Alkoholio vergai

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-07-03 00:37

D3monas wrote:... Tiesa, tų priežasčių gali būti ir daugiau, tiesiog reikia apie jas giliau pagalvoti.
3. Kabake reguliariai susitinkant su draugų kompanija alaus gėrimas tampa kaip ir ritualu, be to, nusipirktas bokalas/bokalai tampa leidimu sėdėt bare ilgai.
Na, turi rankose būti bokalas, turi :mrgreen: . Kai nenoriu alaus, paprašau, kad pripiltų 0,5 bokalą sulčių. Pvz, obuolių. Mimikrija :ax:
salaam
naujokas
Posts: 14
Joined: 2009-06-08 10:17

2009-07-03 10:25

alaus gėrimas tampa kaip ir ritualu, be to, nusipirktas bokalas/bokalai tampa leidimu sėdėt bare ilgai.
O kas ta rituala sukūrė? Ar tai unikalus jūsų kompanijos sugalvotas ritualas?
O gal tai yra visuomenes primestas budas leisti laisvalaiki svaiginantis be priežasties? Aš sutinku, kad buna dienu kai norisi pasisvaiginti, bet kai atsiranda taisykle, kad draugu meetas=alaus gerimas, ir tai galioja beveik visoms draugu kompanijoms ir grupelėms, tai man sunku patiketi, kad visiems šitiems žmonėms noras apsisvaiginti užeina būtent tuo metu.

Palyginkim visa sita su vyrišku rankos paspaudimu:
Tai yra pasisveikinimo ritualas, budas pasisveikinti su vyru. Šiaip yra daugiau kitokių būdų pasakyti labas: žodžiu, bučkiu i žanda ar rusišku i lupas:), bet kažkodėl yra pasirinktas toks hendsheikas. Bet jei per telika Rokas Zilinskas pasakytu, kad per ranku salyti plinta pavojingas žmogaus panagiu virusas (kuriuo susirgus visa diena skauda galvą ir pykina), tai manau kad pamintumėm susidariusio ritualo principus ir apsiribotumėm žodiniu "labas", "sveikas". Nejaustumėm didelio diskomforto prieš kolegas ar pažystamus, nes visi suprastu kad ligos padariniai nors ir nėra mirtini, bet yra nemalonus. Taigi gaunasi, kad visuomenė suvokdama viruso žalą nesmerktų žmonių, kurie atsisakytų šio ritualo.

O su algaholiu yra kitaip, mes siulom prasom maldaujam kad isgertu "dar viena", patys skatinam gėrima ir itariai ziurim i negerencius. Niekas is draugų tau nesako, tu geriau išviso negerk, nes bus bloga rytoj (nebent žmona:).

Taigi su alkoholiu yra kazkokie nelogiski faktai: mes zinom apie jo zala (medicinines isvados) ir suvokiam jo nauda (jokios fizines naudos, tik emocinis pasitenkinimas).
Dabar esminis klausimas:
ar emocinis pasitenkinimas yra kuriamas alaus pagalba, ar draugu pagalba?
Jei manom kad atsakymas draugai - tai vadinasi mes dar galim rinktis ar siandien norim isgerti ar ne, jei manom kad atsakymas ALUS - tai vadinasi mes tapom emociskai nuo jo priklausomi, tapom narkomanai...

Prisimenu savo jaunyste, kai visokie baliukai liedavosi vienas paskui kita, ir pastoviai nuodydavau save, vemdavau ir vel nuodydavau. Alaus nebuvimas reiksdavo katastrofa ir visi greit issiskirstydavo. Visas zinias apie alkaholi ir jo nuostabuma imdavau ir vyresniuju, is filmu is tevu is reklamu. Savo objektyvia nuomone pradejau konstruoti kokiu 22 metu, o iki to laiko irgi pats skatindavau visus baliuje gerti. Buvau emociskai priklausomas nuo alhakolio, bet dabar nebesu ir tuo dziaugiuosi, nes suvokiu ji kitoje sviesoje, kaip paprasciausia svaiginimosi priemone.
Tad mano prasymas ir noras siam forume butu toks, kad savo vaikus ir kitus pazystamus sviesti apie alkoholi kaip apie svaiginimosi priemone, o ne kaip apie visuomenes gerima, kuri mes del nesuprantamu priezasciu turime vartoti visada per vestuves, gimtadienius, laidotuves, draugu susiejimus, diplominio ar teisių islaikymus.
Dzeusas jums pades ;)
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2009-07-03 13:17

salaam wrote: O kas ta rituala sukūrė? Ar tai unikalus jūsų kompanijos sugalvotas ritualas?
Man nesvarbu, iš kur tas ritualas kilo - ar iš DIevo ar iš Klounų, ar iš visuomenės, ar patys sugalvojom. Tą ritualą atlikti malonu ir viskas. Kodėl aš turėčiau nedaryti malonių dalykų?
salaam
naujokas
Posts: 14
Joined: 2009-06-08 10:17

2009-07-03 13:58

Tą ritualą atlikti malonu ir viskas. Kodėl aš turėčiau nedaryti malonių dalykų?
Zinoma nu tikrai neturetum atsisakyti daryti tai kas tau malonu!

