"Skeptikas" - Vizija + kritika(4)

Skeptikas.org administracijos pranešimai, forumo naudojimo taisyklės bei kita svarbi informacija.
Khan
pradedantis
Posts: 334
Joined: 2006-09-04 15:42

2009-11-22 11:24

Čia galima dėti abstrakčias idėjas. Apsaugos nuo neigiamos kritikos čia nėra.
Įdėkite čia abstrakčią idėją, jei norite pažiūrėti kaip ji atlaikys kritiką. :)

Plačiau apie tai ir su pavyzdžiais yra paaiškinta temoje:
"Skeptikas" visiškai laisvas brainstormingas(1)

Okey, bandom: :)
Meete VIII 2009 išdėsčiau, kokia mano nuomone, turėtų būti "Skeptikas" forumiečių/bendruomenės/organizacijos vizija:
Tapti:
1)Gerbiama, 2)turinčia realų balsą visuomenėje ir 3)oficialia organizacija, 4)palaikančia tarptautinius ryšius su kitoms panašaus pobūdžio organizacijomis ir 5)užsiimančia šviečiamąja veikla.

Ką tai reiškia pavyzdžiais:
1)Gerbiama:
Turime nemeluoti
Pateikti argumentuotą nuomonę
Jei įmanoma, nuomonę pagrįsti kokiais nors atliktais moksliniais tyrimais
...
2)Turinti realų balsą visuomenėje:
Suburti žmones, turinčius skeptišką požiūrį, tačiau neturinčius kas atstovautų jų nuomonę viešai.
Nebijoti pareikšti savo nuomonę
Aktyviau reikštis visuomenėje
Pateikti skeptišką požiūrį į kokį tai straipsnį(pvz Delfi), įstatymą ir t.t.
...
3)Oficialia:
Įsiteisinti kaip organizacija
...
4)Palaikanti tarptautinius ryšius su kitomis panašaus pobūdžio organizacijomis:
Suderinti veiksmus (Tokios šventės kaip FSM tarptautinis šventimas)
Jei vyksta koks mitingas ar akcija kitoje šalyje, tą patį padaryti ir Lietuvoje. (Pvz Lenkijoje vyko netikinčiu mitingas "Ir Lenkijoje yra netikinčių"), galėjome prisidėti ;) viewtopic.php?f=5&t=1912&p=63351&hilit=Lenkijoje#p63351)
...
5)Užsiimanti šviečiamąja veikla:
Alia koks projektas ar veikla, panaši į MythBusters
...

Noriu, kad ši vizija atspindėtų tikrus "Skeptikas" interesus, taigi kiekvienas čia esantis gali o ir turėtų prisidėti prie šios vizijos tobulinimo ir tolesnio kūrimo.
Žiūrim realiai: mano asmenine nuomone, laikotarpis, per kuri "Skeptikas" priartėtų prie šios vizijos: tarkim 10 metų.
Nesakau kad bus lengva, ar kad tai tikrai pavyks. Jei nepavyks tai nepavyks :) Kaip sakoma, bandyk dar kartą :) O bet tarkim, o jei kažkaip ima ir pavyksta... ;)
Kiekvienas prisidėjęs būtų svarbus, kiekviena pagalba yra laukiama ar tai konkrečiais veiksmais, ar tai idėjomis.

Saulius Bucka (Khan)
Saulius.Bucka(eta)mif.stud.vu.lt

Startavimo data: 2009-11-21(t.y. nuo Skepmeeto VIII 2009).
Praėjo: 9 dienos.
Last edited by Khan on 2009-11-30 10:33, edited 17 times in total.
Mr.Sarkasmus
pradedantis
Posts: 302
Joined: 2009-09-22 13:35

2009-11-22 11:39

Prieš turint realų balsą visuomenėje reikia turėti ir žmonių, kurie palaikys tą idėją, o bent jau iš to, ką matau savoj aplinkoj tai dauguma tikintys arba "aš tikiu, bet apie tai negalvoju". O bandant pasisakyti tiesiog bus tokios replikos kaip "kam jūs čia reiškiatės, nenorit - netikėkit".
Khan
pradedantis
Posts: 334
Joined: 2006-09-04 15:42

