Kunigai katalikai jums metą iššūkį.

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Post Reply
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2014-03-26 06:57

Sugrįžimas prie kanono atrodo esąs teisingu žingsniu. Kodėl buvome pamiršę šias savo tradicijas?..
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-03-26 08:40

D3monas wrote:Kodėl buvome pamiršę šias savo tradicijas?..
Matyt, per ilgai jų nesilaikėme. Beje įdomu pastebėti, kaip skrupulingai pateptasis Augustas laikosi tolesnių minėto kanono nurodymų (išmintingai užrašytų 2006-ųjų gegužės 27-osios pavakare).

peace
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-03-26 18:19

Vilius wrote:
D3monas wrote:Kodėl buvome pamiršę šias savo tradicijas?..
Matyt, per ilgai jų nesilaikėme. Beje įdomu pastebėti, kaip skrupulingai pateptasis Augustas laikosi tolesnių minėto kanono nurodymų (išmintingai užrašytų 2006-ųjų gegužės 27-osios pavakare).

peace
Sorry, kad per mane teko tą kanoną prisiminti. :oops: Bet taisyklės yra taisyklės, ir jų reikia laikytis.

Peace
wdp
naujokas
Posts: 81
Joined: 2007-11-14 15:31

2014-03-27 13:27

Augustas wrote: Tai niekas iš tų žmonių ir nesako, kad jie neegzistuoja. Kai tų žmonių paklausi, ar jie egzistuoja, jie paprastai atsako teigiamai. Bet problema ta, kad svarstydami klausimus apie ką nors (pvz., apie religijas), tokie žmonės, kaip mūsų D3monas ir jam pritariantys, paprasčiausiai pamiršta įjungti save pačius į mąstymą. Todėl jų mąstyme atsiranda spraga, kuri juos nuveda į tokius kokio nors objekto (pvz., religijos) filosofinius svarstymus, kad jie fanatiškai (t.y. tarsi tie žmonės patys būtų tikri religiniai fanatikai) atmeta diskusijos oponentų nuomones kaip klaidingas, net nemėgindami pasvarstyti, o gal tie oponentai yra teisūs. :ax:
Tokių oponentų nuomones ir reikia atmesti nes jie prieš tokią diskusiją nepateikė savo dievybės egzistavimo įrodymų. ( nepamirškite Augustai, kad Dievų (deivių) yra apie 3000 ne tik jūsų Dievas Jahve ) Todėl "įjungti save pačius" į mąstyma apie egzistavimą su Dievais nėra prasmės. Taigi tie žmonės tesingai daro negaišdami laiko svarstymuose apie įvairius Dievus kol nėra įrodymų.
Augustas wrote: Hm, apsidrausiu ir aš į priekį: Tokiu atveju, jei mano įsivaizduojamas Dievas nesusijęs su realybe ir egzistavimu, tai (Jūsų įsivaizduojamas) mokslas realybėje neegzistuoja ir yra ne daugiau, kaip tuščia žmogaus galvos smegenų fantazija. Kitaip tariant, jei realybėje egzistuoja toks dalykas kaip (Jūsų įsivaizduojamas) mokslas, tai realiai egzistuoja ir mano "įsivaizduojamas" Dievas. O jei (Jūsų įsivaizduojamas) mokslas realybėje neegzistuoja, tai realybėje negalimi visiškai jokie įrodymai ne tik apie Dievą, bet ir apie bet kokį, net patį prieinamiausią žmogui dalyką.
Jūs vėl priešpastatote vieną iš daugelio Dievų pries mokslinį metodą ( ar prieš kažkokia mokslo sritį ? ) tarsi aš turėčiau priimti. Ir NE, nepriklausomai ar egzisuoja moslas (sritis?) ar ne, jūsų Dievas čia ne prie ko, įrodymai toliau būtų galimi.
Augustas wrote: Na, čia aš turėjau minty scientizmą kaip religiją. Nes kai kurie žmonės (pvz., mūsų D3monas) tikrai sudievina (t.y. pradeda garbinti) scientizmo filosofinę sistemą, tarsi tai būtų tikros religijos dogmos.
Vis dar nepaaiškinote kas tas scientizmas ir kaip į jį "pažiūrėti", kad jis atrodytų kaip religija ?



Atsiprašau,
peace
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-03-27 14:52

wdp wrote:Tokių oponentų nuomones ir reikia atmesti nes jie prieš tokią diskusiją nepateikė savo dievybės egzistavimo įrodymų. ( nepamirškite Augustai, kad Dievų (deivių) yra apie 3000 ne tik jūsų Dievas Jahve ) Todėl "įjungti save pačius" į mąstyma apie egzistavimą su Dievais nėra prasmės. Taigi tie žmonės tesingai daro negaišdami laiko svarstymuose apie įvairius Dievus kol nėra įrodymų.
Tu didžiai klysti, niekas nei čia, nei kitur jau seniai nebeprašo jokių dievybių įrodymų. Kartelė nuleista tiek žemai, kad pakanka kaip nors ypatingai nenusišnekėti, ir jau galima kalbėtis. Na, gal visgi nėra nuleista pakankamai žemai. Betgi tam ir sukurti kanonai, kad praktiškai bet kas galėtų šioje situacijoje išlikti orus.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-03-27 19:28

