Ką norėtumėte būti išmokę anksčiau?

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-03-29 18:17

Jei galėtumėte atsukti laiką kelis ar daugiau metų atgal, ką būtinai išmoktumėte?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-03-29 18:46

Nu tai tradiciškai pats ir pradėsiu.

Norėčiau jaunystėje būti išmokęs geriau gaminti valgyt.

Kai pagalvoji, kiek visokio š. suvalgiau per tuos metus.. Ir visai be reikalo. Žymiai geresnis maistas visą tą laiką buvo tiesiai man po nosim. Tereikėjo trupučio žinių ir praktikos, ir būčiau žymiai sveikiau ir skaniau valgęs kokį dešimtmetį savo gyvenimo. Ir gal net pigiau.

Nesakau, kad reikia mokytis gaminti kažkokius kulinarijos šedevrus. Užtenka išmokti keletą patiekalų pasigaminti taip kaip tau pačiam patinka (nu ir kiti valgo - bent iš mandagumo :D). Ir tas tikrai ženkliai pagerina gyvenimo kokybę.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-03-30 07:57

Šiuo metu būčiau norėjęs išmokti dirbti su medžiu, turėti kažkokių staliaus darbo pagrindų. Nes pačiam prieš save kartais būna gėda, kai matai rezultatą.

Dėl maisto gamybos tai jo, čia labai svarbu. Nemokėjimas pasigaminti maisto yra buitinio neįgalumo požymis. Daug yra žmonių, kurie šitoje vietoje kaip invalidai, jei kas nors nepagamina, tai viskas, ragai. O realiai tai reikia tik principus žinoti, tuomet nereikalingi jokie receptai, tiesiog atsidarai šaldytuvą ir žiūri, ką čia galima sukombinuoti.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-03-30 12:18

Lionginas wrote:
2018-03-30 07:57
Šiuo metu būčiau norėjęs išmokti dirbti su medžiu, turėti kažkokių staliaus darbo pagrindų. Nes pačiam prieš save kartais būna gėda, kai matai rezultatą.
O ką tokio bandai sumeistrauti?
Lionginas wrote:
2018-03-30 07:57
Dėl maisto gamybos tai jo, čia labai svarbu. Nemokėjimas pasigaminti maisto yra buitinio neįgalumo požymis. Daug yra žmonių, kurie šitoje vietoje kaip invalidai, jei kas nors nepagamina, tai viskas, ragai.
Nu ne visai ragai - visada lieka parduotuviniai pusfabrikačiai, užsakytos picos, suši, ir pan. Ir kai kurie iš tų dalykų kartais būna skanūs ar bent valgomi. Tačiau ilgainiui žiauriai nusibosta. Be to, jie dažniausiai būna subalansuoti 20-mečių skrandžiams, o vyresniems gali būti sunkiai įveikiami.
Lionginas wrote:
2018-03-30 07:57
O realiai tai reikia tik principus žinoti, tuomet nereikalingi jokie receptai, tiesiog atsidarai šaldytuvą ir žiūri, ką čia galima sukombinuoti.
Būtent. Aš moku pakenčiamai padaryti tik kokius 3-4 patiekalus. Tiesiog kiekvieną kartą juos darau truputį skirtingai.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-03-30 12:34

Vilius wrote:
2018-03-30 12:18
Lionginas wrote:
2018-03-30 07:57
Šiuo metu būčiau norėjęs išmokti dirbti su medžiu, turėti kažkokių staliaus darbo pagrindų. Nes pačiam prieš save kartais būna gėda, kai matai rezultatą.
O ką tokio bandai sumeistrauti?
Šiuo metu bandau namą :mrgreen:
Vilius wrote:Nu ne visai ragai - visada lieka parduotuviniai pusfabrikačiai, užsakytos picos, suši, ir pan. Ir kai kurie iš tų dalykų kartais būna skanūs ar bent valgomi. Tačiau ilgainiui žiauriai nusibosta. Be to, jie dažniausiai būna subalansuoti 20-mečių skrandžiams, o vyresniems gali būti sunkiai įveikiami.
Yra žmonių, kur ir su pusfabrikačiais turi problemų, žinok.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-03-30 12:44

