Ar šitame forume kitatikiai nepageidaujami?

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2005-08-08 18:22

Ramzajus wrote: O palauk, tada aš truputį ne taip supratau problemą.
Jei tie žmonės nenori diskutuot, kodėl tai yra problema, kada jie pabėga? Aš jų visiškai nepasigesčiau, nes pamokslų galiu į valias prisiskaityt ir kitur.
Tai aš ne tiek apie juos... Tiesiog visi naujai atėję pirma tikriausiai perverčia kelias temas, iš ko susidaro bendrą ispūdį apie forumą. Netgi nebūtinai tikintieji - tiesiog paprasti praeiviai. Štai keli atsiliepimai:
Jei lankysies, siūlau į viską žiūrėti objektyviai, nes ten forumiečiai kartais per daug radikalūs kai kuriais klausimais.
Gan protingai rašinėjesi , aišku labai mėgsta kritikuoti
Gaila - protingas forumas, bet bjaurus...
Čia ne kokių nors fanatikų atsiliepimai. Va pirmas įspūdis apie šitą forumą yra būtent toks.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2005-08-08 18:30

Snukis wrote:Kaip sakoma - zmogus niekada nekeicia savo nuomones, bet jei jau taip atsitinka - nuomones keitimo procesas buna skausmingas, net - mirtinai.
Štai būtent dėl tos priežasties čia vykstantis ginčai yra beprasmiai. Aš nekalbu apie tarpussavio ginčus - jų metu tikriausiai kiekvienas iš mūsų ima ieškoti visokios info, ir šį tą išmoksta. Aš pats prieš vos ne kiekvieną temą šį tą paskaitinėju, kad vėliau turėčiau už ko kabintis. Mes jau esame pripratę prie tokių metodų. Tuo tarpu su naujokais yra viskas kitaip... Tiesiog reikia daugiau kantrybės, mano nuomone. Gal net paaiškinti, ką tokio mes čia darom, ir kam viso to reikia. Kitaip gausis ne diskusija, o beprasmiškas tardymas - juk negi kas nors iš čia esančių rimtai tikisi, kad kas nors pateiks visokių astralų ar dievų buvimo įrodymus?

Todėl maksimum kokią naudą iš viso to galim gauti - tai kuo tiksliau išsakyti savo poziciją.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2005-08-08 18:37

Ateonas wrote:Štai būtent dėl tos priežasties čia vykstantis ginčai yra beprasmiai.
Na norint spręsti beprasmiai ar ne reiktų išsiaiškinti ko tie skeptikai siekia lįsdami į ginčus su tikinčiais.
Jei tikslas įsprausti į kamputį ir išvaryti iš forumo, tai sakyčiau net labai prasmingi :oops:. Bet čia turbūt sudėtingesnis reikalas ;).
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-08 18:42

Aš daug sykių mačiau, kaip Ateonas bandė diskutuoti mandagiai. Rezultatas toks pats, tarsi aš būčiau diskutavęs savo įprastu stilium (ė bičas tu gal haliucinogenus vartoji, nustok svaigintis ir tada pakalbėsim) tik užtrukdavo penkiolika postų ilgiau. Net pagailo beprasmių Ateono pastangų :)
Ale Nomad'o reakcija tai keista buvo... Aš kažkaip maniau, kad jis puls į atlapus užuosdamas kokias tai razborkes. O čia va kaip gražiai išėjo. Ne toks jau jis blogas žmogus, pasirodo...
Taigi aš nesu toks peštukas... ir šiaip pavargau nuo muštynių su tavim. Koks įdomumas pjautis, kai oponentas įvaldęs demagogiją neprasčiau už mane :( Nepamiršiu to "ok pacituosiu bet tu pirma pacituok ok bet tada tu pacituok kur aš sakiau taip jo bet prieš tai tu pacituok kur aš sakiau anaip..." :lol:
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2005-08-08 18:50

