Argumentai už dievo egzistenciją ir jų atmetimas

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-04-09 20:07

Svetimas wrote:
Augustas wrote:Sorry, gerbiamasis Svetime, atsakymas iš Tamstos iškeltą problemą ir tolesnė diskusija šiuo klausimu galimi nebent tik per PM.
Bet kokiu atveju laukiu iš jūsų atsakymo. Man nesvarbu, ar sulauksiu per čia, ar per PM.
Tai ir atsakiau į PM.

Atsiprašau

Peace :love:
El_Loco
naujokas
Posts: 15
Joined: 2010-12-31 18:09

2014-06-15 17:50

O antra, jei mes iš tikrųjų turime laisvą valią, tai mes galime ir nepasirinkti nė vienos iš tų vienodai gerų alternatyvų. Kitaip tariant, galime ignoruoti visas tas vienodai geras alternatyvas. O tai ir reiškia gėrio atmetimą, kitaip sakant, blogį.
Kaip galima nepasirinkt nieko? Taip nebūna. Žmogus negali gyventi nieko nedarydamas. O bet koks elgesys gerio-blogio skaleje bus kažkurioje puseje, kad ir kokia subjektyvi ta skale bebutu. Ar jusu manymu egzistuoja kazkoks aukso vidurys? O jei tas vidurys ir butu "nieko" pasirinkimas, kodel vienos puses atmetimas automatiškai lygus kitos puses priemimui? Juk jei nepasirenki nieko tai nepasirenki ir blogio.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-06-19 19:03

El_Loco wrote:
O antra, jei mes iš tikrųjų turime laisvą valią, tai mes galime ir nepasirinkti nė vienos iš tų vienodai gerų alternatyvų. Kitaip tariant, galime ignoruoti visas tas vienodai geras alternatyvas. O tai ir reiškia gėrio atmetimą, kitaip sakant, blogį.
Kaip galima nepasirinkt nieko? Taip nebūna. Žmogus negali gyventi nieko nedarydamas.
Tai čia visai paprastas dalykas, gerb. El_Loco. :) Sakysime, einate šaligatviu smagiai nusiteikęs, plepate mobiliu telefonu su drauge/-u ir pamatote kruviną žmogų, gulintį važiuojamoje gatvės dalyje. Jūsų elgesio geros alternatyvos yra tokios: 1) suteikti pirmąją med. pagalbą tam žmogui ir atitraukti jį iš važiuojamosios gatvės dalies ant šaligatvio (jei sužeidimas leidžia tą padaryti); 2) 1+ iškviesti greitąją; 3) tiktai iškviesti greitąją, daugiau nieko nesiimant. O Jūsų elgesio blogoji alternatyva būtų - nepasirinkti nė vieno iš tų trijų gerųjų elgesio variantų, o eiti gatve toliau, plepant mob.telefonu su savo drauge/-u.
O bet koks elgesys gerio-blogio skaleje bus kažkurioje puseje, kad ir kokia subjektyvi ta skale bebutu. Ar jusu manymu egzistuoja kazkoks aukso vidurys? O jei tas vidurys ir butu "nieko" pasirinkimas, kodel vienos puses atmetimas automatiškai lygus kitos puses priemimui? Juk jei nepasirenki nieko tai nepasirenki ir blogio.
Čia aš Jums visiškai pritariu. Neegzistuoja tarpo tarp gėrio ir blogio. Nėra neutralios zonos. Paprasta dvireikšmė matematinė logika - jei nesirenki gėrio, vadinasi, pasirenki blogį.
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2014-06-19 23:21

Augustas wrote: Čia aš Jums visiškai pritariu. Neegzistuoja tarpo tarp gėrio ir blogio. Nėra neutralios zonos. Paprasta dvireikšmė matematinė logika - jei nesirenki gėrio, vadinasi, pasirenki blogį.
Jeigu yra mažesnis ir didesnis gėris, ar rinkdamasis mažesnį gėri (nors gali pasirinkti didesnį) tu nesirenki blogio?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-06-21 19:34