Lionginas wrote:
2018-03-30 12:34
Šiuo metu bandau namą :mrgreen:
Jo. Kuo daugiau pažįstu žmonių, kurie statosi/remontuojasi namą, tuo man labiau patinka gyventi nuomotame bute :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-03-30 13:05

Vilius wrote:Jo. Kuo daugiau pažįstu žmonių, kurie statosi/remontuojasi namą, tuo man labiau patinka gyventi nuomotame bute :)
Tai čia kaip pas ką koks procesas ir pomėgiai... Aš statau be paskolų, daug ką darau pats, nepervargdamas ir leisdamas sau patinginiauti, procesu mėgaujuosi visais 100%, nes tiesiog man tie dalykai įdomūs.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-03-30 15:49

Kaip sakė režisierius Roberto Rodriguez, not knowing how to cook is like not knowing how to fuck ;)

Man ruošti valgyti patinka, kažkokių super duper ypatingų receptų nemoku, bet stengiuosi pasimokyti visus pasauly populiarius patiekalus. Problema čia tik tame, kad ne visų būnu ragavęs originalą, tai nežinau, kiek gerai man pavyko. Bet kol pačiam ir svečiams skanu, per daug nesuku galvos. O šiaip pasidaryti kažką žymiai skanesnio už pusfabrikačių išsivirimą užima tikrai labai nedaug laiko ir reikalauja labai nedaug pastangų, ir manau žmonės baidosi cookinimo labiau dėl psichologinių-įsivaizduojamų kliūčių.

Ahem, ką aš norėčiau mokėti, tai turbūt daugiau kalbų. Žymiai daugiau kalbų. Ir žmonių, ir programavimo ;) Savo laiku neišmokau, bet situaciją taisau. Mokytis niekada ne vėlu :D
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-03-30 16:27

Lionginas wrote:
2018-03-30 13:05
Tai čia kaip pas ką koks procesas ir pomėgiai... Aš statau be paskolų, daug ką darau pats, nepervargdamas ir leisdamas sau patinginiauti, procesu mėgaujuosi visais 100%, nes tiesiog man tie dalykai įdomūs.
Kažin ar tavo antra pusė (if any) irgi žiūri taip ramiai? Paprastai žmonos būna žymiai labiau reiklios statybų progresui nei vyrai..
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-03-30 17:03

Sejanus wrote:
2018-03-30 15:49
O šiaip pasidaryti kažką žymiai skanesnio už pusfabrikačių išsivirimą užima tikrai labai nedaug laiko ir reikalauja labai nedaug pastangų [..]
Amen to that. Jau beveik matau kulinarinę laidą "Kepk su skeptiku".
Sejanus wrote:
2018-03-30 15:49
Ahem, ką aš norėčiau mokėti, tai turbūt daugiau kalbų. Žymiai daugiau kalbų. Ir žmonių, ir programavimo ;) Savo laiku neišmokau, bet situaciją taisau. Mokytis niekada ne vėlu :D
Nors visą gyvenimą vienaip ar kitaip programuoju*, niekad nesupratau kodėl kiti programuotojai stengiasi išmokti kuo daugiau programavimo kalbų. Aš gerai moku vieną kalbą - Scala. Apgraibomis galėčiau kažką parašyti dar keliomis kalbomis, tačiau man tikrai stebėtinai retai tenka tai daryti realiame gyvenime. Kartais tenka skaityti kitų žmonių rašytas programas, bet su trupučiu pastangų jas dažniausiai galima suprasti, net jei parašytos ir nežinoma kalba.

