French rulez da world

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2005-06-22 16:31

Apie prancuzu myletojo pateiktus muzikinius terminus.

Na visu pirma reikia paminet, kad kaip tarptautiniai lietuviu kalboje nevartojami sie terminai: a haute voix, a quatre, balncement, bouche, bariolažas, calme, clairon, demancher, double, doux,egzersisas, en avant, en dehors, etouffe, fransezas, irefrenas, kontuaras, kvintonas, lentement, lourd,loure, martelė, melodiotas, meloplastas, mesure, motetas, olefantas ouvert, plaque, possibile, pousse, presser, profondement, progressivement, prolongement, puaktu, rapiddamente, refrapper, retarder, retenir, revenir, režiusansas, returnelė, roulement, serine, sordinaras, sous-bourdon, suibez, sur la touche, tiuibra, tordionas, veriljonas, vite, vitement.
Toliau svarbu paminet, kad kai kurie visai net nera muzikiniai terminai:
antre, anturažas, ekspresionizmas, kaprisas, konsolė, kontrastas, kulisė, pas, danse macabre, piruetas, puantai, remarka, renesansas, respiracija, reviu, rokokas, romantizmas, rozetė, sentimentalizmas, subretė, travesti, varjetė, versetas.
Dalis velgi yra visai neprancuziski arba neprancuziskos kilmes:
baletas, basso-contre, basso-double, okto-basso, mažoras, minoras, miniatura, pastorelė, rondo, serenada, serrando, surdina, verizmas [italu], rezonansas, režisierius, sonas, stilius [lotynu], kadrilis, romansas [ispanu], žiga [anglu], diezas [graiku].
Dalis ne visai laikyti muzikiniais terminais, kadangi turi keleta reiksmiu ir gali buti priskirtini kelioms srytims [ beje visu toliau isvardintu zodziu pirmoji reiksme pateikiama zodyne, yra ne muzikine, taigi muzikiniais jie tapo tik veliau] :akoladė, antraktas, ansamblis, artistas, baladė, bombarda, debiutas, divertismentas, etiudas, galopas, kupletas, pasažas, premjera, repertuaras, repriza, žanras.

Galu gale prieiname iki muzikiniu terminiu, o bet taciau dalis is likusiu vis del to daugiau priskirtinis prie choreografijos nei prie muzikos kaip po tokios, nes tai sokiu rusys:
alemanda, anglezas, bure, ekosezas, kankanas, kanari, kotiljonas, kurantė, lansje, menuetas, padespanas, padekantras, padepatikeras, polonezas, rigodonas
Taigi grynais muzikiniais terminais galime vadinti tik:
akompanimentas, akordeonas, bagatelė, bekaras, badinažas, bemolis, burdonas, detache, detonacija, disonansas, flažoletas, foburdonas, frazuotė, impromptu klavesinas, konsonansas, kupiuras, miuzetė, motetas, menestrelis, obojus, pastišas, pistonas, piupitras, pjesė, popuri, pošetėrojalis, sariuzofonas, serinetė, siuita, šansona, šansonetė, tombo,trubadūras, tušė, uvertiūra.

P.s. patefonas nuo firmos, kuri veike Prancuzijoje, pavadinimo.
User avatar
Jean Paul Sartre
pradedantis
Posts: 326
Joined: 2005-06-16 09:57
Location: Circus Maximus
Contact:

2005-06-22 17:22

Laba diena, ponas Liucipheri, trūkt už vadžių vėl iš pradžių.
Kodėl jūs nusprendė, kad aš kuo nors žeidžiu olandus. Aš tik pasakiau, kad 15 mln olandų sukuria tiek BVP kiek 150 mln rusų, nemanau, kad tai įžeidimas, greičiau priešingai.
Koks kaimas? Jūs nerandate argumentų ir pradedate nervuotis, o taip negražu. :lol: Aeronsutikos istorijoje rusai lenkė prancūzus, sutinku, bet tai tik viena mokslo sričių, kitose Rusija buvo ir tebėra beviltiškai atsilikusi.
Ar jum nuo to šilta ar šalta, nuo to ar aš baigiau mokyklą ar ne? Ką jūs manot iki nebaigia universiteto tai žmonės, kažkoki lochai būna, kurie argumentų negali rast? Kaip jūs įsivaizduojat mokyklą, vaikai kažkokios puodynės į kuriuos kiša neteisingus faktus, ar ką?
Tai ko jūs ten važiuojat, jei nepatinka, kai grįšit bus įdomu paklausyt įspūdžių? Gal kokią mergičką prancūzaitę nukirsite :roll:
Jūs kabinėjatės prie žodžių? Gerai atsiprašau, koloniją pavartojau ne vietoje. Patenkintas?
Nė viena valstybė taip nesielgė su pavergtomis tautomis, taip kaip rusai. Tai faktas.
Jūs sakėte, kad prancūzų rašytojų pasaulyje niekas negirdėję. Dostojevskis - puikus rašytojas, bet kas dar be jo? ir aplamai Marselis Prustas jį keturgubai apneša.
Jūs užsiminėte ir apie anglų muzikinius terminus. Deja, jū nėra gausiai
Baletas ne tik susikūrė, bet ir plėtojosi praktiškai vien tik Prancūzijoje, į Rusiją atėjo gerokai vėliau, ir to paties Čaikovskio dėka.
Oileris net rusiškai nemokėjo, ir kūrinius skelbė prancūziškai, vokiškai ir lotyniškai. Taip jis gyveno ne tik Rusijoje, bet ir Prancūzijoje ir Prūsijoje.
Dabar, kad gražinti šveicarams. ką iš jų atėmėt, aš pasakysiu, kad Leninas - šveicaras, nes gyveno ir dirbo Ciuriche. Kaip jums tai?
Iškasenas galima atsivežt.
Ney'us ir Davout'as - genialūs karvedžiai, generolai, jūsų sąmojis čia ne vietoje
Ką jūs norit pasakyt aš iš lubų tuos galvučių skaičius nukeliu?
Prancūzai vietinių masiškai niekada neskerdė, priešingai nei rusai, kolonijų gyventojai patys veržėsi į Prancūziją, priešingai nei rusų. Tikiuosi nepulsite teigti, kad lietuviai labai norėjo pasivėžinti po Sibirą.
Norit pasakyti, Sartras, Prustas ar Kamiu - popsas, kuris lengvai skaitosi ir neturi potekstės?
Terminai, terminėliai
Jūs norite pasakyti, kad jeigu jis užrašytas prancūziškai, tai jau nenaudojamas? Klausykit, gal jūs iš kalbininkų būsit? Norit pasakyti nenaudojami allegro, crescendo ar presto [it]
Daugelis žodžių turi kelias reikšmes, viena jų ir muzikoje.
Įdomu, kuo jūs naudojatės, aš tai muzikos terminų žodynu ir man rašo, kad jie prancūziški, bet aišku, jeigu knisitės į kilmę, tai ir iš italų ir prancūzų - šaknis rasite pas graikus.
Norit pasakyt ansamblis ar etiudas su muzika nesisieja.
Bet bet kuriuo atveju, jūs buvote neteisus teigdamas ,kad nėra nė vieno muzikinio prancūziško termino. :P
Jūs geriau nenorėkite choreografiją atskirti nuo muzikos, nes tada rezultatas bus 11-2
Rezultato nekeičiu 10-2, bet manau nei pas mane, nei pas jus jis nesikeis, nes jūs neįtikinsite manęs, o aš - jūsų.
User avatar
Jean Paul Sartre
pradedantis
Posts: 326
Joined: 2005-06-16 09:57
Location: Circus Maximus
Contact:

2005-06-22 17:33

http://www.delfi.lt/news/daily/science/ ... id=6947156
Šaunioji rusų aeronautika. Jau antras palydovas per 2 dienas
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2005-06-22 17:48

