god.lt komentarai

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-07-10 13:25

Augustas wrote:Jums leidus, priminsiu vieną tokį Dievo nebuvimo požymį - tai homeopatijos eksperimentinis įrodymas, t.y., jei eksperimentais įrodoma, kad yra homeopatija, tai Dievo nėra.
Ai tiek to. Atsiprašau, kad paklausiau.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-07-10 17:54

Vilius wrote:
Augustas wrote:Jums leidus, priminsiu vieną tokį Dievo nebuvimo požymį - tai homeopatijos eksperimentinis įrodymas, t.y., jei eksperimentais įrodoma, kad yra homeopatija, tai Dievo nėra.
Ai tiek to. Atsiprašau, kad paklausiau.
Fiziškai pajutau, kaip facepalm'inai.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-07-11 13:33

Vilius wrote:
Augustas wrote:Jums leidus, priminsiu vieną tokį Dievo nebuvimo požymį - tai homeopatijos eksperimentinis įrodymas, t.y., jei eksperimentais įrodoma, kad yra homeopatija, tai Dievo nėra.
Ai tiek to. Atsiprašau, kad paklausiau.
Atleidžiu Jums už tai, kad paklausėte. :wink: Ir net prašau Jus užduoti klausimų dar, nes Jūsų klausimai yra tokie... Na, užvedantys ant teisingo kelio.

P.S.
D3monas wrote:
Vilius wrote:
Augustas wrote:Jums leidus, priminsiu vieną tokį Dievo nebuvimo požymį - tai homeopatijos eksperimentinis įrodymas, t.y., jei eksperimentais įrodoma, kad yra homeopatija, tai Dievo nėra.
Ai tiek to. Atsiprašau, kad paklausiau.
Fiziškai pajutau, kaip facepalm'inai.
Religijos temose visi išlikę vien tik facepalm'inam. :blush: Tie, kurie nenorėjo facepalm'inti, seniai persikėlė kitur.
Vytautas
naujokas
Posts: 8
Joined: 2015-12-06 17:18

2015-12-06 17:25

Sveiki, tingiu viską skaityti. Supratau, kad reikia įrodyti jums Dievo buvimą. Tai visai nesunku, jei jūs ESATE.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-06 18:01

Vytautas wrote:[..]reikia įrodyti jums Dievo buvimą.
Ne tai, kad "reikia". Bet, jei norite pabandyti - prašom.
Vytautas wrote:Tai visai nesunku, jei jūs ESATE.
O mes negalime egzistuoti be dievo?
Vytautas
naujokas
Posts: 8
Joined: 2015-12-06 17:18

2015-12-06 18:19

Nesikreipk daugiskaita, prašau - tu.
Atsakei klausimu. Ar tai užuomina, kad pats save susikūrei?
Taigi esi ar ne?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-06 18:33

Vytautas wrote:Nesikreipk daugiskaita, prašau - tu.
Prašymas atmestas.
Vytautas wrote:Ar tai užuomina, kad pats save susikūrei?
Ne. Aš atsiradau tuo pat būdu, kuriuo atsiranda visi kiti žinduoliai (darau prielaidą, kad žinote tą būdą. Jei ne - nesidrovėkite klausti). Ką konkrečiai turite omeny sakydamas, kad mane kažkas sukūrė?
Vytautas wrote:Taigi esi ar ne?
Perfrazuojant vieną tokį Dekartą: rašau skeptikų forume, vadinasi, esu :)
Vytautas
naujokas
Posts: 8
Joined: 2015-12-06 17:18

2015-12-06 18:43

Gaila, kad atmetėte prašymą. Dabar būsiu priversas ir aš kreiptis 'jūs'. Maloniau bendrauti su asmeniu.
Tikėjausi sutikti 'skeptikus' šiame forume. Gal yra kas rimčiau pasiginčytų? Mane Dekartas neįtikino, kad bendrauju ne su kompu.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-06 19:20

Vytautas wrote:Gaila, kad atmetėte prašymą. Dabar būsiu priversas ir aš kreiptis 'jūs'. Maloniau bendrauti su asmeniu.
Tikėjausi sutikti 'skeptikus' šiame forume. Gal yra kas rimčiau pasiginčytų? Mane Dekartas neįtikino, kad bendrauju ne su kompu.
Gerai, Vytautai, jei jau taip nori, TAVO viršus. Ar taip TAU pakankamai asmeniška?
Vytautas
naujokas
Posts: 8
Joined: 2015-12-06 17:18

2015-12-06 19:30

Tu mane nužudysi su tuo "TAVO viršus". Nėra viršaus nei mano, nei tavo. Yra tik prielaidos apie tai, kas nepažinu.
Dievo buvimas sąlygotas manęs buvimu. Jei esu 'aš', tada savaime atsiradau ar kažkas sukūrė? Jei sukūrė, ar esu pajėgus suvokti kūrėją?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-06 19:49