2009-11-22 12:15

Mr.Sarkasmus wrote:Prieš turint realų balsą visuomenėje reikia turėti ir žmonių, kurie palaikys tą idėją, o bent jau iš to, ką matau savoj aplinkoj tai dauguma tikintys arba "aš tikiu, bet apie tai negalvoju". O bandant pasisakyti tiesiog bus tokios replikos kaip "kam jūs čia reiškiatės, nenorit - netikėkit".
- jeigu galima, tai suinteresuotu tuom zmoniu kvietimu as pasirupinsiu asmeniskai ;)
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-11-22 14:39

Bandyti suburti ateistus/skeptikus, tai kaip mėginimas ganyti kates... To tiesiog nebūna. Mėginau, patikėk, mėginau. Labai ilgai netgi eikvojau savo spausdintuvo rašalus ir dariau skrajutes apie įvairiausius dalykus, išnešiodavau po pašto dėžutes... Jų likimas būdavo kaip ir kitų skrajučių, ant laiptinės grindų.
Mano manymu, jei man nepavyks išeiti į valdžią, kur realiai turėčiau kažkokios įtakos, tada velnio tą Lietuvą, mat, kalbant šekspyriškai, "kažkas joje pašvinkę". Geriau emigruoti į civilizuotą valstybę, kur gerbiamos žmonių teisės.
Mr.Sarkasmus
pradedantis
Posts: 302
Joined: 2009-09-22 13:35

2009-11-22 15:32

D3monas wrote:Geriau emigruoti į civilizuotą valstybę, kur gerbiamos žmonių teisės.
Manau viskas ateis su laiku. Jaunoji karta gerokai skiriasi nuo senesniųjų, tai gal dar keliasdešimt metų ir viskas panormalės. Kaip Tu nori, kad nebūtų atskirties nuo civilizacijos, kai tiek metų buvom okupuoti ir reikėjo ne rūpintis kultūros tobulinimu, o kad ta kultūra išvis neišnyktų.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-11-22 22:59

Bijau, bet pagal dabartines tendencijas... Tikėjimas grįžta į madą, ir ne kokia nors lengva forma ar paparstu konformizmu, būdingu lietuviams... Labai daug jaunų žmonių atvirai reiškia, jog yra tikintys ir netgi tuo didžiuojasi. Akivaizdu, kad pas mus atėjo ta Haggardiška evangelizacijos tradicija, kada dievas garbinamas garsiai ir agresyviai. Lietuvoje daugėja fundamentalistų, radikalių tikinčiųjų, YPAČ jaunų žmonių tarpe. Bijau, kad laukia kultūrų susidūrimas, mokslas bei pozityvizmas prieš prietarus ir religiją. Ir, bijau tai sakyti, tačiau atrodo, kad religija ima viršų ir, kuo toliau - tuo labiau, jį ims ateityje.
Tikrai nematau šviesios ateities Lietuvai. Nebent po trijų metų į seimą išrinktume vien liberalus. (nekalbu apie esančius liberalų partijose, kalbu apie liberalias pažiūras turinčius žmones).\
Na, pagyvensime - pamatysime.
O jei bus kokis nors organizacija steigiama - aš už. Galiu būti viešųjų ryšių atstovas. :lol:
debilzebybyjus
naujokas
Posts: 22
Joined: 2009-07-30 20:23

2009-11-23 00:01

D3mone, šiaip statistika nepalaiko tavo nuomonės
Religija labai svarbi: 8 proc. 18-29 metų respondentų, 11 proc. 30-49 metų respondentų, 15 proc. 50-64 metų respondentų ir 48 proc. vyresniems nei 64 metų apklausos dalyviams.
http://racas.lt/religinga-tauta/

visa apklauso medžiaga http://pewglobal.org/docs/?DocID=25

Kiek iš mano asmeninės patirties tai labai retas jaunas žmogus religingas, daugumai tokie dalykai net nerūpi.
Manau susikaupsim ir ne už ilgo* ir išstumsim senimą ir jų buką norą kažką sudievinti, ir daryti iš to politiką.


* - 5-20 metų
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-11-23 01:32

Labai jau pesimistinis Demono požiūris. Realybė nėra jau tokia bloga kaip atrodo. Aš asmeniškai jaunimo tarpe pastebiu tikrai nemažai skepticizmo. Nežinau, gal tai dėl to, kad nesąmoningai pats tarp tokių būnų, o gal tai tiesiog vėl, vyksta kartų kaita ir seni prietarai po truputi nyksta, ir žinoma, atsiranda NAUJŲ (new age shit), BET, matome ir dideli skepticizmo pagyvėjimą šiame tūkstantmetyje :) Ir tai tik pradžia. Ganyti ateistus sudėtinga, tas tiesa. Bet gi ne visi ateistai skeptikai. Tą irgi reikėtų žinoti. Tačiau kiekvienas skeptikas (pagal apibrėžimą) yra ateistas.

