Pasaulėžiūrų skirtumai

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-05-10 22:10

Kita wrote:
martynas wrote:Bet jie neturejo pagrindo mirti del Jezaus jei jie netikejo, kad jis Dievas, o kad itikintum zmones, kad esi Dievas neuztenka charizmatiskumo.
Užtenka.
martynas wrote:Na ir kas, kad as tikiu i arbatinuka?
Ar as pasiruoses mirti uz ji?
Ir dar keli paskuj mane?
Na, gi ir šiais laikais žmonės patenka į visokias sektas ir būna pasiruošę mirti ar net tiesiog žudytis dėl savo tikėjimo.

Taj,kad neuztenka.
Pasakyk pavyzdziu kur zmones issizada savo seno tikejimo, skelbia nauja ir mirsta del jo
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2012-05-10 22:10

Girdėjau kinietis pardavė inkstą ir nusipirko iPadą.Šlovė iPad'ui ;D

Negi Martynai nemanai, kad istorijos bėgyje būna pakankamai pavažiavusių žmonių kurie gali mirti dėl įvairių kvailų priežasčių.Cigaretė šiais laikais netgi sakyčiau netelpa į kvailų priežasčių sąrašą
Dannas
naujokas
Posts: 55
Joined: 2011-07-01 15:41

2012-05-10 22:22

Taj,kad neuztenka.
Pasakyk pavyzdziu kur zmones issizada savo seno tikejimo, skelbia nauja ir mirsta del jo
kad jau paminejei,tai su humoru priminsiu kad pries tave buvo toks panasus variantas kuris del sungjungmoono ar kokio ten pranaso,issizadejo savo mamos ir savo seimos.matai cia reikalas slypi tame,ant kiek zmonems buna praplautos smegenys,ir patikek jeigu jos gerai praplautos,tai ne tik mirs del naujo tikejimo bet dar gali ir drastiskiau pasielgt.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-05-10 22:25

Dannas wrote:
Taj,kad neuztenka.
Pasakyk pavyzdziu kur zmones issizada savo seno tikejimo, skelbia nauja ir mirsta del jo
kad jau paminejei,tai su humoru priminsiu kad pries tave buvo toks panasus variantas kuris del sungjungmoono ar kokio ten pranaso,issizadejo savo mamos ir savo seimos.matai cia reikalas slypi tame,ant kiek zmonems buna praplautos smegenys,ir patikek jeigu jos gerai praplautos,tai ne tik mirs del naujo tikejimo bet dar gali ir drastiskiau pasielgt.

Tipo pas mane (ar ka kita) ir kelis kitus ayeitu koks tpielis papasakotu kelias istorijas ir as isizadeciau savo krikscionybes ir buciau kankinamas ir mirciau ziauria mirtimi uz savo nauja tikejima?
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-05-10 22:26

Rated wrote:Girdėjau kinietis pardavė inkstą ir nusipirko iPadą.Šlovė iPad'ui ;D

Negi Martynai nemanai, kad istorijos bėgyje būna pakankamai pavažiavusių žmonių kurie gali mirti dėl įvairių kvailų priežasčių.Cigaretė šiais laikais netgi sakyčiau netelpa į kvailų priežasčių sąrašą
Mirti staigiai galima. Bet bunant neapsvaigus ir ilgai kankinamam...
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2012-05-10 22:42

Turėjau galvoje pasiryžę mirti.Daug yra kvailių kurie pasiryžę mirtį dėl įvairių nemažiau kvailų įsitikinimų.Jokių priežasčių tuos į tuos kvailiukus žiūrėti rimtai.
Dannas
naujokas
Posts: 55
Joined: 2011-07-01 15:41

2012-05-10 22:47

Tipo pas mane (ar ka kita) ir kelis kitus ayeitu koks tpielis papasakotu kelias istorijas ir as isizadeciau savo krikscionybes ir buciau kankinamas ir mirciau ziauria mirtimi uz savo nauja tikejima?
tu gal ir ne, bet patikek per pasauli susidarytu ispudingo ilgumo sarasas,paziurek kiek pasauly sektu,vien rusijoj kiek pranasu privise.cia kaip pasake ensteinas -zmoniu kvailumas begalinis :D
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-05-10 22:57

