Islamas Lietuvoje

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-05-31 12:16

Va, man irgi dėl to liūdna. Aš nelabai suprantu kaip galima šlovinti būtybę, kuri nusiųs kad ir tą pačią mamą, kuri lyg ir nieko blogo nepadarė, į amžiną pragarą kentėti, ir vien todėl, kad ji netikėjo kad Alachas tikrai yra? Na ok, tikėti Alacho buvimu - tai viena, bet kodėl šlovinti? Tie žmonės pragarą laiko teisingu, ir man tai baisiai keista.
Labai paprasta. Tu vadovaujiesi savo gero/blogo, teisingo/neteisingo supratimu. Sutik, kad tokių vertybių sistemų galima prigalvot kiek nori, ir objektyviai žiūrint, nei viena nebus blogesnė už tavo. O jei kažkurią konkrečią išrado Dievas - ji netgi geresnė :)

p.s. buda nebuvo dievas ir juo nesiskelbė :) Taip pat neteko girdėti, kad rinktų kažkokius savo karius kažkokių planų vykdymui :) afaik budizmas yra individualistinė religija.
vel
naujokas
Posts: 38
Joined: 2004-04-19 11:38
Location: vln

2004-05-31 22:12

man įdomu pasidarė, tiem veikėjam iš forumo nedraudžia Alachas prie kompo sėdėt?
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-06-01 06:23

Nomad wrote:p.s. buda nebuvo dievas ir juo nesiskelbė :) Taip pat neteko girdėti, kad rinktų kažkokius savo karius kažkokių planų vykdymui :) afaik budizmas yra individualistinė religija.
"Kariai" aš čia turėjau galvoje netiesiogine prasme. Pvz yra nemažai krikščionių kurie save vadina Jėzaus kariais, tik aišku jokių ginklų jie neturi, o tiesiog bando Jėzui iškovoti kažkiek sielų.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-06-01 12:51

Aš supratau :) Tik neteko girdėt, kad kažkas save vadintų Budos kariais, kad ir perkeltine prasme. Atrodo, tu kiek daugiau pasidomėjęs blogąja budizmo puse, jei netingi, sukurk topicą tam, kad čia neofftopint :)
Jakar
pradedantis
Posts: 150
Joined: 2004-05-30 18:00
Location: Vilnius
Contact:

2004-06-07 01:11

nesusilaikiau neįkišęs savo trigrašio į tą forumą :oops: ir ten man pasiūlė pasiskaityti http://www.it-is-truth.org/ModernScience.shtml kuriame turėtų būti korano citatom išreiškiami šiuolaikinio mokslo pasiekimai, pamaniau, gal ir jums bus įdomu pasiskaityti.

(po ilgų valandų klaidžiojant po internetą ir ieškant ko nors kas paaiškintų šį tikėjimą)

supratau vieną dalyką, kad koranas, kad ir kas tai bebūtų beverčiant iš arabų kalbos yra taip laisvai interpretuojamas, kad tame tekste galima įžvelgti labai daug ką. pvz. radau puslapį(http://www.usc.edu/dept/MSA/quran/) kuriame pateikiamos trys sugretintos vertimų versijos. ten žmogaus 'sukūrimo' istorija pateikiama skirtingomis 'versijomis'

032.007
YUSUFALI: He Who has made everything which He has created most good: He began the creation of man with (nothing more than) clay,
PICKTHAL: Who made all things good which He created, and He began the creation of man from clay;
SHAKIR: Who made good everything that He has created, and He began the creation of man from dust.

dabar pradedu suprasti, kodėl islamo pasekėjai-mokslininkai sugeba įžvelgti korane paralelių su šiuolaikiniu mokslu.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-06-07 06:38

Labai pasistengus, bet ką galima "pritempti" prie šiuolaikinio mokslo žinių. Korano atveju dažniausiai pateikiama ta vieta, kur kalbama apie žmogaus embriono vystymąsi - neva Korane visai tai aprašyta labai tiksliai, ir viskas atitinka šiuolaikinį mokslą. Visa bėda tame, kad anksčiau tas aprašymas taip pat atitiko mosklo žinias, net kai jos buvo klaidingos :) Įsivaizduok: mokslininkai maždaug 400 metų turėjo šiokį tokį supratimą, kaip vystosi žmogus nuo embriono iki kūdikio, ir musulmonai šaukė, kad štai, žiūrėkite, Korane rašo tą patį. Vėliau, kai buvo parodyta, kad mokslininkai klydo, kai atsirado naujų žinių, taip pat šaukiama: žiūrėkite, koks atitikimas!

