Kunigai katalikai jums metą iššūkį.

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
User avatar
magnat
pradedantis
Posts: 136
Joined: 2005-10-27 12:38
Location: Vilnius

2012-04-02 17:02

Jūs pabandyite tame forume paklausti apie kunigų pedofiliją :lol: :shock:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2012-04-03 08:12

magnat wrote:Jūs pabandyite tame forume paklausti apie kunigų pedofiliją :lol: :shock:
Bandėm atsakymas buvo iš serijos "Bažnyčia neatsako už pavienių kunigų veiksmus". Vėliau tokie (ir kiti nepatogūs) klausimai buvo pašalinti iš puslapio.
User avatar
magnat
pradedantis
Posts: 136
Joined: 2005-10-27 12:38
Location: Vilnius

2012-04-03 13:21

Dannas
naujokas
Posts: 55
Joined: 2011-07-01 15:41

2012-04-04 14:45

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Q_8WIh4IqY man pastaruoju metu sitas vienas is geresniu dalyku klaidziojanciu feisbuke :DDD
kabanga
naujokas
Posts: 2
Joined: 2012-05-10 16:42

2012-05-10 16:45

Iššūkis priimtas - http://klauskateisto.lt!
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2012-05-12 16:07

kabanga wrote: Iššūkis priimtas - http://klauskateisto.lt!
Kol kas tik svetainės dizainas nepalyginamai gražesnis. :) Su laiku, reik manyti, bus ir kitokie pranašumai. :mrgreen:
Isengard
naujokas
Posts: 12
Joined: 2013-09-27 15:31

2013-09-27 15:34

Pagaliau. Po tiekos bandymų, mano klausimas praėjo cenzūrą ;D
http://klauskkunigo.lt/5140/du-klausima ... 97l-sielos
Žiūrėsim, ką atsakys...
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-09-28 16:15

Isengard wrote:Pagaliau. Po tiekos bandymų, mano klausimas praėjo cenzūrą ;D
http://klauskkunigo.lt/5140/du-klausima ... 97l-sielos
Žiūrėsim, ką atsakys...
Sveikinu su tuo, kad pavyko praeiti cenzūrą. :thumbsup:
Jau dabar galiu spėti, kad atsakymas į Tamstos klausimą dėl genetiškai identiškų dvynukų (ar trynukų) sielos bus maždaug toks - šis Tamstos klausimas yra kvailas. :mrgreen:
O dėl zigotų susijungimo tai tikriausiai Tamstos paprašys patikslinti, kas iš tų chimerų gaunasi.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-09-29 16:07

Augustas wrote:šis Tamstos klausimas yra kvailas.
Kas tame klausime kvailo?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2013-09-30 09:53

Augustas wrote:
Isengard wrote:Pagaliau. Po tiekos bandymų, mano klausimas praėjo cenzūrą ;D
http://klauskkunigo.lt/5140/du-klausima ... 97l-sielos
Žiūrėsim, ką atsakys...
Sveikinu su tuo, kad pavyko praeiti cenzūrą. :thumbsup:
Jau dabar galiu spėti, kad atsakymas į Tamstos klausimą dėl genetiškai identiškų dvynukų (ar trynukų) sielos bus maždaug toks - šis Tamstos klausimas yra kvailas. :mrgreen:
O dėl zigotų susijungimo tai tikriausiai Tamstos paprašys patikslinti, kas iš tų chimerų gaunasi.
Ar tik kartais Augustas nedaro puikybės nuodėmės? :)
Man atrodo, jog būtų buvę daug šauniau, jei vietoj nenaudingo pastebėjimo, jog „klausimas yra kvailas“, Augustas paaiškintų arba pasidalintų savo įžvalgomis, kodėl jis kvailas.
Arba ne mažiau šaunu būtų, jei Augustas spėtų tai padaryti dar iki to laiko, kol dar klauskkunigo.lt į tą klausimą neatsakė. :wink:
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-09-30 18:06

Vilius wrote:
Augustas wrote:šis Tamstos klausimas yra kvailas.
Kas tame klausime kvailo?
Klausime neapibrėžta, kas gi ta siela yra. :(
Nagi, Viliau, juk Jūs puikiai žinote, kad "siela" yra dažniausiai apibrėžiama kaip psichika, o du (ar trys) žmonės vienos psichikos turėti negali, nes psichika yra galvos smegenų reiškinys. Ir jei galvos yra dvi (ar trys), tai galvos smegenys irgi turi būti dvejos (ar trejos). Vadinasi, ir genetiškai identiškų dvynukų (ar trynukų) psichikos turi būti dvi (ar trys, jei tai trynukai), nes toks yra galvų skaičius. :)
Kas kita būtų, jei žodis "siela" būtų pakeistas žodžiu "dvasia". Žodis "dvasia" nedviprasmiškai reiškia nematerialų, nemirtingą, tiesiogiai Dievo sukurtą dalyką, kurį, pasak RKB, iš gyvų organizmų turi tik žmogus. Ir čia, atsakant į klausimą, kada (arba kuriuo laiko momentu) Dievas tą konkretaus žmogaus dvasią sukuria, jau galimos pačios įvairiausios teologinės ir filosofinės spekuliacijos. :mrgreen:

P.S.
Svetimas wrote:
Augustas wrote:
Isengard wrote:Pagaliau. Po tiekos bandymų, mano klausimas praėjo cenzūrą ;D
http://klauskkunigo.lt/5140/du-klausima ... 97l-sielos
Žiūrėsim, ką atsakys...
Sveikinu su tuo, kad pavyko praeiti cenzūrą. :thumbsup:
Jau dabar galiu spėti, kad atsakymas į Tamstos klausimą dėl genetiškai identiškų dvynukų (ar trynukų) sielos bus maždaug toks - šis Tamstos klausimas yra kvailas. :mrgreen:
O dėl zigotų susijungimo tai tikriausiai Tamstos paprašys patikslinti, kas iš tų chimerų gaunasi.
Ar tik kartais Augustas nedaro puikybės nuodėmės? :)
Man atrodo, jog būtų buvę daug šauniau, jei vietoj nenaudingo pastebėjimo, jog „klausimas yra kvailas“, Augustas paaiškintų arba pasidalintų savo įžvalgomis, kodėl jis kvailas.
Arba ne mažiau šaunu būtų, jei Augustas spėtų tai padaryti dar iki to laiko, kol dar klauskkunigo.lt į tą klausimą neatsakė. :wink:
Visų pirma, Augustas nesako, kad klausimas yra kvailas. Augustas tik spėja, kad toks bus kunigų atsakymas į tą klausimą. Gerb.Svetimas gali iškelti savąją galimo kunigų atsakymo į minėtą klausimą versiją. Būtų įdomu pažiūrėti, kieno spėjimas buvo tikslesnis, kai bus gautas kunigų atsakymas. :)
Antra, Augustas tikrai sutiktų su gerb.Svetimu, jei kunigų atsakymas visgi bus toks, kaip ir spėjo Augustas. T.y. atsakymas turėtų būti bent kažkiek plačiau paaiškintas, o ne tik užrašyta, kad klausimas yra kvailas.
Trečia, ačiū gerb.Svetimui už rūpestį Augustu, išreikštą klausimu, ar Augustas kartais negriešija, užbėgdamas už akių kunigams, t.y. iš anksto bandydamas nuspėti, ką tie kunigai atsakys į minėtą klausimą. Tikrai man bus apie ką pamąstyti, kai darysiu sąžinės sąskaitą. :thumbsup:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-10-02 06:58

Augustas wrote:Kas kita būtų, jei žodis "siela" būtų pakeistas žodžiu "dvasia".
Augustai, štai jums nemokamas patarimas. Kai darote bet kokį argumentą dėl sąvokų, visada pasižiūrėkite, ką žodynai sako tuo klausimu, nes tai yra pati silpniausia tokių argumentų vieta. Jei jūsų sąvokos nesutampa su žodyno aprašymais, problema yra tarp jūsų ir žodyno autorių, o ne tarp jūsų ir diskusijos oponento, kas greičiausiai jums bus tėkšta atgalios gana nemaloniu būdu.

Ir ką gi šiuo atveju sako žodynas, paklausite? :)

Štai aktualios žodžio "siela" reikšmės:
1. vidinis psichinis žmogaus pasaulis, jo sąmonė, jausmai, išgyvenimai
2. religijoje – nemirtingas nematerialus žmogaus pradas, siejantis žmogų su Dievu; dvasia

Ir žodžio "dvasia" reikšmės:
2. vidinis psichinis žmogaus pasaulis, jo sąmonė, protavimas
5. mitologijoje, religijoje ir filosofijoje – įsivaizduojama bekūnė būtybė, siela, vėlė

Kaip matome, abu žodžiai laisvai gali reikšti tiek psichiką, tiek nematerialų marmalą religine prasme. Negana to, kitame žodyne aiškiai parašyta, kad tie žodžiai yra sinonimai.