Taigi manau daug lengviau skeptikus suburti yra į kažkokią... hm.. organizaciją nei tiesiog paprastus ateistus. Linkiu sėkmės iniciatoriams.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-11-23 13:19

Labai retas kuris žmogus iš man žinomų neturi kokio nors neracionalaus tikėjimo.
Ateistas, bet tiki astrologija, homeopatija, kortų būrimais, ezoteriniais vėjais, etc.
Tie, kurie sako, jog religija nėra svarbi, veikiausiai turi kitų prietarų jos vietoje.
Man būtų įdomu sužinoti kiek žmonių yra pozityvistai.

Kitas dalykas. Tarkime, žmogus yra loginis pozityvistas, tačiau jis taip pat yra rasistas ir homofobas. Tokių irgi žinau.
Iš esmės svarbu ne tik kuo žmogus tiki ar netiki, bet kokia yra jo vertybinė sistema. Nes, pavyzdžiui, mano vertybinė sistema padaro mane ateistu, tačiau tai nėra viskas, kuo aš esu. Galimas netgi toks atvejis, kada tokią pat vertybinę sistemą turi ir teistas (ar labiau deistas). Ir, juo labiau, įmanoma kokia nors iškreipta skepticizmo forma, kuria gali naudotis ir teistai.

Atėjo į galvą mintis, kad pirma reikia parašyti tos organizacijos manifestą ir vertybines nuostatas. Štai tada bus aiškiau visiems. Ir mums, ir tiems, kurie norėtų ten būti. Sutinkat?
User avatar
Jauja
pradedantis
Posts: 200
Joined: 2005-12-06 18:23

2009-11-23 14:24

D3monas wrote:Atėjo į galvą mintis, kad pirma reikia parašyti tos organizacijos manifestą ir vertybines nuostatas. Štai tada bus aiškiau visiems. Ir mums, ir tiems, kurie norėtų ten būti. Sutinkat?
pvz tokį?
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-11-23 14:37

Jauja wrote:
D3monas wrote:Atėjo į galvą mintis, kad pirma reikia parašyti tos organizacijos manifestą ir vertybines nuostatas. Štai tada bus aiškiau visiems. Ir mums, ir tiems, kurie norėtų ten būti. Sutinkat?
pvz tokį?
Asmeniškai man, tas per daug lėkštas ir per daug neapibrėžtas. Tai galėtų būti dalis organizacijos manifesto ar nuostatų, tačiau ne pagrindas. Bet, čia tik mano asmeninė nuomonė. Ne aš steigiu tą organizaciją, todėl ne man ir spręsti.
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2009-11-23 17:19

Šiandien viena pažįstama užsiminė ketinanti pirkti Oscilococcsinum (nžn ar gerai užrašiau) homepatinių, būkim atviri, cukraus žirnelių nuo gripo. Va ir idėja realiems "skeptikų/ateistų" organizacijos darbas: šviesti žmones apie homeopatiją.

Apskritai pradžiai gal geriau būtų įkurti Skeptikų organizaciją, neakcentuojant religijos. Taip būtų išvengta priešiškos reakcijos. Gal tai užkliūtų idealistams, tačiau tai protingesnė strategija, nei muštis į krūtinę rėkiant, kad nėra dievo. Po keliolikos metų, jau įsitvirtinus ir tapus ryškesne organizacija galėtų ir stipresnes pozicijas išreiškinėt.
Khan
pradedantis
Posts: 334
Joined: 2006-09-04 15:42

2009-11-23 18:29

Jauja wrote:
D3monas wrote:Atėjo į galvą mintis, kad pirma reikia parašyti tos organizacijos manifestą ir vertybines nuostatas. Štai tada bus aiškiau visiems. Ir mums, ir tiems, kurie norėtų ten būti. Sutinkat?
pvz tokį?
- sutinku :) galbūt kas nors prisiimtų parašyti pradinį variantą(draftą), maždaug atsižvelgiant į viziją?
D3monas wrote:O jei bus kokis nors organizacija steigiama - aš už. Galiu būti viešųjų ryšių atstovas.
- organizacija tikrai bus steigiama. Manau mums reikėtų susitikti ir rimtai apie tai pasišnekėti. Išsiunčiau tau PM.
Khan
pradedantis
Posts: 334
Joined: 2006-09-04 15:42

2009-11-24 12:18

spyxter wrote:Šiandien viena pažįstama užsiminė ketinanti pirkti Oscilococcsinum (nžn ar gerai užrašiau) homepatinių, būkim atviri, cukraus žirnelių nuo gripo. Va ir idėja realiems "skeptikų/ateistų" organizacijos darbas: šviesti žmones apie homeopatiją.

