apie religiją, prasmę ir laimingumą

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2010-12-22 16:05

mingis wrote:Tai tiesiog netiesa. Prasmė yra metafizinė transcendentinė esybė, jeigu nori – antgamtinė. Tikėjimas antgamtiniais reiškiniais nėra ateizmas.
Na gerai, gamtinė. Bet nemateriali. Kaip ten ateizme su nematerialumu? Nematerialu – reiškia dvasiška. Tada prasmės turėjimas yra tikėjimas dvasiomis. Vis tiek ne ateizmas.
Tarkime, aš užsibrėžiu savo gyvenimo tikslą – kasdien išgerti penkis bokalus alaus. Štai, turiu gyvenimo prasmę. Ar aš jau ne ateistas?
mingis
pradedantis
Posts: 342
Joined: 2006-10-05 08:44

2010-12-22 16:50

Nežinau, turbūt tau spręsti.

Čia jau visai ne į mokslo naujienų temą, bet. Nesu aš joks ateizmo specas, bet vienas pilietis kažką porino apie tai, kad tokio reiškinio kaip ateizmas, nei stipriojo (kai tikima Dievo neegzistavimu), nei silpnojo (kai netikima egzistavimu) iš viso nėra. Yra tik agnosticizmas. T.y., gali būti šiek tiek skirtingi reiškiniai žinojimas ir tikėjimas, o jų abiejų antonimas yra tik vienas – nežinojimas. Jeigu tu kažkuo netiki, tai tu tiesiog negali žinoti, kuo tu netiki. Kažkaip taip. Krikščionys Dievu apibrėžia kalbą („iš pradžių buvo žodis“), tai bet kuris kalbantis subjektas jau yra krikščionis, tik jis galbūt to nežino. Ką manot?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2010-12-22 17:02

mingis wrote:Čia jau visai ne į mokslo naujienų temą, bet. Nesu aš joks ateizmo specas, bet vienas pilietis kažką porino apie tai, kad tokio reiškinio kaip ateizmas, nei stipriojo (kai tikima Dievo neegzistavimu), nei silpnojo (kai netikima egzistavimu) iš viso nėra. Yra tik agnosticizmas. T.y., gali būti šiek tiek skirtingi reiškiniai žinojimas ir tikėjimas, o jų abiejų antonimas yra tik vienas – nežinojimas. Jeigu tu kažkuo netiki, tai tu tiesiog negali žinoti, kuo tu netiki.
O gal ir tikėjimo tada nėra? Aš žinau, kuo aš netikiu, ne blogiau, nei krikščionys žino, kuo jie tiki.
mingis wrote:Krikščionys Dievu apibrėžia kalbą („iš pradžių buvo žodis“), tai bet kuris kalbantis subjektas jau yra krikščionis, tik jis galbūt to nežino. Ką manot?
Kai pradedi išsigalvoti žodžių reikšmes, įrodyti galima bet ką. Bet dievas nėra kalba, o kalba nėra dievas. Pasitikrink žodyne.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2010-12-22 20:16

mingis wrote:Čia jau visai ne į mokslo naujienų temą, bet. Nesu aš joks ateizmo specas, bet vienas pilietis kažką porino apie tai, kad tokio reiškinio kaip ateizmas, nei stipriojo (kai tikima Dievo neegzistavimu), nei silpnojo (kai netikima egzistavimu) iš viso nėra. Yra tik agnosticizmas.
O aš girdėjau kaip tik priešingą teiginį (nesakau, kad su juo pilnai sutinku) - kad būtent agnostizmas yra, na, gal ne tai kad neegzistuojantis reiškinys, bet tiesiog silpna pozicija. Argumentas skambėjo maždaug taip, kad jei tu nežinai (ar net negali žinoti), ar egzistuoja dievai, tu negali jais ir tikėti.
Šiaip, tamstai prieš užsipuolant ateizmą siūlyčiau namų darbus geriau padaryti. Nes kol kas priskiriate ateizmui daug išgalvotų savybių, ir bandote su jomis kovoti.. Kas atrodo komiškai.
Jusc
naujokas
Posts: 25
Joined: 2009-11-16 15:57

2010-12-23 04:15

mingis wrote:
Ramzajus wrote:Ir ateistai yra atskira žmonių rūšis, kuriai pasakymas "Reikia prasmės, kad jo tąsymasis nėra bergždžias" jau nebegalioja?
Na, tiesiog prasmė su ateizmu nesiderina. Jeigu jau prasmė, tada ne ateizmas.
O man įdomu, kokia gyvenimo prasmė yra pas tikinčiuosius?
Mr.Sarkasmus
pradedantis
Posts: 302
Joined: 2009-09-22 13:35

2010-12-23 10:21

Jusc wrote:
mingis wrote:
Ramzajus wrote:Ir ateistai yra atskira žmonių rūšis, kuriai pasakymas "Reikia prasmės, kad jo tąsymasis nėra bergždžias" jau nebegalioja?
Na, tiesiog prasmė su ateizmu nesiderina. Jeigu jau prasmė, tada ne ateizmas.
O man įdomu, kokia gyvenimo prasmė yra pas tikinčiuosius?
Patekti į dangų.
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2010-12-23 10:37

Mr.Sarkasmus wrote:
Jusc wrote:O man įdomu, kokia gyvenimo prasmė yra pas tikinčiuosius?
Patekti į dangų.
O kokia to prasmė?
User avatar
insurrectum
pradedantis
Posts: 493
Joined: 2006-09-28 15:01

2010-12-23 13:42

Vajezus wrote:
Mr.Sarkasmus wrote:
Jusc wrote:O man įdomu, kokia gyvenimo prasmė yra pas tikinčiuosius?
Patekti į dangų.
O kokia to prasmė?
Išvengti labiau nemalonios alternatyvos. Neigiama motyvacija. Ba jei krikščionys nuolat medituotų apie tai, koks bus jausmas bent po pirmųjų 1*10^43 metų, tai turbūt tos dangiškos amžinybės vengtų kaip maro.
Mr.Sarkasmus
pradedantis
Posts: 302
Joined: 2009-09-22 13:35

2010-12-23 15:42

Vajezus wrote:
Mr.Sarkasmus wrote:
Jusc wrote:O man įdomu, kokia gyvenimo prasmė yra pas tikinčiuosius?
Patekti į dangų.
O kokia to prasmė?
http://bible-studies.cephasministry.com ... _like.html

Neradau, kad būtų parašyta, ką ten danguje galima veikti be nuolatinio džiaugimosi ir dievo garbinimo, bet vien niekada nesibaigiantis džiaugsmas jau yra viliojantis. Visgi iš mano mąstymo pusės, tai prasmės nesuteikia, tai dar reikėtų pridėti, kad prasmė tame būtų, jei ir ten galima kažką veikti, kaip ir čia. Niekas, ką kažkada padarytum neišnyktų, pats visada pamatytum savo sunkaus darbo vaisius ir tai niekada nesibaigtų. Vat tas neamžinumas, mano manymu, ir atima iš visko prasmę, o danguje to nebūtų. Visai smagu būtų, kad religijos nebūtų tik pasakėlės.
Post Reply