god.lt komentarai

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-06 20:49

Vytautas wrote:Gerai, sutrumpinsiu tavo "jų tėvai, ir taip toliau" iki pačios pirmosios ląstelės. Gyvybė savaime ar ne?
Kodėl - ne? Na gerai, kol kas dar niekam nepavyko sukurti grynai sintetinės gyvybės, tačiau buvo atlikta daug eksperimentų, kurių eigoje iš paprastų cheminių junginių buvo gauti sudėtingesni. Jei tą procesą tęsti milijonus metų, natūralu tikėtis, kad atsirastų ir dar sudėtingesnių junginių, ir taip toliau iki to, ką mes vadiname gyvybe. Kuri būtent vieta tau atrodo neįmanoma be dievo įsikišimo?
Vytautas wrote:(kol kas mes tik apie kūną)
O paskui - apie ką?
Vytautas wrote:Bet, šiuo atveju, tikri Skeptikai turėtų pradėti nuo to esu ar ne (grįžau prie išeitinių klausimų).
Kas yra tie "tikri skeptikai"? Kodėl jie turi kažką pradėti, ir kodėl būtent nuo to klausimo?
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-12-06 21:02

O Vytautai, tu jau tipo toks tobulas esi, kad net Dievo prireikė tave padaryti?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-12-06 21:03

kol kas dar niekam nepavyko sukurti grynai sintetinės gyvybės
Čia jūs kolega painiojatės į kažkokius dvigubus standartus. Arba mes remiamės mokslu, žiniom, kritiniu mąstymu ir sveiku protu - tokiu atveju labiausiai tikėtina (ir vienintelė turinti nors kiek pagrindo) teorija yra kad gyvybė atsirado savaime. Arba nesiremiame, tokiu atveju jūsų teiginys kad niekam gyvybės dar sukurti nepavyko yra labai silpnas, nes aš va ką tik sukūriau. O, dar vieną. Easy. Esmė kad sau taikai aukštesnius standartus nei pašnekovui, kas yra daug gražiau nei daryti atvirkščiai (kaip tikintieji daro), bet man labiau patinka vienodi standartai.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-06 21:13

Sejanus wrote:Esmė kad sau taikai aukštesnius standartus nei pašnekovui, kas yra daug gražiau nei daryti atvirkščiai (kaip tikintieji daro), bet man labiau patinka vienodi standartai.
Įdomus pastebėjimas. Niekad apie tai nepagalvojau.

Kaip tu atsakytum į Vytauto "pirmos ląstelės" argumentą?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-12-06 21:18

Kiek suprantu, žodį argumentas čia naudoji ypatingai plačia prasme.

Ką juo norima pasakyti, kad tvirtai nežinome, kada ir kaip susiformavo pirmoji ląstelė? OK, tarkim. Nežinome. Kas iš to? Mes daug ko nežinome. Vytautas nežino, kur aš gyvenu ir kokio esu ūgio. Ale net ir jis nelaiko manęs Dievu. Galimai todėl, kad mokslinės žinios apie pasaulį, sveikas protas ir kritinis mąstymas palieka tik vieną variantą - esu žmogus.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-06 21:46

Sejanus wrote:Galimai todėl, kad mokslinės žinios apie pasaulį, sveikas protas ir kritinis mąstymas palieka tik vieną variantą - esu žmogus.
Gali būti forumo botas. Arba kokio pikto trolio išgalvotas personažas. Kaip ir pirmos ląstelės galėjo būti sukurtos dirbtinai. Ką tu žinai, gal jas padarė kitos neląstelinės gyvybės formos (tarkim, su tikslu patrolinti protingas būtybes, kurios iš tų ląstelių evoliucionuos po kelių milijardų metų :)). Vien tai, kad mes turime ten kažkokių teorijų šiais klausimais nereiškia, kad tikrai taip ir buvo.

Man atrodo gudriau šioje vietoje nedaryti per drąsaus statemento pačiam, bet leisti jį padaryti oponentui. Tačiau neužbėkime Vytautui už akių :)
Vytautas
naujokas
Posts: 8
Joined: 2015-12-06 17:18

2015-12-06 21:51

Sveiki, ačiū, kad atkreipėte dėmesį į tai, ką rašiau. Bandysiu atsakyti, jei ką praleisiu - pakartokite.

Viliui. Skeptikas, manau, turėtų pirmiau abejoti ar jis pats yra. Kokia prasmė kažką aiškintis neturint atskaitos taško - savęs?
Dabartiniams bandymams sukurti gyvybę buvo panaudotos ląstelių medžiagos ir žinios apie ląsteles. Mokslininkai nepradėjo nuo nieko.

