Juokingi pasisakymai iš religinių tekstų

Žinote neblogą juokelį? Pasijuokime kartu :)
User avatar
bro1
pradedantis
Posts: 362
Joined: 2005-06-25 19:42
Location: Velingtonas, NZ
Contact:

2008-07-02 06:07

Katalikai piktinasi, kad mokslas sugeba paaiškinti natūralius reiškinius.
Evangelijos komentaras iš Bernardinai wrote:Šiandienos žmogus sunkiai gali ką su demonais, kaip individualiomis būtybėmis pradėti. Žmogus randa daug visokių „mokslinių“ paaiškinimų visokiems neigiamiems, blogiems reiškiniams. Tačiau ir tam blogiui, kuris yra žmogaus charakterio dalis, žmogaus ydoms jis randa visokių pateisinimų ir paaiškinimų ar net paneigimų.
http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles/81347
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-11-03 13:17

Čia citata ne iš religinio teksto, bet iš kažkokio kunigėlio "mokslinio" darbo, kuriame kritikuoja humanistinį ateizmą, Fojerbachą ir Nyčę. Šiaip ir visas tekstas pakankamai juokingas.
Graikų kalbos terminas a-theos paraidžiui reiškia bedievis. A yra neigianti dalelytė. Theos - Dievas. šis terminas gali būti vartojamas dviem prasmėmis: aktyvine forma "Aš neigiu Dievą" ir pasyvine forma "Aš esu Dievo apleistas". Pastarąja prasme galima teigti, jog didžiausias "a-teistas" buvo Jëzus Kristus ant kryžiaus, apleistas paties Dievo - "Dieve mano Dieve, kam mane apleidai." Pavyzdžiui, protestantų teologas Jurgenas Moltmannas vienas pirmųjų moderniojoje teologijoje pradėjo kalbėti apie tai, ar skauda Dievui Tëvui, kai Jėzus Kristus miršta ant kryžiaus? Ir atsakymas yra taip - Dievui skauda, Jis kenčia kartu su Sūnumi, kai Jis miršta ant kryžiaus, Jam ne tas pats, Jis nelieka "danguje" kažkoks bejausmis, nepasiekiamas,
bet išgyvena kryžiaus dramą kartu su Sûnumi
.
Tai va šitaip va. :mrgreen:
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2008-11-03 15:22

Singuliaras wrote:Čia citata ne iš religinio teksto, bet iš kažkokio kunigėlio "mokslinio" darbo, kuriame kritikuoja humanistinį ateizmą, Fojerbachą ir Nyčę. Šiaip ir visas tekstas pakankamai juokingas.
Kas keisčiausia, kunigėlis kritikuoja ateistus remdamasis tuo, kad jų pažiūros nesutampa su biblija ir teologų pasakomis. Taigi jie ateistai, po perkūnais!!!
Ir atsakymas yra taip - Dievui skauda, Jis kenčia kartu su Sūnumi, kai Jis miršta ant kryžiaus, Jam ne tas pats, Jis nelieka "danguje" kažkoks bejausmis, nepasiekiamas, bet išgyvena kryžiaus dramą kartu su Sûnumi.
Sadomazochistas dievas :mrgreen: .
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2008-11-03 18:33

Kenčia? Skauda? Kur jam ten skauda, hemorojinius mazgus?
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-11-03 18:41

Singuliaras wrote:Čia citata ne iš religinio teksto, bet iš kažkokio kunigėlio "mokslinio" darbo, kuriame kritikuoja humanistinį ateizmą, Fojerbachą ir Nyčę. Šiaip ir visas tekstas pakankamai juokingas.
Stebina tai, kaip lengvai/drąsiai bei užtikrintai teologai modeliuoja antgamtinę superbūtybę - kaip puikiai "žino" ką ji jaučia ir t.t. - tarsi geimintų kokį RPG (meistrautų pagal turimas taisykles įpindami savo fantazijų bei nuomonių).
O ką :wink: - galime pabandyti pažvelgti į religiją kaip į kokį super RPG, kurį žaidžiantys tiki, jog jų game yra realybė, o personažai bei virtualios žaidimo erdvės išties egzistuoja.
Žaidę RPG žino, kaip stipriai galima įsijausti :wink: Religijos gamemasteriai iš žaidėjų gauna lėšų tam, kad galėtų mestrauti (galėtų tik meistraut ir nereiktų užsidirbinėt duoną kitu būdu - tiesiog gamemasterio svajonė), žaidėjai susimoka kad žaistų - tobulai organizuotas meta RPG :guilty:
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-11-03 23:11

Tai, žodžiu, yra šitaip: Dievui Tėvui ir Dievui Sūnui, kai pastarąjį pirmojo nurodymu kala prie kryžiaus, skauda, o Dievui Šventajai Dvasiai nuoširdžiai pochuij. (Nors gali būti, kad kitas teologas mano kitaip. Bet kol nėra kitų versijų, šitą reikia laikyti teisinga).
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2008-11-04 17:30

