Gal užteks su tuo skepforumu?

Skeptikas.org administracijos pranešimai, forumo naudojimo taisyklės bei kita svarbi informacija.
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2018-08-05 14:18

fizikanas wrote:
2018-08-03 15:45
Būna, kad reikšmės keičiasi ir genda..
- taip, viena iš naujai sugedusių reikšmių yra "šeima", nes suprantama kaip senovės graikų "gimnazija".

p.s.
.. tai gal "gimnaziją" vadinti lietuviškai: mokykla?
.. tai gal "šeima" yra darinys, skirtas gyvybės pratęsimui lytiniu būdu (ne klonavimu)?


:)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-08-05 18:14

vvv2 wrote:
2018-08-05 14:18
- taip, viena iš naujai sugedusių reikšmių yra "šeima", nes suprantama kaip senovės graikų "gimnazija".
:D
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-06 09:24

vvv2 wrote:- taip, viena iš naujai sugedusių reikšmių yra "šeima", nes suprantama kaip senovės graikų "gimnazija".
Tai reikėtų sakyti "tikroji šeima", ir tada visi supras, kad omeny turi ne iškrypusią prasmę, o konkrečiai dokumentais įteisintą heteroseksualų pasipisimą su pasekmėmis.
.. tai gal "šeima" yra darinys, skirtas gyvybės pratęsimui lytiniu būdu (ne klonavimu)?
Ne, čia yra tikroji šeima. O pavyzdžiui čia yra tik šeima, t.y., iškrypusi prasmė:

Image
Last edited by Lionginas on 2018-08-06 09:43, edited 1 time in total.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-06 09:27

Arba iškrypusi kurvių šeima:

Image
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-06 09:28

Ir šita šeima:

Image
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-06 09:31

Šios šeimos :love:

Image
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2018-08-06 17:33

- ačių! nesitikėjau tolio išsamaus išaiškinimo (tau tik konstituciniam teisme daryt išaiškinimus)!

.. o bet tačiau, angliškas terminas "familie" nėra tapatus lietuviškam terminui "šeima". tau atleistina, esi iš tolimo skrydžio (ngl. "long'in"), mokeisi tik žemiečių sutryptą anglių kalbą..

.. tuo tarpu laisvos Lietuvos laisvi valdininkai nežino lietuviško žodžio "šeima", net sušaukė tam šeimūnų sesiją..

.. taigi, du draugai/draugės ir yra tik draugai/draugės.
.. taigi du gėjai/lesbijietės/meilužiai jau yra partneriai, savo partnerystę gali įteisinti juridiškai pagal jau seniai veikiančius "partnerystės įstatymus".
.. taigi vyras ir moteris yra sužadėtiniai, apsivedę tampa sutuoktiniais. sutuoktiniai nėra šeima.
.. jei sutuoktiniai susilaukia palikuonių, tik tada jie tampa šeima.
.. jei bet kuri grupė priima į globą našlaičius, tas darinys vadinamas šeimyna.

jo, sudėtingi tie liettuviai, net aiškinti nusibodo, angliųkalbiams viskas yra šeima, sakykim "primatų šeima"! įjungia ir gėjus ir lesbijietes ir gorilas ir šimpanzes! kaip nuostabu!


:)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-08-06 21:18

fizikanas wrote: Mainstreamine visais laikais buvo tikejimas ir pasitikejimas patikimais saltiniais.
Įdomiausia, kad paklausinėjęs žmonių greičiausiai sužinosi, kad visi jie yra skeptikai, t.y. pasitiki patikimais šaltiniais, nepasitiki nepatikimais. Skirsis tik kurie šaltiniai laikomi patikimais.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-07 07:15

vvv2 wrote:
2018-08-06 17:33
- ačių! nesitikėjau tolio išsamaus išaiškinimo (tau tik konstituciniam teisme daryt išaiškinimus)!

.. o bet tačiau, angliškas terminas "familie" nėra tapatus lietuviškam terminui "šeima". tau atleistina, esi iš tolimo skrydžio (ngl. "long'in"), mokeisi tik žemiečių sutryptą anglių kalbą..
Aš tau irgi atleidžiu už "ačių".

