Lietuva taps civilizuota šalimi, kai...

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
Post Reply
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-05-13 13:42

Demonas butu puikus komandos treneris. "Klausykite, zaidziam pries tikrai stirpesne komanda, neturim jokiu sancu. Esame paskutiniai loxai ir i sitas rungtynes patekom tik per stebukla, cia tikrai ne musu lyga. Tokio dalyko kaip musu lyga isvis nera, nes kieme vaikai geriau zaidzia. As nesuprantu kas jus tokius pagimde, bet tikrai bomzas is gatves geriau spardo kamuoli. Nu gerai, eikit "zaaaist". Tiesa, Petrai, ziurek nenugriuk tik lygioj vietoj, kaip anakart. Nors ka as cia sakau dar, vistiek nugriusi."
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-05-13 13:47

D3monas wrote:Mano manymu, pozicija, jog Lietuvoje viskas yra šaunu yra labiau žalinga progresui, nei pozicija, jog Lietuvoje viskas yra blogai.
Lietuviams būtų geriausia laikytis pozicijos, kuri atitinka realią jų šalies padėtį, o ne tavo pasiūlytus kraštutinumus. Žiūrau kolega truputį ne skep-formoj pastaruoju metu.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2015-05-13 15:16

D3monas wrote:To be fair, gyvenimas Lietuvoje nėra super geras. Žinoma, džiugu, kad čia ne kokia nors Birma ar Papua Naujoji Gvinėja, but still.
Sakai, ne kokia Birma? :)
Įdomiausia tai, kad Mianmaro gyventojai jaučiasi visai vidutiniškai laimingi, priešingai lietuviai, kurių laimingumo rodiklis lyginant su likusiu pasauliu yra pačiame dugne ir atsilieka net nuo klestinčios Liberijos ar Palestinos. Beje, savo subjektyviais įspūdžiais remdamasis irgi galiu patvirtinti, kad šypsenų Jangono ar Mandalajaus gatvėse gerokai daugiau nei Vilniuje ar Kaune.
Faktas yra tas, kad esame tarp geriausiai gyvenančių pasaulyje. Ir tuo pat metu tarp labiausiai nelaimingų. Gal todėl, kad daug kas įsivaizduoja, kad Vakarų Europa – tai visas pasaulis ir neturi jokio suvokimo apie tai, koks iš tiesų pasaulinis pragyvenimo lygio vidurkis. Tuomet taip, gali atrodyti, kad gyvename labai blogai, esame nepelnytai nuskriausti ir tik vagys valdžioje, versle ir t. t. neleidžia mums gauti visko, į ką turime teisę. Tuo tarpu realybė yra ta, kad pasauliniu mastu anomalija yra ne „blogas“ gyvenimas Lietuvoje, o nepaprastai geras gyvenimas saujelėje valstybių Vakarų Europoje ir Šiaurės Amerikoje.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-05-13 15:18

Vilius wrote:Lietuviams būtų geriausia laikytis pozicijos, kuri atitinka realią jų šalies padėtį
Tamstos tiesa, su tuo nesiginčiju. Bet mano pasiūlytų kraštutinių variantų - pesimistinis yra mažiau žalingas progresui.
fizikanas wrote:Demonas butu puikus komandos treneris.
Būčiau, išties.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-05-13 15:31

D3monas wrote:
Vilius wrote:Lietuviams būtų geriausia laikytis pozicijos, kuri atitinka realią jų šalies padėtį
Tamstos tiesa, su tuo nesiginčiju. Bet mano pasiūlytų kraštutinių variantų - pesimistinis yra mažiau žalingas progresui.
fizikanas wrote:Demonas butu puikus komandos treneris.
Būčiau, išties.
Tai Tamstai, D3mone, atrodo, kad botagas progresą veikia geriau negu meduolis? :ax: Ar čia tokia Tamstos asmeninė patirtis, gauta, pvz., iš darbo su klientais?
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-05-13 21:07

Augustai, atsakyčiau į klausimą, jeigu tik konkrečiau paklaustum. Nes kol kas nesuprantu iš kur tas "botagas" atsirado.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-05-13 21:37

D3monas wrote:Bet mano pasiūlytų kraštutinių variantų - pesimistinis yra mažiau žalingas progresui.
o'rly?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-05-13 21:46

D3monas wrote:Nes kol kas nesuprantu iš kur tas "botagas" atsirado.
Man ir įdomu būtų sužinoti.. Nors gal geriau - ne.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-05-14 10:33

D3monas wrote:Augustai, atsakyčiau į klausimą, jeigu tik konkrečiau paklaustum. Nes kol kas nesuprantu iš kur tas "botagas" atsirado.
"Botagas" atsirado iš Tamstos, D3mone, pritarimo Fizikano post'ui:
D3monas wrote:
fizikanas wrote:Demonas butu puikus komandos treneris.

