Pasaulėžiūrų skirtumai

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
grincas
naujokas
Posts: 109
Joined: 2012-09-11 13:18

2012-10-22 13:56

martynas wrote:Cia ne atsakymas, o tik zaidimas zodziais.
O juk netikejiams yra is esmes tas pats, kaip tikejimas, tai sakydamas, kad niekuo netiki tu is esmes darai tokia pacia klaida.
Nu tai jei pats sutinku, kad skirtumo nėra. Tai kas kaip nori tas taip sako. Esmės vistiek nekeičia.
martynas wrote:Bet tu vis tiek turi bent jau tiketi, kad savo netikejimu, o jei netiki tuo, tada tai jau priestaravimas ir tavo pozicija priestarauja elementaraiai logikai.
Vėl tą patį sakai. Taigi rašiau jog aš ne tikiu savo netikėjimu, bet netikiu tikėjimu. Vienas ir tas pats.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-10-22 13:58

grincas wrote:
Lionginas wrote:Maždaug, jei tiki sviestu, tai kodėl ne dievu? Juk tai beveik tas pats...
:D Taikliai pasakyta. Dar priedo noriu paklausti teistų. 99% atvejų jūs vadovaujatės tuo kas yra pagrįsta ir tikėjimą nelabai kur naudojat. Nesakot jog tikit, kad gausit algą už darbą, arba , kad tikit, jog Afrika yra žemynas, arba kad, tikit jog, nuėję į parduoduvę rasit duonos nusipirkt. Visos mūsų kasdieninės nuomonės yra paremtos kuo tikslesne informacija, o ne kažkokia tai ezoterika. Tai kam palikt tą 1% tikėjimui į tai kas nėra bent jau stipriai pagrįsta???
Jei galvociau, kad tai nepagrysta ir vis tiek tikeciau tada buciau kvailys.
As nemanau, kad Dievas yra nepagrystas.
I don't believe in god because I seen him i believe because through him i see everything else.
C.S.Lewis
grincas
naujokas
Posts: 109
Joined: 2012-09-11 13:18

2012-10-22 14:01

Lionginas wrote:]Čia demagogija ir tiek. Tikėjimas ir netikėjimas yra skirtingi dalykai, net jei jais pasinaudodamas gali sudaryti specifinius sakinius, kurie gali reikšti tą patį. Vienodą reikšmę tavo išvedžiojimuose įgyja SAKINIAI, o ne juose dalyvaujantys atskiri žodžiai. Taigi tikėjimas ir netikėjimas, kaip ten bežiūrėsi, nėra tas apts.

Nu gerai, tada kuo tikėjimas skiriasi nuo netikėjimo?
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-10-22 14:01

Lionginas wrote:
grincas wrote:Norėjau pasakyti, jog tikėjimas ir netikėjimas yra tik nuomonė. Tuo jie ir yra tas pats. O prasmė jų skiriasi tiek pat kiek ir šių sakinių: Tikiu, kad Dievas yra. Netikiu, kad Dievo nėra. Jei sugebi įžvelgti čia kažkokių skirtumų tai valio, man abu pasakymai atroodo vienodi.
Čia demagogija ir tiek. Tikėjimas ir netikėjimas yra skirtingi dalykai, net jei jais pasinaudodamas gali sudaryti specifinius sakinius, kurie gali reikšti tą patį. Vienodą reikšmę tavo išvedžiojimuose įgyja SAKINIAI, o ne juose dalyvaujantys atskiri žodžiai. Taigi tikėjimas ir netikėjimas, kaip ten bežiūrėsi, nėra tas apts.
Jie nera identiskai vienodi, bet is esmes, kai 100% zinojimo nera, tikejimas ir netikejimas yra tas pats ziurint ne i tai ka tai pasako, apie kzko egzistavima, bet ziurint i tai, kokiu budu si nuomone yra pasiekiama.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-10-22 14:11

grincas wrote:Nu gerai, tada kuo tikėjimas skiriasi nuo netikėjimo?
Aš galėčiau papasakoti, kas tai yra, bet nemanau, kad tu pats nežinai. Tiesiog vaidini gudrų. Todėl visiems gudriems siūlau pažiūrėti į žodyną, ir verčiau kelti kokias nors rimtas problemas ir klausimus.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-10-22 14:17