Dannas wrote:
Tipo pas mane (ar ka kita) ir kelis kitus ayeitu koks tpielis papasakotu kelias istorijas ir as isizadeciau savo krikscionybes ir buciau kankinamas ir mirciau ziauria mirtimi uz savo nauja tikejima?
tu gal ir ne, bet patikek per pasauli susidarytu ispudingo ilgumo sarasas,paziurek kiek pasauly sektu,vien rusijoj kiek pranasu privise.cia kaip pasake ensteinas -zmoniu kvailumas begalinis :D
Parodyk man dabr dvylika kuriuos galeciau nukankinti, kaip noriu ir jie neisizadetu savo isitikinimu.,
cia nera klausimas apie psihinius ligoniu ar kazka panasaus, bet net jie negaletu taip istverti.

Tu gal galvoji, kad senoveje kankinimai buvo seip sau tokie...
Dannas
naujokas
Posts: 55
Joined: 2011-07-01 15:41

2012-05-10 23:35

martynas wrote:
Dannas wrote:
Tipo pas mane (ar ka kita) ir kelis kitus ayeitu koks tpielis papasakotu kelias istorijas ir as isizadeciau savo krikscionybes ir buciau kankinamas ir mirciau ziauria mirtimi uz savo nauja tikejima?
tu gal ir ne, bet patikek per pasauli susidarytu ispudingo ilgumo sarasas,paziurek kiek pasauly sektu,vien rusijoj kiek pranasu privise.cia kaip pasake ensteinas -zmoniu kvailumas begalinis :D
Parodyk man dabr dvylika kuriuos galeciau nukankinti, kaip noriu ir jie neisizadetu savo isitikinimu.,
cia nera klausimas apie psihinius ligoniu ar kazka panasaus, bet net jie negaletu taip istverti.

Tu gal galvoji, kad senoveje kankinimai buvo seip sau tokie...
kazka tu cia nerisliai suvelei,nori pasakyt kad tuos jezaus mokinius nukankino visus ir jie neissizadejo savo tikejimo ar kaip cia suprast? siais laikais jauciu ir is popieziaus isvarytu tikejima jei pasidarbuotu inkvizicijos laiku budeliai :D
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-05-10 23:52

martynas wrote:Tipo pas mane (ar ka kita) ir kelis kitus ayeitu koks tpielis papasakotu kelias istorijas ir as isizadeciau savo krikscionybes ir buciau kankinamas ir mirciau ziauria mirtimi uz savo nauja tikejima?
Žmonės vieni nuo kitų skiriasi įtaiglumu. Bei skiriasi rigidiškumu. Iš tavo tokio drąsaus pareiškimo, galima kelti prielaidą, kad tu esi labai įtaiglus, todėl esi labai įtikėjęs krikščionybe, tačiau esi ir labai rigidiškas, todėl krikščionybės neatsižadėtum.

Be to, tai, kad koks nors kvailas žmogus laikosi kažkokių kvailų įsitikinimų, tikrai neįrodo, kad tie įsitikinimai yra teisingi.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-05-11 05:50

Kita wrote:
martynas wrote:Tipo pas mane (ar ka kita) ir kelis kitus ayeitu koks tpielis papasakotu kelias istorijas ir as isizadeciau savo krikscionybes ir buciau kankinamas ir mirciau ziauria mirtimi uz savo nauja tikejima?
Žmonės vieni nuo kitų skiriasi įtaiglumu. Bei skiriasi rigidiškumu. Iš tavo tokio drąsaus pareiškimo, galima kelti prielaidą, kad tu esi labai įtaiglus, todėl esi labai įtikėjęs krikščionybe, tačiau esi ir labai rigidiškas, todėl krikščionybės neatsižadėtum.