Jean Paul Sartre wrote: Kodėl jūs nusprendė, kad aš kuo nors žeidžiu olandus. Aš tik pasakiau, kad 15 mln olandų sukuria tiek BVP kiek 150 mln rusų, nemanau, kad tai įžeidimas, greičiau priešingai.
Jus pasakete ne taip. Mintis buvo tokia kad rusai tiek atsilike ekonomikoje, kad tik kokius olandus sugeba pasivyt. Vienok pats prisipazystat, kad norejot rusus izeist.
Jean Paul Sartre wrote: Koks kaimas? Jūs nerandate argumentų ir pradedate nervuotis, o taip negražu. :lol:
Tai, kad nelabai ten miestas ta Marijampole, toks didelis kaimas. Beje argumentas cia visai ne izeidziantis, tiesiog mazuose miesteliuose nera galimybiu susipazint su didesniu kiekiu kulturos saltiniu, va ka as norejau pasakyt. Todel Jusu zinios ko gero ir tera pavirsutiniskos.
Jean Paul Sartre wrote:Aeronsutikos istorijoje rusai lenkė prancūzus, sutinku, bet tai tik viena mokslo sričių, kitose Rusija buvo ir tebėra beviltiškai atsilikusi.
Niekuo napgristas teiginys - as apie atsilikma. Kaip jau sakiau rusai turi vertinga literatura, kina, daile ir t.t.
Jean Paul Sartre wrote:Ar jum nuo to šilta ar šalta, nuo to ar aš baigiau mokyklą ar ne?
Baiges mokykla gal igausite kiek isminties ir nebe taip karstligiskai niekinsite kitokia kultura.
Jean Paul Sartre wrote:Ką jūs manot iki nebaigia universiteto tai žmonės, kažkoki lochai būna, kurie argumentų negali rast?
Na Jusu argumenati man pasirode niekiniai.
Jean Paul Sartre wrote:Kaip jūs įsivaizduojat mokyklą, vaikai kažkokios puodynės į kuriuos kiša neteisingus faktus, ar ką?
Faktu Jus zinote, deja isvadu daryt nemokate.
Jean Paul Sartre wrote:Tai ko jūs ten važiuojat, jei nepatinka, kai grįšit bus įdomu paklausyt įspūdžių?
Stazuote doktoranturos studiju.
Jean Paul Sartre wrote:Gal kokią mergičką prancūzaitę nukirsite :roll:
Jos negrazios, geriau jau lietuvaites.
Jean Paul Sartre wrote:Jūs kabinėjatės prie žodžių? Gerai atsiprašau, koloniją pavartojau ne vietoje. Patenkintas?
As nesikabineju prie zodziu, tiesiog reikalauju vienodo vertinimo. Man kosmoso tyrima kaip rodikli neleidote naudot, o pats prie kulturos kisate kolonializma. Geda.
Jean Paul Sartre wrote:Nė viena valstybė taip nesielgė su pavergtomis tautomis, taip kaip rusai. Tai faktas.
Daug "blogo" buvo ivairiu tautu elgesyje. Kaip dabar pamatuot kurie buvo blogesni?
Jean Paul Sartre wrote:Jūs sakėte, kad prancūzų rašytojų pasaulyje niekas negirdėję.
Sorry suklydau. matyt rasydamas galvojau apie ka kita. Gal, kad mazai girdeje, arba bent maziau uz mano minetus rasytojus.
Jean Paul Sartre wrote:Dostojevskis - puikus rašytojas, bet kas dar be jo? ir aplamai Marselis Prustas jį keturgubai apneša.
Nieko panasaus 2.7 karto apnesa Dostojevskis. Netgi sakyciau 2.75 karto. Pats matot kaip juokingai tie kartai skamba. Menas yra subjektyvus dalykas jokie kartai cia negali but naudojami.
Jean Paul Sartre wrote:Baletas ne tik susikūrė, bet ir plėtojosi praktiškai vien tik Prancūzijoje, į Rusiją atėjo gerokai vėliau, ir to paties Čaikovskio dėka.
Baletas yra italiskas zodis. Tuo viskas pasakyta. As kalbejau ne apie anglu mzuikinius terminius, o apie posakius apskritai.
Jean Paul Sartre wrote:Oileris net rusiškai nemokėjo, ir kūrinius skelbė prancūziškai, vokiškai ir lotyniškai. Taip jis gyveno ne tik Rusijoje, bet ir Prancūzijoje ir Prūsijoje.
Kadangi ilgiau gyveno Rusijoje laikau rusu fiziku ir mastytoju. Ne rusu tautybes bet rusu [ galune u nosine]
Jean Paul Sartre wrote:Dabar, kad gražinti šveicarams. ką iš jų atėmėt, aš pasakysiu, kad Leninas - šveicaras, nes gyveno ir dirbo Ciuriche. Kaip jums tai?
Esme kas kur gyveno ilgiau. Siuo atveju leninas irgi rusu veikejas.
Jean Paul Sartre wrote:Iškasenas galima atsivežt.
Rusams net to nereikia.
Jean Paul Sartre wrote:Ney'us ir Davout'as - genialūs karvedžiai, generolai, jūsų sąmojis čia ne vietoje
Pasizurekit kokios jie kilmes. :)
Jean Paul Sartre wrote:Ką jūs norit pasakyt aš iš lubų tuos galvučių skaičius nukeliu?
Duosit saltini, kalbu nebebus.
Jean Paul Sartre wrote:Prancūzai vietinių masiškai niekada neskerdė, priešingai nei rusai, kolonijų gyventojai patys veržėsi į Prancūziją, priešingai nei rusų. Tikiuosi nepulsite teigti, kad lietuviai labai norėjo pasivėžinti po Sibirą.
Visur buvo blogo. Ir rusai ir prancuzai yra prasikalte. 1-1 .
Jean Paul Sartre wrote:Norit pasakyti, Sartras, Prustas ar Kamiu - popsas, kuris lengvai skaitosi ir neturi potekstės?
Citatoej buvo ne jie. Diuma, Stendalis ir dar Balzakas berods. Prasom atidumo.
Jean Paul Sartre wrote:Terminai, terminėliai
Kas cia per mintis be konteksto?
Jean Paul Sartre wrote:Jūs norite pasakyti, kad jeigu jis užrašytas prancūziškai, tai jau nenaudojamas? Klausykit, gal jūs iš kalbininkų būsit? Norit pasakyti nenaudojami allegro, crescendo ar presto [it]
As tikrinau pagal zodyna. Tu, kuriu nebuvo tame zodyne, tarptautiniais nelaikau. Beje Jusu pamineti italiski.
Jean Paul Sartre wrote:Daugelis žodžių turi kelias reikšmes, viena jų ir muzikoje.
Artimiausiu laiku as pateiksiu grynus muzikinius temrinus italus. Tegyvuoja Italija.
Jean Paul Sartre wrote:Įdomu, kuo jūs naudojatės, aš tai muzikos terminų žodynu ir man rašo, kad jie prancūziški, bet aišku, jeigu knisitės į kilmę, tai ir iš italų ir prancūzų - šaknis rasite pas graikus.
Tai ko cia meluojate, kad jie prancuziksi. Ot melagis, o as dar tiktinu.
Jean Paul Sartre wrote:Norit pasakyt ansamblis ar etiudas su muzika nesisieja.
As juos priskyriau prie tu, kurie turi kelias reiksmes, taciau pirma pateikiama zodyne yra ne muzikine, taigi kilme jie ne muzikiniai.
Jean Paul Sartre wrote:Bet bet kuriuo atveju, jūs buvote neteisus teigdamas ,kad nėra nė vieno muzikinio prancūziško termino. :P
Melageli as sakiau nezinau, o ne nera. tai ne tas pats.
Jean Paul Sartre wrote:Jūs geriau nenorėkite choreografiją atskirti nuo muzikos, nes tada rezultatas bus 11-2
As vis tik ja atskirsiu.
Jean Paul Sartre wrote:Rezultato nekeičiu 10-2, bet manau nei pas mane, nei pas jus jis nesikeis, nes jūs neįtikinsite manęs, o aš - jūsų.
Be abejo 10-10
The end.
pk10
pradedantis
Posts: 208
Joined: 2005-02-10 22:34

