god.lt komentarai

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-12-10 17:16

Lionginas wrote:
Augustas wrote:Tai taip ir susiję, nes ląstelės yra sudarytos iš cheminių medžiagų, cheminės medžiagos yra sudarytos iš molekulių, molekulės yra sudarytos iš atomų, o atomai yra sudaryti iš tų pačių subatominių dalelių, kurios tai atsiranda, tai išnyksta. :ax:
Ir? Kur čia tas protas?
Viskas veikia tvarkingai, todėl čia pasidarbuota protingos būtybės.
Beje, vėžio ląstelės irgi yra sudarytos iš cheminių medžiagų, cheminės medžiagos yra sudarytos iš molekulių, molekulės yra sudarytos iš atomų, o atomai yra sudaryti iš tų pačių subatominių dalelių, kurios tai atsiranda, tai išnyksta. Kokia išvada?
Taip, bet vėžinėje ląstelėje, skirtingai nei sveikoje, yra tvarkos iškraipymas.
Augustas wrote:Tai gal Jums ir derėtų elgtis pagal tą neprotingumo normą, Lionginai? :D Tačiau mes matom priešingą dalyką, Lionginas (kaip ir visos kitos gyvos būtybės) elgiasi arba stengiasi elgtis protingai, t.y., elgiasi taip, tarsi protingumas būtų norma (išskyrus, žinoma, kai kuriuos žmones, kurie nesielgia protingai). Pvz., saugo savo sveikatą, o susirgę stengiasi gydytis. Kame čia paslaptis, Lionginai? :ax: Kodėl, pvz., Lionginas elgiasi ar bent jau stengiasi elgtis protingai, t.y., elgiasi taip, tarsi protingas elgesys būtų norma? :)
Kaip jau sakiau, 99,99999999999 procentai visų gyvų būtybių, pradedant grybais ir baigiant žvimis, proto neturi.
Teisingai, tačiau tos būtybės, neturėdamos proto, vis tiek elgiasi protingai. Man čia ir peršasi išvada, kad jų protingą elgesį diktuoja juose esanti "programa" (čia vėl analogija su kompiuteriais), kuri yra sudaryta protingo Kūrėjo.
O jei protas pagal tave tėra kažkoks išgyvenimo instinktas, tai ląstelę sukūrisi gyvybė tikriausiai yra bakterijos "proto" lygio - nes būtent toks "protas" yra labiausiai paplitęs pasaulyje.
Na, aš turėjau minty ne patį išgyvenimo instinktą, bet protingą gyvųjų būtybių elgesį, kuriuo yra realizuojamas tas išgyvenimo instinktas.
Augustas wrote:Na, Lionginai, Jūs ne taip supratot. Iš tiesų visos mintys, kurios gimsta, yra protingos. Bėda yra ta, kad mes, būdami tinginiai, užuot įgyvendinę tas protingas mintis praktikoje, kai kurias iš jų iškraipome iki tokio lygmens, kad tos mintys pasidaro neprotingos. Ir tai jau tapę mums įpročiu, kad mes jau ir nepastebim, kaip vyksta tas iškraipymas.
Ne, Augustai, kai kurios mintys nuo pat pradžios yra kvailos.
Pvz., kurios mintys nuo pat pradžių yra kvailos, Lionginai? Ar kvaila mintis, šovusi Jūsų tėvams, turėti vaiką, kurį vėliau pavadins Lionginu? Ar tai kvaila mintis? Aš taip nemanau. O gal kvaila mintis buvo apskritai sukurti pirmąją ląstelę (žinoma, jei ta ląstelė tikrai buvo sukurta protingos Būtybės), iš kurios evoliucijos būdu po keleto milijardų metų išsivystys ir Lionginas? Aš kažkodėl taip nemanau.
Komplikuotai čia pas tave viskas gaunasi.
Taip, komplikacijų yra nemažai, bet mano teorija paaiškina daugiausiai turimų duomenų, todėl šiuo metu, nepaisant jos komplikuotumo, ji ir yra teisingesnė už visas kitas alternatyvas. :ax:
Siūlau alternatyvą - ląstelių atsiradimą be jokios protingos būtybės įsikišimo. Ši teorija kur kas mažiau komplikuota, čia nereikia iki tokių nesąmonių prieiti.
Neįmanoma to ląstelių atsiradimo paaiškinti be tokio protingos Būtybės įsikišimo, Lionginai. Nepaisant visų su ta protingos Būtybės įsikišimo teorija siejamų komplikacijų, tai, deja, vienintelė teorija, kuri gan realistiškai paaiškina absoliučią daugumą šiuo metu mūsų turimų duomenų apie tikrovę. :ax:
User avatar
netnes
naujokas
Posts: 77
Joined: 2015-12-10 18:22
Location: Lithuania