A) Draugu kompanija gali bendrauti prie stalo su arbata cepelinais ir dar bilekokiais ju megstamais maistais ir gerimais. Pokalbis gali ne taip greitai isivaziuoti, bet is esmes diskusija buna konstruktyvesne, informacijos suzinoma daugiau. Linksmumo kiekis priklauso nuo kompanijos.

B) Draugu kompanija bendrauja pie bokalo alaus. Pokalbis isivaziuoja po pirmo bokalo:) alus veikia kaip emociju stiprintuvas - jei busi linksmas tapsi linksmesnis, jei esi liudnas - tapsi liudnesnis. Po kazkelinto bokalo (mazdaug per vakara isgerdavau 4-5 jei sededavom siaip su draugais) pokalbis tampa nekonstruktyvus, normalios diskusijos nepadarysi, pradeda sokineti emocijos, bendravimas tampa iskreiptas.

Sakyciau abu scenarijai dar visai puse bedos, bet klausimas toks: jei A variante tu maitiniesi ir geri tiek kiek nori, tai B variante tavo organizmas yra apgaudinejamas. Aluje esantis alkoholis sukelia papildoma troskuli, kuri mes vel bandom numalsinti tuo paciu alkoholiu. Gaunasi uzdaras ratas, ir kol smegenai ir skrandis nepradeda siusti rimtu signalu apie errorus tol mes "maloniai leidziam laika". Kokio kito gerimo tu galetum isgerti per 4 valandas 2.5L? Nu nebent dykumoj butum nesiojes plytas tada gal ir imanoma. Kaip gali buti malonus sitas ritualas, kai tavo visas organizmas tam priesinasi?

Cia nagrinejau atveji kai su draugais susirenkama pasedeti pabendrauti pagerti. Apie atvejus kai ateinama pavalgyti pasneketi prie vieno bokalo alaus as nediskutuoju, kadangi tie atvejai gali buti labai individualus ir pas kiekviena i smegenus as neilysiu :)
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2009-07-03 15:50

Nu ir? Tai kodėl aš turėčiau negerti? Kad gausiu mažiau informacijos? Jei reikia iformacijos aš jungiuosi wiki. Draugai reikalingi visai kam kitam. Ir diskusijos tarp draugų nebūtinai turi būti kas geriau infliaciniai pinigai ar aukso standartas. Beje, galima bendrauti prie bokalo alaus, o ne prie 5 bokalų.
Sakyciau abu scenarijai dar visai puse bedos, bet klausimas toks: jei A variante tu maitiniesi ir geri tiek kiek nori, tai B variante tavo organizmas yra apgaudinejamas. Aluje esantis alkoholis sukelia papildoma troskuli, kuri mes vel bandom numalsinti tuo paciu alkoholiu. Gaunasi uzdaras ratas, ir kol smegenai ir skrandis nepradeda siusti rimtu signalu apie errorus tol mes "maloniai leidziam laika". Kokio kito gerimo tu galetum isgerti per 4 valandas 2.5L? Nu nebent dykumoj butum nesiojes plytas tada gal ir imanoma. Kaip gali buti malonus sitas ritualas, kai tavo visas organizmas tam priesinasi?
Įra toks dalykas kaip savkontrolė. Kai kurie jį turi, o kai kurie ne.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-07-03 17:33

Man atrodo, labai aiškiai priėjom prie išvados, kad kai kuriais atvejais visgi galima laikyti kai kuriuos žmones "konformizmo vergais", bet jokiu būdu ne alkoholio, mat tai tik vienas iš daugelio atvejų, kada silpna asmenybė pasiduoda įtakai. Taip, silpnos asmenybės pasiduoda įtakai. Tai ką dabar? "Guns don't kill people, my cousin José does". Taip ir su alkoholiu, ne jame yra problema, bet silpnose asmenybėse, kurios sutinka jį vartoti prieš savo valią. Nematau ką daugiau būtų galima pasakyti. Alkoholis pats iš savęs nėra nei geras nei blogas, juoba jam niekas nevergauja. Vergauti galima tik tam, kuris primeta kitiems savo valią, taigi vienintelis teisingas būdas vartoti žodžius "vergas" ir "alkoholis", šiame kontekste būtų "alkoholį siūlančio asmens vergas".