Akela wrote:Stebina tai, kaip lengvai/drąsiai bei užtikrintai teologai modeliuoja antgamtinę superbūtybę - kaip puikiai "žino" ką ji jaučia ir t.t. - tarsi geimintų kokį RPG (meistrautų pagal turimas taisykles įpindami savo fantazijų bei nuomonių).
O ką :wink: - galime pabandyti pažvelgti į religiją kaip į kokį super RPG, kurį žaidžiantys tiki, jog jų game yra realybė, o personažai bei virtualios žaidimo erdvės išties egzistuoja.
Žaidę RPG žino, kaip stipriai galima įsijausti :wink: Religijos gamemasteriai iš žaidėjų gauna lėšų tam, kad galėtų mestrauti (galėtų tik meistraut ir nereiktų užsidirbinėt duoną kitu būdu - tiesiog gamemasterio svajonė), žaidėjai susimoka kad žaistų - tobulai organizuotas meta RPG :guilty:
Labai neblogas palyginimas. :)
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2008-11-24 18:29

Maik, Most of us has had a Strong Relationship with Jesus Christ. Thats mean that we have seen Christ. You will never see the God of Abraham until you accept Jesus Christ into your heart. Besides, Zeus is a idol.He has Eyes,but he can't see,he has a nose,but can't breath, he has a mouth,but doesn't speak,he has ears,but can't listen. If you want to accept Christ, Simply say "Lord, I know I've messed up and I want you to come into my heart"

Čia mane žmogelis bando įtikinti jo dievo realumu... :cry2:
User avatar
dubb
pradedantis
Posts: 142
Joined: 2009-04-05 14:34

2009-08-11 12:47

"Labai svarbu ugdyti jauną žmogų dvasiškai, įtvirtinti tikėjimo pagrindus, nepaliekant jį džiaugtis diskotekų malonumais."

"Jauni žmonės dažnai konfliktuoja, jie nemoka darniai reikšti savo nuomonę, nori būti tik patys išklausyti, suprasti, bet nesugeba įsiklausyti į kito žmogaus skundus. Taip ir yra dėl to, kad jaunimas nepažįsta Dievo meilės."

perlai iš bernardinų
tetragrammaton
naujokas
Posts: 50
Joined: 2009-08-17 08:53

2009-08-25 19:28

Užpakalio svarba biblijoje

Nežinau kodėl vertėjas pasirinko būtent tokią formuluote, bet man ji tikrai labai linksmai skamba:

Išgirdusi apie Jėzų, ji prasiskverbė pro minią ir iš užpakalio prisilietė prie jo apsiausto. (Mk 5,27)

Prieš sostą tviskėjo tarsi stiklo jūra, panaši į krištolą; sosto viduryje ir aplinkui sostą buvo keturios būtybės, pilnos akių iš priekio ir iš užpakalio. (Apr 4,6)

Jų veidai atrodė šitaip: visi keturi turėjo žmogaus veidą {iš priekio}, visi keturi turėjo liūto veidą dešinėje, visi keturi turėjo jaučio veidą kairėje ir visi keturi turėjo aro veidą {iš užpakalio}. (Ez 1,10)

prisiartino iš užpakalio, prisilietė jo drabužio apvado, ir kraujas bematant liovėsi plūdęs. (Lk 8,44)
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2010-02-12 10:07

Nors ir ne religinis tekstas, bet pedofilijos ir religijos tematika "auksinės mintys" iš bash.org:
<LamB> God touches me
<LamB> daily
<LamB> through Priests
Khan
pradedantis
Posts: 334
Joined: 2006-09-04 15:42

2010-02-16 15:01

Plikas wrote:Nors ir ne religinis tekstas, bet pedofilijos ir religijos tematika "auksinės mintys" iš bash.org:
<LamB> God touches me
<LamB> daily
<LamB> through Priests
- :D cia geras... Bet ir ziaurus...
User avatar
suvirintojas
pradedantis
Posts: 202
Joined: 2007-10-03 22:46
Location: Laipėda

2010-10-15 12:32

Apskaičiuokim Pi pagal Pirmą Karalių knygą (1KAR 7,23):
"Tada buvo nuliedinta jūra. Ji buvo apskrita, dešimt uolekčių nuo vieno briaunos krašto iki kito ir penkių uolekčių aukščio. Trisdešimt uolekčių virvė buvo jos mastas aplink briauną."
Aš gavau 3. Kas daugiau? :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2011-04-23 13:04

