Lytinė diskriminacija. YAY!

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-03-11 12:56

RB wrote:Dėkoju už intelektualią ir argumentuotą diskusiją.
Visada prašom!
CEO of Nepatinka Nediskutuok, Ltd.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-05-31 09:47

Už panašią prekę mokate daugiau, nes esate moteris
http://www.delfi.lt/verslas/verslas/uz- ... d=68062816
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2015-06-09 19:13

Vilius wrote:Spėju, kad iš tiesų čia visi sutinka, jog vienodos paslaugos turi kainuoti vienodai visiems - nepriklausomai, nuo jų lyties, rasės ar dar ten kokių požymių. Įdomesnis klausimas čia yra, ar skirtingos paslaugos turi kainuoti vienodai, vien dėl to, kad jos atrodo panašios. Pavyzdžiui, jei yra žinoma, kad vyrai turi žymiai didesnę tikimybę padaryti avariją nei moterys, ar etiška yra vyrams "tą patį" draudimą pardavinėti brangiau.
Atėjau į šitą temą neturėdamas jokios išankstinės nuomonės, nes apie tai niekada nebuvau susimąstęs. Perskaičiau visus argumentus. Na, tiksliau, iš vienos pusės argumentus, iš kitos – paaiškinimus, kodėl susidarė tokia faktinė situacija, ir paryškintą argumentą, kodėl pritaikius tą patį modelį kitoms sritims gaunasi absurdas. Todėl palaikau D3mono poziciją.

Jei kam įdomu, mano naudojamos kirpimo paslaugos tiek savo kokybe, tiek trukme priartėja prie moteriško kirpimo, todėl aš suprantu, kodėl priartėja ir kaina. Sprendimas D3mono problemai turbūt būtų jo žmonai ieškoti kito salono, siūlančio pigesnes kirpimo paslaugas.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-06-09 21:25

Šešėlis wrote:Atėjau į šitą temą neturėdamas jokios išankstinės nuomonės, nes apie tai niekada nebuvau susimąstęs. Perskaičiau visus argumentus. Na, tiksliau, iš vienos pusės argumentus, iš kitos – paaiškinimus, kodėl susidarė tokia faktinė situacija, ir paryškintą argumentą, kodėl pritaikius tą patį modelį kitoms sritims gaunasi absurdas. Todėl palaikau D3mono poziciją.
Keista, kad išsirinkote mane, kaip "tos kitos" pusės atstovą, nes aš taip ir likau neapsisprendęs dėl šio klausimo (gi rašiau - iš vienos pusės tos pačios paslaugos turėtų kainuoti tiek pat, bet iš kitos pusės man tos paslaugos neatrodo tokios jau vienodos, bent jau statistiškai žiūrint). Netgi pasiūliau, kad reikėtų vadinti paprastas/įmantrus kirpimas (vietoj vyriškas/moteriškas).
O tas pavyzdys tai kreivas gavosi - su tuo sutinku.
Šešėlis wrote:Jei kam įdomu, mano naudojamos kirpimo paslaugos tiek savo kokybe, tiek trukme priartėja prie moteriško kirpimo, todėl aš suprantu, kodėl priartėja ir kaina.
Jūsų kirpimas artėja "prie moteriško kirpimo".. Tai jūs iš principo nesate prieš teiginį, kad moterų ir vyrų kirpimai yra skirtingi? Ir jūs netgi nematote problemos už tai mokėti brangiau. Kurią sakėt pusę palaikote? :D
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2015-06-09 23:00

Jūsų kirpimas artėja "prie moteriško kirpimo".. Tai jūs iš principo nesate prieš teiginį, kad moterų ir vyrų kirpimai yra skirtingi? Ir jūs netgi nematote problemos už tai mokėti brangiau. Kurią sakėt pusę palaikote? :D
Man atrodo, kad į diskutavimą jūs žiūrite kažkaip sausai. Kad D3mono teiginiai man pasirodė pagrįsti, dar nereiškia, kad aš jau pergalingai nešu kažkurios „stovyklos“ vėliavą.

Taip, moterų ir vyrų kirpimas ir šukuosenos dažniausiai skiriasi, todėl kartais pasitaiko, kad vartojami ne lyčių daiktavardžiai, o būdvardžiai – „moteriškas / vyriškas“ kirpimas. Pamenu net, kaip prieš 20 metų belaukiant savo eilės kirpykloje atėjo ~30 metų moteris ir paklausė, ar kirpėjos galėtų ją apkirpti „vyrišku kirpimu“. Visos kirpėjos prašymą atmetė, nes atseit jos „dirba su tik vyrais“. Man, mažam pypliui, toks atsakymas atrodė labai keistai – dabar jis atrodo dar keisčiau.

Galiu tik spėti, kad jei šiais laikais kirpykloje paprašyčiau man padaryti „moterišką šukuoseną“, tai tokių kirpėjų tikrai atsirastų ir jos paimtų tikrai ne kaip iš vyro. Bet iš D3mono įvadinio aprašymo supratau, kad moteris „vyriškos šukuosenos“ negali gauti už „vyrišką kainą“. Tai man tiesiog atrodo kaip nepagarba klientui.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-06-10 13:26

Šešėlis wrote:Man atrodo, kad į diskutavimą jūs žiūrite kažkaip sausai.
Priimsiu tai kaip komplimentą.

Tikrai neturiu ko daugiau pasakyti kirpyklų kainodaros klausimais.

Update: Įtariu, pagerinau nepastebėjimo-jog-diskutuojama-prie-alaus rekordą :)
wdp
naujokas
Posts: 81
Joined: 2007-11-14 15:31

2015-06-22 14:17

Man šiuo atveju atsakymas atrodo gana paprastas : Kirpyklos nustačiusios skirtingas kainas pagal lyti nes dauguma besikerpančių vyrų kerpasi paprasčiau, o dauguma moterų renkasi sudėtingesnį kirpimą ir nors, Demono žmona kerpasi "vyriškai", vien dėl tokios mažumos taikyti skirtinga kainų politiką būtų sudėtinga. t.y. tokiu atveju skirtingiems kirpimams reikėtų nustatyti vis kitas kainas, o dar pridėjus, kad dažnai keičiasi mados - gaunasi labai sudėtinga valdyti tokį kainininką. Aišku, galima pabandyti derėtis ir taikyti kainą pagal kirpimą arba tiesiog eiti į vyrų kirpyklą moteriai ir prašyti apkirpti kaip ir kitus.
Ar tai diskriminacija - taip.
Post Reply