2005-06-22 18:37

rancūzai vietinių masiškai niekada neskerdė, priešingai nei rusai, kolonijų gyventojai patys veržėsi į Prancūziją, priešingai nei rusų.
no comments
User avatar
Jean Paul Sartre
pradedantis
Posts: 326
Joined: 2005-06-16 09:57
Location: Circus Maximus
Contact:

2005-06-23 10:28

Gal aš jau atsimenu, ką sakiau: Rusijos ekonomika Olandijos lygio, sakiau, o jūs paskui stengiatės išvartyti.
Aplamai aš neįžeidinėjau, ar bent jau nenorėjau įžeisti jokios tautos, jūs paprasčiausiai bandote įrodyti, kad rusai geresni už prancūzus, o aš su tuo nesutinku, čia jūs pats visokiomis frazėmis drabstotės.
Labai įdomus jūsų vertinimas, pagal tai kiek žmogus pabaigęs: yra ir mokslų daktarų ir profesorių, kurie nežino kur yra Brazilija ar pan. Jūs manot, kad aš nebaigęs mokyklos, tai negaliu drįsti su jumis tokiu išsilavinusiu ginčytis, Deja, nepasakyčiau, kad jūsų argumentai buvo svaresni, o karštligiškumo ir pas jus yra.
Pagal ka jus nustatote grazi merga, ar ne? Be to gražios ir geros tai ne tas pats.
Baletas ir italai. Nesuderinami, be to baletas yra prancūzų terminas, kuriame panaudotas italų ballare - šokti, bet jis italų kalboje to nereiškia.
Oileris: jis gyveno ir Prūsijoje, ne tik Rusijoje, be to jis buvo greičiau matematikas, nei fizikas, o mąstytojas - nepasakyčiau.
Tai jeigu Lenino neatiduot šveicaram, tai tada pagal jūsų logiką, ištremti iš Lietuvos žmonės yra rusai ar jakutai, kokie.
Tiek Ney tiek Davout buvo prancūzai, ar jūs bandysite teigti, kad jie buvo rusai.
|Balzakas ir Stendalis savo laiku irgi buvo sudėtingi.
A, tai va kodėl tiek daug išmėtėte, o aš ėmiau muzikos terminų žodyną, ir jame yra šie žodžiai, tai kaip jum liežuvis apsiverčia pasakyt, kad tokių iš vis nėra ir muzikoje nenaudojami.
Italai muzikoje daugiau padarė nei prancūzai, čia sutinku ir terminų rasite, galite nevargti ieškodamas, tikiu, kad jų bus daug.
Bet ką jau rusus palikot ir apsiėmėt italus gint?
Plia, ar jūs mane durnu laikot: ansamblis ne muzikinis, tai koks turbūt kulinarinis bus.
Tai jūs choreografiją atskiriat?
Gerai atskyrus choreografiją muzikoje prancūzų ir rusų nuopelnai maž-daug susilygina, tačiau prancūzai gauna tašką už choreografiją:
11-3 prancūzų naudai.
O jūs jau pabaigos prašot? Vis tiek kompromiso ir aš nematau
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-06-23 13:09

Jean Paul Sartre wrote:....
Gerai atskyrus choreografiją muzikoje prancūzų ir rusų nuopelnai maž-daug susilygina, tačiau prancūzai gauna tašką už choreografiją:
11-3 prancūzų naudai.
O jūs jau pabaigos prašot? Vis tiek kompromiso ir aš nematau
Eikit peklon! :x
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2005-06-23 15:59