Lionginas wrote:
wdp wrote:Tokių oponentų nuomones ir reikia atmesti nes jie prieš tokią diskusiją nepateikė savo dievybės egzistavimo įrodymų. ( nepamirškite Augustai, kad Dievų (deivių) yra apie 3000 ne tik jūsų Dievas Jahve ) Todėl "įjungti save pačius" į mąstyma apie egzistavimą su Dievais nėra prasmės. Taigi tie žmonės tesingai daro negaišdami laiko svarstymuose apie įvairius Dievus kol nėra įrodymų.
Tu didžiai klysti, niekas nei čia, nei kitur jau seniai nebeprašo jokių dievybių įrodymų. Kartelė nuleista tiek žemai, kad pakanka kaip nors ypatingai nenusišnekėti, ir jau galima kalbėtis. Na, gal visgi nėra nuleista pakankamai žemai. Betgi tam ir sukurti kanonai, kad praktiškai bet kas galėtų šioje situacijoje išlikti orus.
:thumbsup: Lionginai, Jūs visiškai teisingai pastebėjote. Ačiū Jums.

Ir peace Jums bei visiems kitiems. :love:
wdp
naujokas
Posts: 81
Joined: 2007-11-14 15:31

2014-03-27 23:51

Augustas wrote:
Lionginas wrote:
wdp wrote:Tokių oponentų nuomones ir reikia atmesti nes jie prieš tokią diskusiją nepateikė savo dievybės egzistavimo įrodymų. ( nepamirškite Augustai, kad Dievų (deivių) yra apie 3000 ne tik jūsų Dievas Jahve ) Todėl "įjungti save pačius" į mąstyma apie egzistavimą su Dievais nėra prasmės. Taigi tie žmonės tesingai daro negaišdami laiko svarstymuose apie įvairius Dievus kol nėra įrodymų.
Tu didžiai klysti, niekas nei čia, nei kitur jau seniai nebeprašo jokių dievybių įrodymų. Kartelė nuleista tiek žemai, kad pakanka kaip nors ypatingai nenusišnekėti, ir jau galima kalbėtis. Na, gal visgi nėra nuleista pakankamai žemai. Betgi tam ir sukurti kanonai, kad praktiškai bet kas galėtų šioje situacijoje išlikti orus.
:thumbsup: Lionginai, Jūs visiškai teisingai pastebėjote. Ačiū Jums.

Ir peace Jums bei visiems kitiems. :love:
Ah, atleiskit tada , nežinojau, kad net Augustas suvokia apie taip žemai jam nuleistą kartelę, dar kartą atsiprašau, kad per daug reikalavau.

Taigi sakykim, kad Jūsų, Augustai, vienintelis Dievas jums egzistuoja ( kiti Dievai, aišku ne, nes turbūt įžeisčiau jus ) kaip tai susiję su mūsų egzistencijos suvokimu ? kur čia kitų žmonių mąstymo spragos ? Ar man pavyktų save egzistuojant suvokti be Jūsų Dievo pagalbos ?
peace :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-03-28 11:38

wdp wrote: Ah, atleiskit tada , nežinojau, kad net Augustas suvokia apie taip žemai jam nuleistą kartelę, dar kartą atsiprašau, kad per daug reikalavau.

Taigi sakykim, kad Jūsų, Augustai, vienintelis Dievas jums egzistuoja ( kiti Dievai, aišku ne, nes turbūt įžeisčiau jus )
peace :)
Tikrai manęs neįžeistumėt. Aš nesu toks jautrus, kaip kai kurie kiti šiam forume buvę tikintys dalyviai, kurie pasitraukė iš diskusijų, vos tik sutikę rimtesnį "pasipriešinimą", kuris iš tikrųjų nėra joks pasipriešinimas, bet kvietimas truputėlį kritiškiau pamąstyti.

Peace :D
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-03-28 12:06

Augustas wrote:Tikrai manęs neįžeistumėt. Aš nesu toks jautrus, kaip kai kurie kiti šiam forume buvę tikintys dalyviai, kurie pasitraukė iš diskusijų, vos tik sutikę rimtesnį "pasipriešinimą", kuris iš tikrųjų nėra joks pasipriešinimas, bet kvietimas truputėlį kritiškiau pamąstyti.
sutinku su tavo nuomone, bet...