2015-12-10 20:07

Hm, o ką ten komentuoti?
Jeigu Dievo nėra, tai ko berodyti špygą į tą, kurio nėra?
Jeigu mano šeimoje nėra dukros, tai joks bernas nepasakys, jog ji - kurva. :wink:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-10 20:12

netnes wrote:Jeigu mano šeimoje nėra dukros, tai joks bernas nepasakys, jog ji - kurva. :wink:
Ne, bet gali pasakyti, kad:

Dukros nėra.
komentuoti

:)
User avatar
netnes
naujokas
Posts: 77
Joined: 2015-12-10 18:22
Location: Lithuania

2015-12-10 20:28

Jeigu mano šeimoje nėra dukros, tai kas jau kas, o aš, tėvas, tą tikrai žinau! :D
Tiesiog jeigu nėra dukters, tai gali pasvarstyti - kodėl jos nėra? Arba kodėl iki šiol jos nėra? Gal per mažai myliu savo žmoną, o gal mums gimsta vien sūnūs? Arba gal dukrą abortavo? Gal tiesiog tie DNR taip susipina? Nesvarbu kokie bebūtų išvedžiojimai, jeigu dukters nėra, jos niekas man nepavadins paleistuve ar negražia, neprotinga, dar kaip kitaip.
Tas pats ir su tuo užrašu tame internetiniame puslapyje. Kiek suprantu komentarai laukiami ne tiek apie patį Dievą, kiek apie tą internetinį puslapį, kuriame nieko naujo ir nieko įdomaus neparašyta, tad ir komentuoti nėra ką. :ax:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-10 21:26

netnes wrote:Jeigu mano šeimoje nėra dukros, tai kas jau kas, o aš, tėvas, tą tikrai žinau! :D
Nu gerai. O ką tu darytum, jei maždaug kas antras tavo sutiktas žmogus sakytų, kad jis tiki, jog tu turi dukrą?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5550
Joined: 2011-10-03 09:35

2015-12-11 07:40

Augustas wrote:Teisingai, tačiau tos būtybės, neturėdamos proto, vis tiek elgiasi protingai. Man čia ir peršasi išvada, kad jų protingą elgesį diktuoja juose esanti "programa" (čia vėl analogija su kompiuteriais), kuri yra sudaryta protingo Kūrėjo.
Turiu tau gerąją naujieną - protingas kūrėjas nereikalingas, nes tą "protingą" elgesį kuo puikiausiai paaiškina evoliucijos teorija.
Augustas wrote:Pvz., kurios mintys nuo pat pradžių yra kvailos, Lionginai?
Pavyzdžiui, kvaila mintis yra padarius avariją palikti nuosavą automobilį įvykio vietoje ir pabėgti.
Augustas wrote:Taip, komplikacijų yra nemažai, bet mano teorija paaiškina daugiausiai turimų duomenų, todėl šiuo metu, nepaisant jos komplikuotumo, ji ir yra teisingesnė už visas kitas alternatyvas. :ax:
Kažkada tokia pati teorija aiškino sausras ir griaustinius.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2015-12-11 10:14

Augustas wrote:Taip, komplikacijų yra nemažai, bet mano teorija paaiškina daugiausiai turimų duomenų, todėl šiuo metu, nepaisant jos komplikuotumo, ji ir yra teisingesnė už visas kitas alternatyvas. :ax:
Abiogenezė + evoliucija paaiškina visus turimus duomenis ir nereikalauja dievo egzistavimo prielaidos. Kadangi dievas, kaip absoliutas, yra begalinio sudėtingumo prielaida, absoliučiai bet kuri alternatyvi teorija bus bent jau ne blogesnė už dieviškąjį įsikišimą.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-12-12 12:32

RB wrote:
Augustas wrote:Taip, komplikacijų yra nemažai, bet mano teorija paaiškina daugiausiai turimų duomenų, todėl šiuo metu, nepaisant jos komplikuotumo, ji ir yra teisingesnė už visas kitas alternatyvas. :ax:
Abiogenezė + evoliucija paaiškina visus turimus duomenis ir nereikalauja dievo egzistavimo prielaidos. Kadangi dievas, kaip absoliutas, yra begalinio sudėtingumo prielaida, absoliučiai bet kuri alternatyvi teorija bus bent jau ne blogesnė už dieviškąjį įsikišimą.
Abiogenezė nepagrįsta. :) Todėl aš ją linkęs vertinti skeptiškai. Evoliucijos teorija yra teisinga, bet man čia kyla klausimas (gal dėl duomenų trūkumo), kodėl vyksta pati evoliucija. :ax: Gal ką nors gerb. RB žino tuo klausimu daugiau negu aš? Jei taip, tada prašom papasakoti.

