Ąžuolas vėl pateko į Delfi

Žinote neblogą juokelį? Pasijuokime kartu :)
Post Reply
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2006-11-09 13:50

Ąžuolas ir vaidilutės
Senovės graikai tikėjo, kad ąžuolas – Visatos bendraamžis ir kad žemė be ąžuolų niekada nebuvusi. Lietuvoje tikėta, kad dievas Perkūnas į ąžuolo pliauską įskėlė ugnį, ir mergaitės vaidilutės šventkalniuose savo krašto žmonėms kūreno ir saugojo ją, kad neužgestų

Skleidžia bioenergiją
Ąžuolo galia – neišgalvota. Neseniai vienas mokytojas, ligos palaužtas, nebegalėjo vartoti jokių vaistų. Tada kas antrą rytą keldavosi pusę penkių, dviračiu važiuodavo iki savo mylimo ąžuolo ir medituodamas ilgai po juo stovėdavo. Po pusmečio pradėjo jaustis geriau, o dar po metų pasveiko, jėgos grįžo. Mokslininkai ištyrė, kad nematoma ąžuolo bioenergija iš tiesų veikia teigiamai.

http://www.delfi.lt/news/DELFI_for_wome ... d=11168882
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2006-11-09 14:40

Įdomu kokių būdų tie mokslininkai atrado bioenergetinę Ąžuolo galią. :D
User avatar
egisz
pradedantis
Posts: 309
Joined: 2004-11-28 11:37
Location: Kaunas
Contact:

2006-11-09 14:47

Na aš ir mėgstu Ąžuolyne pabūt, ypač kai labai nervuojuos pasisemiu ramybės,atgaunu jėgas:)
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2006-11-09 15:15

Pszczolarz wrote:Įdomu kokių būdų tie mokslininkai atrado bioenergetinę Ąžuolo galią. :D
Ąžuolui uždėjus ant galvos rankas, praregėjo akli, kurti ėmė girdėti, o šarlatanai bioenergetikai atgailavo ir vaikščiojo atidavinėdami žmonėms pinigus :)
User avatar
Azuolas
skeptikas
Posts: 591
Joined: 2004-04-18 12:46
Location: Vilnius, Kaunas

2006-11-09 16:57

Nežinojau, jog tokių galių turiu :D
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2006-11-09 18:53

Azuolas wrote:Nežinojau, jog tokių galių turiu :D
A tamsta be visa to dar ir entas (nes vaikshtai) :wink:
User avatar
Azuolas
skeptikas
Posts: 591
Joined: 2004-04-18 12:46
Location: Vilnius, Kaunas

2006-11-09 21:04

Bet reikėtų pradėti jau man ir biznį sukti :D
Vajezus wrote:Ąžuolui uždėjus ant galvos rankas, praregėjo akli, kurti ėmė girdėti, o šarlatanai bioenergetikai atgailavo ir vaikščiojo atidavinėdami žmonėms pinigus :)
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2006-11-12 22:19

Azuolas wrote:Bet reikėtų pradėti jau man ir biznį sukti :D...
Tai kad biznis jau seniai isibegejes: Konjakas, brendziai, viskis ir t.t. ... brandinami Azuolo statinese ;) Daba tik uz copyraita galima neblogai prasigyvent :D
martynas(ka)
naujokas
Posts: 1
Joined: 2013-04-28 10:41

2013-04-28 10:46

Juokas juokais, bet aš ir pats einu prie ąžuolo pabūti, kai tėviškėje vasarą atostogaujame. Čia gal eilinis placebo efektas, gal pačios atostogos padeda, bet tikrai atsigaunu, pasisemiu jėgų. Kažkuo juk reikia tikėti :)
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2013-04-28 22:04

martynas(ka) wrote:Juokas juokais, bet aš ir pats einu prie ąžuolo pabūti, kai tėviškėje vasarą atostogaujame. Čia gal eilinis placebo efektas, gal pačios atostogos padeda, bet tikrai atsigaunu, pasisemiu jėgų. Kažkuo juk reikia tikėti :)
arba gal tiesiog ramybej pabuvus pailsit ir nesvarbu ar tai azuolas ar siaip pusu giraite o gal atokus papludimys.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-04-29 11:50

martynas(ka) wrote:Kažkuo juk reikia tikėti :)
O kam reikia kažkuo tikėti?
aivaras
skeptikas
Posts: 517
Joined: 2006-11-03 14:39
Location: Vilnius