Būčiau, išties.
Nes tai, ką parašė mūsų Fizikanas toliau, kitaip nei žodiniu "botagu" pavadinti sunku (paryškinu žodžius, kurie, mano nuomone, ypač veikia kaip botagas):
fizikanas wrote:"Klausykite, zaidziam pries tikrai stirpesne komanda, neturim jokiu sancu. Esame paskutiniai loxai ir i sitas rungtynes patekom tik per stebukla, cia tikrai ne musu lyga. Tokio dalyko kaip musu lyga isvis nera, nes kieme vaikai geriau zaidzia. As nesuprantu kas jus tokius pagimde, bet tikrai bomzas is gatves geriau spardo kamuoli. Nu gerai, eikit "zaaaist". Tiesa, Petrai, ziurek nenugriuk tik lygioj vietoj, kaip anakart. Nors ka as cia sakau dar, vistiek nugriusi."
Tai ar Tamsta, D3mone, iš tikro galvoja, kad tokie ir panašūs žodžiai, kaip kad mano paryškintieji, padėtų progresui labiau nei kokie nors optimistiniai žodžiai? Ar čia tokia Tamstos asmeninė patirtis, gauta, pvz., iš Tamstos darbo su klientais? :ax:
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-05-14 22:46

Vilius wrote:o'rly?
Nu jo.
Augustas wrote:Nes tai, ką parašė mūsų Fizikanas toliau, kitaip nei žodiniu "botagu" pavadinti sunku
Aš ten botago nematau. Greičiau - ten Fizikanas channelin'o Marvin'ą. O aš sarkastiškai sutikau su jo teiginiu, nors iš tiesų nebūčiau geras treneris.

Pildau sąrašą:
Lietuva bus civilizuota šalimi, kai nustos versti jaunuolius mokytis efektyviai žudyti žmones.

Sekančioje pastraipoje naudojamas sarkazmas:
Man patinka, kad dabar nemaža dalis jaunuolių priverstinai mokysis į kur geriausia šauti, kad nužudytum kitą žmogų; kaip jį kuo efektyviau primušti; kur daužiant labiausiai skauda ir t.t. Praktiški, naudingi gyvenime dalykai! Manau, kad kiekvienas turėtume išmokti, kaip reikia teisingai (svarbiausia - efektyviai) žudyti žmones. Tik visiški nepatriotai ir apskritai tik blogi BLOGI žmonės gali nenorėti mokytis žudyti žmonių. Ypač, kai mokytis žudyti žmones liepia valstybė.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-05-14 23:49

D3monas wrote: Pildau sąrašą:
Lietuva bus civilizuota šalimi, kai nustos versti jaunuolius mokytis efektyviai žudyti žmones.

Sekančioje pastraipoje naudojamas sarkazmas:
Man patinka, kad dabar nemaža dalis jaunuolių priverstinai mokysis į kur geriausia šauti, kad nužudytum kitą žmogų; kaip jį kuo efektyviau primušti; kur daužiant labiausiai skauda ir t.t. Praktiški, naudingi gyvenime dalykai! Manau, kad kiekvienas turėtume išmokti, kaip reikia teisingai (svarbiausia - efektyviai) žudyti žmones. Tik visiški nepatriotai ir apskritai tik blogi BLOGI žmonės gali nenorėti mokytis žudyti žmonių. Ypač, kai mokytis žudyti žmones liepia valstybė.
Kartais žmones žudyti ir mušti reikia. Mieliau išmokčiau to, nei kai kurių kitų dalykų kurių valstybė mokė.. Ir prastas planas tapti hipių pacifistų tauta ankščiau nei kaimynai taps minėtaisiais hipiais ar bent jau adekvačiais ir prognozuojamais.
On the other hand, sakyčiau kad šauktinių kariuomenė yra vienas iš tų dalykų kurie nedera prie šiuolaikinės civilizuotos valstybės (Izraelis ypatingas atvejis in more ways than one aišku). Man atrodo kad jei valstybė nori kad kažkas kažką darytų tai tegul pasiūlo už tai atitinkamą atlygį ir suranda norinčių. Ar čia XXI amžius, ar kelintas, wtf?
Last edited by VYTS on 2015-05-17 22:13, edited 1 time in total.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-05-15 08:00

D3monas wrote: Pildau sąrašą:
Lietuva bus civilizuota šalimi, kai nustos versti jaunuolius mokytis efektyviai žudyti žmones.
Kazin, o ar skaitysis, kad Lietuva yra civilizuota salis, jei ji nebesivadins Lietuva?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-05-15 10:39

Pildau sąrašą:
Lietuva bus civilizuota šalimi, kai nustos versti jaunuolius mokytis efektyviai žudyti žmones.
Nesutinku. Reikia mokėti civilizuotai (o tai reiškia, efektyviai ir gražiai) žudyti kitus žmones. Nes kaip tada eutanazijos aktą kitam žmogui įvykdysi, jei nemokėsi efektyviai žudyti žmonių? :mrgreen:
fizikanas wrote:
D3monas wrote: Pildau sąrašą:
Lietuva bus civilizuota šalimi, kai nustos versti jaunuolius mokytis efektyviai žudyti žmones.
Kazin, o ar skaitysis, kad Lietuva yra civilizuota salis, jei ji nebesivadins Lietuva?
Pratęsiant Fizikano aukščiau iškeltą klausimą: ..., jei ji nebesivadins Lietuva, o vadinsis RF Vakarų sritimi? :ax:

P.S.
D3monas wrote:
Augustas wrote:Nes tai, ką parašė mūsų Fizikanas toliau, kitaip nei žodiniu "botagu" pavadinti sunku
Aš ten botago nematau. Greičiau - ten Fizikanas channelin'o Marvin'ą. O aš sarkastiškai sutikau su jo teiginiu, nors iš tiesų nebūčiau geras treneris.
Ačiū už paaiškinimą, D3mone.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-05-15 12:23

Augustas wrote:Nesutinku. Reikia mokėti civilizuotai (o tai reiškia, efektyviai ir gražiai) žudyti kitus žmones.
Na, jei tau reikia - be my guest, mokykis efektyviai žudyti. Esminis žodis mano pasisakyme buvo "versti". Valstybei nederėtų versti jaunuolių mokytis žudyti žmonių. O eutanazijos atvejis čia visiškai netinkamas, kadangi tuo atveju asmuo nori būti nužudytas. Kariuomenėje moko žudyti asmenis, kurie nenori būti nužudyti. Todėl tai tikrai labai skirtingi dalykai.
Augustas wrote:Pratęsiant Fizikano aukščiau iškeltą klausimą: ..., jei ji nebesivadins Lietuva, o vadinsis RF Vakarų sritimi?
Man žmogaus gyvybė yra begalę kartų svarbiau, nei žemės plotas, kuriame jis gyvena. Sentimentų purvui po savo kojomis nejaučiu, nes purvas po mano kojomis man nesuteikia vertės, tačiau aš suteikiu vertę purvui po mano kojomis. Negerbiu žmogaus, kuris žemės plotelį vertina labiau, nei žmogaus gyvybę, savos ar puolančios armijos - nesvarbu.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-05-15 12:44

D3monas wrote:Man žmogaus gyvybė yra begalę kartų svarbiau, nei žemės plotas, kuriame jis gyvena. Sentimentų purvui po savo kojomis nejaučiu, nes purvas po mano kojomis man nesuteikia vertės, tačiau aš suteikiu vertę purvui po mano kojomis. Negerbiu žmogaus, kuris žemės plotelį vertina labiau, nei žmogaus gyvybę, savos ar puolančios armijos - nesvarbu.
Tai nuo zmogaus, kuris zemes ploteli po tavo kojomis vertina kurkas labiau, nei tavo gyvybe, ginsiesi, kaip suprantu, rodydamas jam nepagarba? Tik apkeiksi, ar eisi taip toli, kad net apspjausi jo automato vamzdi?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-05-15 13:20

Pritardamas Fizikano klausimui ir belaukdamas atsakymo į jį, dar užduosiu ir savąjį:
D3monas wrote:
Augustas wrote:Pratęsiant Fizikano aukščiau iškeltą klausimą: ..., jei ji nebesivadins Lietuva, o vadinsis RF Vakarų sritimi?
Man žmogaus gyvybė yra begalę kartų svarbiau, nei žemės plotas, kuriame jis gyvena. Sentimentų purvui po savo kojomis nejaučiu, nes purvas po mano kojomis man nesuteikia vertės, tačiau aš suteikiu vertę purvui po mano kojomis. Negerbiu žmogaus, kuris žemės plotelį vertina labiau, nei žmogaus gyvybę, savos ar puolančios armijos - nesvarbu.
O ką Tamsta, D3mone, darys, jei koks nors kaimynas nuspręs, jog ta labai branginama ir vertinama Tamstos gyvybė yra tiek neverta, kad iš viso gyventų šioje žemėje, ir pamėgins ją atimti? :ax:
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-05-15 14:23

Augustas wrote:O ką Tamsta, D3mone, darys, jei koks nors kaimynas nuspręs, jog ta labai branginama ir vertinama Tamstos gyvybė yra tiek neverta, kad iš viso gyventų šioje žemėje, ir pamėgins ją atimti?
Sunku pasakyti, bet hipotetinio kaimyno nužudymas tikrai būtų pats paskutinis punktas sąraše. Taip pat derėtų suprasti, jog vienas hipotetinis kaimynas nėra armija ir jam sutramdyti nereikia armijos.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-05-15 14:30

Klausimas Augustui ir Fizikanui (ir kitiems, jei kam įdomu atsakyti į tai): Kiek hektarų, jūsų nuomone, verta viena žmogaus gyvybė? Turėdami šį skaičių galėsime paskaičiuoti kiek žmonių turėtų kare mirti, kad nebebūtų verta ginti Lietuvos. Įdomioji matematika, taip sakant. Arba pinigais galit išreikšti gyvybės kainą, jeigu jums lengviau.
Post Reply