P.S.
Vilius wrote:
netnes wrote:Jeigu mano šeimoje nėra dukros, tai kas jau kas, o aš, tėvas, tą tikrai žinau! :D
Nu gerai. O ką tu darytum, jei maždaug kas antras tavo sutiktas žmogus sakytų, kad jis tiki, jog tu turi dukrą?
Tada gerb. Netnes galėtų/turėtų pradėti galvoti, kad čia galėtų būti jo praeities nuodėmių rezultatas? :ax:
User avatar
netnes
naujokas
Posts: 77
Joined: 2015-12-10 18:22
Location: Lithuania

2015-12-12 19:02

Vilius wrote:
netnes wrote:Jeigu mano šeimoje nėra dukros, tai kas jau kas, o aš, tėvas, tą tikrai žinau! :D
Nu gerai. O ką tu darytum, jei maždaug kas antras tavo sutiktas žmogus sakytų, kad jis tiki, jog tu turi dukrą?
Tai rašiau, jog "mano šeimoje nėra dukros". :guilty:
Augustas įdomią versiją pakėlė - gal būt mano "jaunystės klaidos" pasekmėj ir yra gimusi kokia mergaitė, bet ar aš ją pažįstu ir ar aš ją vadinu dukra?

Vėlgi, jei kas antras sutiktas žmogus imtų sakyti, jog šis tiki, jog aš turiu dukrą, tai tikrai galima šižfreniku patapt. :ax:
O kaip ten sako apie maldą -kol tu kalbi, tai monologas, o kai dievas į tave prabyla - šizofrenija. Tikrai ne juokais išsigąsčiau, jei į mane prabiltų tai, ko manau neesant. :shock:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5550
Joined: 2011-10-03 09:35

2015-12-14 11:27

Augustas wrote:Gal ką nors gerb. RB žino tuo klausimu daugiau negu aš? Jei taip, tada prašom papasakoti.
Aš žinau. Nes egzistuoja į mus panašus padaras, labai galingas, viską žinantis ir viską galintis, kuris sumanė, kad viskas turėtų vykti būtent šitaip, o ne kitaip. Ak taip, ir jis užsiunta, kai kas nors išlieja sėklą ant žemės. Tai - kol kas pats logiškiausias paaiškinimas.
User avatar
netnes
naujokas
Posts: 77
Joined: 2015-12-10 18:22
Location: Lithuania

2015-12-14 12:21

Lionginas wrote:
Augustas wrote:Gal ką nors gerb. RB žino tuo klausimu daugiau negu aš? Jei taip, tada prašom papasakoti.
Aš žinau. Nes egzistuoja į mus panašus padaras, labai galingas, viską žinantis ir viską galintis, kuris sumanė, kad viskas turėtų vykti būtent šitaip, o ne kitaip. Ak taip, ir jis užsiunta, kai kas nors išlieja sėklą ant žemės. Tai - kol kas pats logiškiausias paaiškinimas.
Jo, toks padaras tikrai yra. :ok: Ir jis tikrai yra labai didelis, jo smegenų apimtis tai nežinau, toj dėžutėj pas jį tilptų kokie keturi žmogaus dvynukai vienu metu ir iš išorės jų nė nepastebėtum, ne taip, kaip pas besilaukiančią moteriškę. Jis kai išlieja savo sėklą viskas pas jį ten aplink į baltą debesį paskęsta. Tik... nutinka tas itin retai, gal kokį kartą per tris metus... :ax:
ImageImage
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-12-14 18:53

Lionginas wrote:
Augustas wrote:Gal ką nors gerb. RB žino tuo klausimu daugiau negu aš? Jei taip, tada prašom papasakoti.
Aš žinau. Nes egzistuoja į mus panašus padaras, labai galingas, viską žinantis ir viską galintis, kuris sumanė, kad viskas turėtų vykti būtent šitaip, o ne kitaip. Ak taip, ir jis užsiunta, kai kas nors išlieja sėklą ant žemės. Tai - kol kas pats logiškiausias paaiškinimas.
Taip, Lionginai, man panašu, kad šį kartą Jūs atspėjote arba beveik atspėjote gerb. RB atsakymą. Ir tai yra gerai, nes man nereikės laukti, kol teiksis atsakyti pats gerb. RB. :D
Ak taip, ir jis užsiunta, kai kas nors išlieja sėklą ant žemės.
Kad tave kur. :shock: Kaip aš anksčiau šito nesupratau? Ačiū, Lionginai. Jūs savo atsakymu man labai padėjote daug ką suprasti šiuo klausimu. :)
Last edited by Augustas on 2015-12-15 14:06, edited 1 time in total.
CHiolpelionienė
naujokas
Posts: 1
Joined: 2015-12-15 09:04