Nomad wrote:Aš daug sykių mačiau, kaip Ateonas bandė diskutuoti mandagiai. Rezultatas toks pats, tarsi aš būčiau diskutavęs savo įprastu stilium (ė bičas tu gal haliucinogenus vartoji, nustok svaigintis ir tada pakalbėsim) tik užtrukdavo penkiolika postų ilgiau. Net pagailo beprasmių Ateono pastangų
Užtat žmonės apie mane geriau galvoja :D
Nomad wrote:Taigi aš nesu toks peštukas... ir šiaip pavargau nuo muštynių su tavim. Koks įdomumas pjautis, kai oponentas įvaldęs demagogiją neprasčiau už mane :( Nepamiršiu to "ok pacituosiu bet tu pirma pacituok ok bet tada tu pacituok kur aš sakiau taip jo bet prieš tai tu pacituok kur aš sakiau anaip..." :lol:
Apie tai kada nors prie alaus pakalbėsim. Realybėje su tavim diskutuot žymiai maloniau :P
Last edited by Meduolis on 2005-08-08 18:54, edited 1 time in total.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-08 18:52

Užtat žmonės apie mane geriau galvoja
Dalis žmonių :) Bet taip ir turi būti. Jei skaitei "Katės lopšį", prisimink tą salos valdytoją ir Bokononą :lol:

p.s. supainiojai citatas :)
Apie tai kada nors prie alaus pakalbėsim. Realybėje su tavim diskutuot žymiai maloniau
Realybėje tu mažiau išsidirbinėji daugiau kalbi nuoširdžiai :)
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2005-08-08 18:58

Nomad wrote:Dalis žmonių :) Bet taip ir turi būti. Jei skaitei "Katės lopšį", prisimink tą salos valdytoją ir Bokononą :lol:
Neskaičiau, apie ką ten?
Nomad wrote:Realybėje tu mažiau išsidirbinėji daugiau kalbi nuoširdžiai :)
Ar tu čia dėl to vieno atvejo aname forume? Juk jau kalbėjom apie tai :roll:
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2005-08-08 19:03

7x wrote:Na norint spręsti beprasmiai ar ne reiktų išsiaiškinti ko tie skeptikai siekia lįsdami į ginčus su tikinčiais.
Jei tikslas įsprausti į kamputį ir išvaryti iš forumo, tai sakyčiau net labai prasmingi :oops:. Bet čia turbūt sudėtingesnis reikalas ;).
Ti va toks ir yra šios temos klausimas - ar kitatikiai čia pageidaujami? Nes jeigu malonumas yra tame, kad juos priversti kuo greičiau praskysti ir išlėkti, tai tada viskas ir taip aišku - tokių čia nereikia. Bet blogai tai, kad tikriausiai yra tų kitatikių, kurie būtų nieko prieš padiskutuoti kitomis temomis, politikos pvz. Abejoju ar jie į tokius dalykus žiūri palankiai.
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-08 19:38

Ateonas wrote:... Tuo tarpu su naujokais yra viskas kitaip... Tiesiog reikia daugiau kantrybės, mano nuomone. Gal net paaiškinti, ką tokio mes čia darom, ir kam viso to reikia. Kitaip gausis ne diskusija, o beprasmiškas tardymas - juk negi kas nors iš čia esančių rimtai tikisi, kad kas nors pateiks visokių astralų ar dievų buvimo įrodymus?

Todėl maksimum kokią naudą iš viso to galim gauti - tai kuo tiksliau išsakyti savo poziciją.
Tada reiketu isteigti spec. tema - "Karantinas" kur viskas daugmaz butu paaiskinta - "plikais teiginiais busi suvartytas!" Arba pirmojo prisijungimo prie forumo metu (naujas IP), kad ismestu koki "warninga" - "Warning! Skeptic zone!" ar pn.
User avatar
Shaolin Mantis
pradedantis
Posts: 140
Joined: 2005-06-16 11:55

2005-08-09 10:54

Ateonas wrote:O mandagumas, žinoma, yra gerai - jis paperka. Bet tai jau daugiau kiekvieno asmeninis, kultūros reikalas. Nepulsim gi aiškintis kas čia pakankamai mandagus ir kas - ne.
Aš manau, kad vertėtų.

