Forumo populiarumas - ką daryti?

Skeptikas.org administracijos pranešimai, forumo naudojimo taisyklės bei kita svarbi informacija.
User avatar
fox'as
naujokas
Posts: 28
Joined: 2015-07-07 13:58

2015-07-07 20:34

Tai čia tik pastebėjimas buvo.
Žinoma tas dirbtinai nereiškia, kad reikia pradėti rašyti beleką, ne. Tiesiog tas dirbtinai reiškia, kad aktyvūs forumo nariai stengiasi kasidien diskututi ir tai daryti rimtai. Tik tiek.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-07-07 23:29

Šitas forumas yra paskutinis senojo interneto monumentas, kurio nelabai norisi atgaivinti. Nes joks atsigavimas niekada neprilygs forumo aukso amžiuje parašytam turiniui. Teisingo diskutavimo taisyklės (TM), O'Klounai, Libertarizmas VS Valstybė, etc.
Galbūt verta būtų sukompiliuoti juokingesnį ir labiausiai entertaining forumo turinį ir išleisti knygą? Manau, kad atsirastų norinčių paskaityti. Medžiagos tikrai yra nemenkam veikalui. A, Viliau, davai sukompiliuojam?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-07-08 02:38

Manau demone truputį neadekvačiai suvoki šio forumo reikšmę (lygią nuliui) platesniame senojo interneto kontekste. Dauguma šio forumo juokelių buvo „inside jokes“, nesuprantami, neįdomūs ir net neskirti platesniajai publikai. Patikėk manimi, nėra nieko nuobodžiau, kaip klausytis tik siaurame rate suprantamų anekdotų. Ir po to dar klausytis, kaip jie žvengdami bando tau papasakoti visą kontekstą, kad suprastum kodėl čia juokinga. Vienintelis juokingas dalykas tokioje kompiliacijoje būtų jos autorių susireikšminimas.

Jei nori išleisti kažką juokingo, siūlau pačiam prigalvoti daug juokingų istorijų, skirtų kažkokiai auditorijai, ir jas tada ir išleisti. Easy.

O gaivinti, nežinau ką čia gaivinti, rašo panašiai žmonių kaip visada rašė, niekas čia nemiršta. Kiek permečiau akimis, dauguma šiuo metu aktyvesnių temų įdomesnės nei senais laikais, ir diskusijos konkretesnės. Žinučių-per-dieną skaičius gal mažesnis, nes žmonės dabar rečiau rašo kai neturi ką parašyti. Viskas tik į gerą. Nebent pasiilgsti mažvaikiškų peštynių.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-07-08 05:47

fox'as wrote:Tad mums kelis forumus pavyko atgaivinti bendromis jegomis dirbtinai generuojant naujas temas ir diskusijas.
Žinoma, tai ne panacėja, bet kartais padeda
Tu ką tik prisireginai prie forumo ir jau nuoširdžiai susirūpinai jo populiarumu, kad net pasiūlei trolinti. Negana to, tu diskusijoje, kai pašnekovas tau nurodo, kad šneki nesąmones, atsakai, kad tau tai visiškai nerūpi. Aha, sveikas atvykęs. :D
User avatar
fox'as
naujokas
Posts: 28
Joined: 2015-07-07 13:58

2015-07-08 08:29

Pico wrote:Tu ką tik prisireginai prie forumo ir jau nuoširdžiai susirūpinai jo populiarumu, kad net pasiūlei trolinti. Negana to, tu diskusijoje, kai pašnekovas tau nurodo, kad šneki nesąmones, atsakai, kad tau tai visiškai nerūpi. Aha, sveikas atvykęs. :D
Pico, dėkui tau už pasveikinimą :) bet leisk ir tave pasveikinti kaip didį veteraną, nes matau jog išties, kiekvienas kuris prabūna forume nepilnus du mėnesius yra jo veteranas ;)