Pico. Esu lygiavertis visoms gyvybės apraiškoms: žolei, grybams, vienaląsčiams, gyvūnams, žuvims ir t.t. Man jie visi tobuli, o apie save nemąsčiau. Manęs atskirai Dievas nekūrė.

Sejanus. Žinau kur tu gyveni, ką valgei šiandien, batų išmierą ir t.t., bet nesakysiu - neklausk :)

Dievo buvimą įmanoma įrodyti tik ESAMIEMS. Man įdomu, kodėl jūs galvojate, kad esate. Remdamasis labai patikimais šaltiniais :) teigiu: jūs esate sukurti panašiai kaip judantys piešinėliai kine, tik, aišku, aukštesnio lygio - patys sprendžiate ką veikti, o 'piešėjai' mėgaujasi jūsų veikla skeptikų forume.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-12-06 22:05

Vytautas wrote:Pico. Esu lygiavertis visoms gyvybės apraiškoms: žolei, grybams, vienaląsčiams, gyvūnams, žuvims ir t.t. Man jie visi tobuli, o apie save nemąsčiau. Manęs atskirai Dievas nekūrė.
Nepamiršk sifilio, ebolos, buboninio maro, ir visokių kitokių bakterinių ir virusinių bjaurybių. Jos irgi tobulos, kartu viename kompleke su tavimi kurtos? Ar čia bus kažkokie tobulumo laipsniai: tobulas, tobulesnis, tobuliausias? :)
Vytautas
naujokas
Posts: 8
Joined: 2015-12-06 17:18

2015-12-06 22:11

Pico, tikrai mirsiu nuo kažko :) Nepagąsdinsi, nes suvokiu mirties prasmę.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-06 22:13

Vytautas wrote:Skeptikas, manau, turėtų pirmiau abejoti ar jis pats yra. Kokia prasmė kažką aiškintis neturint atskaitos taško - savęs?
Va, suabejojau. Jei jau taip, tada tikrai turėjo būti kažkas, kas abejojo, ar ne? Vėl sakom ačiū dėdei Renė Dekartui, ir judam toliau. Ar Tikras Skeptikas turi amžinai likti prie to paties klausimo, net jei jis pakankamai gerai atsakytas?
Vytautas wrote:Dabartiniams bandymams sukurti gyvybę buvo panaudotos ląstelių medžiagos ir žinios apie ląsteles. Mokslininkai nepradėjo nuo nieko.
Na gerai, jei taip nori - sutiksiu, kad mes pilnai nežinome kaip atsirado pirmoji ląstelė. Kas mums iš to?
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-12-06 22:19

Vytautas wrote:Pico, tikrai mirsiu nuo kažko :) Nepagąsdinsi, nes suvokiu mirties prasmę.
Aš ir negąsdinau, ir manau, kad nereikia bijoti. Tik pratęsiau tavo drugelių, paukštelių ir žuvyčių, su kuriais kartu neva buvai kurtas, listą visokiomis bakterijomis ir virusais.
Vytautas
naujokas
Posts: 8
Joined: 2015-12-06 17:18

2015-12-06 22:21

Viliui. Malonu, kad pripažinai, bet žmogus yra ne vien kūnas. Kažkas jūsų forume kitame klausime rašė, kad "sąmonė kūne", dirstelėjau. Taigi be 'tėvų' yra dar ir kiti kūrėjai...
Atsisveikinsiu, labanakt.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-07 00:33

Vytautas wrote:Malonu, kad pripažinai[..]
Aš ne dėl malonumo pripažinau. Man smalsu, kur tave nuves tas argumentas.
Vytautas wrote:Kažkas jūsų forume kitame klausime rašė, kad "sąmonė kūne", dirstelėjau.
Geriau būtų, jei pacituotum visą žinutę, o tai dabar neaišku, kas ten ką rašė.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-12-07 01:45

Gali būti forumo botas. Arba kokio pikto trolio išgalvotas personažas. Kaip ir pirmos ląstelės galėjo būti sukurtos dirbtinai.
Geras palyginimas. Galiu būti žmogus, arba galiu būti forumo botas, sukurtas žmogaus. Pirmos ląstelės galėjo atsirasti savaime, arba būti sukurtos protingų būtybių, kurios atsirado dar anksčiau, iš ląstelių, kurios atsirado savaime :) Atsakymas vis tiek tas pats, net jei desperatiškai mėginsime prailginti kelią iki jo.