Lionginas wrote:
grincas wrote:Nu gerai, tada kuo tikėjimas skiriasi nuo netikėjimo?
Aš galėčiau papasakoti, kas tai yra, bet nemanau, kad tu pats nežinai. Tiesiog vaidini gudrų. Todėl visiems gudriems siūlau pažiūrėti į žodyną, ir verčiau kelti kokias nors rimtas problemas ir klausimus.
Rimciausia problema i seima jau pusiaukelei :lol:
grincas
naujokas
Posts: 109
Joined: 2012-09-11 13:18

2012-10-22 14:24

martynas wrote: Netikiu i nieka.
Ar tiki, kad netiki i nieka?
Netikiu, nes netikiu i nieka.
Teiginys netikiu i nieka priestarauja pats sau.

Elementaru Vatsonai :ax:
Nu jo, galvojau gal 15min, kaip čia išsisukti, bet taip ir nesugalvojau. Tenka pripažinti jog neįmanoma į viską netikėti.
grincas
naujokas
Posts: 109
Joined: 2012-09-11 13:18

2012-10-22 14:32

Lionginas wrote:
grincas wrote:Nu gerai, tada kuo tikėjimas skiriasi nuo netikėjimo?
Aš galėčiau papasakoti, kas tai yra, bet nemanau, kad tu pats nežinai. Tiesiog vaidini gudrų. Todėl visiems gudriems siūlau pažiūrėti į žodyną, ir verčiau kelti kokias nors rimtas problemas ir klausimus.
Pažiūrėjau wikipedijoje: Tikėjimas - psichologinė būsena, kai informacijos suvokimas, nereikalaujantis apčiuopiamų įrodymų ar loginio patikrinimo, priimamas už tiesą. Netikėjimo neradau, bet manau jog viskas būtų tas pats tik skirtųsi paskutinis žodis "priimamas" ir būtų. Netikėjimas - psichologinė būsena, kai informacijos suvokimas, nereikalaujantis apčiuopiamų įrodymų ar loginio patikrinimo, nepriimamas už tiesą. Ir tenka pripažinti jog tai nėra tas pats. :)
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-10-22 14:42

grincas wrote:
Lionginas wrote:
grincas wrote:Nu gerai, tada kuo tikėjimas skiriasi nuo netikėjimo?
Aš galėčiau papasakoti, kas tai yra, bet nemanau, kad tu pats nežinai. Tiesiog vaidini gudrų. Todėl visiems gudriems siūlau pažiūrėti į žodyną, ir verčiau kelti kokias nors rimtas problemas ir klausimus.
Pažiūrėjau wikipedijoje: Tikėjimas - psichologinė būsena, kai informacijos suvokimas, nereikalaujantis apčiuopiamų įrodymų ar loginio patikrinimo, priimamas už tiesą. Netikėjimo neradau, bet manau jog viskas būtų tas pats tik skirtųsi paskutinis žodis "priimamas" ir būtų. Netikėjimas - psichologinė būsena, kai informacijos suvokimas, nereikalaujantis apčiuopiamų įrodymų ar loginio patikrinimo, nepriimamas už tiesą. Ir tenka pripažinti jog tai nėra tas pats. :)
:thumbsup:
Geriau nepasakysi, tik is esmes tai yra tas pats, tik skiriasi efektas, o pats tikejimo ir netikejimo procesas yra tas pats.
jei butum sakes, kad tai yra tas pats, tada butu klydes, bet kadangi sakei, jog is esmes tai yra tas pats, tu buvai teisus.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-10-22 15:46

Kai pasiskaitau tokių dalykų, tai pradedu manyti, kad visa ta žodžio laisvės idėja ne tokia ir gera.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-10-22 16:30

