Sprendimai, turėję didžiausią ROI (interpretuojant laisva forma)

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
Post Reply
User avatar
shitpickle
naujokas
Posts: 28
Joined: 2024-02-07 15:47

2024-04-24 15:17

Man smalsu sužinoti, kokius sprendimus gyvenime priėmėte, kurie neginčijamai atsipirko ir atnešė daugiausia finansinės naudos ir/arba gyvenimo pilnatvės.
[+] show hidden text
Pamenu, kadaise būdavo madinga užbaigti pasisakymus žodžiais "pirk auksą." Įdomu, ar kas pirkote.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5570
Joined: 2011-10-03 09:35

2024-04-24 19:47

shitpickle wrote:
2024-04-24 15:17
Man smalsu sužinoti, kokius sprendimus gyvenime priėmėte, kurie neginčijamai atsipirko ir atnešė daugiausia finansinės naudos ir/arba gyvenimo pilnatvės.
Kasko draudimas.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4747
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2024-04-27 12:55

Lionginas wrote:
2024-04-24 19:47
Kasko draudimas.
Atmetus humorą, tai čia gal net koks bandymas lakoniškai pasakyti, kad patinka turėti draudimą nuo žalos kitiems žmonėms, jei kartais dėl kokios nenugalimos jėgos netyčia pasitaikytų arba pasitaiko padaryti žalą jiems?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4747
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2024-04-27 13:06

shitpickle wrote:
2024-04-24 15:17
Man smalsu sužinoti, kokius sprendimus gyvenime priėmėte, kurie neginčijamai atsipirko ir atnešė daugiausia finansinės naudos ir/arba gyvenimo pilnatvės.
Sakai, laisva forma?
Ok. Bandau. Sprendimai, kurie yra greičiausiai man atnešę daugiausiai nefinansinės, o gal net ir finansinės, naudos:

1. Įvairių knygų skaitymas savo laiku. Vienas iš civilizacijos išradimų, kuris padeda prisirankioti įvairių žmonių patirčių ir reakcijų į jas, ką vien per savo paties asmeninę patirtį šiaip nepavyktų patirti. Dabar, kai mažiau laiko įprastam skaitymui, audioknygos ar podcastai, lygiagrečiai ką nors nesudėtingo darant, praverčia ir patinka. Nors visai nenuostabu, kad šiais laikais gana normalu, įprasta ir patogu žmonėms nemažai laiko "virtualijoje" praleisti.

2. Su laiku pavyko tapti šiokiu tokiu specifiniu skeptiku (nors iš šalies gal ir nelabai tai matosi). Kažkiek padeda negaišti, sutaupyti laiko kokioms nors madingoms durnystėms, ideologijoms ar kitiems dalykams.

3. Manau jog kol kas pavyko "investicija" su antros pusės "pasirinkimu". Kai užsiminiau apie tai antrajai pusei, tai išdidžiu tonu man nerimtai pareiškė: "aš ne tavo investija, aš tavo pareiga :twisted: ". Iš ko smagiai pasijuokėm. :)

Dar iki pilnos laimės man gal kartais pritrūksta miego, nes kartais nusipelėdžiauju. Tai laikau jog šiek tiek sąmoningo "painvestavimo" į daugiau kokybiškesnio miego man visai nepakenktų. Gal kas kartais net turi kokių įdomesnių ar originalesnių patarimų, hintų ar gudrybių, kaip galima pasiekti geresnių rezultatų šitoj srity?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5570
Joined: 2011-10-03 09:35

2024-04-27 13:44

Svetimas wrote:
2024-04-27 12:55
Lionginas wrote:
2024-04-24 19:47
Kasko draudimas.
Atmetus humorą, tai čia gal net koks bandymas lakoniškai pasakyti, kad patinka turėti draudimą nuo žalos kitiems žmonėms, jei kartais dėl kokios nenugalimos jėgos netyčia pasitaikytų arba pasitaiko padaryti žalą jiems?
Jokio humoro, kadangi draudėjui esu sumokėjęs ženkliai mažiau nei jis išmokėjo man, Kasko iki šiol man finansiškai buvo labai naudingas.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4747
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2024-05-01 15:58

Toliau tęsiu:

4. Investicijos į įvairius žygio batus ar kitas panašias nebrangias su tuo susijusias žygiams, išvykoms į gamtą ar pan. skirtas priemones: kaip kad kokia kuprinė, katiliukas, palapinė ir t.t.
Maža gudrybė, kiek iš žygių srities, lipant pėsčiom į pakankamai statų kalną arba leidžiantis nuo jo, kad lengviau ir patogiau tai daryti mažesniais žingsniais.
Nors kartu iš kiek kitos pusės galima susiorganizuoti gan neblogų, įdomių ir visaip naudingų žygių ir "virtualijose".

5. Domėjimasis įvairiomis specifinėmis mokslo šakomis, iš kur galima prisirinkti tam tikrų fundametalių žinių apie mus supantį pasaulį. Kaip kad fizika, informatika, biologija, istorija, matematika ir pan. Taip pat kažkiek naudos yra davę įvairūs praktiniai klausimai ar projektai, kurie paliečia keletą skirtingų tarpdisciplininių dalykų vienu metu.
User avatar
shitpickle
naujokas
Posts: 28
Joined: 2024-02-07 15:47

2024-05-15 14:13

Lionginas wrote:
2024-04-24 19:47
Kasko draudimas.
Rimtas reikalas. Šitą dažnai girdžiu, kad blogiausiu atveju - nusiperka ramybę, geriausiu - išvengia finansinės žalos, kuri būtų gerokai gausesnė, nei draudimas. Apie tai reiks pagalvoti.
Svetimas wrote:
2024-04-27 13:06
Įvairių knygų skaitymas savo laiku
#same
Svetimas wrote:
2024-04-27 13:06
pavyko tapti šiokiu tokiu specifiniu skeptiku
Kritinis mąstymas yra aukso vertės, tas tiesa.
Svetimas wrote:
2024-04-27 13:06
pavyko "investicija" su antros pusės "pasirinkimu"
Labai sveikinu dėl to. Rasti žmogų visam gyvenimui yra dievo dovana.
Svetimas wrote:
2024-05-01 15:58
Investicijos į įvairius žygio batus
#same. Gamtoje būti ir pajudėti yra labai sveika.
Svetimas wrote:
2024-05-01 15:58
Domėjimasis įvairiomis specifinėmis mokslo šakomis
Šitas, įtariu, siejasi su skepticizmu. Nes nu, jei jau kritiškai mąstai, tai reikia turėti išmanymą apie ką kalba eina.


Pats manau, kad gerai suinvestavau į žinias, įgūdžius ir į darbo įrankius. Taip pat į ilgalaikį turtą. Labiausiai atsipirkusi investicija, manau, buvo į sveikatą. Prašoviau nepirkdamas kasko draudimo, RIP tūkstnačiams eurų ir dėkui kolegai kieme, kuris visą šoną nubraukė ir išvažiavo nepasisakęs.
Post Reply