Ir manau, niekas nesiginčys, kad tikrai pasitaiko tokių situacijų ir tokių žmonių, kurie prie savo valią yra įtikinėjami vartoti alkoholį. Galima sutikti ar nesutikti. Tai jau žmogaus reikalas. Ir šitas klausimas bei kontekstas kuriame žmogus vartoja alkoholį "ne su tikslu apsvaigti" buvo aptartas.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2009-07-12 15:52

salaam wrote: A) Draugu kompanija gali bendrauti prie stalo su arbata cepelinais ir dar bilekokiais ju megstamais maistais ir gerimais. Pokalbis gali ne taip greitai isivaziuoti, bet is esmes diskusija buna konstruktyvesne, informacijos suzinoma daugiau. Linksmumo kiekis priklauso nuo kompanijos.
isivaizduoju kiek cepelinu turetum sulesti per 4val. pasisedejima kavinej ir koks "komforto" pojutis butu..
nei arbatos nei kavos puslitriais nepardavineja tad tektu barmene salia pasisodinti kad uzsakymus nuolat teikti jei norint sulyginti kiek puodeliu arbatos reiktu isgerti vietoj 4 bokalu alaus.. na o jei ismauktum tarkim 2-3litrus kavos.. manau sekanti karta tikrai rinktumeis alu.

tad kartais banalus pavyzdziai tampa absurdiski.. esme kad sedeti kavinej 4val. joks savininkas nenores leisti jei ten per jas praktiskai nieko nepirksi. o silpni svaigieji gerimai dazniausiai labiausiai komfortiskas dalykas leisti tokio pobudzio laisvalaiki kaip pasisedejimas.
B) Draugu kompanija bendrauja pie bokalo alaus. Pokalbis isivaziuoja po pirmo bokalo:) alus veikia kaip emociju stiprintuvas - jei busi linksmas tapsi linksmesnis, jei esi liudnas - tapsi liudnesnis. Po kazkelinto bokalo (mazdaug per vakara isgerdavau 4-5 jei sededavom siaip su draugais) pokalbis tampa nekonstruktyvus, normalios diskusijos nepadarysi, pradeda sokineti emocijos, bendravimas tampa iskreiptas.
alkoholio poveikyje didele reiksme turi ne tik kiekis koki suvartoja asmuo bet ir alkoholio stiprumas bei svarbiausia laikas per kuri ji suvartoja (ar organizmas gauna pakankamai laiko bent dalinai apsivalyti nuo nuodu). tad tarkim per 4val. isgerus 4bokalus ~5% alaus sveikam 80-100kg zmogui (cia vidutine vyro mase) as labai abejoju ar tamsta apsvaigsit tiek kad jusu judesiai ir pokalbiai taps nekoordinuojami.. dazniausiai nuo to neatsiranda nei linksmumo nei liudnumo taciau pakankamai "atsirisa liezuvis" ir lengviau asmeniui bendrauti bei reiksti savo mintis.
Ne veltui romenai turejo posaki "in vino veritas". mat tik atsipalaidaves zmogus gali issakyti tai ka jis istiesu nori ir tai nera kokia nors tariamos drasos stoka tai tiesiog zmogaus samones atsipalaidavimas nuo zmoniu primetamu elgesio normu.

alkoholio vartojimas kaip ir viso kito (tamstos minetu cepelinu su arbata) turi buti saikingas ne tik daznumu ji geriant bet ir kiekiu ji vartojant. tokiu atveju alkoholis gali tapti ir naudingu sveikatai (tiek psichinei tiek fizinei) uzuot apkroves darbu reanimacijos skyriaus darbuotojus.
Netgi reklamose rasoma piktnaudziavimas alkoholiu kenkia sveikatai.. o ne jo vartojimas kartkartemis.
User avatar
dubb
pradedantis
Posts: 142
Joined: 2009-04-05 14:34

2009-07-16 16:16

Čia štai tema apie alkoholį, tai užminsiu ant vienos skaudžios vietos... :ax:

Aš tikrai neabejoju, kad visi esate susidūrę su taip vadinamomis "moralinėmis pagiriomis". Na, t.y. padauginęs "pasakai", "padarai" ar šiaip ką nors sunkiai protu suvokiamo "pavarai". Sutapimas ar ne, tačiau rašydamas šį postą kenčiu nuo šio sindromo ir noriu paklausti - kaip Jūs kovojate su šiuo priešu? Man asmeniškai su pasekmėmis "susigyventi" padeda muzika - oldskūlai visokie besisukantys winampe kiaurą dieną.. :guilty:
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-07-16 16:39

Joooo.... Man jau dabar gėda :love: :lol: :lol:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2009-07-18 12:57

dubb wrote:Aš tikrai neabejoju, kad visi esate susidūrę su taip vadinamomis "moralinėmis pagiriomis". Na, t.y. padauginęs "pasakai", "padarai" ar šiaip ką nors sunkiai protu suvokiamo "pavarai".
Man padedavo suvokimas, kad visi kiti irgi buvo girti bei taip pat dare nesamones. Jeigu mano zygdarbiai is to konteksto labai neissisokdavo, pasidarydavo truputi lengviau. Na, o jeigu zygdarbiai pasitaike tikrai neeiliniai, visada galima juos lyginti su kitais - sunkesniais - atvejais. Pvz, "na, si karta bent su policija problemu neprisidariau" ir pan. :)
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-07-19 22:24