Man tas jūsų "pasipriešinimas" priminė vieną anekdotą:
liaudis wrote:Pas daktarą užeina begemotas su varle ant galvos. Daktaras:
- Laba diena, kuo skundžiatės?
Varlė:
- Tai va, kažkas prie subinės prilipo.
Atleiskite, jei tai jus kuo įžeidė.

ramybės tau
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-03-28 12:19

Augustas wrote:Ačiū Jums.
O už ką tu dėkoji?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-03-28 14:49

Lionginas wrote:
Augustas wrote:Ačiū Jums.
O už ką tu dėkoji?
Už taip reikalingą priminimą apie žemai nuleistą kartelę. :)

Atsiprašau, jei ką nors tuo įžeidžiau.
Peace

P.S.
Vilius wrote:
Augustas wrote:Tikrai manęs neįžeistumėt. Aš nesu toks jautrus, kaip kai kurie kiti šiam forume buvę tikintys dalyviai, kurie pasitraukė iš diskusijų, vos tik sutikę rimtesnį "pasipriešinimą", kuris iš tikrųjų nėra joks pasipriešinimas, bet kvietimas truputėlį kritiškiau pamąstyti.
sutinku su tavo nuomone, bet...

Man tas jūsų "pasipriešinimas" priminė vieną anekdotą:
liaudis wrote:Pas daktarą užeina begemotas su varle ant galvos. Daktaras:
- Laba diena, kuo skundžiatės?
Varlė:
- Tai va, kažkas prie subinės prilipo.
Atleiskite, jei tai jus kuo įžeidė.

ramybės tau
Manau, kad yra laisvė apsispręsti - nori kas nors dalyvauti diskusijose (kad ir su tokia žemai nuleista kartele) ar nenori. O Tamstos pacituotas anekdotas manęs neįžeidė. :)
Atsiprašau Jūsų, kad esu toks nejautrus anekdotams.

Peace Jums, Viliau.
mrgr33n24
naujokas
Posts: 17
Joined: 2015-11-28 20:24

2016-02-21 15:22

kaip manot kiek % kunigų tiki Dievu?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-02-21 17:09

Tikrai įdomu būtų žinot, bet abejoju, kad įmanoma patikimai suskaičiuoti.
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-02-21 17:38

mrgr33n24 wrote:kaip manot kiek % kunigų tiki Dievu?
Manau, kad kalusti reiktų kitaip:
Kiek kunigų iš vis žino, kuo jie tiki ir kam jie meldžiasi?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-02-21 17:46

Keistuolis wrote:Manau, kad kalusti reiktų kitaip:
Kiek kunigų iš vis žino, kuo jie tiki ir kam jie meldžiasi?
Emmm.. Dievui? :)
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-02-21 17:54

Vilius wrote:
Keistuolis wrote:Manau, kad kalusti reiktų kitaip:
Kiek kunigų iš vis žino, kuo jie tiki ir kam jie meldžiasi?
Emmm.. Dievui? :)
Vargu. Gal retai. Dažniau Jėzui Kristui...
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-02-21 18:02

Keistuolis wrote:Vargu. Gal retai. Dažniau Jėzui Kristui...
.. kaip jau-to-vienintelio-Dievo pranašui. Nu pas katalikus ten su ta trejybe truputį komplikuojasi reikalas, bet esmė tokia.
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-02-21 19:46

Vilius wrote:Nu pas katalikus ten su ta trejybe truputį komplikuojasi reikalas, bet esmė tokia.
Nemanau, kad esmė tokia. Tokia tradicinė nuomonė, toks krikščioniškas mokymas. Bet esmė – visai kita!
Ragaišis wrote:Taigi, klauskite kunigų jums dominančių klausimų.
http://www.klauskkunigo.lt
Netgi keturi kunigai pasiryžę įveikti jūsų klausimus.
Man visada sukelia šypseną, kai kunugai imasi aprašyti pasaulį (lytinius santykius, vedybines problemas ar dvasinius nestabilumus ir pan.), ko dažniausiai jie net nepažįsta. Vienas kitas gal kiek susigaudo kas yra kas, kiek aš kunigus pažįstu. Bet dauguma, lyg amatininakai, kaip kokie batsiuviai, kurie vaikšto be batų. O čia, net keturi grąsinasi visus atvesti į tikėjimą, kaip Paulius, kuris norėjo tariamai visus išganyti, nors Jėzaus iš Nazareto net nepažinojo ir niekada jo nematė (sekant kanonines knygas).
Ragaišis wrote:Nu, pvz Ingrida Krikštaponytė daug apie tai kalba.
Jonas Boruta vyskupas: http://viluckas.lt/ekumenizmas-pagal-jona-boruta/
Bažnyčia turi savo autoritetą ir jo reikia paisyti. tik Katalikų bažnyčia yra Apaštališkoji Bažnyčia ir visais saitais susaistyta su Apaštalais, o pastarieji buvo tiesioginiai Jėzaus paveldėtojai.
Vietoj to, kad klausčiau tų keturių kunigų, kurie be cenzūros nieko neatsakys, klausiu forumiečių: Ar kuris iš jūsų žino, kada ir kaip Paulius tapo apaštalu. Kada Paulius buvo Jėzaus iš Nazareto pašauktas apaštalu, kaip mano vyskupas Jonas Boruta, kaip tai teigia Ragaišis? Ar tada, kai Saulius tyčiojosi iš Jėzaus po kryžiumi? Nes kitos progos matyti Jėzų iš Nazareto, Paulius, tada dar Saulis, grynai chrinologiškai tikrai neturėjo. Tokios tokelės...
Post Reply