Aš manau žmonės kažkada sukurs dirbtinę gyvybę, kuriai gal net pagelbės išsivystyti iki intelektualios gyvybės, bei dirbtinį intelektą, ar simuliuojamas realybes. Ir todėl, grynai filosofiškai, man neatrodo baisiai neįtikėtina kad mes patys ar mūsų pasaulis yra vienas iš šių variantų. Bet tai nepaneigia savaiminio gyvybės atsiradimo teorijos.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-12-07 15:56

Sejanus wrote:
Gali būti forumo botas. Arba kokio pikto trolio išgalvotas personažas. Kaip ir pirmos ląstelės galėjo būti sukurtos dirbtinai.
Geras palyginimas. Galiu būti žmogus, arba galiu būti forumo botas, sukurtas žmogaus. Pirmos ląstelės galėjo atsirasti savaime, arba būti sukurtos protingų būtybių, kurios atsirado dar anksčiau, iš ląstelių, kurios atsirado savaime :) Atsakymas vis tiek tas pats, net jei desperatiškai mėginsime prailginti kelią iki jo.
Nebūtinai atsakymas tas pats, Sejanau. :) Nes protingos būtybės nebūtinai turi būti sudarytos iš ląstelių. Pvz., tas pats kompiuteris juk nesudarytas iš ląstelių, o juk ši mašina atlieka tokius skaičiavimus ir dar taip greitai, kad asmeniškai man net pavydu. :ax:
Aš manau žmonės kažkada sukurs dirbtinę gyvybę, kuriai gal net pagelbės išsivystyti iki intelektualios gyvybės, bei dirbtinį intelektą, ar simuliuojamas realybes. Ir todėl, grynai filosofiškai, man neatrodo baisiai neįtikėtina kad mes patys ar mūsų pasaulis yra vienas iš šių variantų. Bet tai nepaneigia savaiminio gyvybės atsiradimo teorijos.
Kaip tik ir paneigia savaiminio gyvybės atsiradimo teoriją, nes dirbtinę gyvybę, jeigu ją apskritai pavyks sukurti, sukurs žmonės (t.y., protingos būtybės, kurios kurdamos gyvybę vadovausis protu), o ne kas nors kitas. :ax:
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-12-07 16:14

Sejanus wrote: Geras palyginimas. Galiu būti žmogus, arba galiu būti forumo botas, sukurtas žmogaus. Pirmos ląstelės galėjo atsirasti savaime, arba būti sukurtos protingų būtybių, kurios atsirado dar anksčiau, iš ląstelių, kurios atsirado savaime :) Atsakymas vis tiek tas pats, net jei desperatiškai mėginsime prailginti kelią iki jo.

Aš manau žmonės kažkada sukurs dirbtinę gyvybę, kuriai gal net pagelbės išsivystyti iki intelektualios gyvybės, bei dirbtinį intelektą, ar simuliuojamas realybes. Ir todėl, grynai filosofiškai, man neatrodo baisiai neįtikėtina kad mes patys ar mūsų pasaulis yra vienas iš šių variantų. Bet tai nepaneigia savaiminio gyvybės atsiradimo teorijos.
O gal zmogaus sukurta dirbtine gyvybe, kazkada "iseis" is matricos, sukurs laiko masina, sugris atgal laiku ir sukurs tikraja gyvybe, is kurios veliau issivystis zmogus?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-12-07 17:59

Pvz., tas pats kompiuteris juk nesudarytas iš ląstelių
Kompiuterį sukūrė iš ląstelių sudarytas žmogus. Kol nebuvo ląstelių, nebuvo ir kompiuterių.
Kaip tik ir paneigia savaiminio gyvybės atsiradimo teoriją, nes dirbtinę gyvybę, jeigu ją apskritai pavyks sukurti, sukurs žmonės (t.y., protingos būtybės, kurios kurdamos gyvybę vadovausis protu), o ne kas nors kitas
Iš logikos kuolas, marš kartoti kurso
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-12-08 12:31

Sejanus wrote:
Pvz., tas pats kompiuteris juk nesudarytas iš ląstelių
Kompiuterį sukūrė iš ląstelių sudarytas žmogus. Kol nebuvo ląstelių, nebuvo ir kompiuterių.
Tai gal ląsteles irgi sukūrė kažkas protingas, nes kompiuterį sukūrė protingas (iš ląstelių sudarytas) žmogus? :ax:
Kaip tik ir paneigia savaiminio gyvybės atsiradimo teoriją, nes dirbtinę gyvybę, jeigu ją apskritai pavyks sukurti, sukurs žmonės (t.y., protingos būtybės, kurios kurdamos gyvybę vadovausis protu), o ne kas nors kitas
Iš logikos kuolas, marš kartoti kurso
Būčiau dėkingas, jei konkrečiau parodytumėte, kur suklydau. :oops: Please.
Post Reply