Jean Paul Sartre wrote: Gal aš jau atsimenu, ką sakiau: Rusijos ekonomika Olandijos lygio, sakiau, o jūs paskui stengiatės išvartyti.
Galiu pacituot, bet tiek to rusus izeist bandet ir kitur.
Jean Paul Sartre wrote:Aplamai aš neįžeidinėjau, ar bent jau nenorėjau įžeisti jokios tautos, jūs paprasčiausiai bandote įrodyti, kad rusai geresni už prancūzus, o aš su tuo nesutinku, čia jūs pats visokiomis frazėmis drabstotės.
Tai kodel as rasau 10-10, jei as rusus statau auksciau? Jus su galva galvokit klounaszi.
Jean Paul Sartre wrote:Labai įdomus jūsų vertinimas, pagal tai kiek žmogus pabaigęs: yra ir mokslų daktarų ir profesorių, kurie nežino kur yra Brazilija ar pan.
Tikrai gal paavrde galima?
Jean Paul Sartre wrote:Jūs manot, kad aš nebaigęs mokyklos, tai negaliu drįsti su jumis tokiu išsilavinusiu ginčytis, Deja, nepasakyčiau, kad jūsų argumentai buvo svaresni, o karštligiškumo ir pas jus yra.
Visai ne del to, nebaiges mokyklos dar neturit sugebejimo siek tiek ramiau apsvarstyt faktus, o ne skubet link finiso isikandus bet koki fakta. Diskusijos reikalauja nuoseklumo.
Jean Paul Sartre wrote:Pagal ka jus nustatote grazi merga, ar ne? Be to gražios ir geros tai ne tas pats.
Jei mergina yra man grazi as sakau grazi, jei gera, as sakau gera. Kas cia neaisku?
Jean Paul Sartre wrote:Baletas ir italai. Nesuderinami, be to baletas yra prancūzų terminas, kuriame panaudotas italų ballare - šokti, bet jis italų kalboje to nereiškia.
TTZ zodynas man sako, kad tai italu terminas.
Jean Paul Sartre wrote:Oileris: jis gyveno ir Prūsijoje, ne tik Rusijoje, be to jis buvo greičiau matematikas, nei fizikas, o mąstytojas - nepasakyčiau.
Kaip galima but genialiu matematiku, bet nebut mastytoju??
Jean Paul Sartre wrote:Tai jeigu Lenino neatiduot šveicaram, tai tada pagal jūsų logiką, ištremti iš Lietuvos žmonės yra rusai ar jakutai, kokie.
Gerai Lenina atiduodam sveicaram, tegu paspringsta. Gal dar ka nors norit atiduot kam nors? :)
Jean Paul Sartre wrote:Tiek Ney tiek Davout buvo prancūzai, ar jūs bandysite teigti, kad jie buvo rusai.
O jus bandysite neigt kad be Napoleno jie butu buve tuo kuo buvo?
|
Jean Paul Sartre wrote:Balzakas ir Stendalis savo laiku irgi buvo sudėtingi.
Savo laiku dantirastis buvo sudetingas. So?
Jean Paul Sartre wrote:A, tai va kodėl tiek daug išmėtėte, o aš ėmiau muzikos terminų žodyną, ir jame yra šie žodžiai, tai kaip jum liežuvis apsiverčia pasakyt, kad tokių iš vis nėra ir muzikoje nenaudojami.
Taigi pats prisipazinot, kad jei ieskotume saknu keliai vestu i Graikija tai kur problemos? O del terminu tai as ziurejau realiai naudojamus Lietuvoje, o ne apskritai egzistuojancius. Man gi idomu ka dave prancuzai Lietuvai o ne Islandijai.
Jean Paul Sartre wrote:Italai muzikoje daugiau padarė nei prancūzai, čia sutinku ir terminų rasite, galite nevargti ieškodamas, tikiu, kad jų bus daug.
Smailas :ploja katuciu ir vaikiskai krykstauja: As laimejau!
Jean Paul Sartre wrote:Bet ką jau rusus palikot ir apsiėmėt italus gint?
As visus ginsiu nuo prancuzu!!
Jean Paul Sartre wrote:Plia, ar jūs mane durnu laikot: ansamblis ne muzikinis, tai koks turbūt kulinarinis bus.
Paimkit TTZ ir pasiziurekit pirma zio zodzio reiksme, tada zinosit is ko jis kilo. Nera ko karcziuotis.
Jean Paul Sartre wrote:Tai jūs choreografiją atskiriat?
Velgi paimkit zodyna ir paziurekit terminu "choreografija" ir "muzika" reiksmes ir vartojima. Tai skirtingos meno rusys.
Jean Paul Sartre wrote:Gerai atskyrus choreografiją muzikoje prancūzų ir rusų nuopelnai maž-daug susilygina, tačiau prancūzai gauna tašką už choreografiją
Tai cia ne is tos operos ar baleto. Terminai nepateko i musu desimtuka savybiu.
Jean Paul Sartre wrote:11-3 prancūzų naudai.
Viskas as pasiduodu. Nusileisiu - 10-10.
Jean Paul Sartre wrote:O jūs jau pabaigos prašot? Vis tiek kompromiso ir aš nematau
Manau gal sukurkim tokia apklausa ir tegu vox populus nusprendzia ar Prancuzijos kulutura yra visa galva ausktesne uz bet kurios kitos salies ar ne? Tegu kalba ginklai tfu dzentelmenai.

Saves po tokio karsciavimosi ir vaikisko gincyjimosi [ o esu zmogus su dviem ausktojo mosklo diplomais, taigi tai man neatleistina] dzentelmenu nebelaikau. :(
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2005-06-23 16:16

Šita, kas nors temą užrakinkite, a?
User avatar
skeptikas
pradedantis
Posts: 140
Joined: 2005-04-21 15:44
Location: Kaunas
Contact:

2005-06-23 17:40

RB wrote:Šita, kas nors temą užrakinkite, a?
o kam ja rakinti, tegul sau linksminas, o ir faktu gali pasiskaitineti neblogu 8) (panasu i Snuki su Svetimu apie Ensteina :D )
User avatar
Jean Paul Sartre
pradedantis
Posts: 326
Joined: 2005-06-16 09:57
Location: Circus Maximus
Contact:

2005-06-23 19:29

O jūs su dviem diplomais? Kokiais jei nepaslaptis?
Tai man buvo garbės su jumis pasiginčyti, ačiū, kad skyrėte savo brangaus laiko. :oops:
O as nemanau, kad rusai prilygsta prancūzams todėl 10 ir neduodu :cry: vat.
Nemanau, kad TŽŽ arčiau tiesos nei muzikinių terminų žodynas (jis pateikia, kad tai prancūzų terminas, su kilme iš italų)
Oileris buvo genialus, tai aišku, bet mes jį labiau žinome, kaip nuostabų matematiką, o ne mąstytoją.
AHA, Lenino niekas nenori. Norit nuplaut rusų dėmes :roll: Čia nieko ir prancūzijos istorijoje buvo dėmių (kad nesakytut, kad esu beprotiškai įsimylėjęs prancūziją, porą pateksiu: Baltramiejaus naktys, Dreyfusso afera, jakobinų teroras)
bet pas rusus daugiau dėmių xixi be Napoleono Neyus būtų buvęs genialus Prancūzijos karaliaus karvedys, o ką jūs tikėjotės, kad ridikėlius turguje būtų pardavinėjęs
Pvz. aš prieš kelis metus Balzako Tėvas Gorijo skaičiau tai čiut nežliumbiau, o jūs šnekat popsas
O muzikos terminų žodynas neparodo, kokie naudojami, jei jūs ne muzikas tai aišku, kad jų nenaudojat
Manyčiau nesąžininga jums žaisti už visas tautas, jei jau pasiėmėt rusus tai ir būkit su jais, nes aš nesakau, kad prancūzai geresni už visus kartu
Koks skirtumas pirma ar dvidesimt pirma reiksme, jis muzikinis, bet vis vien muzikinis.
Dabar jums pavyzdys: žodis "eteris" žinomas ir chemijoje ir fizikoje ir mitologijoje ir filosofija, tai dabar kieno jis terminas - mitologijos, nes taip pateiktas pirma reikšme, o chemikai tegu kitą žodį susiranda, pagal jus taip gaunasi
Taip kad jūs norėjot choreografiją atskirt, tai prancūzų šokių tikrai daug ir baletas iš ten
Tai gerai daryk anketa:
-prancūzija
-rusija
-nei ta nei ta
O jūs karščiuokitės, aš nepykstu, ant manęs visi karščiuojasi
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2005-06-24 10:04

Jean Paul Sartre wrote:O jūs su dviem diplomais? Kokiais jei nepaslaptis?
Abu zali. Vienas pirma mokslini laipsni, kitas antra man suteikia. Bandysiu siekt auksciausio.
Jean Paul Sartre wrote: O as nemanau, kad rusai prilygsta prancūzams todėl 10 ir neduodu :cry: vat.
Kada nors pradesit dometis rusu kultura placiau, manau pakeisit savo nuomone... As tuo tikras.
Jean Paul Sartre wrote:Nemanau, kad TŽŽ arčiau tiesos nei muzikinių terminų žodynas (jis pateikia, kad tai prancūzų terminas, su kilme iš italų)
Pirmas baletas pastatytas Italijoje, Milano kunigaikscio vestuviu proga [ Prancuzijose tik po simto metu, atitinkamai 148* ir 158* berods].
O TTZ as naudojau del to, kad nagrinejau prancuzu kalbos itaka konkreciai Lietuvai, o ne apskritai.
Jean Paul Sartre wrote:Oileris buvo genialus, tai aišku, bet mes jį labiau žinome, kaip nuostabų matematiką, o ne mąstytoją.
Matematikos pamoku manau irgi nedaug turit. Nieko, turesit aukstaja matematika, suprasit kodel as sieju matematika ir mastyma.
Jean Paul Sartre wrote:AHA, Lenino niekas nenori. Norit nuplaut rusų dėmes :roll: Čia nieko ir prancūzijos istorijoje buvo dėmių (kad nesakytut, kad esu beprotiškai įsimylėjęs prancūziją, porą pateksiu: Baltramiejaus naktys, Dreyfusso afera, jakobinų teroras)[/size] bet pas rusus daugiau dėmių xixi

Esme, kad buvo ir pas tuos, ir pas tuos. Be to gi ne tautos kaltos, kad kai kurie ju vadai vykde "negerus" darbus. Sutinkant?
Jean Paul Sartre wrote:be Napoleono Neyus būtų buvęs genialus Prancūzijos karaliaus karvedys, o ką jūs tikėjotės, kad ridikėlius turguje būtų pardavinėjęs

Nespeliokim gerai? As garantuoju, kad Kutuzovas, Ustinovas ir Suvorovas ne galejo buti, bet buvo genialus karvedziai. Del Nejaus klausimas.
Jean Paul Sartre wrote:Pvz. aš prieš kelis metus Balzako Tėvas Gorijo skaičiau tai čiut nežliumbiau, o jūs šnekat popsas

Sitas kurinys kai buvau jaunas, na labai jaunas, ir man pasirode nieko, deja is perspektyvos dabar toks nebeatrodo. Taigi.
Jean Paul Sartre wrote:O muzikos terminų žodynas neparodo, kokie naudojami, jei jūs ne muzikas tai aišku, kad jų nenaudojat

Keista kodel tada vieni TTZ -e terminai muzikiniai yra, o kitu ne? As darau prielaida kad yra tie, kurie tikrai vartojami, o neverciami.
Jean Paul Sartre wrote:
Manyčiau nesąžininga jums žaisti už visas tautas, jei jau pasiėmėt rusus tai ir būkit su jais, nes aš nesakau, kad prancūzai geresni už visus kartu

Neaiskinkit. :)
Jean Paul Sartre wrote:Koks skirtumas pirma ar dvidesimt pirma reiksme, jis muzikinis, bet vis vien muzikinis.

