Ką norėtumėte būti išmokę anksčiau?

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
Vilius
administratorius

2018-03-31 22:53

Sejanus wrote:
2018-03-31 20:06
Dar būna, kad tenka tęsti kitų pradėtą darbą, ir jei tas darbas pradėtas pythonu, tęsti irgi geriausia pythonu. (Na bet galima perrašyti tą poros metų darbą iš naujo nuo nulio su PHP, nes „kai bus paleista, darys tą patį“ :thumbsup:)
Nu Ok, pakankamai išsamiai priminei, kodėl niekad nenorėjau dirbti samdomu programuotoju.

Matyt, aš toks labai jau netipiškas programuotojas, tai mano ir poreikiai netipiški. Ir jiems patenkinti pilnai užtenka vienos programavimo kalbos :)

Antra vertus, jau seniai smalsu išbandyti Go kalbą, mat girdėjau apie ją gerų atsiliepimų. Tai gal kada prie progos ir aš imsiuosi plėsti akiratį.
vvv2
skeptikas

2018-04-03 14:28

Vilius wrote:
2018-03-30 17:03
Nors visą gyvenimą vienaip ar kitaip programuoju*, niekad nesupratau kodėl kiti programuotojai stengiasi išmokti kuo daugiau programavimo kalbų. Aš gerai moku vieną kalbą - Scala.
Citata: "Scala was voted the most popular JVM scripting language at the 2012 JavaOne conference. As of 2013, all JVM-based languages (Scala, Groovy, Clojure) are significantly less popular than the original Java language".

Dabar: "Eclipse is an integrated development environment (IDE) used in computer programming, and is the most widely used Java IDE".

Kitas: "Qt Creator is a cross-platform C++, JavaScript and QML integrated development environment which is part of the SDK for the Qt GUI application development framework.[3] It includes a visual debugger and an integrated GUI layout and forms designer".

Dar: "RAD Studio is an integrated development environment (IDE) for building C++/PASCAL Win32-64, Android, iOS applications. The RAD Studio IDE provides a comprehensive set of tools that streamline and simplify the development life cycle".

:)
Vilius
administratorius

2018-04-03 15:40

vvv2 wrote:
2018-04-03 14:28
Citata: "Scala was voted the most popular JVM scripting language at the 2012 JavaOne conference. As of 2013, all JVM-based languages (Scala, Groovy, Clojure) are significantly less popular than the original Java language".

Dabar: "Eclipse is an integrated development environment (IDE) used in computer programming, and is the most widely used Java IDE".

Kitas: "Qt Creator is a cross-platform C++, JavaScript and QML integrated development environment which is part of the SDK for the Qt GUI application development framework.[3] It includes a visual debugger and an integrated GUI layout and forms designer".

Dar: "RAD Studio is an integrated development environment (IDE) for building C++/PASCAL Win32-64, Android, iOS applications. The RAD Studio IDE provides a comprehensive set of tools that streamline and simplify the development life cycle".

Nesupratau, ką norėjai pasakyti tomis citatomis.
vvv2
skeptikas

2018-04-03 18:47

Vilius wrote:
2018-04-03 15:40
Nesupratau, ką norėjai pasakyti tomis citatomis.
- tiek, kad tos sistemos yra populiaresnės ir patogesnės.

Vilius
administratorius

2018-04-03 20:14

vvv2 wrote:
2018-04-03 18:47
- tiek, kad tos sistemos yra populiaresnės ir patogesnės.
Dėl populiarumo tai man px.

O dėl "patogumo" dalies, tai nesuprantu, kodėl lygini Scalą (kuri yra programavimo kalba) su Eclipse (kuri yra IDE)..

Iš tiesų iš Eclipse aplinkos galima visai sėkmingai naudoti tą pačią Scala (apart daugybės kitų programavimo kalbų). Tačiau aš nesu gremėzdiškų IDE šalininkas. Mano kuklioms reikmėms užtenka paprasto editoriaus ir konsolės su build-toolsu (kas mano atveju yra Geany bei SBT).
vvv2
skeptikas

2018-04-04 09:21

Vilius wrote:
2018-04-03 20:14
Mano kuklioms reikmėms užtenka paprasto editoriaus ir konsolės su build-toolsu (kas mano atveju yra Geany bei SBT).
- neturiu tikslo įtikinti, bet kiek aš bandžiau įvairias programavimo sistemas, tai man iš laisvų (freeware) labiausiai priimtinas "qt-creator", o iš komercinių "RAD studio".

Vilius
administratorius

2018-04-04 13:42

Tai gal tuo ir baikim apie programavimo kalbas šioje temoje.

Kitas dalykas, kurį norėčiau būti išmokęs vaikystėje, yra groti kokiu nors muzikos instrumentu.

Neseniai vaikams nupirkom elektroninį pianiną. Vienas iš jų privalumų yra tas, kad galima groti su ausinėmis. Kas man labai praverčia, kai negaliu užmigti vakarais. Kartais bandau mokytis daineles iš vaikų vadovėlių, o kartais tiesiog groju, kas gaunasi. Tik vat problema, kad norint pasiekti bent kažkiek pakenčiamą lygį, reikia praleisti labai (labai!) daug laiko praktikuojantis. Tai natūraliai pradedi žmogus gailėtis, kad nepradėjai kažkada seniai seniai. Be to, dar sako, kad vaikai ir išmoksta groti greičiau.. Bet aš nesu visai tikras dėl šios dalies.

Įdomu, kaip kolegų skeptikų reikalai su muzika? Ar grojate kokiu nors instrumentu? Kada pradėjote? Ir t.t.
Lionginas
senbuvis

2018-04-17 09:24

Aš ilgai grojau birbyne (teko ir koncertuoti kai buvau jaunesnis) ir dar tebegroju gitara. Dar galiu pūsti lūpinę armonikėlę, bet gražu paklausyti būna tik man pačiam.
Post Reply