* Fun fact: tačiau niekada nedirbau programuotoju, kaip samdomas darbuotojas ;)

Panašiai ir su žmonių kalbomis. Žmonėms, kurie profesionaliai nedirba su kalbomis, pilnai užtenka mokėti savo kalbą, anglų, ir dar vieną kalbą pasirinktinai. Nelabai matau, kokią naudą duotų mokėti "daug kalbų".
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-03-30 19:17

niekad nesupratau kodėl kiti programuotojai stengiasi išmokti kuo daugiau programavimo kalbų.
Nežinau dėl kitų programuotojų. Tai kalbėsiu už save. Pirma, man patinka turėti daugiau galimybių. Mokėdamas daugiau kalbų, turiu daugiau galimybių. Galimybių rasti/pakeisti darbą, galimybių kažką atlikti geresniu būdu, pritaikyti kitokiai aplinkai, ir t.t. Antra, mokydamasis naujas programavimo kalbas jaučiuosi plečiąs akiratį ir tobulėjantis kaip programuotojas apskritai. Trečia, man tiesiog patinka mokytis ir mokėti įvairias programavimo kalbas. Ir sakydamas mokytis turiu omeny žymiai giliau, nei tik įsidėmėti kitokią sintaksę while ciklui :)
Fun fact: tačiau niekada nedirbau programuotoju, kaip samdomas darbuotojas
Norėčiau sakyti „that explains“, bet iš tiesų ir daugybė profesionalų nesupranta ar nenori suprasti kelių kalbų mokėjimo privalumų. Vieni todėl, kad jų pirmoji/pagrindinė kalba iš tiesų yra labai plačiai pritaikoma, pakankamai gerai sukurta iš architektūrinės/kodo skaitomumo ir pan. pusės, ir jiems labai retai prireikia kitų (Java). Kiti todėl, kad jie per mažai orientuojasi programavimo pasauly net kad suvoktų kaip jie mažai orientuojasi (php).
Žmonėms, kurie profesionaliai nedirba su kalbomis, pilnai užtenka mokėti savo kalbą, anglų, ir dar vieną kalbą pasirinktinai. Nelabai matau, kokią naudą duotų mokėti "daug kalbų".
Man asmeniškai mokėti papildomų kalbų duoda didžiulę naudą susikalbėti su žmonėmis ir išreikšti savo mintis net ir sava kalba. Daug kalbų turi įvairių išsireiškimų, ar būdų kažką nusakyti, kurių nerastum kitose kalbose. Gal būt jie patys ne visada tiesiogiai pritaikomi, tačiau jų žinojimas tiesiog plečia išraiškos įgūdžius, gebėjimą formuluoti mintis ir kt. Taip pat, leidžia skaityti /žiūrėti įvairius kūrinius originalo kalba, ir labai dažnai originalo kalba yra visai kitas reikalas, nei skaityti vertimą. Dar padeda keliaujant, nes ne kiekviename gūdžiame Sicilijos kaimelyje žmonės kalba angliškai. Galiausiai, atveria įvairias galimybes, o galimybės kaip sakiau man labai svarbu. Tiesiog gerai jaučiuosi jų turėdamas, net jei niekada ir nepasinaudosiu. Sakyčiau, kalbos ne tik įdomu bet ir praktiška ir eiliniam žmogui kaip aš praverčia žymiai labiau nei, nežinau kokį čia hipotetinį pavyzdį sugalvoti, gal žmonėms, kurie profesionaliai nedirba lakūnais, pilnai užtenka mokėti pilotuoti automobilį, kam tas sklandytuvo pilotavimas. Tik aš sklandytuvų pilotų neklausinėju, kokia jiems iš to nauda. Galime pasinaudoti proga pasidžiaugti gyveną visuomenėje, kur galime sau leisti mokytis daugybę ne pirmos svarbos išgyvenimui reikalingų dalykų :)

Jau beveik matau kulinarinę laidą "Kepk su skeptiku".
O šiaip ji labai praverstų. Imsiu ir įkursiu. Pradžiai neambicingai, forumo temos pavidalu.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-03-30 20:22

Vilius wrote:
2018-03-30 16:27
Kažin ar tavo antra pusė (if any) irgi žiūri taip ramiai? Paprastai žmonos būna žymiai labiau reiklios statybų progresui nei vyrai..
Mano antrai pusei svarbūs tik du dalykai:

- Kad būtų didelė drabužinė
- Kad nenusirisčiau nuo pastolių

Visa kita daugmaž kaip noriu taip darau :mrgreen:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-03-30 20:29