Lionginas wrote:Kai pasiskaitau tokių dalykų, tai pradedu manyti, kad visa ta žodžio laisvės idėja ne tokia ir gera.
Vaziuok i kokia Kuba ir galesi dziaugtis zodzio nelaisve :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2012-10-22 17:14

Lionginas wrote:
Augustas wrote:Taigi, Jūs asmeniškai patikrinote, pvz., Einšteino bendrąją reliatyvumo teoriją ir žinote, kad jinai yra teisinga. Jūs asmeniškai buvote anapilyje ir žinote, kad pomirtinio gyvenimo nėra. Jūs asmeniškai patikrinote ir žinote, kad, pvz., Skepforumo narys Vilius yra realus asmuo, o ne kompiuteris, kuris užprogramuotas atsakinėti į post'us Viliaus vardu. Ar aš teisingai Jus supratau, Grincai?
Kiek teko pastebėti, tikintieji labai raukosi, kai į vieną katilą sumetami ir jų dievas, ir visi kiti prietarai ar išsigalvojimai. Bet kai šis prijomas naudingas jiems patiems, tai no problem - galima ten sumesti ir kur kas skirtingesnius daiktus. Maždaug, jei tiki sviestu, tai kodėl ne dievu? Juk tai beveik tas pats...
Šiuo atveju aptarinėjam tikėjimo sąvoką. Kitaip tariant, svarstom, ką tai reiškia tikėti ar netikėti. Ir aš mėginau parodyti, kad tikėjimą turim visi, tik skiriasi tikėjimo turinys (objektas).

P.S. Lionginas vėl karščiuojasi ir daro logines klaidas. :( Ar pats pataisysit, ar man reikės paaiškinti, kur klaidos?
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2012-10-22 19:54

Augustas wrote:P.S. Lionginas vėl karščiuojasi ir daro logines klaidas. :( Ar pats pataisysit, ar man reikės paaiškinti, kur klaidos?
Vangų tu Vanga...
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-10-23 07:19

Augustas wrote:P.S. Lionginas vėl karščiuojasi ir daro logines klaidas. :( Ar pats pataisysit, ar man reikės paaiškinti, kur klaidos?
Tai aš gal pats pasitaisysiu. Mano problema ta, kad niekaip neįsikertu į galvą, jog tikintiesiems galioja kitokios diskutavimo taisyklės, nei kitiems mirtingiesiems. Turėčiau geriau jausti tą ryškų skirtumą ir nemanyti, kad kas galima jiems, tas ir man leidžiama. Nes tai aiški loginė klaida.

Gerai?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2012-10-25 19:47

Lionginas wrote:
Augustas wrote:P.S. Lionginas vėl karščiuojasi ir daro logines klaidas. :( Ar pats pataisysit, ar man reikės paaiškinti, kur klaidos?
Tai aš gal pats pasitaisysiu. Mano problema ta, kad niekaip neįsikertu į galvą, jog tikintiesiems galioja kitokios diskutavimo taisyklės, nei kitiems mirtingiesiems. Turėčiau geriau jausti tą ryškų skirtumą ir nemanyti, kad kas galima jiems, tas ir man leidžiama. Nes tai aiški loginė klaida.

Gerai?
Jūsų problema ta, kad neturite kantrybės ir skubat apibendrinti. O Tamstos padaryta loginė klaida yra "Panašu į tai, vadinasi, tai" - jei religija kažkuo panaši į magiją, vadinasi, religija ir magija yra vienas ir tas pats.