2013-04-29 13:50

Vilius wrote:
martynas(ka) wrote:Kažkuo juk reikia tikėti :)
O kam reikia kažkuo tikėti?
Na manau nes pasirinkimo absoliučiai niekuo netikėti nėra. Tačiau būtent dėl tos priežasties nematau prasmės iš to "Reikia". Į tuoletą neiti (pakeskite labiau tinkančia fraze) negaliu, o ne "Reikia".
User avatar
cheshire
naujokas
Posts: 31
Joined: 2012-09-30 14:10
Location: Tundra

2013-05-22 17:17

Vilius wrote:
martynas(ka) wrote:Kažkuo juk reikia tikėti :)
O kam reikia kažkuo tikėti?
Aš nebetikiu niekuo. Viskas aplink mane yra netikra, aš nežinau kas yra tiesa.
Tačiau vistiek privalau kažkuriuos dalykus priimti kaip teisingus, nes neįsivaizduoju kaip galima kitaip gyventi. Nors žinau, kad tai kuo aš tikiu ir vadovaujuosi šiandien, rytoj gali sugriūti kaip kortų namelis. Tada ieškosiu naujos "tiesos".
Aš manau, kad absoliučiai viskas yra netikra ir negaliu niekuo tikėti, bet tai vėlgi gaunasi kaip tikėjimas, kad tiesos nėra...
Jeigu jūs, Viliau, galite man papasakoti, kaip galima netikėti niekuo, aš mielai iš jūsų pasimokysiu. :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-05-25 20:06

cheshire wrote:
Vilius wrote:
martynas(ka) wrote:Kažkuo juk reikia tikėti :)
O kam reikia kažkuo tikėti?
...
Jeigu jūs, Viliau, galite man papasakoti, kaip galima netikėti niekuo, aš mielai iš jūsų pasimokysiu. :)
Tikrai, Viliau, papasakokite, kaip Jums tai pavyksta, jei Jums, aišku, iš tikrųjų pavyksta netikėti. Gal net naują temą reiktų kažkuriame subforume sukurti? :roll:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-05-25 22:29

cheshire wrote:Jeigu jūs, Viliau, galite man papasakoti, kaip galima netikėti niekuo, aš mielai iš jūsų pasimokysiu. :)
Augustas wrote:Tikrai, Viliau, papasakokite, kaip Jums tai pavyksta, jei Jums, aišku, iš tikrųjų pavyksta netikėti.
1. Išmoksti žodį "nežinau".
2. Išmoksti frazę, "aš manau, kad yra A, nes B". Jei negali aiškiai suformuluoti B (arba net A), reikia grįžti prie 1.

Įvaldžius šiuos žingsnius, galima imtis bonus užduoties:

3. Išmoksti naudotis žodynu. Prieš uždavinėdamas kandžius klausimus, pasitikrini, ar reikiamas žodis neturi kitų reikšmių. Tarkim, žodis "tikėti" turi kelias reikšmes, iš kurių aktualios yra šios:
a) laikyti neabejotinu dalyku, manyti ką esant iš tikrųjų, būti įsitikinusiam, tikram kuo, dėl ko nors, neabejoti
b) būti religinių įsitikinimų, manyti esant Dievą
c) manyti esant tikriems antgamtinius reiškinius, mitologines būtybes, ateitį lemiančius ženklus, laikytis prietarų, būti prietaringam
Mano galva, yra gana akivaizdu, kad niekas nesugebėtų net ryte išlipti iš lovos, jei bent kai kurių dalykų (reikšmė a) nelaikytų neabejotinais (tarkim, kad po lova yra grindys, kurios neišnyks, kai bandysi atsistoti). Tuo tarpu be tikėjimo pagal reikšmes b ir c išgyventi tikrai galima gana nesunkiai, žr. 1-2 punktus.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-05-26 12:13

Vilius wrote:
cheshire wrote:Jeigu jūs, Viliau, galite man papasakoti, kaip galima netikėti niekuo, aš mielai iš jūsų pasimokysiu. :)
Augustas wrote:Tikrai, Viliau, papasakokite, kaip Jums tai pavyksta, jei Jums, aišku, iš tikrųjų pavyksta netikėti.
1. Išmoksti žodį "nežinau".
2. Išmoksti frazę, "aš manau, kad yra A, nes B". Jei negali aiškiai suformuluoti B (arba net A), reikia grįžti prie 1.

