Pavasaris.

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2006-02-05 18:35

Shiori wrote:Palyginkime... Graikiškoji etika, arba apskritai bet kuri filosofinė sistema yra tik atskiras pavienių žmonių sukauptos patirties rezultatas, išraiška. Vieningos „bešališkos“ filosofijos apskritai nėra, nes kiekvienos iš jų autorius savaip žvelgia į tuos pačius reiškinius, problemas, todėl gaunasi skirtingų pažiūrų, vertinimų kratinys. Kurį pasirinkti? Juk jau vien iki naujųjų amžių, Europos filosofijos istorijoje būta virš šimto teorijų ir doktrinų. Apskritai moralės taisyklės pačios iš savęs nėra sau pakankamos ir reikalauja pagrindimo, suteikiančio joms svorio. Gi krikščioniškos etikos atveju atkrenta įrodinėjimo būtinybė.
Štai su tuo aš niekaip negaliu sutikti. Visų pirma turiu pasakyti, kad nemanau, jog moralinės ir etinės normos gali būti įrodytos, ar kad privalo būti įrodinėjamos tikrąja to žodžio prasme. Bet kokia argumentacija šioje srityje visuomet susives į tam tikras "nykščio taisykles" - moralinius tvirtinimus, kurių dauguma nekvestionuoja. Ir jei dėl šių bazinių taisyklių nesutariama, bet kokie įrodinėjimai tampa beprasmiai. Jei, pavyzdžiui, aš nemanau, kad mano ar kieno nors kito gyvybė yra verta bent sudilusio skatiko, tai tau niekaip nepavyks man įrodyti, kad neturėčiau žudyti. Mat mes vadovaujamės visiškai skirtingomis "nykščio taisyklėmis". Tai viena.

Antra - krikščioniškoji etika tikrai nėra išsprendusi visų savo filosofinių problemų. Štai viena iš jų: kodėl žudyti yra blogai? Ar todėl, kad Dievas liepė nežudyti? O kas būtų, jei Dievas lieptų žudyti? Tai automatiškai taptų gėriu? Nei šis, nei tas... O galbūt žudyti yra blogai apskritai, nepriklausomai nuo to, ką liepia Dievas - gal jis mums tiesiog perduoda šią informaciją? Bet tai reikštų, kad egzistuoja kažkokios moralinės taisyklės, kurių negali keisti net ir pats ponas Dievas - jis, kaip ir visi mes, yra joms pavaldus. Vėlgi - teologinė problema.

Na, ir galiausiai, apie kokį "svorį" galima kalbėti krikščioniškosios etikos atveju? Manau, kad tik apie kumščio svorį - katras galingesnis, tas ir doresnis. O pats doriausias yra Dievas, nes jis - galingiausias. Taigi ir jo padiktuotos taisyklės - doros viršūnė. Tik kažin, ar tokia "kumščio argumentacija" turi ką nors bendro su logine argumentacija.
Shiori wrote:Ir negana to, nėra ir vienos „teisingos“ filosofijos - čia tiktų A. Maceinos apibūdinimas, jog „Filosofijos abejotinumas yra visapusis: mes nežinome kas filosofija yra savyje, ką ji ilgoje savo trukmėje yra veikusi, ko siekusi ir ko pasiekusi. <...> Jokia filosofija nėra nuolatinė, ir joks filosofinis atsakymas nėra patvarus“.O štai jei kalbėsime apie krikščioniškąją etiką, tai ko jau ko, bet patvarumo, pastovumo jai nestinga.
Bet gyvenimas keičiasi. Atsiranda vis naujų galimybių, patenkame į vis naujas situacijas - tokias, kokių anksčiau nebūdavo. Tenka rinktis, tenka apsispręsti. Tuomet tas krikščioniškosios etikos patvarumas ir pastovumas tampa stabdžiu, neleidžiančiu spręsti šių naujų problemų. Čia reikia nuolatinio kitimo, bei gebėjimo prisitaikyti prie vis kintančio ir vis sudėtingėjančio gyvenimo, o ne pastovumo.
Shiori wrote:Bet
Pastarojoje į žmogų visiškai neatsižvelgiama.
Jeigu tau nepatinka, jog apribojama tavo laisvė, tada reikėtų kelti ir spręsti pasirinkimo problemą. Kada tu nusprendei, jog asmeninė laisvė yra visų siekiamybė? Daugybė žmonių visai nepageidauja "laisvės" pasirinkdami rizikuoti ir priiminėti savo sprendimus, o visai patenkinti nustatytomis normomis. Jeigu jos nepakankamos laikmečiui, tai gal yra keistinos, o ne atsisakytinos.
Aš ne tiek apie laisvę, kiek apskritai apie tai, kam ta etika skirta... Kaip manai - ar ji yra kažkas, kam visi turėtų tarnauti, ar tik priemonė? Aš manau, kad tik priemonė - ji yra skirta tarnauti mums. Mes ją ir kuriame. Jei mums laisvė yra vertybė - susikursime tokią etinę sistemą, kuri leis mūsų laisvei išbujoti. Jei mums laisvė nėra svarbi - kursime kitokią sistemą. Pasakysiu labai kategoriškai - patys svarbiausi šioje situacijoje esame mes, ir pasaulis sukasi apie mus. Todėl etika yra skirta tarnauti mums, o ne mes jai. Štai todėl ji ir turi būti kuriama atsižvelgiant į tuos, kurie ją kuria - į jų poreikius, jausmus ir visa kita. Į mus. Krikščioniškoji etika čia prašauna pro šalį.