Na forumą stebiu jau seniai.
Aš pasiūliau aktyviau diskutuoti, nes aktyvių temų praktiškai nėra, niekur nesiūlau trolinti net priešingai sakiau to vengti ir diskutuoti konstruktyviai, be asmeniškumų ir vienas kito puolimo.
Parašiau oponentui, kad neturiu galimybės pateikti šaltinio, nes mano knygos kitame mieste, informacijai kurią žino bet kuris bent kiek daugiau pasidomėjęs religijų istorija, tada esu apšaukiamas melagiu. Dėl tokių dalykų niekada nesidrąskau. Žmogus nori tik nori ne oponento pateikiama informacija, juo labiau kad diskusijos nelaikau gyvybės ir mirties lausimu kažką kažkam įrodyti.
Kam rūpi pas ką ilgesnis tegul tas matuojasi, o aš tiesiog diskutuoju, jei diskusija įdomi :)
Kaip ten kai buvau darželyje sakydavome? Ne visi akli dieną mato ;)
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-07-08 10:19

fox'as wrote:Pico, dėkui tau už pasveikinimą :) bet leisk ir tave pasveikinti kaip didį veteraną, nes matau jog išties, kiekvienas kuris prabūna forume nepilnus du mėnesius yra jo veteranas ;)
Aš čia apie 10 metų, gal kiek daugiau. :smoke:
fox'as wrote:Parašiau oponentui, kad neturiu galimybės pateikti šaltinio, nes mano knygos kitame mieste, informacijai kurią žino bet kuris bent kiek daugiau pasidomėjęs religijų istorija, tada esu apšaukiamas melagiu.
Jeigu ta info tokia jau paprastai randama - tai neabejoju, kad rasi bent vieną nuorodą internete apie tai. Gali dar parašyti, kas tai per knyga buvo.
User avatar
fox'as
naujokas
Posts: 28
Joined: 2015-07-07 13:58

2015-07-08 10:37

Pico wrote:Aš čia apie 10 metų, gal kiek daugiau. :smoke:
Tai tada tu tikrai kietas, lenkiu žemai galv :) su tuo ir sveikinu ;)
fox'as wrote:Jeigu ta info tokia jau paprastai randama - tai neabejoju, kad rasi bent vieną nuorodą internete apie tai. Gali dar parašyti, kas tai per knyga buvo.
Šiaip Eliade apie tai kažkurioje knygoje rašė. Ir Razingeris rašė kažkurioje knygoje. Ir Rubšys tai mini.
Jei tikrai žmogui rūpi pats susiras :) nes ši informacija tikrai nėra labai reikšminga.
o kaltinti kitą melavimu, dėl informacijos trūkumo... na čia panašiai kaip, tu teigi kad čia sėdi jau 10 metų, o tavo profilis rodo, kad:
Posts: 51
Joined: 2015.05.24
:)
Tai belieka arba pasitikėti ir nekvaršinti sau galvos dėl tokios nereikšmingos info, arba apšaukti melagiu :)

Juo labiau, kad man visiškai nėra noro kažkam kažką įrodinėti, nes diskutuoju todėl, kad tai puikus būdas praplėsti akiratį.

Ir kai jau tamstai atsibos aiškintis santykius, gal galėsime pereiti prie konstruktyvios diskusijos? :)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-07-08 10:47

Iš pradžių knygos kitame mieste, po to jau staiga ir info nebereikšminga, ir žmonės apskritai patys ją susirasti turi ;) Kiek pamenu, sekantis žingsnis yra „palaukite, tuoj rasiu ir papostinsiu“, paskui kokį mėnesį žmogaus nesigirdi, ir tada lyg niekur nieko jis grįžta diskutuoti kitomis temomis.

Reali problema su visu šituo, tai kad nematau niekur (popcorns) emoticono :|
User avatar
fox'as
naujokas
Posts: 28
Joined: 2015-07-07 13:58

2015-07-08 10:53

Sejanus wrote:Iš pradžių knygos kitame mieste, po to jau staiga ir info nebereikšminga, ir žmonės apskritai patys ją susirasti turi ;) Kiek pamenu, sekantis žingsnis yra „palaukite, tuoj rasiu ir papostinsiu“, paskui kokį mėnesį žmogaus nesigirdi, ir tada lyg niekur nieko jis grįžta diskutuoti kitomis temomis.
Žinoma, dėkui už tokį dėmesį mano asmenybei :)
Kaip jau sakiau, nesiruošiu nieko įrodinėti :) kam rūpi pats susiras, o kam nerūpi net ir 10 nuorodų jokios svarbos nesudarys.
Ar jau alime baigti asmeniškumus? Ar toliau pagal nerašytas forumo naujoko iniciacijos taisykles reikės matuotis pas ką ilgesnis ir gaišti laiką bereikalingiems postams?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-07-08 11:02