2015-12-15 09:15

Na ka zmones sveikuciai, as jau skeptiku kaip matau tapau galliu isreiksti savo mintis, man rodos dievo nera nes dievas dievui dievo nepaaiskinsi ji issigalvojo nes kaip tai jis kai jo nera? ka padarysi jeigu dievas yra melas, ir tai yra tiesas kad melas, as manau kad dievas yram ielas nes man patinka kai jis mane krykštyjo, nes man patinka valgyti tą vaflį, na kalėdaitį, ir tada papjautstyyi kokia dešrą ar pnš, bet tada aš valgau bandelęs su kalėdaičiais, na vienu žodžiu nuo tada kai mane pakryštyjo kryžiuočiai ir tada aš nugalėjau livonijos ordiną ir tada kai atradau ameriką aš jaučiuosi atradęs savo laiamę ir tada aš radau, save o kai nemaciau maciau
User avatar
netnes
naujokas
Posts: 77
Joined: 2015-12-10 18:22
Location: Lithuania

2015-12-20 19:58

CHiolpelionienė wrote:Na ka zmones sveikuciai, as jau skeptiku kaip matau tapau galliu isreiksti savo mintis, man rodos dievo nera nes dievas dievui dievo nepaaiskinsi ji issigalvojo nes kaip tai jis kai jo nera? ka padarysi jeigu dievas yra melas, ir tai yra tiesas kad melas, as manau kad dievas yram ielas nes man patinka kai jis mane krykštyjo, nes man patinka valgyti tą vaflį, na kalėdaitį, ir tada papjautstyyi kokia dešrą ar pnš, bet tada aš valgau bandelęs su kalėdaičiais, na vienu žodžiu nuo tada kai mane pakryštyjo kryžiuočiai ir tada aš nugalėjau livonijos ordiną ir tada kai atradau ameriką aš jaučiuosi atradęs savo laiamę ir tada aš radau, save o kai nemaciau maciau
Du kart perskaičiau ir likau nesupratęs kas čia do žmogus rašė? Vaikas ar psichinis ligonis? :fool:
Netgi savo nuomonės normaliai, adekvačiai išreikšt nesugebėjo, nekalbant apie argumentuotą kalbą, arba tiesiog pasisakymo logiškumą. :wacko:
Nick'name iš viso absurdiškas, panašu į seksualiai iškrypusio paauglio vaizduotės padarinį. :ax:
judas
naujokas
Posts: 5
Joined: 2010-12-22 14:40

2015-12-30 12:19

netnes wrote:
CHiolpelionienė wrote:Na ka zmones sveikuciai, as jau skeptiku kaip matau tapau galliu isreiksti savo mintis, man rodos dievo nera nes dievas dievui dievo nepaaiskinsi ji issigalvojo nes kaip tai jis kai jo nera? ka padarysi jeigu dievas yra melas, ir tai yra tiesas kad melas, as manau kad dievas yram ielas nes man patinka kai jis mane krykštyjo, nes man patinka valgyti tą vaflį, na kalėdaitį, ir tada papjautstyyi kokia dešrą ar pnš, bet tada aš valgau bandelęs su kalėdaičiais, na vienu žodžiu nuo tada kai mane pakryštyjo kryžiuočiai ir tada aš nugalėjau livonijos ordiną ir tada kai atradau ameriką aš jaučiuosi atradęs savo laiamę ir tada aš radau, save o kai nemaciau maciau
Du kart perskaičiau ir likau nesupratęs kas čia do žmogus rašė? Vaikas ar psichinis ligonis? :fool:
Netgi savo nuomonės normaliai, adekvačiai išreikšt nesugebėjo, nekalbant apie argumentuotą kalbą, arba tiesiog pasisakymo logiškumą. :wacko:
Nick'name iš viso absurdiškas, panašu į seksualiai iškrypusio paauglio vaizduotės padarinį. :ax:
Trolis
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-01-03 14:56

judas wrote:Trolis
Kaltinti žmones trolinimu ir šiaip nėra labai produktyvu. Tačiau šiuo atveju man net neaišku, kuris iš jų tavo nuomone yra tas mitinis kalnų padaras. CHiolpelionienė - nes parašė tai, kas tamstai neįtiko (jei taip - kodėl?), ar netnes - nes jo grubokas atsakymas turi mažiausiai dvi argumentacijos klaidas (paliksiu namų darbams jas surasti)?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-06-12 13:03

Nusibodo man šis žaidimas, todėl planuoju atsisakyti god.lt domeno.

Jei atsiras kandidatų su patikima skepsio ir/arba ateizmo reputacija, atiduosiu domeną nemokamai. Priešingu atveju, parduosiu už didžiausią pasiūlytą kainą.

Kreiptis privačiai.
Post Reply