Jahovos liuditojai

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Delysid
naujokas
Posts: 5
Joined: 2013-11-10 20:38

2013-12-05 11:50

Sveiki, siandien pas mane atejo jahovos liuditojai, smagiai padiskutavom, kadangi daznai klausau Christopher Hitchens legvai suvarciau ju argumentus ir ikreiciau jiems siek tiek logikos. Jie minejo pas mane dar karta uzsukti kita savaite, moteris su kuria snekejau netiki evoliucija, sake kad atsives savo vyra, kuris irgi prieme šį mokslinį fakta, bet pakeite nuomone. Noreciau is jusu argumentu uz evoliucija ir jos irodymu( studijuoju biochemija, todel pagrindinius dalykus zinau pats), gal dar galit kas ideti lietuvisku fraziu is biblijos kur dievas isako zudyti ir prievartauti, laikyti vergus(noreciau kad duotumet linkus tarkim Jono 2:2), kad galeciau parodyti jiems.
Aciu
User avatar
nesvarbu
pradedantis
Posts: 164
Joined: 2013-10-21 21:19
Location: Uostamiestis

2013-12-05 17:05

Jono 2,2 vietoje rašoma: „Į vestuves taip pat buvo pakviestas Jėzus ir jo mokiniai.“ Kitą kartą tiesiog pasinaudok esama paieška internetinėje Biblijoje: http://biblija.lt/ ten paspaudi "išsami paieška" nuemi varnelę ten, kur rašoma: "Atsakymą pateikti nuorodomis" o atidarytame paieškos laukelyje įrašyti galima ne cielą žodį o tik jo šaknį, tarkim "žud" arba žodžio dalį, pvz: "užmuš" ar frazės dalį " nepal gyv", pvz: "Iš 22,17 Nepaliksi gyvos kerėtojos." Tik jeigu pats nieko neišmanai Biblijoje, verčiau jos neužkabink diskutuodamas su jehovistais, nes jie ten pakaustyti kaip reikiant yra, suvartys tave kaip kūdikį. :ax:

Jehovos liudytojais verta pasidomėti nuodugniau. Jeigu jie vėl pas tave ateis, tiesiog paklausk kada pas juos numatomas Jėzaus sugrįžimas ir kelintas tai kartas būtų, nes prieš tai jie pranašavo tikslias datas Jėzaus sugrįžimo, tik vis tatai neįvyko, kaip žinome. :lol:

Kas dėl evoliucijos, tai ten žmonės taip pat pasiskaitę visokių mokslo populiarinimo knygučių. Lengvai neišsisuksi iš jų gniaužtų...
Delysid
naujokas
Posts: 5
Joined: 2013-11-10 20:38

2013-12-05 17:26

Visu pirma nereikia ant manes varyti, kad jie mane suvartys, tie zmones aiskiai patys nezino ka sneka, prisimenu sake kad dauguma mokslininku nesutinka kad evoliucija yra tiesa aš juos iškarto ant to prigavau, sakiau, kad tai yra melas, jie sako gerai ir eina prie kitko, net nebando ginčytis :D . Pas mane jie žadejo užsukti 21 diena, aš snekejau su moterimi ir buvo toks vyriskis, bet jis ramus kaip belgas stovejo, nieko nesake. Po to pradėjo ginčytis, kad biblija parodo, kad pasaulis yra apvalus, išrauke kažkokią citatą, kur sako kad žemė yra kaip šiaurinis skliautas ir sako, kad čia įrodymai, kad žeme yra apvali aš pradėjau garsiai juoktis :lol: . Sako, kad zmogaus ląstele yra tokia komplikuota, kad jos mes negalime suprasti(tik, kad mes jau zinome visą ląsteles sandara ir organoidus, kaip ji dalijasi, is kur gauna energijos) aiskiai matosi kad sitiems zmones yra isplautos smegenys.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-12-05 17:44

O kam iš viso su jais kalbėti? Jei kažkas jiems smegenis išplovė iki tokio lygio, kad žemintųsi ir švaistytų savo laiką vaikščiodami pas nepažįstamus žmones, vargu ar bet koks kiekis pačių geriausių argumentų galėtų kuo padėti.