Ir aš eilėraštį turiu. Specialiai tokį verksmingą parinkau - girdėjau patinka :)

Man liūdna šiandien... O, tegu
Tavoji arfa vėl prabyla!
Lai tyras balsas jos stygų
Greičiau išsklaido niaurią tylą.
Gal man širdy atbus viltis,
Jei jos šaltinis neišsekęs,
Ir žemėn ašara nukris,
Jei turi ašarų dar akys.

Garsų audringų trokštu aš,
Nereikia, dainiau, man paguodos:
Užsimiršimą man atneš
tiktai rauda ir skausmas juodas.
Versmė nematomų kančių
Nuodais krūtinę mano girdė.
Tad skambink! Verkti aš geidžiu -
Arba gėla man pervers širdį.
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-04-22 12:58

Ieškau vaikino :lol:

Apie mane:
Protinga
Graži
Smalsi
Egocentriška
Ciniška
Užsispyrusi
Reikli sau ir aplinkiniams
Žingeidi
Kūrybinga
Mąstanti
Rami
Kai kas nors išerzina – pasiutusi ir isteriška
Visada teisi
Realistė
Ateistė
Skeptikė
Agnostikė
Tyrinėtoja
Visiškai nevartoju alkoholio
Nemėgstu nieko planuoti

Mėgstu:
Skaityti knygas
Kurti, rašyti
Diskutuoti
Važinėti dviračiu
Patirti pakitusias sąmonės būsenas
Sapnuoti, ypač sąmoningai
Domėtis psichologija
Domėtis ezoterika
Domėtis žmogumi ir visata
Domėtis ekologija ir sveikata
Castanedos knygas
Konkretumą

Reikalavimai vaikinui:
IQ > 130 (arba iš Raveno testo 60/60)
Racionalumas
Protingumas
Žingeidumas
Smalsumas
Spontaniškumas
Atkaklumas
Pomėgis diskutuoti
Visiškas alkoholio nevartojimas
Kanapės ir/arba psichodelikų vartojimas
Nepriklausymas jokiai religijai, nebent šamanizmui
Besąlygiškas domėjimasis manimi
Tvarkingumas
Gera išvaizda
Domėjimasis psichologija
Domėjimasis filosofiniais gyvenimo klausimais
Domėjimasis psichodelikais
Ekologiškas gyvenimo būdas
Važinėjimas dviračiu
Knygų skaitymas
Pomėgis būti [mano] tyrinėjimų subjektu
Aukštasis universitetinis išsilavinimas (gali būti kol kas nebaigtas) normalioje srityje
Mokėjimas nusileisti man, bet nenusileisti niekam kitam
Castanedos knygų (per)skaitymas būtų privalumas

:lol: Ok, iš tikro neieškau. :oops: Stogas važiuoja, nėra ką veikti. Ieškau bendraminčių ;)
Bet jei vis tik toks kaip aprašiau atsirastų, tai :thumbsup: Parašyk!
User avatar
Ąžuolas
naujokas
Posts: 37
Joined: 2012-03-12 16:22
Location: Kaunas

2012-04-22 19:15

Skeptikė, kuri domisi ezoterika? :?
User avatar
Morrigan
skeptikas
Posts: 516
Joined: 2004-09-06 18:51
Location: Kaunas

2012-04-22 20:54

Ąžuolas wrote:Skeptikė, kuri domisi ezoterika? :?
Vienas kitam netrukdo. Kuo daugiau domėjimosi sričių, tuo daugiau skepticizmo galima išspinduliuoti. :D
User avatar
NSO
pradedantis
Posts: 159
Joined: 2011-03-23 23:19

2012-04-22 21:47

Ąžuolas wrote:Skeptikė, kuri domisi ezoterika? :?
Tikriausiai jos egregoras vibruoja skeptiskas energijas. :)
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-04-22 22:10