Sejanus wrote:
2018-03-30 19:17
Norėčiau sakyti „that explains“, bet iš tiesų ir daugybė profesionalų nesupranta ar nenori suprasti kelių kalbų mokėjimo privalumų. Vieni todėl, kad jų pirmoji/pagrindinė kalba iš tiesų yra labai plačiai pritaikoma, pakankamai gerai sukurta iš architektūrinės/kodo skaitomumo ir pan. pusės, ir jiems labai retai prireikia kitų (Java). Kiti todėl, kad jie per mažai orientuojasi programavimo pasauly net kad suvoktų kaip jie mažai orientuojasi (php).
Aš kadaise įsidrąsinau iš PHP senior šokti į Java junior su algos kritimu perpus, bet finale čia buvo pats teisingiausias karjeros sprendimas gyvenime :mrgreen:

Su tais daugelio kalbų mokėjimais, tai jei tik sau mokaisi kalbos laisvalaikiu, kažin, ar ką po kažkiek klaiko beprisiminsi, jei aktyviai nenaudosi. Epizodinio panaudojimo nepakanka, nes nemažai programuotojų tipo "moka" kokį Javascript'ą, bet realiai tai tik naujoko lygyje. Kažkada gilinausi laisvalaikiu į data science, pramokau R, dabar nieko nebeprisimenu :)

O pasidairyti kas vyksta aplink, tai aišku reikia. Bet gal ne tiek kalbose ar jų sintaksėse, bet šiaip visokiose technologijose ar frameworkuose. Ar verta labai gilintis, jei rimtai nenaudosi, tai nežinau, ar verta. Labai jau greitai viskas keičiasi.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-03-30 23:10

Lionginas wrote:
2018-03-30 20:29
Aš kadaise įsidrąsinau iš PHP senior šokti į Java junior su algos kritimu perpus, bet finale čia buvo pats teisingiausias karjeros sprendimas gyvenime :mrgreen:
Sveikinu :) Ne kiekvienam pavyksta nuryti ir išdidumą šokant iš senior į junior, iš pozicijos kur tavęs visi klauso į poziciją kur pats visų klausai, ir dar priedo algos sumažėjimą. Bet ilgalaikėje perspektyvoje iš phpisto tapti programuotoju visada gerai.
Su tais daugelio kalbų mokėjimais, tai jei tik sau mokaisi kalbos laisvalaikiu, kažin, ar ką po kažkiek klaiko beprisiminsi, jei aktyviai nenaudosi. Epizodinio panaudojimo nepakanka, nes nemažai programuotojų tipo "moka" kokį Javascript'ą, bet realiai tai tik naujoko lygyje. Kažkada gilinausi laisvalaikiu į data science, pramokau R, dabar nieko nebeprisimenu :)
Taip, Javascriptą beveik visi moka tik naujoko lygyje ir dažniausiai patys to nesupranta. Net ir mokantys kažkiek geriau. Bet didžioji populiacijos dalis yra kažkas panašaus į šią parodiją.

Ką aš turiu omeny dėl tobulėjimo, sakykime, moki PHP ir griežtai tik PHP, ir pramoksti C# (panašu į Java). Iškart susiduri su labai naujomis koncepcijomis, pvz., event driven programming, kintamųjų/metodų tipais ir dar daug visko. C# egzistuoja daugybė apribojimų, nerandamų PHP, pvz., kintamojo tipą nurodai deklaruodamas ir įprastu atveju jis nesikeičia, int'ui teksto nepriskirsi. Tas pats ir su funkcijos gražinamos reikšmės tipu. Jei pagalvosi/pasidomėsi kam tie apribojimai ir kuo jie padeda, tapsi geresniu programuotoju, net jei liksi prie PHP – greičiausiai rašysi geresnį PHP kodą. Panašiai gali pagelbėti ir bendras funkcinių kalbų supratimas, tarkime, Haskell ar LISP. Paprasčiausiai akiračio plėtimas susijusiose srityse visada gerai. Mažų mažiausiai, turėdamas daugiau konteksto geriau suprasi „savo“ kalbos privalumus ir trūkumus.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-03-31 00:04

Lionginas wrote:
2018-03-30 20:22
Mano antrai pusei svarbūs tik du dalykai [..]
Visos jos taip sako.. iki vestuvių :D
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-03-31 00:54

Sejanus wrote:
2018-03-30 19:17
Mokėdamas daugiau kalbų, turiu daugiau galimybių. Galimybių rasti/pakeisti darbą, galimybių kažką atlikti geresniu būdu, pritaikyti kitokiai aplinkai, ir t.t.
Dėl darbo radimo dalies sutinku. Tikrai gražiau atrodo CV su keliomis programavimo kalbomis, nei su viena.