Iš S.T. matom, kad Dievas mėgo trolinti ir darė tai tobulai :)
Netikit?
Tuojau pamatysit:
1 Tada VIEŠPATS Mozei tarė: „Eik pas faraoną ir sakyk jam: Taip kalbėjo VIEŠPATS, hebrajų Dievas: 'Leisk mano tautai eiti mane pagarbinti! 2 Nes jeigu neleisi jiems išeiti ir toliau juos stabdysi, 3 tikėk manimi, VIEŠPATIES ranka ištiks baisiu maru tavo galvijus laukuose – arklius, asilus, kupranugarius, galvijų bandas ir avių kaimenes.
http://biblija.lt/index.aspx?cmp=readin ... K1998_Iš_9

Paprastai sakant - paliepė Mozei eit pas faraoną ir perduot jam savo dieviškus paliepimus. Jei faraonas nepaklausys - prigrasino bėdom, kurios paskui visus ir ištiko, nes jis nepaklausė. O tuojau pat sužinom ir priežastį, kodėl faraonas Viešpaties nepaklausė:
12 Bet VIEŠPATS sukietino faraono širdį, jis neklausė jų, kaip VIEŠPATS buvo Mozei pasakęs.
Tobulas trolinimas - liepi "nueik ir pasakyk", o paskui "sukietini širdį" tam, kuris turėjo vykdyti, tada galima smagintis baudžiant visokiais dieviškai išradingais būdais. Atrodo, iki vaikų žudymo buvo prieita (ne tik žmonių, bet ir galvijų - gal dėl įvairumo :):
Mozė tarė: „Taip kalbėjo VIEŠPATS: 'Maždaug apie vidurnaktį aš pereisiu Egiptą. 5 Egipto krašte mirs visi pirmagimiai, nuo faraono, sėdinčio savo soste, pirmagimio lig vergės, esančios prie girnų, pirmagimio, ir visi galvijų pirmagimiai.
6 Tada visame Egipte pakils toks didelis klyksmas, kokio niekad dar nėra buvę nei kada nors bus. 7 Bet izraeliečių net šuo neurgztelės nei ant žmogaus, nei ant gyvulio, kad žinotumėte, jog VIEŠPATS daro skirtumą tarp Egipto ir Izraelio. 8 Tada tie visi tavo pareigūnai ateis pas mane ir, puldami kniūbsčia prieš mane, sakys: 'Išeik nuo mūsų tu ir visa tauta, kuri paskui tave seka! Tada aš išeisiu'“. Ir, degdamas pykčiu, Mozė paliko faraoną.
9 VIEŠPATS tarė Mozei: „Faraonas jūsų nepaklausys, idant mano nuostabieji darbai būtų gausūs Egipto žemėje“. 10 Mozė ir Aaronas padarė šiuos visus nuostabius darbus faraono akivaizdoje, bet VIEŠPATS sukietino faraono širdį, dėl to jis ir neleido Izraelio tautai eiti iš jo krašto.
http://biblija.lt/index.aspx?cmp=readin ... 1998_Iš_11

P.S. linkai (url) normaliai neveikia, nes biblijinio saito dizaineriai naudojo lietuviškas raides. Padės copy/paste, jei kam prireiks.
P.S.2 Skaitant Bibliją imi suprasti, kaip sunku būti kunigu - gi reikia tokius keistus dalykus pateikti taip, kad tikintieji liktų įsitikinę, jog Dievas juos myli. Tikrai sunkus darbas :)
User avatar
Bedievis
naujokas
Posts: 18
Joined: 2010-02-11 14:29
Location: Klaipėda
Contact:

2011-04-23 16:56

12 Bet VIEŠPATS sukietino faraono širdį, jis neklausė jų, kaip VIEŠPATS buvo Mozei pasakęs.
Labai nepatogi vieta, bet teologai ją "išsprendė" :
Iš 4,21: ... užkietinsiu jo širdį: Dievas leido faraonui būti užsispyrusiam ir neišleisti izraeliečių iš Egipto. Žr. Rom 9,17-18.
Čia kaip žudikas teisme teigtų - aš jo nežudžiau, aš tik leidau jam numirti :D
Ir į tokį briedą žiūrima visai rimtai :(
efrizoidas
naujokas
Posts: 68
Joined: 2011-06-03 19:11
Location: Vilnius

2012-01-11 21:55

Čia dar prie to paties.

1 Tada VIEŠPATS tarė Mozei: „Eik pas faraoną. Juk aš sukietinau jo širdį ir širdį jo pareigūnų, idant parodyčiau per juos šiuos savo ženklus 2 ir tu galėtumei papasakoti savo vaikams ir vaikaičiams, kaip aš išjuokiau egiptiečius ir kokius ženklus jiems padariau, – idant ir jūs žinotumėte, kad aš esu VIEŠPATS“.
wdp
naujokas
Posts: 81
Joined: 2007-11-14 15:31

2012-09-16 09:56

http://rationalwiki.org/wiki/Scientific ... _existence
Cia gal ir ne humoras bet man juokinga buvo, kad tokius irasus daro neegzistujanciam objektui\reiskiniui :)
Post Reply