Kad ir kas, kad ir kokiu klausimu ateitų prie mano durų nekviestas, geriausiu atveju išsisuktų su "ne, ačiū" ir uždarytomis durimis.
Delysid
naujokas
Posts: 5
Joined: 2013-11-10 20:38

2013-12-05 20:07

Vilius wrote:O kam iš viso su jais kalbėti? Jei kažkas jiems smegenis išplovė iki tokio lygio, kad žemintųsi ir švaistytų savo laiką vaikščiodami pas nepažįstamus žmones, vargu ar bet koks kiekis pačių geriausių argumentų galėtų kuo padėti.

Kad ir kas, kad ir kokiu klausimu ateitų prie mano durų nekviestas, geriausiu atveju išsisuktų su "ne, ačiū" ir uždarytomis durimis.
Tiesiog niekad negavau progos padebatuoti su teistu, labai padeda tas dalykas, kad jų argumentai yra idiotiški ir dažnai girdėti. Minėjo rastą laikrodį dykumoje ir kad jis kazkaip turejo būti sukurtas (cia kai ji kalbejo apie ląstelės kompleksiškumą), aš jai sakau, kad laikrodis tai ne ląstelė, laikrodis nesidaugina, laikrodis neturi genetinės info. kurią galėtų perduoti palikuonims, laikrodyje nevyksta mutacijos, todel laikrodzio analogija neteisinga, ji sako AHA, bet tikriausiai vistiek paistys tą pačią nesamonę žmogui kuris gyvena kitame name.
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2013-12-05 20:29

Nebereikia išradinėti dviračio. Gero skaitymo. :)

http://www.evilbible.com/Murder.htm
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2013-12-06 13:45

Delysid wrote:Sveiki, siandien pas mane atejo jahovos liuditojai, smagiai padiskutavom, kadangi daznai klausau Christopher Hitchens legvai suvarciau ju argumentus ir ikreiciau jiems siek tiek logikos. Jie minejo pas mane dar karta uzsukti kita savaite, moteris su kuria snekejau netiki evoliucija, sake kad atsives savo vyra, kuris irgi prieme šį mokslinį fakta, bet pakeite nuomone. Noreciau is jusu argumentu uz evoliucija ir jos irodymu( studijuoju biochemija, todel pagrindinius dalykus zinau pats), gal dar galit kas ideti lietuvisku fraziu is biblijos kur dievas isako zudyti ir prievartauti, laikyti vergus(noreciau kad duotumet linkus tarkim Jono 2:2), kad galeciau parodyti jiems.
Aciu
Jie pas tave greičiausiai nebeužeis, taigi nebevark.
Delysid
naujokas
Posts: 5
Joined: 2013-11-10 20:38

2013-12-06 19:03

Lionginas wrote:
Delysid wrote:Sveiki, siandien pas mane atejo jahovos liuditojai, smagiai padiskutavom, kadangi daznai klausau Christopher Hitchens legvai suvarciau ju argumentus ir ikreiciau jiems siek tiek logikos. Jie minejo pas mane dar karta uzsukti kita savaite, moteris su kuria snekejau netiki evoliucija, sake kad atsives savo vyra, kuris irgi prieme šį mokslinį fakta, bet pakeite nuomone. Noreciau is jusu argumentu uz evoliucija ir jos irodymu( studijuoju biochemija, todel pagrindinius dalykus zinau pats), gal dar galit kas ideti lietuvisku fraziu is biblijos kur dievas isako zudyti ir prievartauti, laikyti vergus(noreciau kad duotumet linkus tarkim Jono 2:2), kad galeciau parodyti jiems.
Aciu
Jie pas tave greičiausiai nebeužeis, taigi nebevark.
Susitarem, kad ji uzeis pas mane 21 gruodzio 11 valanda, tai uzsirase savo knygutei, kodel visi forumieciai tokie pesimistai?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2013-12-07 01:33

Vilius wrote:O kam iš viso su jais kalbėti? Jei kažkas jiems smegenis išplovė iki tokio lygio, kad žemintųsi ir švaistytų savo laiką vaikščiodami pas nepažįstamus žmones, vargu ar bet koks kiekis pačių geriausių argumentų galėtų kuo padėti.