Tačiau kalbant apie patį programavimą, nelabai matau, kaip daugiau kalbų mokėjimas suteikia daugiau galimybių. Viskas, ką tu gauni, tai daugiau būdų parašyti tą patį. Taip, vieni iš tų būdų atrodys gražiau, ar gal net bus truputį efektyvesni, nei kiti. Tačiau kai programa bus sukompiliuota ir paleista, jis darys tą patį, ar ne?
Sejanus wrote:
2018-03-30 19:17
Antra, mokydamasis naujas programavimo kalbas jaučiuosi plečiąs akiratį ir tobulėjantis kaip programuotojas apskritai.
Dauguma modernių programavimo kalbų yra tokios sudėtingos, kad gali į valias plėsti akiratį domėdamasis tiek pačių kalbų niuansais, tiek jų bibliotekų ir įrankių ekosistemos įvairove.
Aš jau kelis metus naudoju beveik vien tik Scala. Ir nesakyčiau, kad jau išmokau viską, ką norėčiau išmokti.
Sejanus wrote:
2018-03-30 19:17
Ir sakydamas mokytis turiu omeny žymiai giliau, nei tik įsidėmėti kitokią sintaksę while ciklui :)
Ble, žinok, norėčiau pamatyti, kaip tu suprogramuoji ką nors netrivialaus keliomis programavimo kalbomis. Spėju, kad kažkur ties generic tipais arba kokiu suktesniu rekursijos atveju, staiga atrastum savyje truputį daugiau kuklumo :)
Sejanus wrote:
2018-03-30 19:17
Vieni todėl, kad jų pirmoji/pagrindinė kalba iš tiesų yra labai plačiai pritaikoma, pakankamai gerai sukurta iš architektūrinės/kodo skaitomumo ir pan. pusės, ir jiems labai retai prireikia kitų (Java). Kiti todėl, kad jie per mažai orientuojasi programavimo pasauly net kad suvoktų kaip jie mažai orientuojasi (php).
Kiek tai liečia mane, tai Java yra kažkoks senovinis dinozauras, kurį kažkiek mokėjau jaunystėje. Dabar su ja susiduriu tik todėl, kad Scala sukasi ant tos pačios virtualios mašinos (kas kartais praverčia, nes galiu naudoti Javines bibliotekas). O Php irgi yra senovinė skriptinimo kalba, kurią kažkas dar tebenaudoja (spėju - daugiausia dėl legacy priežasčių). Bet kuriuo atveju, tiek patyręs Java, tiek Php programuotojas iš esmės gali suprogramuoti tuos pačius - net ir labai sudėtingus - dalykus. Klausimas yra, ar programuotojas, kuris moka kažkiek Javos, kažkiek Php, ir po kažkiek dar 5 kalbų, irgi gali suprogramuoti tuos sudėtingus dalykus. Ir aš spėju, kad negali.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-03-31 09:07

Vilius wrote:
2018-03-31 00:04
Lionginas wrote:
2018-03-30 20:22
Mano antrai pusei svarbūs tik du dalykai [..]
Visos jos taip sako.. iki vestuvių :D
Tai po 10 metų santuokos gal turėjo atskleisti savo tikrajį veidą...
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-03-31 14:52

Aš irgi norėčiau mokėti daugiau kalbų. :)
Panašiai ir su žmonių kalbomis. Žmonėms, kurie profesionaliai nedirba su kalbomis, pilnai užtenka mokėti savo kalbą, anglų, ir dar vieną kalbą pasirinktinai. Nelabai matau, kokią naudą duotų mokėti "daug kalbų".
Na, tai kalbų mokymasis yra, pvz., Alzeimerio ligos vienas iš rizikos reduktorių:

https://lt.wikipedia.org/wiki/Alzheimerio_liga
Post Reply