Jei nesiruoši niekam nieko įrodinėt, bijau kad nedaug žmonių čia ruošis tavęs apskritai klausytis. Mat istoriškai taip susiklostė, kad skeptikų forume neužtenka liežuviu pamalti, dar reikia kažkaip pagrįsti, ką kalbi. Ir prašymas pagrįsti ką kalbi, taip jau susiklostė, kad čia nelaikomas „asmeniškumais“ :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-07-08 11:12

Dėl forumo likimo aš jau pasakiau viską, ką reikia pasakyti. Neskaičiusiems galiu pakartoti:
Vilius wrote:O gal aš tiesiog admino dekretu uždrausiu egzistencines forumo krizes, a? :)
Jeigu jums trūksta populiarumo, eikit į kitus forumus.
D3monas wrote:Nes joks atsigavimas niekada neprilygs forumo aukso amžiuje parašytam turiniui.
Žiūrau, ne mane vieną nostalgija pradeda griebti :)
D3monas wrote:Galbūt verta būtų sukompiliuoti juokingesnį ir labiausiai entertaining forumo turinį ir išleisti knygą? Manau, kad atsirastų norinčių paskaityti. Medžiagos tikrai yra nemenkam veikalui. A, Viliau, davai sukompiliuojam?
Prisipažinsiu, aš irgi kartais apie tai pagalvoju. Visgi juokingesni tekstai jau yra surinkti satan.lt. O dėl "rimtų" temų, nelabai įsivaizduoju, kaip jas reikėtų suredaguoti į knygos formatą. Jei tikrai nori, galim pabandyti sudaryti vertingesnių temų sąrašą (gali duoti linkus tiesiog šioje temoje, aš paskui surankiosiu), tada bent jau žinosim, apie kokį tekstų kiekį eina kalba.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-07-08 11:15

fox'as wrote:Tai tada tu tikrai kietas, lenkiu žemai galv :)
Va-va, jau pradedi pataikyti į teisingą diskutavimo toną, taip ir toliau :)
User avatar
fox'as
naujokas
Posts: 28
Joined: 2015-07-07 13:58

2015-07-08 11:21

Vilius wrote:
fox'as wrote:Tai tada tu tikrai kietas, lenkiu žemai galv :)
Va-va, jau pradedi pataikyti į teisingą diskutavimo toną, taip ir toliau :)
Tik tiek kad man toks tonas baisiai nepatinka :) labai nemėgstu ameniškumų diskusijose ir stengiuosi juos nesivelti, nes daug laiko suryja, o naudos 0. Nors deja kartais deja tenka ir tokiose padalyvauti.
Na bet jei čia taip priimta, gal kaip nors prisiderinsiu, kaip sakoma tradicijos yra tradicijos ir jų reikia paisyti :)
Bet nepykite, jei asmeniškumus dažnai ignoruosiu ir ne visada bendrausiu pagal forumo tradicijas. Čia ne todėl kad neturiu ką pasakyti ar panašiai, tiesiog laiko gaila :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-07-08 11:33

Kai pagyriau dėl teisingo tono, turėjau omenyje žemai nulenktą galvą :D

Jei rimčiau, malonu matyti, kad esi nusiteikęs rimtoms diskusijoms. Tikėkimės, kad tau pavyks apsieiti be asmeniškumų. Nors turint omenyje, (1) kad labai mažai žmonių iš tiesų gali tą padaryti, ir (2) tą faktą, kad tu jau įsivėlei į asmeniškumus, aš už tave pinigų nestatau.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-07-08 11:46

Sejanus wrote:Reali problema su visu šituo, tai kad nematau niekur (popcorns) emoticono
Galima naudoti šitą (arba analogišką) labai subtilų paveikslą:
Image
User avatar
fox'as
naujokas
Posts: 28
Joined: 2015-07-07 13:58