Be to, tai, kad koks nors kvailas žmogus laikosi kažkokių kvailų įsitikinimų, tikrai neįrodo, kad tie įsitikinimai yra teisingi.
As dabar esu itikejes i krikscionybe, bet jei atejtu koks zmogelis pradetu mane mokyti naujos religijos ir dar peareikstu, kad jis pats yra Dievas ar as pakeisciau savo religija be labai svariu priezasciu?
Taip buvo ir su Jezumi. Jei jis nebutu parodes zmonem kazko labai ypatingo niekas nebutu pakeites savo senu isitikinimu ir skelbe jo mokyma net ir mirties akivaizdoje, nebent tu laikai, kad zmones tada buvo tokie buki, kad jiems vien kalbedamas galejai iteigti, kad esi Dievas.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5564
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-05-11 06:04

Augustas wrote:
Lionginas wrote:Tai jie tikėjo Jėzum turbūt. Bet kas iš to?
Tikėjo Jėzumi: arba tikrai matė Jį patį, arba matė haliucinacijas. :)
Ką, tik du variantai? Juk žmonės daug dalykų padaro vien iš didelio tikėjimo. Kai kurie dėl jo gali mirti, kai kurie ir patys nusižudo. Galiausiai, krikščionys buvo persekiojami dar kelis šimtus metų po Jėzaus mirties (o vėliau iki viduramžių buvo persekiojamos tam tikros krikščionybės atšakos - eretikai). Daugybė žmonių mirė nė nematę Jėzaus. Ir turbūt retas kuris matė haliucinacijas. Ką tai įrodo? Kad visi eretikai, neišsižadėję savo pažiūrų, ir mirę nuo kitų krikščionių rankų, buvo teisūs?
Augustas wrote:Matote, Lionginai, čia yra toks klausimas - ar Heraklis yra legenda, ar mitas. Jei Heraklis yra mitinė asmenybė, tai visai įmanomas variantas, kad jis turėjo realų prototipą. Savaime suprantama, tas realus prototipas nemėžė karaliaus Augijo arklidžių ir neatliko kitų panašių žygių, kurie priskirti Herakliui, bet turėjo pasižymėti neeiline fizine jėga, jei jau tapo pagrindu mitams ir legendoms.
Na, tokio tolimo realaus prototipo egzistavimas, manau, yra visiškai nesvarbus. Tas Heraklis, kuris aprašomas legendose ir mituose, tikrai neegzistavo.
Augustas wrote:P.S. Nusprendžiau truputį padėti Martynui. :wink: :mrgreen:
Gal būtų laikas mesti kaukes šalin, nes iš retorikos viskas puikiai matosi.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5564
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-05-11 06:06

martynas wrote:As dabar esu itikejes i krikscionybe, bet jei atejtu koks zmogelis pradetu mane mokyti naujos religijos ir dar peareikstu, kad jis pats yra Dievas ar as pakeisciau savo religija be labai svariu priezasciu?
Taip buvo ir su Jezumi. Jei jis nebutu parodes zmonem kazko labai ypatingo niekas nebutu pakeites savo senu isitikinimu ir skelbe jo mokyma net ir mirties akivaizdoje, nebent tu laikai, kad zmones tada buvo tokie buki, kad jiems vien kalbedamas galejai iteigti, kad esi Dievas.
Tu kažkoks labai naivus. Kaip tu manai, kokiu būdu šiais laikais plinta nauji religiniai tikėjimai? Rodomi tikri stebuklai?