Ypač padėkosi, kai pasakysiu, kad iš tiesų tu GALI vartoti žodį "šeima" taip, kaip tau patinka, o ne kaip liekia visokie funkcionieriai. Niekas tau negali įsakyti jo vartoti kitaip nei tu pats užsimanysi, ir niekas negali tavęs nuteisti už kitokį vartojimą, nei tau knystels į galvą. Sėkmės!
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-08-07 17:23

.. o bet tačiau, angliškas terminas "familie" nėra tapatus lietuviškam terminui "šeima". tau atleistina, esi iš tolimo skrydžio (ngl. "long'in"), mokeisi tik žemiečių sutryptą anglių kalbą..
Image
Familie yra olandiškas žodis. Anglų kalboje tokio žodžio nėra. Bet aš irgi tau atleidžiu, kad pats nežinai ką kalbi.

O Liongino duoti pavyzdžiai lietuviškai būtų vadinami žodžiu šeima.

https://lt.wikipedia.org/wiki/Mafija
https://lt.wikipedia.org/wiki/Šeima_(biologija)
https://www.mokslobaze.lt/cheminiu-elementu-seimos.html

ir dar bonusas nuo manęs:

Image
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2018-08-08 10:07

Sejanus wrote:
2018-08-07 17:23
"Familie" yra olandiškas žodis. Anglų kalboje tokio žodžio nėra.
- žodyne anglų yra, o iš kur žodis kilęs, tai net Olandijos neužteks.
Liongino duoti pavyzdžiai lietuviškai būtų vadinami žodžiu šeima.
- pasikartosiu: pas baltus "šeima" to nereiškia, ką reiškia "familie". kuomet vystėsi mokslinių terminų plėtra, daug kas paimta nesigilinant, nes tiesiog nebuvo tam pajėgumų Lietuvoje. Rusai kažkodėl visai lietuvius nuvertino, net buvo įvedę lietuviškos spaudos draudimą. Taigi išvada: Grb. "Long'ino" pavyzdžiai apibūdina kažkokį bendrumą, tam tiktų terminas "giminė" ar "poaibis".

:(
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-08-08 13:42

Dėkoju, kolegos skeptikai, kad toliau generuojate medžiagą mano būsimai disertacijai. Manau, šiame offtopike apie šeimas bei žemėlapius, tikrai rasiu nemažai maladaptyvaus bendravimo pavyzdžių savo teiginiams pagrįsti :D
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-08-08 15:30

Vilius wrote:Dėkoju, kolegos skeptikai, kad toliau generuojate medžiagą mano būsimai disertacijai. Manau, šiame offtopike apie šeimas bei žemėlapius, tikrai rasiu nemažai maladaptyvaus bendravimo pavyzdžių savo teiginiams pagrįsti :D
Ir šitą savo postą gali pacituoti savo feikinėje disertacijoje.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-08-08 15:41

Ok. Va taip ir pacituosiu mus abu iš karto:
Lionginas wrote:
2018-08-08 15:30
Vilius wrote:Dėkoju, kolegos skeptikai, kad toliau generuojate medžiagą mano būsimai disertacijai. Manau, šiame offtopike apie šeimas bei žemėlapius, tikrai rasiu nemažai maladaptyvaus bendravimo pavyzdžių savo teiginiams pagrįsti :D
Ir šitą savo postą gali pacituoti savo feikinėje disertacijoje.
Manau, šitą panaudosiu kažkur skyrelyje, kurį pavadinsiu "Pasyvi agresija kaip dominuojanti tarp-asmeninės komunikacijos forma".
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-08-20 23:35

O kam šis forumas išvis reikalingas. Sudėkite į interneto archyvą ir pamirštame, išskyrus per kasmetines sukaktis galime atnešti gėlių.