Aišku, su tuo embrionu Korane neišvengta klaidų... Parašyta, kad pirma užauga griaučiai, o tik tuomet jie apauga mėsa/raumenimis. Tačiau yra atvirkščiai.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-06-07 11:42

Ok, prisipažinkit, kuris iš jūsų yra Mashmud ir kuris O'Hara :)
User avatar
Mashmud
naujokas
Posts: 91
Joined: 2004-06-07 13:23
Location: Kaunas

2004-06-07 13:25

Ash esu Mashmud... :wink:
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-06-07 13:33

Mashmud wrote:Ash esu Mashmud... :wink:
O, tu greitas. Sveikas atvykęs :)

Maniau, ten kažkas iš šio forumo dalyvių, tie visi "drakonai garažuose", na žinai :D
User avatar
Mashmud
naujokas
Posts: 91
Joined: 2004-06-07 13:23
Location: Kaunas

2004-06-07 13:35

Drakonai garažuose butent ish skeptikas.lt... paskaitineju laisvalaikiu... :)
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-06-07 13:44

Aišku :) Belieka išsiaiškinti, kuris yra O'Hara :wink:
neskeptike
naujokas
Posts: 26
Joined: 2005-07-03 18:32

2005-07-03 20:34

islamas tai gyvenimo budas. beto jis moko zmoniu taikiai gyventi. islame yra vertinama seima ir skaistumas, islamas liepia gerbti kitus zmonius, atsakyti uz visus savo poelgius, stengtis kovoti su blogosiom savo harakterio savybem. visi sariato istatymai skirti apsaugoti zmogu, kaip nuo nuodemiu, taip ir nuo nelaimiu ir ligu. atvirksiai nuo kitu abroomisku religiju islamas yra labai logiskas ir jame nera jokiu pristaravimu. su tuo sutinka net didziausi skeptikai. jeigu visi zmones gyventu pagal sariato istatimus pasaulis butu daug geresnis. sio metu vis daugiau zmoniu pradeda tai suprasti ir atsiveria i islama. Allahu akbar!
pk10
pradedantis
Posts: 208
Joined: 2005-02-10 22:34

2005-07-03 21:39

neskeptike wrote: islamas liepia gerbti kitus zmonius,
tik uzmirstama paminet kad zmonemis laikomi tik tiek kurie ispazysta ta pati islama
neskeptike
naujokas
Posts: 26
Joined: 2005-07-03 18:32

2005-07-03 21:58

islamas draudzia versti kazka priimti ji, o pagarbiai reikia bendrauti su visais, ypac su vyresniais ir tevais, net jei jie ne musulmonai.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2005-07-03 22:42

pk10 wrote:tik uzmirstama paminet kad zmonemis laikomi tik tiek kurie ispazysta ta pati islama
Ne, šiaip jau islamas yra ganėtinai tolerantiška religija, ypač lyginant su krikščionybe. Pvz.:

Surah 109. The Disbelievers, Atheists

1. Say : O ye that reject Faith!
2. I worship not that which ye worship,
3. Nor will ye worship that which I worship.
4. And I will not worship that which ye have been wont to worship,
5. Nor will ye worship that which I worship.
6. To you be your Way, and to me mine.
http://web.umr.edu/~msaumr/Quran/109.html

Krikščionybės požiūrį į tuos, kurie atmeta krikščionišką tikėjimą, žinome :)
pk10
pradedantis
Posts: 208
Joined: 2005-02-10 22:34

2005-07-03 22:50

gali but, bet kiek as girdejau is pirmu antru ar treciu lupu pasakojant ispudzius is tikrai islamisku saliu, ne tokiu kaip egiptas (pasakoje stiuardese ir tt) tai jei esi ne islamo ispazinejas tu esi zemiau islama ispazystancio zmogaus, o jei esi netikintis tu apskritai esi zemiau zmogaus
neskeptike
naujokas
Posts: 26
Joined: 2005-07-03 18:32

2005-07-03 23:31

jie neturetu taip elgtis. ju pareiga ramiai ir nuosidziai paaiskinti zmogui kas yra islamas ir pasistengti padeti jam atsiverti i islama. geriausiai tai daryti rodant gera pavyzdi, o kai elgiesi su zmogumi nepagarbiai tuo niekad napasieksi. gal but tai kai kuriu tautu tradicijos, kuriu negalima maisyti su tikruoju islamu, bet manau kad tykintis musulmonas taip nesielgtu, o arabu irgi visokiu buna.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2005-07-04 08:05

neskeptike wrote:islamas tai gyvenimo budas. beto jis moko zmoniu taikiai gyventi. islame yra vertinama seima ir skaistumas, islamas liepia gerbti kitus zmonius, atsakyti uz visus savo poelgius, stengtis kovoti su blogosiom savo harakterio savybem. visi sariato istatymai skirti apsaugoti zmogu, kaip nuo nuodemiu, taip ir nuo nelaimiu ir ligu.
Ar musulmoniškuose kraštuose žmonės nedaro nuodėmių, nepatiria nelaimių ir niekuomet neserga?
neskeptike wrote:atvirksiai nuo kitu abroomisku religiju islamas yra labai logiskas ir jame nera jokiu pristaravimu.
Bet lygiai taip pat, kaip ir musulmonai, kitų abraomiškų sektų atstovai tvirtina, kad tik jų sekta yra labai logiška ir neprieštaringa.

Be to, kaip čia yra, kad toks logiškas ir neprieštaringas islamas yra taip susiskaldęs į daugybę sektų?
neskeptike wrote:jeigu visi zmones gyventu pagal sariato istatimus pasaulis butu daug geresnis. sio metu vis daugiau zmoniu pradeda tai suprasti ir atsiveria i islama.
Kuri šariato įstatymų variacija? Jų juk yra nemažai. Kai kur šariato įstatymai leidžia moterims dirbti vyriausybėse, kai kur - ne. Kurie iš tų istatymų yra teisingi?
Post Reply