Ąžuolas wrote:Skeptikė, kuri domisi ezoterika? :?
Na, iš tiesų dabar jau domiuosi tik Castaneda :ax: Na ir tarologija dar truputį :oops: Bet tai netrukdo man viskuo abejoti, net ir tuo, ką darau :lol:
User avatar
eleggua
naujokas
Posts: 69
Joined: 2009-11-26 18:33

2012-04-23 10:18

Kita wrote: Na, iš tiesų dabar jau domiuosi tik Castaneda :ax:
Nieko, manau neilgai galėsi kentėti tą kognityvinį disonansą. :roll: :happy:
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-04-23 12:53

eleggua wrote:
Kita wrote: Na, iš tiesų dabar jau domiuosi tik Castaneda :ax:
Nieko, manau neilgai galėsi kentėti tą kognityvinį disonansą. :roll: :happy:
Nejaučiu aš jokio disonanso. :P Man viskas suderinama. Patirties nenubrauksi ;)
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2012-04-23 16:07

Kita wrote:Ieškau vaikino :lol:

Apie mane:
<...>
Ateistė
<...>
Agnostikė
<...>
Skeptikė
<..>

Mėgstu:
<..>
Patirti pakitusias sąmonės būsenas
Sapnuoti, ypač sąmoningai
:shock:
Reikalavimai vaikinui:
IQ > 130 (arba iš Raveno testo 60/60)
<..>
Protingumas
"double decker"

prie to paties:
skeptike tikinti IQ standartizavimu testais?
Visiškas alkoholio nevartojimas
Kanapės ir/arba psichodelikų vartojimas
:lol:
geras o prie priklausomybiu centro nemeginot ieskoti kokio nors profesoriaus?
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-04-23 16:58

Na, kadangi aš pati pažįstu bent jau iš Raveno atsakiusių 60/60 žmonių, ir nors sako, kad tik 2% taip atsako, bet kažkaip man tuo nesinori tikėti. :lol: O šiaip, na, ką gali žinoti. :) Tikimybės realybės nenumato.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2012-04-23 19:25

O tai ar panele savo nuotraukos neketina patalpinti?
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-04-23 19:41

Ne išvaizda svarbiausia. :P :lol: Rašiau – graži, to užtenka. :mrgreen: :wink:
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2012-04-23 19:59

Kita wrote:Ne išvaizda svarbiausia. :P :lol: Rašiau – graži, to užtenka. :mrgreen: :wink:
Na bet tu supranti, kad cia skeptiku forumas :D
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-04-23 20:05

fizikanas wrote:
Kita wrote:Ne išvaizda svarbiausia. :P :lol: Rašiau – graži, to užtenka. :mrgreen: :wink:
Na bet tu supranti, kad cia skeptiku forumas :D
:lol: Taip, o skeptikai gerai moka naršyti internete ir rasti norimą informaciją. ;)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2012-04-23 20:59

Kita wrote: Reikalavimai vaikinui:
IQ > 130 (arba iš Raveno testo 60/60)
(...)
Gera išvaizda
(...)
Aukštasis universitetinis išsilavinimas (gali būti kol kas nebaigtas) normalioje srityje
Na tiesiog savaime kyla klausimas – o ar tikrai turėsi ką pasiūlyti visus tuos reikalavimus atitinkančiam vaikinui, jei jau išsiaiškinome, kad jis toks vienas iš n tūkstančių? :)
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-04-23 21:11

Taip – tai, kas nurodyta mano pranešimo pradžioje :wink: :ax:
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2012-04-23 21:17

Kita wrote:Taip – tai, kas nurodyta mano pranešimo pradžioje :wink: :ax:
Net ir laikant, kad viskas, kas ten surašyta – objektyvu, vis vien kažkaip mažokai. Su tokiais reikalavimais vien „protinga“ ar „graži“ nepakaks. Reikėtų bent jau „mokslų daktarė teorinės fizikos srityje“ ir „Miss Europa 2011 finalistė“ ar kažko panašaus... ;)
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-04-23 21:20

RB wrote:Net ir laikant, kad viskas, kas ten surašyta – objektyvu, vis vien kažkaip mažokai. Su tokiais reikalavimais vien „protinga“ ar „graži“ nepakaks. Reikėtų bent jau „mokslų daktarė teorinės fizikos srityje“ ir „Miss Europa 2011 finalistė“ ar kažko panašaus... ;)
Pfff... Kad mano tie reikalavimai ne tokie jau ir baisūs, manau, užtenka, kad pati savo reikalavimus daugmaž atitinku. :lol:
Post Reply