Kiek žinau egzistuoja skeptikų / ateistų grupė Facebooke su daugiau žmonių ir tikriausiai daugiau diskusijų temų. Taip pat egzistuoja alternatyvi tolerastiška versija, tolerastų fanams. Dar visada galima susikurti savo subredditą, savo discord kanalą ar panašiai, t.y. visokių būdų diskutuoti šaipytis vieniems iš kitų ir piešti strawmenus, nereikalaujančių nuosavo atskiro ir pinigus kainuojančio forumo.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-08-21 12:14

Sejanus wrote:
2018-08-20 23:35
Kiek žinau egzistuoja skeptikų / ateistų grupė Facebooke su daugiau žmonių ir tikriausiai daugiau diskusijų temų.
Memu grupsas, kuriame rimtos diskusijos nesu mates. Beto, kas rimtai diskutuotu su savo tikru vardu ir pavarde? Isivaizduok Google darbuotoja diskutuojanti savo tikru vardu ir pavarde feisbuke apie zodzio laisve ir pvz zodzio "negras" vartojima.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-08-26 16:28

Sejanus wrote: O kam šis forumas išvis reikalingas. Sudėkite į interneto archyvą ir pamirštame, išskyrus per kasmetines sukaktis galime atnešti gėlių.

Kiek žinau egzistuoja skeptikų / ateistų grupė Facebooke su daugiau žmonių ir tikriausiai daugiau diskusijų temų. Taip pat egzistuoja alternatyvi tolerastiška versija, tolerastų fanams. Dar visada galima susikurti savo subredditą, savo discord kanalą ar panašiai, t.y. visokių būdų diskutuoti šaipytis vieniems iš kitų ir piešti strawmenus, nereikalaujančių nuosavo atskiro ir pinigus kainuojančio forumo.
O, šiaip, kodėl tu pats, Sejanai, karts nuo karto čia apsilankai?

Bent jau aš šiame forume kartais randu sau įdomių dalykų. Čia lankosi keletas man įdomių žmonių, kuriuos man kartais smalsu paskaityti. Nedidelis aktyvumas, man, asmeniškai, nėra labai smarkiai kliūvantis dalykas, nes nesilankau dažnai bei neatima daug laiko. Ir, šiaip, manau, jog forumas turi šiek tiek potencialo. Pinigų suma už metinį resurso palaikymą man atrodo labai nedidelė (neproporcingai daugiau išleidžiu visokiem mažiau naudingiem dalykam).

Facebookas netenkina mano signal to noice ratio ir mane šiek tiek erzina, todėl jo praktiškai beveik nenaudoju. Kaip ten galima būtų normaliai sekti didesnio kiekio žmonių rimtesnius pokalbius ar turinį skirtingomis temomis su srautiniu informacijos pateikimo stiliumi puslapyje? Kaip ten kažką patogiai susirasti (pvz senesnio)?
Ir man, asmeniškai, nėra kažkuo išskirtinai įdomios diskusijos siaura skepticizmo ar ateistine tematika. Mane domina įvairios turiningos diskusijos ir turinys.
Tačiau jei žinai, kur Facebooke, tavo manymu, mezgasi įdomios turiningos diskusijos, būsiu dėkingas, jei pasidalinsi.

Dėl subreddito. Kai ką Reddite labai atsitiktinai ir epizodiškai paskaitinėju anglu kalba. Man Reddit irgi nelabai patinka funkcionaliai, kaip komentarų platforma. Kuo subredditas būtų geresnis už šį phpBB forumą ir kokie būtų jo privalumai? Na, nebent naujų atsitiktinių naudotojų gal būtų lengviau pritraukti.

Diskord nenaudoju, bet su šiuo žodžiu man priminei turbūt visiems IT žmonėms žinomo Coding Horror autoriaus Discourse produktą. Nelabai ką apie jį išmanau, bet mano akį patraukė vienas iš jo funkcionalumų (gal kažkas žino dar ką nors įdomaus/vertingo?):
Summarize topics - Use the Summarize button to condense long topics to just the most interesting and popular posts.
Nežinau detalių, kaip jis veikia, bet apie kažkokį panašų dalyką dar labai seniai pagalvodavau (jog trūksta komentarų/žinučių platformose).
Post Reply