2015-07-08 11:52

Na kiek seku forumo diskusijas (ta prasme laiks nuo laiko užsuku pasižvalgyti), paprastai taip ir būna, kai tik naujas žmogus prisijungia, taip jis iškart išbandomas (gal net sąmoningai taip nesuvokiant) įveliant į jį į žodinės akrobatikos asmeninio pobūdžio "perepalkes", o jau tada prasideda diskusijos. Kaip sakiau, tradicijos yra tradicijos ir jų paisau.
Atrodo, kad dalis naujokų šio inciacijos etapo nepraeina ir pasitraukia iš forumo. Kiti praeina ir tada diskusijos su tuo asmeniu galima sakyti normalizuojasi.
Čia taip sakant pašalinio stebėtojo įžvalgos apie forumo dinamiką (gal tai taip pat yra viena iš priežasčių kodėl forumas apmiręs?).
Sejanus wrote:Jei nesiruoši niekam nieko įrodinėt, bijau kad nedaug žmonių čia ruošis tavęs apskritai klausytis. Mat istoriškai taip susiklostė, kad skeptikų forume neužtenka liežuviu pamalti, dar reikia kažkaip pagrįsti, ką kalbi. Ir prašymas pagrįsti ką kalbi, taip jau susiklostė, kad čia nelaikomas „asmeniškumais“ :)
Prašymo pagrįsti nelaikau asmeniškumais :) tai labai normalus prašymas. Asmeniškumais laikau, tai kas vyksta šioje temoje, bei perėjimą nuo diskusijos objekto prie oponento asmenybės.
Pvz. mano atsakymas į tavo parašymą galėjo būti toks:
O tu pats pažiūrėk kaip rašai ir retai kada grindi savo nuomonę nuorodomis. Pačio postringavimai gal tau ir atrodo protingi, bet šiaip nusišneki.
Čia pavyzdys kaip pereinama į asmeniškumus. Toks atsakymas nieko bendro su diskusijos objektu neturi, bet daug kas būtent taip diskusiją ir įsivaizduoja.
Mano atsakymas į tokį oponento postą būna paprastas: ok, jei taip galvoji tai tavo reikalas, tikrai neturiu tikslo keisti tavo nuomonę :) (kas iš principo ir įvyko tiek šurmulio sukėlusiame mano atsakyme) :)
Todėl stengiuosi vengti asmeniškumų (nors 100 proc. jų išvengti neįmanoma)

P.S. dabar daugiau pasėdžiu prie kompo, nes atsotogos, vėliau diskutuosiu mažiau
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-07-08 13:17

fox'as wrote: labai nemėgstu ameniškumų diskusijose ir stengiuosi juos nesivelti, nes daug laiko suryja, o naudos 0.
Priminsiu, kad į asmeniškumus nusileidai būtent tamsta, ir dar pats pirmas, kai negalėjai pagrįsti savo teiginių motyvuodamas, kad knygos paliktos kitame mieste ar kad jas šuo suvalgė. Bet vis dar turi šansą reabilituotis.
User avatar
fox'as
naujokas
Posts: 28
Joined: 2015-07-07 13:58

2015-07-08 13:30

Pico wrote:Priminsiu, kad į asmeniškumus nusileidai būtent tamsta, ir dar pats pirmas, kai negalėjai pagrįsti savo teiginių motyvuodamas, kad knygos paliktos kitame mieste ar kad jas šuo suvalgė. Bet vis dar turi šansą reabilituotis.
Ok, kaip matau kažkam labai patinka aiškintis kas ir kaip, tai pabaigai parašysiu štai ką:

Koks čia asmeniškumas? :)

Jei sektume nuo ko viskas prasidėjo, tai nuo šios žinutės su gana iškreipta informacija apie tai ką atseit sakiau :)
Pico wrote:
fox'as wrote:Tad mums kelis forumus pavyko atgaivinti bendromis jegomis dirbtinai generuojant naujas temas ir diskusijas.
Žinoma, tai ne panacėja, bet kartais padeda
Tu ką tik prisireginai prie forumo ir jau nuoširdžiai susirūpinai jo populiarumu, kad net pasiūlei trolinti. Negana to, tu diskusijoje, kai pašnekovas tau nurodo, kad šneki nesąmones, atsakai, kad tau tai visiškai nerūpi. Aha, sveikas atvykęs. :D
Iki tol jokių asmeniškumų nebuvo. Taip kad jei nori gali tęsti, aš pasitraukiu iš šio santykių aiškinimosi, gali šį beprasmį ginčą tęsti su savimi :)
Šioje temoje prisijungsiu kai atsinaujins normali diskusija apie tai kas parašyta temos pavadinime :)
Post Reply