P.S. Kažkada užsiiminėjot magija, Lionginai, jei jau vis (galbūt iš įpročio) kartojate tą pačią klaidą? :(
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-10-25 20:07

Augustas wrote:Jūsų problema ta, kad neturite kantrybės ir skubat apibendrinti. O Tamstos padaryta loginė klaida yra "Panašu į tai, vadinasi, tai" - jei religija kažkuo panaši į magiją, vadinasi, religija ir magija yra vienas ir tas pats.
Augustas šiek tiek anksčiau wrote:Bet aš ir noriu pasakyti būtent tai, kad tikėjimas artimo žmogaus žodžiais, ką jis valgė pusryčiams, niekuo iš esmės nesiskiria nuo tikėjimo, pvz., Jėzaus pasakytais žodžiais apie pomirtinį gyvenimą.
Ką ir norėjau pasakyti - tu į vieną katilą viską sumesti gali, o man - negalima. Situacija tiek ironiška, kad daugiau komentarų ta tema neturiu.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2012-10-25 20:21

Lionginas wrote:
Augustas wrote:Jūsų problema ta, kad neturite kantrybės ir skubat apibendrinti. O Tamstos padaryta loginė klaida yra "Panašu į tai, vadinasi, tai" - jei religija kažkuo panaši į magiją, vadinasi, religija ir magija yra vienas ir tas pats.
Augustas šiek tiek anksčiau wrote:Bet aš ir noriu pasakyti būtent tai, kad tikėjimas artimo žmogaus žodžiais, ką jis valgė pusryčiams, niekuo iš esmės nesiskiria nuo tikėjimo, pvz., Jėzaus pasakytais žodžiais apie pomirtinį gyvenimą.
Ką ir norėjau pasakyti - tu į vieną katilą viską sumesti gali, o man - negalima. Situacija tiek ironiška, kad daugiau komentarų ta tema neturiu.
Čia akcentas į žodį "tikėjimas", o ne į tikėjimo objektą. Žinoma, kad aš neteigiau, jog tai yra tas pats objektas (o Jūs teigiate priešingai). Aš sakiau, kad veiksmas yra tas pats, o apie to veiksmo objektą, gerb. Lionginai, aš nieko nesakiau ir net neketinau sakyti. Aš dar iki to nenusiritau, kad neskirčiau religijos objektų nuo magijos objektų. Tuo tarpu to paties, deja, apie Jus pasakyti negaliu. :(
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-10-25 20:56

Lionginas wrote:
Augustas wrote:Jūsų problema ta, kad neturite kantrybės ir skubat apibendrinti. O Tamstos padaryta loginė klaida yra "Panašu į tai, vadinasi, tai" - jei religija kažkuo panaši į magiją, vadinasi, religija ir magija yra vienas ir tas pats.
Augustas šiek tiek anksčiau wrote:Bet aš ir noriu pasakyti būtent tai, kad tikėjimas artimo žmogaus žodžiais, ką jis valgė pusryčiams, niekuo iš esmės nesiskiria nuo tikėjimo, pvz., Jėzaus pasakytais žodžiais apie pomirtinį gyvenimą.
Ką ir norėjau pasakyti - tu į vieną katilą viską sumesti gali, o man - negalima. Situacija tiek ironiška, kad daugiau komentarų ta tema neturiu.
Kodel Lionginas nesupranta ar nesivargina suprasti, kad Augustas teigia, kad tikejimas zodziais savo artimo, ir tikejimas zodziais jezaus is esmes niekuo nesiskiria. Tikejimo objektas priklauso, nuo zodziu, bet pats tikejimo veiksmas yra beveik identiskas.
Skiriasi zodziai ir ka jie sako, nesiskiria tikejimas ar pasitikejimas, tais zodziais.

Tu, tycia ar ne tycia viska supranti per daug tiesmukiskai, bet is blogosios puses. Viska supaprastini daznai iki zemo ''pop'' lygio.
Tavo atsakymai daznai nepataiko i musu pasisakymus ir buna tavo klaidingos interpretacijos padarinys.
Taigi dar karta rimtai klausiu, kodel tu vengi atsakineti i tai ka mes bandome pasakyti, verciau isigalvodamas akivaizdziai kvailus ir klaidingus argumentus ir juos pasiepdamas lyg jie butu musu?
p.s tik vel nesuprask tiesiogiai, nekalbu apie visus pasiwsakymus :ax:
Post Reply