Patikinu, kad dar nei vieno forumo nario nenužudžiau, tai nežudysiu ir tavęs. Gal tuo ir baikime apie asmeninius įvardžius :)
Vytautas wrote:Yra tik prielaidos apie tai, kas nepažinu.
Jei čia kalba vis dar eina apie mano egzistavimą, tai kas tame klausime yra "nepažinu"? Aš, aišku, pats nepamenu, kaip viskas ten buvo, bet neturiu rimto pagrindo abejoti tėvų versija - apie gimdymo namus, ir t.t.
Vytautas wrote:Dievo buvimas sąlygotas manęs buvimu. Jei esu 'aš', tada savaime atsiradau ar kažkas sukūrė?
Greičiausiai neatsiradai savaime, kaip koks džinas iš butelio. Prie to greičiausiai prisidėjo tavo tėvai, ir jų tėvai, ir taip toliau. Tikiuosi, su šia dalimi sutinki, ar ne?
Vytautas
naujokas
Posts: 8
Joined: 2015-12-06 17:18

2015-12-06 20:00

Gerai, sutrumpinsiu tavo "jų tėvai, ir taip toliau" iki pačios pirmosios ląstelės. Gyvybė savaime ar ne? (kol kas mes tik apie kūną)
Bet, šiuo atveju, tikri Skeptikai turėtų pradėti nuo to esu ar ne (grįžau prie išeitinių klausimų).
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-06 20:49

Vytautas wrote:Gerai, sutrumpinsiu tavo "jų tėvai, ir taip toliau" iki pačios pirmosios ląstelės. Gyvybė savaime ar ne?
Kodėl - ne? Na gerai, kol kas dar niekam nepavyko sukurti grynai sintetinės gyvybės, tačiau buvo atlikta daug eksperimentų, kurių eigoje iš paprastų cheminių junginių buvo gauti sudėtingesni. Jei tą procesą tęsti milijonus metų, natūralu tikėtis, kad atsirastų ir dar sudėtingesnių junginių, ir taip toliau iki to, ką mes vadiname gyvybe. Kuri būtent vieta tau atrodo neįmanoma be dievo įsikišimo?
Vytautas wrote:(kol kas mes tik apie kūną)
O paskui - apie ką?
Vytautas wrote:Bet, šiuo atveju, tikri Skeptikai turėtų pradėti nuo to esu ar ne (grįžau prie išeitinių klausimų).
Kas yra tie "tikri skeptikai"? Kodėl jie turi kažką pradėti, ir kodėl būtent nuo to klausimo?
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-12-06 21:02

O Vytautai, tu jau tipo toks tobulas esi, kad net Dievo prireikė tave padaryti?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-12-06 21:03

kol kas dar niekam nepavyko sukurti grynai sintetinės gyvybės
Čia jūs kolega painiojatės į kažkokius dvigubus standartus. Arba mes remiamės mokslu, žiniom, kritiniu mąstymu ir sveiku protu - tokiu atveju labiausiai tikėtina (ir vienintelė turinti nors kiek pagrindo) teorija yra kad gyvybė atsirado savaime. Arba nesiremiame, tokiu atveju jūsų teiginys kad niekam gyvybės dar sukurti nepavyko yra labai silpnas, nes aš va ką tik sukūriau. O, dar vieną. Easy. Esmė kad sau taikai aukštesnius standartus nei pašnekovui, kas yra daug gražiau nei daryti atvirkščiai (kaip tikintieji daro), bet man labiau patinka vienodi standartai.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-06 21:13

Sejanus wrote:Esmė kad sau taikai aukštesnius standartus nei pašnekovui, kas yra daug gražiau nei daryti atvirkščiai (kaip tikintieji daro), bet man labiau patinka vienodi standartai.
Įdomus pastebėjimas. Niekad apie tai nepagalvojau.

Kaip tu atsakytum į Vytauto "pirmos ląstelės" argumentą?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-12-06 21:18

Kiek suprantu, žodį argumentas čia naudoji ypatingai plačia prasme.

Ką juo norima pasakyti, kad tvirtai nežinome, kada ir kaip susiformavo pirmoji ląstelė? OK, tarkim. Nežinome. Kas iš to? Mes daug ko nežinome. Vytautas nežino, kur aš gyvenu ir kokio esu ūgio. Ale net ir jis nelaiko manęs Dievu. Galimai todėl, kad mokslinės žinios apie pasaulį, sveikas protas ir kritinis mąstymas palieka tik vieną variantą - esu žmogus.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-06 21:46

Sejanus wrote:Galimai todėl, kad mokslinės žinios apie pasaulį, sveikas protas ir kritinis mąstymas palieka tik vieną variantą - esu žmogus.
Gali būti forumo botas. Arba kokio pikto trolio išgalvotas personažas. Kaip ir pirmos ląstelės galėjo būti sukurtos dirbtinai. Ką tu žinai, gal jas padarė kitos neląstelinės gyvybės formos (tarkim, su tikslu patrolinti protingas būtybes, kurios iš tų ląstelių evoliucionuos po kelių milijardų metų :)). Vien tai, kad mes turime ten kažkokių teorijų šiais klausimais nereiškia, kad tikrai taip ir buvo.

Man atrodo gudriau šioje vietoje nedaryti per drąsaus statemento pačiam, bet leisti jį padaryti oponentui. Tačiau neužbėkime Vytautui už akių :)
Post Reply