Induizmas

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Post Reply
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2007-03-18 06:23

Siuo metu mano dauguma kolegu yra indai. Pasinaudojau proga iskvosti viena kolega tamila apie induizma, ir visa vakara klausinejau apie ju religija. Pasirodo induizmas yra sudetinga religija, o mano kolega priklauso Shatriju (kareiviu) kastai ir svarbiausios religijos paslaptys jam nera prieinamos.

Prisiklauses induizmo istoriju, zinau ka atsakyti tiems, kas sako, kad visos religijo moko to paties. Reikia ju paklausti, ar Jezus kovesi su bezdzioniu karaliumi, kol Shetonas skrido lektuvu su Jezaus zmona i Shri Lanka.

Regis induizmas butu placiau isplites, jei jo ideologija buttu paprastesne.

Jei turite klausimu susijusiu su induizmu, siuskite man zinutes, nes turiu kolegu ir is brahminu (kunigu ) kastos.
vovocka
pradedantis
Posts: 241
Joined: 2005-06-03 09:08
Location: Vilnius

2007-05-25 14:35

Kadangi tema apie religijų žalą prigeso, tai peršokau čionai. Taigi, mano klausimas:

Čhandogja upanišadose, pirmo skyriaus ketvirtoje dalyje, antrame stulpelyje rašoma: "Išties dievai, pabūgę mirties, įsisavino trejybines žinias. Jie padengė save būsenomis. Dėl to, kad jomis save padengė, būsenos pavadintos čhandas.

http://www.bharatadesam.com/spiritual/u ... nishad.php

2. The gods, afraid of death, entered upon the threefold knowledge. They covered themselves with the metrical hymns. Because they covered (acchadayan) themselves with the hymns, the hymns are called chhandas.

Čia metrines giesmes aš įvardinau būsenomis - sorry, už laisvą vertimą, bet mane domina štai kas:

1. metrical hymns" iššaukia konkrečias žmogaus būsenas (tuo atveju mano vertimas būtų teisingas).
2. Kaip hinduistai aiškina, kas yra trejybinės žinios?
3. Ar gali paprastas žinojimas išlaisvinti nuo mirties neišvengiamybės.

Dėkui.

P.S. Ką jis mano apie tai: http://book.ariom.ru/action.php?url=htt ... =go&id=481

(Gerbiami skeptikai, siūlau susilaikyti nuo kritikos. )

Dėkui
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2007-05-25 15:34

Ir kokių atsakymų į šituos kliedesius tikiesi? Ir ne, kritikos tikrai nebus, nemanau, kad kas nors pasivargins skaityti Lenskio kliedesius tam, kad galėtų juos kritikuoti.
vovocka
pradedantis
Posts: 241
Joined: 2005-06-03 09:08
Location: Vilnius

2007-05-28 13:21

RB wrote:Ir kokių atsakymų į šituos kliedesius tikiesi? Ir ne, kritikos tikrai nebus, nemanau, kad kas nors pasivargins skaityti Lenskio kliedesius tam, kad galėtų juos kritikuoti.
RB, o jei vieną gražią dieną paaiškės, jog tai ne kliedesiai? Antai M. Koperniko knyga „Apie dangaus sferų apsisukimus“ išspausdinta apie 1543 m.
1600 m. ant laužo sudeginamas Džordanas Brunas.
1616m. Bažnyčia uždraudžia šią knygą.
1617-1621 J. Kepleris išleidžia knygą "Epitome Astronomiae Copernicanae"
1632 m. Prieš Inkviziciją stoja G. Galilei...
1703 m. I. Niutonas parašo "Matematiniai gamtos filosofijos pagrindai"

Heliocentrinė sistema įgijo pripažinimą maždaug po 200 metų disputų, ginčų, įrodinėjimų... Ir ginčijosi, kaip ne kaip, to meto mokslo vyrai...
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2007-05-28 13:26

vovocka wrote:RB, o jei vieną gražią dieną paaiškės, jog tai ne kliedesiai?
O jei vieną gražią dieną nusileis O'Klounai, Geras ir Blogas, su liepsnojančiais kardais ir cirko patrankomis bei paklaus tavęs, kiek atsispaudimų padarei šiandien?
vovocka
pradedantis
Posts: 241
Joined: 2005-06-03 09:08
Location: Vilnius

2007-05-28 13:41

Atsakai klausimu į klausimą...?
User avatar
bro1
pradedantis
Posts: 362
Joined: 2005-06-25 19:42
Location: Velingtonas, NZ
Contact:

2007-05-28 15:41

vovocka wrote: RB, o jei vieną gražią dieną paaiškės, jog tai ne kliedesiai?
Vat jeigu paaiškės, arba netgi jeigu nors menkiausių prielaidų atsiras tokiai hipotezei iškelti, tuomet ir žiūrėsim. O kol kas tikimybinis tavo teiginių teisingumo įvertinimas artėja prie 0%.

O šiaip kaip ir sakė, o kas jeigu nusleis kosminiai klounai? O jeigu mormonai teisūs? O jeigu graikų dievai teisūs? O jeigu iš tikro visa tai yra tik masonų sąmokslas ir jie išjungs gravitaciją? :) Ir kas, jeigu nusileis Xenu su savo sielogaudžiais... O jeigu visa tai nutiks kartu? Ką?? Ką???? :)

O jeigu buratinai mus užpuls, tai iš vis chana :( mums visiems.
Post Reply