Plikas wrote:
Augustas wrote: Čia aš Jums visiškai pritariu. Neegzistuoja tarpo tarp gėrio ir blogio. Nėra neutralios zonos. Paprasta dvireikšmė matematinė logika - jei nesirenki gėrio, vadinasi, pasirenki blogį.
Jeigu yra mažesnis ir didesnis gėris, ar rinkdamasis mažesnį gėri (nors gali pasirinkti didesnį) tu nesirenki blogio?
Ne, aš nepasirenku blogio, jei renkuosi mažesnį gėrį iš dviejų galimų (žinoma, tai galioja su sąlyga, jei tas mažesnis gėris yra tikras gėris, o ne gėriu apsimetantis blogis).
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2014-06-21 20:34

Augustas wrote:
Plikas wrote:
Augustas wrote: Čia aš Jums visiškai pritariu. Neegzistuoja tarpo tarp gėrio ir blogio. Nėra neutralios zonos. Paprasta dvireikšmė matematinė logika - jei nesirenki gėrio, vadinasi, pasirenki blogį.
Jeigu yra mažesnis ir didesnis gėris, ar rinkdamasis mažesnį gėri (nors gali pasirinkti didesnį) tu nesirenki blogio?
Ne, aš nepasirenku blogio, jei renkuosi mažesnį gėrį iš dviejų galimų (žinoma, tai galioja su sąlyga, jei tas mažesnis gėris yra tikras gėris, o ne gėriu apsimetantis blogis).
O argi blogis išvis egzistuoja? Ar tik ne Augustas tvirtino, kad blogis tai yra gėrio nebuvimas?
O ar egzistuoja bent vienas pasirinkimas kuris neatneštų bent truputį gėrio?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-06-23 21:02

Plikas wrote:
Augustas wrote:
Plikas wrote: Jeigu yra mažesnis ir didesnis gėris, ar rinkdamasis mažesnį gėri (nors gali pasirinkti didesnį) tu nesirenki blogio?
Ne, aš nepasirenku blogio, jei renkuosi mažesnį gėrį iš dviejų galimų (žinoma, tai galioja su sąlyga, jei tas mažesnis gėris yra tikras gėris, o ne gėriu apsimetantis blogis).
O argi blogis išvis egzistuoja? Ar tik ne Augustas tvirtino, kad blogis tai yra gėrio nebuvimas?
Ar gėrio trūkumas egzistuoja? Be abejo, egzistuoja, pvz., LR biudžeto deficitas, kuris ir yra gėrio trūkumas. :ax:
O ar egzistuoja bent vienas pasirinkimas kuris neatneštų bent truputį gėrio?
:roll: Įdomus ir geras klausimas. Bet kuris pasirinkimas turi grįžtamąjį ryšį. Ir dėl šito grįžtamojo ryšio bei mūsų turimos galimybės bent iš dalies atitaisyti padarytą blogą pasirinkimą turbūt galėtumėm sakyti, kad nėra tokio (blogo) pasirinkimo, kuris galiausiai neišeitų į gerą. Bet tai nereiškia, kad asmeniškai aš galiu daryti bet kokį pasirinkimą ir tikėtis, kad viskas išeis į gerą būtent man. Juk jei po savo padaryto (blogo) pasirinkimo kiti žmonės turės galimybę pasimokyti (ir sėkmingai pasimokys) iš mano klaidos, tai bus :thumbsup: Bet kas bus su manimi pačiu? :)
User avatar
netnes
naujokas
Posts: 77
Joined: 2015-12-10 18:22
Location: Lithuania