Kai žodžiai turi daugiau nei vieną prasmę, paprastai geriausia yra pažiūrėti kokia prasmė yra labiau tikėtina iš konteksto (o ne išsirinkti sau patinkančią prasmę, ir ją kritikuoti). Ir aš tikrai neįsivaizduoju, kodėl jums atrodo, kad klausiant apie embrionus religiniame kontekste kažkas galėtų kalbėti apie psichiką, o ne apie religinę žodžio "siela" prasmę.
Isengard
naujokas
Posts: 12
Joined: 2013-09-27 15:31

2013-10-02 09:38

Na va, atsakė. Kaip ir buvo galima tikėtis, kaltas klaidingas mano mąstymas :roll:
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2013-10-02 13:01

Kaip durnai atsake.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-10-02 14:01

Ko daugiau galima buvo tikėtis? Ten dauguma atsakymų tokio lygio, jei ne žemesnio.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-10-02 17:25

Isengard wrote:Na va, atsakė. Kaip ir buvo galima tikėtis, kaltas klaidingas mano mąstymas :roll:

Na, man atrodo, kad aš atspėjau kunigų atsakymą. :(

Žiūr.:
Nesupratau ką norite paneigti? Sąvoka žodis "siela" nėra materiali ar būtiška kategorija, tai gyvybės sinonimas.

Klaida mąstymo srityse, metode.

Tad jūsų pavyzdžiai iš biologijos negali apimti filosofinių kategorijų. Kvailokai atrodytų noras sužinoti kiek gandras turi sielų, bandant skaičiuoti per jo gyvenimą prarytas varles.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-10-02 17:43

Vilius wrote:
Augustas wrote:Kas kita būtų, jei žodis "siela" būtų pakeistas žodžiu "dvasia".
Augustai, štai jums nemokamas patarimas. Kai darote bet kokį argumentą dėl sąvokų, visada pasižiūrėkite, ką žodynai sako tuo klausimu, nes tai yra pati silpniausia tokių argumentų vieta. Jei jūsų sąvokos nesutampa su žodyno aprašymais, problema yra tarp jūsų ir žodyno autorių, o ne tarp jūsų ir diskusijos oponento, kas greičiausiai jums bus tėkšta atgalios gana nemaloniu būdu.

Ir ką gi šiuo atveju sako žodynas, paklausite? :)

Štai aktualios žodžio "siela" reikšmės:
1. vidinis psichinis žmogaus pasaulis, jo sąmonė, jausmai, išgyvenimai
2. religijoje – nemirtingas nematerialus žmogaus pradas, siejantis žmogų su Dievu; dvasia

Ir žodžio "dvasia" reikšmės:
2. vidinis psichinis žmogaus pasaulis, jo sąmonė, protavimas
5. mitologijoje, religijoje ir filosofijoje – įsivaizduojama bekūnė būtybė, siela, vėlė

Kaip matome, abu žodžiai laisvai gali reikšti tiek psichiką, tiek nematerialų marmalą religine prasme. Negana to, kitame žodyne aiškiai parašyta, kad tie žodžiai yra sinonimai.

Kai žodžiai turi daugiau nei vieną prasmę, paprastai geriausia yra pažiūrėti kokia prasmė yra labiau tikėtina iš konteksto (o ne išsirinkti sau patinkančią prasmę, ir ją kritikuoti). Ir aš tikrai neįsivaizduoju, kodėl jums atrodo, kad klausiant apie embrionus religiniame kontekste kažkas galėtų kalbėti apie psichiką, o ne apie religinę žodžio "siela" prasmę.
Viliau, ačiū už puikų patarimą. :thumbsup: Atsidėkodamas Jums aš irgi norėčiau duoti savąjį - kai kalbatės su RKB atstovais jų aplinkoje (pvz., "klauskkunigo.lt" svetainėje), visada yra geriau vartoti jų aplinkoje naudojamas sąvokas ir jų apibrėžimus, t.y. taip, kaip supranta tas sąvokas RKB. Tada tikrai nebus tokių nesusipratimų, kaip šis su Isengard'o klausimu kilęs nesusipratimas.

P.S.
fizikanas wrote:Kaip durnai atsake.
O koks atsakymas į Isengard'o klausimą gerb.Fizikanui atrodytų protingas ir kodėl atrodytų protingas? :mrgreen:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-10-02 20:55

Augustas wrote:Atsidėkodamas Jums aš irgi norėčiau duoti savąjį - kai kalbatės su RKB atstovais jų aplinkoje (pvz., "klauskkunigo.lt" svetainėje), visada yra geriau vartoti jų aplinkoje naudojamas sąvokas ir jų apibrėžimus, t.y. taip, kaip supranta tas sąvokas RKB. Tada tikrai nebus tokių nesusipratimų, kaip šis su Isengard'o klausimu kilęs nesusipratimas.
Visų pirma, nesu girdėjęs, kad katalikai siela apibrėžtų tik kaip žmogaus psichiką ir nieko daugiau. Duokit šaltinį, arba dekit pragare :)
Antra, jūs mūsų forume rašėte apie tų žodžių prasmes, o čia mes paprastai naudojame lietuvių kalbos žodžius įprastomis jų prasmėmis. Koks bebūtų jūsų organizacijos vidaus žargonas, lietuvių kalboje tiek "siela", tiek "dvasia" reiškia iš esmės tą patį.
Post Reply