moksliskai bent jau man skamba...
ka reiskia sekuliarieji? :) Ta prasme jei man 3 kurso VU studentui reikia pasiziureti ka tai reiskia i wiki, na tai ne man vienam tas zodis gali buti nezinomas :D
Ok, paziurejau, visai nieko, geris :)
http://www.google.lt/search?hl=lt&safe= ... =&aq=f&oq=
Rezultatai nuo 1 iki 10 iš maždaug 3.380.000 užklausai secular humanists.
Rezultatai nuo 1 iki 10 iš maždaug 16.000.000 užklausai secular.

Illuminati - va cia tai egzotika :)
argumentai uz:
Mano manymu is tokio pavadinimo gali buti labai stiprus marketingas ir patekes i viesuma gali labai ir labai placiai nuskambeti jei pasirodysim jog rimtai tuo uzsiimam...
argumentai pries:
Kazkaip radikaliai skamba :) Jauciu didele rizika ir nezinau kaip reaguotu zmones bei kas is to iseitu jei sitaip uzsivadintume... Extreemas :D
Ir isvis labiau tai kazkokia pogrindine organizacija rezgancia samokslus uznesa, nei kad uzsiimancia svieciamaja veikla...
http://www.google.lt/search?hl=lt&safe= ... =&aq=f&oq=
Rezultatai nuo 1 iki 10 iš maždaug 8.550.000 užklausai illuminati.

"Šviesūs" (The Brights) -
argumentai uz:
nesuteptas pavadinimas. Kai kurios kylancios asociacijos yra susijusios su svietimu.
argumentai pries:
kazkaip tik dabar apie juos suzinojau, kai d3monas paminejo... Mano nuomone nelabai Lietuvoje zinomi... :guilty:
http://www.google.lt/search?hl=lt&safe= ... rt=10&sa=N
Rezultatai nuo 11 iki 20 iš maždaug 133.000.000 užklausai the brights. Lol wtf??? :D

Ateistas -
stiprus argumentas uz:
Europoje ateizmas isvis atrodo lyg ant bangos
stiprus argumentas pries:
Dauguma Lietuvos zmoniu zodi ateistas supranta kitaip, nei kad uzsienyje
Mano nuomone Lietuvoje daugumai ateizmas vis dar labiau asocijuojasi su SSRS ir visa jos antihumaniska, smegenis plaunancia propaganda, kuri visiskai negerbia zmogaus laisviu, teisiu, nuomones raiskos ir net paprasciausios gyvybes. Militaristinemis priemonemis, prievarta ir zmoniu smegenu plovimu net buvo kesintasi i musu valstybe. Zuvo zmones... Jog toks poziuris susidares i juos bent jau man tai visiskai suprantama, nes vos 18 metu praejo kai paskutiniai sovietu sajungos tankai isvaziavo is Lietuvos.
Kai tuo tarpu europoje tarkim ateizmas mano nuomone = tiesiog netikejimas dievu, maistavimas pries sistema geraja prasme kai matoma jog sistema juos spaudzia, gali buti gan patikimas zenklas jog zmogus issilavines, nebijo mastyti kitaip, turi kritini mastyma ir t.t...
http://www.google.lt/search?hl=lt&safe= ... =&aq=f&oq=
Rezultatai nuo 1 iki 10 iš maždaug 15.300.000 užklausai atheist.
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2009-12-20 00:19

Iliuminatai tikrai neblogai skamba :thumbsup: Buvau sugalvojus kažkokių pavadinimų, bet nebepamenu. Tik kilo klausimas, kodėl visi būtinai siūlo pavadinimą kaip žmonių grupei įvardinti, juk galima būtų kaip pačiam klubui įvardinti (pvz., „Švietimas“, bet čia tik kaip pavyzdys, kad suprastumėt, ką turiu omeny :mrgreen:).
User avatar
Dekonstruktorius
naujokas
Posts: 117
Joined: 2009-12-16 14:28

2010-01-03 14:28

Aš save tiksliausiai apibrėžčiau kaip postmodernistą (visi kiti čia paminėti žodžiai man atrodo per daug įrėminantys).

"Simplifying to the extreme, I define postmodern as incredulity towards metanarratives" - Jean-François Lyotard

"Metanarrative - is a global or totalizing cultural narrative schema which orders and explains knowledge and experience" - John Stephens

Nežinau kuo tai tiksliai skiriasi nuo kokio pironiškojo skepticizmo, bet tikriausiai tuo, kad mes pragmatiškai vadovaujamės mikronaratyvais ir atsisakome universalumo.
Nes nesutariam koki cia varda naujai kuriamam klubui duoti.
Aš būčiau siūlęs kokį "Postmodern club of the Void", ar tiesiog "Club of the Void". Žodį "Void" galima pakeisti į "Abyss".
gurumuru
naujokas
Posts: 4
Joined: 2021-08-25 18:45

2021-08-25 18:54

Man skeptikas labiau skamba neigiamai. :D
Post Reply