Esu nemažai susidūręs su internetinėmis diskusijomis ir su jų moderavimu, šiap esu ir naujas šio forumo dalyvis, tikiuosi pritapti ir tikiuosi, kad mano pasiūlymai šioje temoje nebus suprasti kaip įžūlūs :oops:

Taisykles turite, manau, kad reikėtų nesustoti jas tobulinti.
Ir jei norite mažinti priešiškumo forume lygį, vertėtų griežčiau moderuoti. Tai turėtų galioti ir naujokams, ir kitatikiams, ir forumo senbuviams.

Pavyzdžiui, Juozas nekartą nuklysdavo į lankas ir į asmeniškumus. Į tokius dalykus reikėtų neatsakinėti (nepasiduoti provokacijoms), o arba trinti žinutes (ar jų dalis), kurios neatitinka diskutuojamos temos, arba perkelti jas į tinkamas temas, arba perkeliant iškart sukurti naujas temas.

Pavyzdžiui šitas tekstas:
Juozas wrote:
Snukis wrote:
Juozas wrote:...Bet šiuo klausimu aš galėčiau atsikeršyti už tai... pats žinai, už ką. Juk yra pasakyta: "Kokiu saiku kitiems seikėsite, - tokiu ir jums bus atseikėta". Bet juk negalima paties visiškai sulyginti su žaliu jaunimėliu...
Tai cia jau ir yra ta vendeta? Ar cia jau tas krikscioniskas nenoras pripazinti, kad jo tikejimas yra priestaringas?
Ne. Aš ką matau, tai matau tik kažkieno norą bet kur prieštarauti (skepsį).
Net gi ten, kur niekas jam neaišku...
buvo temoje "Šeimos bei krikščioniškosios vertybės". O jis juk visai nesusijęs su tema, tai yra daugiau asmeninio pobūdžio viešai reiškiamos žinutės. Tai teršia forumą, jei moderuočiau visas šias žinutes ir visas su jomis susijusias trinčiau.

Forumo dalyvį, pažeidžiantį tvarką, be abejo, visada reikia perspėti, kurioj vietoj jis pagal forumo mandagumo politiką arba taisykles klysta, nurodyti kaip reikėtų elgtis teisingai.

Kiekvienam dalykui turėtų būti sava vieta. Pavyzdžui, jei kas nori pradėti "razborkes", turėtų eiti į atitinkamą forumą, o rimtame forume nuo temos nenukrypti.

Na, daugmaž suprantat apie ką aš. Taisyklių plėtojimas, griežtas tam tikrų forumų moderavimas - sunkus ir ilgas darbas. Ir jo metu tenka nemažai paaukoti. Jei būtumėt trynę Juozo žinutes, kurios nukrypsta nuo temos, arba reikalavę iš jo rimtuose forumuose šiek tiek rimtumo, galbūt jis būtų pasišalinęs daug anksčiau (nors gal jis dar ir grįš?).
Dalį prarastumėte, bet dalį ir gautumėte. Forume mažėtų beprasmybės ir ginčų pasikartojimų, bet po truputį daugėtų rimtų, įdomių pasisakymų...
User avatar
Shiori
pradedantis
Posts: 496
Joined: 2004-04-18 09:07

2005-08-09 11:49

Ateonas citavo "geras forumas, bet bjaurus". O bjaurus ir dėl to, kad sausas, o tu moderuodamas dar ir paskutinę gyvastį nori iš jo išoperuoti.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-09 11:50

Turiu idėją, kaip išlaikyti tikinčiuosius čia. Paskatinamųjų prizų sistema!