Aš, Mykolas, esu kebebo vergas. Prieš dvi dienas suvalgiau kebabą. Tai padariau tik tam, kad išlaikyčiau savo socialinį statusą, mane taip elgsti privertė aplinkinių spaudimas.
Negi negalima kolektyve bendrauti ir nevalgant kebabo? Juk galima! Galėjau jo nevalgyti! Bet pasidaviau, esu kebabo vergas.
(Čia tikra istorija, rimtai. Ir tuo pačiu geras suvedimas į absurdą. Parodome, kad temos pavadinimas "alkogolio vergai" yra neteisingas, šitas terminas neturi designatų.)
Madness
naujokas
Posts: 16
Joined: 2009-07-24 21:14

2009-07-24 21:37

Per didelis galvojimas apie tai prives prie psichologinių haliucinacijų.

Daugelis žinome,kad,
viskas darosi blogai,kai priklausomybė tampa ne psichologinė ,o fizinė.
Tai išeina,kad perdidelė psichologinė priklausomybė,perauga į fizinę.
Išvada:mėgaukitės atsakingai.

Geriantis,ar negeriantis žmogus.
Abu turi galimybe tiek į gerą ,tiek į blogą gyvenimą.
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2009-07-24 22:06

Nu, aš negeriu ir ką? Visiškai negeriu, ir ką?
Kodėl taip sunku žmonėm išaiškint, kad aš nenoriu ir kad tai nėra jų pareiga mane prigirdyt? Galų gale pasidaviau ir kai pradeda primygtinai siūlyt - parodau mašinos raktelius.

Bet kuo toliau, tuo labiau negėrimas man atrodo pateisinamas tik tuo, kad sėsiu už vairo. Gyvenime nesu buvęs girtas, tačiau daros smalsu. Gal mano kelias neteisingas? Gal iš tiesų žlugdau save negerdamas? Aš galiu atsipalaiduot ir bendraut blaivas. Nors, tiesą sakant, su girtais būna smagiau nei su blaivais. Tai va, nežinau. Nenoriu prisigert vien todėl, kad kiti sako pabandyt. Prigert vienam dėl išbandymo kažkaip per daug ekstremalu atrodo... Mano du centai :D
Madness
naujokas
Posts: 16
Joined: 2009-07-24 21:14

2009-07-24 22:18

Galėjai,parašyt: ,,Negeriu,bet noriu''
Būtų aiškiau.
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2009-07-25 15:45

Įdomiau su girtais?? Kas per stebuklas... man tai kuo labiau aplinkiniai nusigeria, tuo labiau norisi iš ten pabėgt.
Dar kartais moku nusigert iš idėjos be alkoholio, bet ištikrųjų geriančius kartais būna sunku pavyt :D
Tai jei mirtinai reik sulaukt ryto ir nepabėgt, tai geriausia irgi pagert, tada užmiegi ir problema išspręsta :)
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2009-07-25 19:22

Madness wrote:Galėjai,parašyt: ,,Negeriu,bet noriu''
Būtų aiškiau.
Greičiau jau: Negeriu, bet nežinau ar noriu.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-07-25 19:44

Nori ? Pabandyk, per galvą nieks neduos. Bet nepasiduok kitų spaudimui, tipo "negert nekrūta" ar pan. Aš asmeniškai ir LSD ar pan. išbandyčiau, jei tik būtų galimybė įsigyti kur. Deja, padėkokim mūsų valstybei, kuri geriau žino už mus pačius, ko mums reikia, ar ne ? Jau alkoholį uždraudė po 22h pardavinėti... Jei drausti, tai drauskit ir rūkalus pardavinėt po 22h... nenuoseklumas mane žudo :cry2:
haleris
naujokas
Posts: 7
Joined: 2009-02-17 22:32

2009-07-25 23:17

MaikUniversum wrote:Nori ? Pabandyk, per galvą nieks neduos. Bet nepasiduok kitų spaudimui, tipo "negert nekrūta" ar pan. Aš asmeniškai ir LSD ar pan. išbandyčiau, jei tik būtų galimybė įsigyti kur. Deja, padėkokim mūsų valstybei, kuri geriau žino už mus pačius, ko mums reikia, ar ne ? Jau alkoholį uždraudė po 22h pardavinėti... Jei drausti, tai drauskit ir rūkalus pardavinėt po 22h... nenuoseklumas mane žudo :cry2:
tai ponaitis savizudis? :o
Post Reply