Atsakyk dėl Heraklio ir Tacito.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-05-11 06:33

Lionginas wrote:
martynas wrote:As dabar esu itikejes i krikscionybe, bet jei atejtu koks zmogelis pradetu mane mokyti naujos religijos ir dar peareikstu, kad jis pats yra Dievas ar as pakeisciau savo religija be labai svariu priezasciu?
Taip buvo ir su Jezumi. Jei jis nebutu parodes zmonem kazko labai ypatingo niekas nebutu pakeites savo senu isitikinimu ir skelbe jo mokyma net ir mirties akivaizdoje, nebent tu laikai, kad zmones tada buvo tokie buki, kad jiems vien kalbedamas galejai iteigti, kad esi Dievas.
Tu kažkoks labai naivus. Kaip tu manai, kokiu būdu šiais laikais plinta nauji religiniai tikėjimai? Rodomi tikri stebuklai?

Atsakyk dėl Heraklio ir Tacito.
Retorinis klausimas: jei krikščionys tikėtų ne Jėzum, o Herakliu, ar šito pakaktų, kad Tacito Analai taptų nepriklausomu šaltiniu, įrodančių Heraklio tikr
Nuo kada i retoriniu klausimus atsakyt reikia? :D

Na zinoma jo vieno neuztektu, bet ir pats tacitas paeme informacija is senoves poetu ir kitu antriniu saltiniu, ka aiskiai pats pasake.
Bet, kad heraklis egzistavo daug istoriku pripazysta, tik tiek kad veliau jis buvo supoetizuotas ir jo savybes ispustos, del to jis laikomas legenda.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5564
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-05-11 07:04

martynas wrote:<...>Bet, kad heraklis egzistavo daug istoriku pripazysta<...>
Gal tu nesišauk ugnies į save taip neapdairiai... Manysiu, kad dėl šito kaltas ankstyvas rytas.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-05-11 07:30

Lionginas wrote:
martynas wrote:<...>Bet, kad heraklis egzistavo daug istoriku pripazysta<...>
Gal tu nesišauk ugnies į save taip neapdairiai... Manysiu, kad dėl šito kaltas ankstyvas rytas.
Kad viskas gerai cia. As nekalbu apie mitine figura ir jos savybes, bet kad tokia istorine figura, kuri pasizymejo panasiomis, tik zmogiskomis savybemis.
na del istoriku, gal persistengiau :D
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-05-11 08:21

martynas wrote:As dabar esu itikejes i krikscionybe, bet jei atejtu koks zmogelis pradetu mane mokyti naujos religijos ir dar peareikstu, kad jis pats yra Dievas ar as pakeisciau savo religija be labai svariu priezasciu?
Taip buvo ir su Jezumi. Jei jis nebutu parodes zmonem kazko labai ypatingo niekas nebutu pakeites savo senu isitikinimu ir skelbe jo mokyma net ir mirties akivaizdoje, nebent tu laikai, kad zmones tada buvo tokie buki, kad jiems vien kalbedamas galejai iteigti, kad esi Dievas.
Ne, aš teigiu, kad tik tie 11 ar 12 ar kiek ten žmonių buvo tokie buki ir įtaiglūs, kad patikėjo, kad jis dievas. Tiesiog iš tų pradinių kelių mokinių vėliau, jau po jo mirties, sekta išsiplėtė. O gal iš tiesų net ir nebuvo jokio Jėzaus, tiesiog keli žmonės sugalvojo įkurti sektą ir pradėjo sekti visiems pasakas apie Jėzų ir kad atseit matė jį savo akimis.
O tu, jau sakiau, kad gal nepakeistum savo nuomonės dėl rigidiškumo, dėl tvirto įsikibimo į dabartinę pasaulėžiūrą.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4718
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2012-05-12 11:23

Kita wrote:
Svetimas wrote:
Kita wrote:Eisiu ieškoti knygos, nes labai sudomino. :)
Nerekomenduoju pirkti, nes gali smarkiai nusivilti. Nebent šiaip kada į rankas paklius pavartymui.
O kodėl galiu nusivilti?
Blogai išsireiškiau. Aš tik noriu atsiriboti, apsidrausti nuo atsakomybės, kad dėl manęs nusipirksi knygą, kuri tau nepatiks. Ar tu nusivilsi, ar ne, aš tikrai negaliu žinoti. :wink:
Post Reply