Mėnuo forume - dievo palaiminimas
Pusė metų forume - čakrų išvalymas
Metai forume - Auros koregavimas

Du metai forume - Likimo pataisymas

Sugebėjo įrodyti telepatiją - Skeptikas.org lipdukas
Sugebėjo įrodyti reinkarnaciją - Skeptikas.org tušinukas
Sugebėjo įrodyti Dievą - Skeptikas.org marškinėliai
User avatar
Shiori
pradedantis
Posts: 496
Joined: 2004-04-18 09:07

2005-08-09 12:01

todėl, kad net į bloką kur humoras ar "prie alaus", daugelis atsineša iš viršaus tokią pačią oficialią bendravimo manierą. Jei parašysi anekdotą, tavęs rimtu veidu paklaus, kuo remiantis jame dėstomi faktai. Buvo viena tema, kurią Snukis nedrąsiai pradėjo, bet ir ta numirė, neatlaikiusi forumo grandų ignoravimo :oops:
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-09 12:05

Shiori wrote:todėl, kad net į bloką kur humoras ar "prie alaus", daugelis atsineša iš viršaus tokią pačią oficialią bendravimo manierą. Jei parašysi anekdotą, tavęs rimtu veidu paklaus, kuo remiantis jame dėstomi faktai. Buvo viena tema, kurią Snukis nedrąsiai pradėjo, bet ir ta numirė, neatlaikiusi forumo grandų ignoravimo :oops:
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Dar Blogasis Kosminis Klounas JAV buvo engiamas ignoruojant!
User avatar
Shiori
pradedantis
Posts: 496
Joined: 2004-04-18 09:07

2005-08-09 12:11

dar pamiršau pridėti, kad foruminis bendravimas buvo sėkmingai iškeistas į pasakų apie klounus sekimą :dirol: tuo kompensuojant vaikystėje neišgirstų pasakėlių stygių.
User avatar
provincijus
pradedantis
Posts: 414
Joined: 2004-07-14 12:28
Contact:

2005-08-09 12:19

Ateonas wrote:Atmosfera man forumo atrodo labai priešiška, nežinau ar tai gerai. Galbūt dėl to ir kiti dalyviai, ne tik tikrųjų tikėjimų skelbėjai čia neužsilieka? Ką mano kiti? Skelkit drąsiai.
Jei nori šiame forume surasti ką nors kas patvirtintų tavo jau turimus požiūrius tai tikrai priešiška, bet jei ateini čia su tikslu sužinoti kažką naujo tai atmosfera čia tikrai gera ir labai sveika. Ilgesnį laiką pabuvęs kituose forumuose ir pabendravus su visokiais neracionalais aš pavyzdžiui klaikiai pavargstu ir šį forumą naudoju kaip ramią sveiko proto prieplauką atsigavimui bei naujų minčių pasisėmimui.

O su tikinčiaisiais diskutuoti problematiška ir jie ilgai netveria tai ne vien dėl forumo atmosferos. Turiu tokią hipotezę, kurią kol kas galiu patvirtinti tik savo patirtimi, kad tikėjimas tai yra aplamai savotiška psichinė būsena, na kaip ir pavyzdžiui meilė, baimė ar kažkas. Bet kuriam įsimylėjusiam pasakyk ką nors kritiško apie jo meilės objektą iš kart patapsi priešu ar bent jau tam žmogui garantuotai prislėgtai sugadinsi nuotaiką. Kažko bijančiam irgi niekaip nepaaiškinsi, kad bijoti neverta :)
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-09 12:23

Shaolin Mantis wrote:...Pavyzdžiui šitas tekstas:
Juozas wrote:
Snukis wrote: Tai cia jau ir yra ta vendeta? Ar cia jau tas krikscioniskas nenoras pripazinti, kad jo tikejimas yra priestaringas?
Ne. Aš ką matau, tai matau tik kažkieno norą bet kur prieštarauti (skepsį).
Net gi ten, kur niekas jam neaišku...
buvo temoje "Šeimos bei krikščioniškosios vertybės". O jis juk visai nesusijęs su tema, tai yra daugiau asmeninio pobūdžio viešai reiškiamos žinutės. Tai teršia forumą, jei moderuočiau visas šias žinutes ir visas su jomis susijusias trinčiau...
trynimas - ne iseitis, o konkreciai del to teksto, tai Juozas kaip tik ir demonstravo savasias kriksioniskas vertybes. :wink:
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-09 12:25

Shiori wrote:...Buvo viena tema, kurią Snukis nedrąsiai pradėjo, bet ir ta numirė, neatlaikiusi forumo grandų ignoravimo :oops:
Apie kokia cia tema? Ko tai nepamenu daba :oops:
Post Reply