2015-12-12 19:50

Yra labai geras filmukas apie beprasmybę kalbantis su religingais žmonėmis, tiesa, tik rusų ir anglų kalba. Man tai vis pakelia nuotaiką, kai pasižiūriu. :thumbsup: :smoke:
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-12-13 14:58

netnes wrote:Yra labai geras filmukas apie beprasmybę kalbantis su religingais žmonėmis, tiesa, tik rusų ir anglų kalba. Man tai vis pakelia nuotaiką, kai pasižiūriu. :thumbsup: :smoke:
Tas filmukas tikrai neblogas. :) O/bet/tačiau nuorodos į tą filmuką užvardijimas gerb. Netnes post'e yra tikrai įdomus. :D
User avatar
netnes
naujokas
Posts: 77
Joined: 2015-12-10 18:22
Location: Lithuania

2015-12-28 20:49

Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-12-29 13:20

netnes wrote:Ką manote apie konferenciją: "kokį dievą kritikuoja naujojo ateizmo pranašai?" :smoke:
Labai ilga ta konferencija, gerb. Netnes. Aš nežinau, ar dauguma (įskaitant ir mane patį) turės kantrybės klausytis. :ax:
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-12-29 18:44

Augustas wrote:
netnes wrote:Ką manote apie konferenciją: "kokį dievą kritikuoja naujojo ateizmo pranašai?" :smoke:
Labai ilga ta konferencija, gerb. Netnes. Aš nežinau, ar dauguma (įskaitant ir mane patį) turės kantrybės klausytis. :ax:
Tingėjau net ant nuorodos paspausti :)
User avatar
netnes
naujokas
Posts: 77
Joined: 2015-12-10 18:22
Location: Lithuania

2016-01-06 13:22

:ax: Kitą kartą tinginiai yra patys didžiausi evoliucijos varikliai. :smoke:
Va, kažkada kažin koks žmogus tingėjo stirną vytis, prisirinko žolės, uogikių, grybukų ir pradėjo naują ideologiją, vegetarizmu pramintą. 8)
User avatar
netnes
naujokas
Posts: 77
Joined: 2015-12-10 18:22
Location: Lithuania

2016-01-18 18:34

:smoke: Kažkaip benaršydamas internete radau tokį keistą rusų dokumentinį filmą. Siūlau patiems pasižiūrėti ir pasidalinti įspūdžiais. :ax:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-01-18 20:24

netnes wrote::smoke: Kažkaip benaršydamas internete radau tokį keistą rusų dokumentinį filmą. Siūlau patiems pasižiūrėti ir pasidalinti įspūdžiais. :ax:
Viso nežiūrėjau, bet pradžia pakankamai baisi.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2016-01-20 09:03

netnes wrote::smoke: Kažkaip benaršydamas internete radau tokį keistą rusų dokumentinį filmą. Siūlau patiems pasižiūrėti ir pasidalinti įspūdžiais. :ax:
Kažkaip per pastaruosius kelerius metus informacinė tryda iš "rusų pasaulio" mane taip paveikė, kad sunku rimtai žiūrėti į bet kokią informaciją rusų kalba. Pažiūrėjau po kelias minutes iš pradžių, vidurio ir galo. Įspūdis kažkoks gal ir buvo, bet kol iki čia parašiau, niekas nebeužsiliko galvoje, todėl nelabai turiu ką pasakyti.
User avatar
netnes
naujokas
Posts: 77
Joined: 2015-12-10 18:22
Location: Lithuania

2017-02-06 07:36

Siūlau atnaujinti diskusiją pagal šią trumpą ištrauką iš seno kino filmo: https://www.facebook.com/onlymanly/vide ... 512732522/
Klausimas - jei Dievo nėra, tai kas gi valdo žmogaus likimą? :smoke:
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-02-06 19:36

netnes wrote: Klausimas - jei Dievo nėra, tai kas gi valdo žmogaus likimą? :smoke:
Pagal daugumą šio forumo narių (galiu čia suklysti, pataisykit, jei klystu), tai turbūt tik atsitiktinumas yra žmogaus likimo "valdovas". :ax: Arba žmogaus likimo valdovas yra nežinia kas. :D
Post Reply