Įvaldžius šiuos žingsnius, galima imtis bonus užduoties:

3. Išmoksti naudotis žodynu. Prieš uždavinėdamas kandžius klausimus, pasitikrini, ar reikiamas žodis neturi kitų reikšmių. Tarkim, žodis "tikėti" turi kelias reikšmes, iš kurių aktualios yra šios:
a) laikyti neabejotinu dalyku, manyti ką esant iš tikrųjų, būti įsitikinusiam, tikram kuo, dėl ko nors, neabejoti
b) būti religinių įsitikinimų, manyti esant Dievą
c) manyti esant tikriems antgamtinius reiškinius, mitologines būtybes, ateitį lemiančius ženklus, laikytis prietarų, būti prietaringam
Mano galva, yra gana akivaizdu, kad niekas nesugebėtų net ryte išlipti iš lovos, jei bent kai kurių dalykų (reikšmė a) nelaikytų neabejotinais (tarkim, kad po lova yra grindys, kurios neišnyks, kai bandysi atsistoti). Tuo tarpu be tikėjimo pagal reikšmes b ir c išgyventi tikrai galima gana nesunkiai, žr. 1-2 punktus.
:thumbsup: Taikliai čia Viliaus pastebėta. Tik kad man sekasi išgyventi tik be tikėjimo pagal reikšmę c. Be tikėjimo pagal reikšmes a ir b man taip ramiai gyventi, kaip gyvenate Jūs, nepasisekė. :)
User avatar
cheshire
naujokas
Posts: 31
Joined: 2012-09-30 14:10
Location: Tundra

2013-05-28 11:48

Vilius wrote:
cheshire wrote:Jeigu jūs, Viliau, galite man papasakoti, kaip galima netikėti niekuo, aš mielai iš jūsų pasimokysiu. :)
Augustas wrote:Tikrai, Viliau, papasakokite, kaip Jums tai pavyksta, jei Jums, aišku, iš tikrųjų pavyksta netikėti.
1. Išmoksti žodį "nežinau".
2. Išmoksti frazę, "aš manau, kad yra A, nes B". Jei negali aiškiai suformuluoti B (arba net A), reikia grįžti prie 1.

Įvaldžius šiuos žingsnius, galima imtis bonus užduoties:

3. Išmoksti naudotis žodynu. Prieš uždavinėdamas kandžius klausimus, pasitikrini, ar reikiamas žodis neturi kitų reikšmių. Tarkim, žodis "tikėti" turi kelias reikšmes, iš kurių aktualios yra šios:
a) laikyti neabejotinu dalyku, manyti ką esant iš tikrųjų, būti įsitikinusiam, tikram kuo, dėl ko nors, neabejoti
b) būti religinių įsitikinimų, manyti esant Dievą
c) manyti esant tikriems antgamtinius reiškinius, mitologines būtybes, ateitį lemiančius ženklus, laikytis prietarų, būti prietaringam
Mano galva, yra gana akivaizdu, kad niekas nesugebėtų net ryte išlipti iš lovos, jei bent kai kurių dalykų (reikšmė a) nelaikytų neabejotinais (tarkim, kad po lova yra grindys, kurios neišnyks, kai bandysi atsistoti). Tuo tarpu be tikėjimo pagal reikšmes b ir c išgyventi tikrai galima gana nesunkiai, žr. 1-2 punktus.

Kad ir kaip būtų sunku patikėti, kad internetiniame forume vyksta tokie dalykai, bet mano tikslas nebuvo "įkąsti". :)
Kadangi prieš tai buvo kalbėta apie tikėjimą turint omenyje reikšmę c, tai turėjau pats susivokti, kad nekalbama apie tokią žodžio tikėti prasmę, kokia yra aprašyta reikšmėje a.
Post Reply