Apskritai pradžiai gal geriau būtų įkurti Skeptikų organizaciją, neakcentuojant religijos. Taip būtų išvengta priešiškos reakcijos. Gal tai užkliūtų idealistams, tačiau tai protingesnė strategija, nei muštis į krūtinę rėkiant, kad nėra dievo. Po keliolikos metų, jau įsitvirtinus ir tapus ryškesne organizacija galėtų ir stipresnes pozicijas išreiškinėt.
- as tos pacios nuomones, jog reikia kurti ne ateistu, bet skeptiku organizacija. :) Jog dauguma skeptiku pasirodys kad yra netikintys, oh well, juk dievui irodyti truksta irodymu, nieko nepadarysi, jei esi skeptikas tai turetum abejoti viskuo, netgi dievu ;)
Khan
pradedantis
Posts: 334
Joined: 2006-09-04 15:42

2009-11-26 09:31

Mano abstrakti idėja:
Tapti:
1)Gerbiama, 2)turinčia realų balsą visuomenėje ir 3)oficialia organizacija, 4)palaikančia tarptautinius ryšius su kitoms panašaus pobūdžio organizacijomis ir 5)užsiimančia šviečiamąja veikla.

Laukiu kritikos :)
Hubertas
pradedantis
Posts: 203
Joined: 2008-12-27 15:19

2009-11-27 00:06

galima būtų pagalvot kaip pozicionuot save, atitinkamų ir žmonių diskutuot bandyt kviest, kiti nekviesti prisijungtų. išsiaiškint forumo pliusus minusus, ar apklausą atlikt ar patiem bandyt nuspėt, kodėl čia užėję žmonės pasilieka, kiti išeina, nes tikriausiai, populiarumą reiktų pakelt dar skeptforumo, bet ne vien kiekybiškai. kiekybiškam (bet ne tik) kilimui, man atrodo, gerai pasitarnavo god.lt po to kai buvo atnaujintas. bet čia tik mano spėjimas. dar yra satan.lt achujienas puslapis maištaujančiam jaunimui.
forumo sielą sudaro diskusijos dalyviai, taigi norint pakurstyt forumo vitalinę energiją galima būtų pritraukt žmonių su IQ nuo 70 (tada Maikuniversum galėtų smagintis aiškindamas jam apie kritinio mąstymo svarbą europos sąjungoj) iki 200. jei kas sugebėtų čia pvz Leonidą Donskį prisiviliot padiskutuot ir davus talentingam forumo vadybininkui tą žinią paskleist, skeptikas.org reitingai, galbūt, galėtų dar labiau pakilti.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-12-13 22:27

Prie ko čia aš ir kritinis mąstymas :lol: ir prie ko čia tas žydelis Donskis? :mrgreen: ne reitingų reikia, o visų pirma normalių straipsnių pagrindiniame Skeptiko puslapyje. Nes dabartinės senienos vaizdelio nepuošia.
Khan
pradedantis
Posts: 334
Joined: 2006-09-04 15:42

2010-01-02 13:26

Khan wrote:Na turiu minciu ideti koki susijusi su skeptikas dominancia tema filma i linkomanija su lietuviskais subtitrais
Kokius izvelgiat pliusus, minusus? Argumentai uz, pries?
Ka siaip manot?
Koks galetu buti to scenarijus?
Na mano sugalvotas scenarijus on the fly:
1. Tuom suintereruosti beigi norintys padeti ir prisideti issirenka filma, susijusi su "skeptikas.org" (pvz mokslas, skeptiskas poziuris i religijas, kita?)
2. Sutariam del kokio formato subtitrai butu, beigi su kokia programa subtitrus rasytume
3. Pasidalintume filma i lygias dalis, ir kiekvienas savo dali isverstu beigi kazkur visi tai patalpintume i viena vieta (tarkim google docs, dropbox, cia forume, kita?)
4. Idedam i subtitrus parasa.
5. Kas turi uploaderio statusa(as neturiu, bet galiu gauti) imeta i linkomanija bei galimai ir i kitus torrent trackerius (torrent.lt, kita? )
Post Reply