Bet savo kilme ne muzikinis. As ieskau saknu.
Jean Paul Sartre wrote:Dabar jums pavyzdys: žodis "eteris" žinomas ir chemijoje ir fizikoje ir mitologijoje ir filosofija, tai dabar kieno jis terminas - mitologijos, nes taip pateiktas pirma reikšme, o chemikai tegu kitą žodį susiranda, pagal jus taip gaunasi

As ir nesakau, kad eteris yra chemines kilmes zodis. :)
Jean Paul Sartre wrote:Taip kad jūs norėjot choreografiją atskirt, tai prancūzų šokių tikrai daug ir baletas iš ten

Daug, bet musu pokalbio objektas buvo muzika [ tiksliau muzikiniai terminai], taigi netinka. Apie baleta jau parasiau.
Jean Paul Sartre wrote:
Tai gerai daryk anketa:
-prancūzija
-rusija
-nei ta nei ta

Cia nesupratau ko is manes norit?
User avatar
Jean Paul Sartre
pradedantis
Posts: 326
Joined: 2005-06-16 09:57
Location: Circus Maximus
Contact:

2005-06-24 20:40

Tai aukščiausias koks - akademikas?
Pas rusus irgi buvo gerų dalykų - to neneigiu, bet amn labiau patinka prancūzai. Turbūt neuždrausit mėgti prancūzus, na ir aišku prancūzes :D
Apie baleto istoriją wiki pateikia štai ką:
Ballet has its roots in Renaissance court spectacle in Italy, but was particularly shaped by the French ballet de cour, which consisted of social dances performed by the nobility in tandem with music, speech, verse, song, pageant, decor and costume. Ballet began to develop as a separate art form in France during the reign of Louis XIV, who was passionate about dance and determined to reverse a decline in dance standards that began in the 17th century.
Vienu žodžiu šaknys Italijoje, susiformavo Prancūzijoje, vienu žodžiu. :twisted:
Na su matematika problemų neturiu (10), žinoma mąstymo čia reikia, bet filosofijos - nepageidautinos :roll:
Prancūzų istorijos dėmės ne tokio mąsto kaip rusų. Būtent Rusija turi būti atsakinga už bandymą įgyvendinti komunizmo utopiją, nusinešusią milijonus gyvybių. To Rusijai daug kas niekada neatleis, WW2 - rusų nuopelnas, jo irgi niekada niekas nepamirš.
Jūs norit pasakyt, kad Suvorovas kietesnis už Davoutą?????
o aš pasakiau, jei ne Napoleonas, būtų buvęs genialus karaliaus karvedys, su Napoleonu - genialus Imperijos karvedys.
Jūs suaugot, tai natūralu, ėmėt norėti modernios literatūros, bet Balzakas XIX a. buvo kūrybos viršūnė. O kaip jums Hugo? Be to Balzako kūriniai akcentuoja visuomenė problemas, o apie tai reikia kalbėti ir šiais laikais.
Įdomu būtų sužinoti, kokia jums labiausiai patikusi knyga? Čia be ironijos.
Ar jūs manot, kad TZZ pateikia aplamai visus tarptautinius žodžius, jūs ten randat visus fizikos terminus iki vieno?
Gerai chemikai vietoj eterio ieško kitokio termino, tą patį žada daryti ir fizikai :D
pk10
pradedantis
Posts: 208
Joined: 2005-02-10 22:34

2005-06-24 23:36

Jean Paul Sartre, gal jau butu laikas suprast kad pazymiu sakymas, dar nieko neparodo, jis tik parodo jusu nuomone apie save
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2005-06-25 09:45

Jean Paul Sartre wrote: Tai aukščiausias koks - akademikas?
Ne, daktaras. Jus ko gero maisote mokslini laipsni su moksliniu vardu.
Jean Paul Sartre wrote:Pas rusus irgi buvo gerų dalykų - to neneigiu, bet amn labiau patinka prancūzai. Turbūt neuždrausit mėgti prancūzus, na ir aišku prancūzes :D
O kas ka nori uzdraust?
Jean Paul Sartre wrote: Vienu žodžiu šaknys Italijoje, susiformavo Prancūzijoje, vienu žodžiu. :twisted:
Taigi kaip matome atsakymas Italija. :)
Jean Paul Sartre wrote:Na su matematika problemų neturiu (10), žinoma mąstymo čia reikia, bet filosofijos - nepageidautinos :roll:
Neskubekit atskirt mastymo nuo filosofijos. Neskubekit.
Jean Paul Sartre wrote:Prancūzų istorijos dėmės ne tokio mąsto kaip rusų. Būtent Rusija turi būti atsakinga už bandymą įgyvendinti komunizmo utopiją, nusinešusią milijonus gyvybių.
Komunizmas prancuziskas zodis. Chi chi. Matot ka prancuzai pridirbo su savo socialinem utopijom.
Jean Paul Sartre wrote:To Rusijai daug kas niekada neatleis, WW2 - rusų nuopelnas, jo irgi niekada niekas nepamirš.
Daug kas, bet nevisi. Del WW2 nusikalbejot.
Jean Paul Sartre wrote:Jūs norit pasakyt, kad Suvorovas kietesnis už Davoutą?????
Siulau pradziai pasidomet Suvoruvu, tada klausimu nebekils. Net nera ko lygint.
Jean Paul Sartre wrote:o aš pasakiau, jei ne Napoleonas, būtų buvęs genialus karaliaus karvedys, su Napoleonu - genialus Imperijos karvedys.
Speliones. Ne jau Jus manot, kad as rimtai i jas ziuresiu.
Jean Paul Sartre wrote:Jūs suaugot, tai natūralu, ėmėt norėti modernios literatūros, bet Balzakas XIX a. buvo kūrybos viršūnė.
Manau mes gyvename ne XIX amziuje taigi ir vertinkim per siu dienu prizme.
Jean Paul Sartre wrote:O kaip jums Hugo? Be to Balzako kūriniai akcentuoja visuomenė problemas, o apie tai reikia kalbėti ir šiais laikais.
Hugo irgi mano manymu "popsovas". Daug kas akcentuoja visuomenes problemas ir be Balzako. Be to jo laikais biski kitokios problemos buvo.
Jean Paul Sartre wrote:Įdomu būtų sužinoti, kokia jums labiausiai patikusi knyga? Čia be ironijos.
Kokio rasytojo?
Jean Paul Sartre wrote:Ar jūs manot, kad TZZ pateikia aplamai visus tarptautinius žodžius, jūs ten randat visus fizikos terminus iki vieno?
Visus bent kiek placiau vartojamus. Fizikos terminus randu visus.
Jean Paul Sartre wrote:Gerai chemikai vietoj eterio ieško kitokio termino, tą patį žada daryti ir fizikai :D
Nieko jie neiesko, tiesiog jie nedramatizuoja situacijos. Naudoja termina ir tiek.
User avatar
Jean Paul Sartre
pradedantis
Posts: 326
Joined: 2005-06-16 09:57
Location: Circus Maximus
Contact:

2005-06-25 11:12

Komunizmas - Markso išgalvojimas, jis neprancūzas, o terminas nieko nepasako. Žinoma ir Prancūzijoje yra komunistų, bet jie nevaldo.

Aš iš vis nesuprantu, ko jūs Suvorovą prie Napoleono kišat, gi jis jau pačioj pradžioj nusmigo, karo galo nedalaukęs, to jūs Ustinovo aš iš vis negirdėjęs, o tas vienaakis prie Nejaus nė nelygint. Jau nekalbu apie patį Napoleoną, jam analogų visoj istorijoje sunku rast (nu gal koks Cezaris ir Aleksandras Makedonietis), o jis visus rusų karvedžius kartu sudėjus apneša.
WW2 - norit pasakyt ne rūsų nuopelnas? Ribbentropo- Molotovo paktas arba Žiemos karas girdėtas? Hitleris buvo debilas čia tiesa, bet kas jam rankas atrišo?
Hugo Vargdieniai skaitėt? Ir aplamai ką jūs popsu laikot: tai kas populiaru, ar tai kas neturi vertės? Taip Balzakas ir Hugo buvo populiarūs, bet kūriniai - gilūs. Na jūs man pasakykit kuo Raskolnikovo portretas geriau pavaizduotas nei Žano Valžano?
Jūsų knyga mėgstamiausia, bet kokio rašytojo, būtų įdomu sužinoti...
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2005-06-25 12:04

Jean Paul Sartre wrote: Komunizmas - Markso išgalvojimas, jis neprancūzas, o terminas nieko nepasako. Žinoma ir Prancūzijoje yra komunistų, bet jie nevaldo.
Tai kad ne Markso. Prancuzijoje buvo labai populiarios socialines utopijos: Sen Simonas, Monteskje ir panasus veikejai. Taigi matot is kur visas tas slamstas kilo. :)
Jean Paul Sartre wrote:Aš iš vis nesuprantu, ko jūs Suvorovą prie Napoleono kišat, gi jis jau pačioj pradžioj nusmigo, karo galo nedalaukęs, to jūs Ustinovo aš iš vis negirdėjęs, o tas vienaakis prie Nejaus nė nelygint.
Tai, kad as lyginau Kutuzova, Suvorova ir Ustinova ne su Napoleonu, o su jo marsalais. Jei ko nors negirdejote, dar nereiskia kad to nera. :)
Kutuzovas mano manymu buvo tikras vadas, o Nejus tik Napoleono pastumdelis.
Jean Paul Sartre wrote:Jau nekalbu apie patį Napoleoną, jam analogų visoj istorijoje sunku rast (nu gal koks Cezaris ir Aleksandras Makedonietis), o jis visus rusų karvedžius kartu sudėjus apneša.
O juos kaip sudeti - naudojant skliaustus ar be ju? :)
Jean Paul Sartre wrote:WW2 - norit pasakyt ne rūsų nuopelnas? Ribbentropo- Molotovo paktas arba Žiemos karas girdėtas? Hitleris buvo debilas čia tiesa, bet kas jam rankas atrišo?
Tai Jus norit pasakyt kad WW2 pradejo rusai? keista ko jie tada su vokieciais kariavo. Nors ko gero vokieciai tik gynesi anot Jusu. Cha cha.
Jean Paul Sartre wrote:Hugo Vargdieniai skaitėt?
Ne, o ka?
Jean Paul Sartre wrote:Ir aplamai ką jūs popsu laikot: tai kas populiaru, ar tai kas neturi vertės?
Daznai sutampa.
Jean Paul Sartre wrote:Taip Balzakas ir Hugo buvo populiarūs, bet kūriniai - gilūs. Na jūs man pasakykit kuo Raskolnikovo portretas geriau pavaizduotas nei Žano Valžano?
O argi as sakiau, kad butent tas portretas geresnis. As apskritai lyginau ju kuryba.
Jean Paul Sartre wrote:Jūsų knyga mėgstamiausia, bet kokio rašytojo, būtų įdomu sužinoti...
Tai daug man knygu patiko, neiskirciau ne vienos.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2005-06-25 12:36

Ramzajus wrote:O tai tavo manymu, kada prasidėjo WWII?
Na mano kuklliu manymu rugsejo pradzioj, oficialus atidarymas buvo. As klystu?
Post Reply