Kad ir kas, kad ir kokiu klausimu ateitų prie mano durų nekviestas, geriausiu atveju išsisuktų su "ne, ačiū" ir uždarytomis durimis.
Iš tiesų turint laiko toks pokalbis gali būti visai įdomus, bent jau tuo, kad suteikia proga geriau pamatyti, kaip veikia tikinčiojo mąstymas. Na, ir smagi debatų praktika. Pats esu turėjęs tokių diskusijų kažkada paauglystėje – niekas nieko niekuo neįtikino (what a surprise), bet visai gerai praleidau laiką. Taigi, Delysid, go for it. Bet jei imsies „vartyti“ juos remdamasis Biblija – atsargiai, jie toje srityje pasikaustę ir mintinai žino akivaizdžiausius prieštaringumus bei kaip išsisukti, kai imi juos baksnoti. Taigi, nesitikėk lengvos pergalės ir nusiteik rimtai demagogijos ir sofizmo praktikai. :)
Gali pasižiūrėti Augusto ir martyno post'us šiame forume, kad pamatytum, kaip tikintieji išsisukinėja nuo nepatogių argumentų. :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-12-07 14:09

RB wrote:
Vilius wrote:O kam iš viso su jais kalbėti? Jei kažkas jiems smegenis išplovė iki tokio lygio, kad žemintųsi ir švaistytų savo laiką vaikščiodami pas nepažįstamus žmones, vargu ar bet koks kiekis pačių geriausių argumentų galėtų kuo padėti.

Kad ir kas, kad ir kokiu klausimu ateitų prie mano durų nekviestas, geriausiu atveju išsisuktų su "ne, ačiū" ir uždarytomis durimis.
Iš tiesų turint laiko toks pokalbis gali būti visai įdomus, bent jau tuo, kad suteikia proga geriau pamatyti, kaip veikia tikinčiojo mąstymas. Na, ir smagi debatų praktika. Pats esu turėjęs tokių diskusijų kažkada paauglystėje – niekas nieko niekuo neįtikino (what a surprise), bet visai gerai praleidau laiką. Taigi, Delysid, go for it. Bet jei imsies „vartyti“ juos remdamasis Biblija – atsargiai, jie toje srityje pasikaustę ir mintinai žino akivaizdžiausius prieštaringumus bei kaip išsisukti, kai imi juos baksnoti. Taigi, nesitikėk lengvos pergalės ir nusiteik rimtai demagogijos ir sofizmo praktikai. :)
Tai juos (čia apie Jehovos liudytojus) suvartyti ir tegalima vien tik remiantis Biblija. Kitokių argumentų jie nelabai ir pripažįsta, kitaip nei katalikai ar rytų ortodoksai, kurie pirmiausia bando eiti į filosofijos sritį ir ten kalbėtis su kitais. :)
Gali pasižiūrėti Augusto ir martyno post'us šiame forume, kad pamatytum, kaip tikintieji išsisukinėja nuo nepatogių argumentų. :)
Oi, ačiū už komplimentą, gerb. RB. :) Nemaniau, kad esame to komplimento verti. :ax:
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2013-12-13 17:52

Prieš kelias dienas ir pas mane buvo užsukę. Pokalbį pradėjo labai jau pigiai: „Ar manote, kad jei pasaulyje vyksta tokios nelaimės, kaip kad, pvz., neseniai Rygoje sugriuvusi Maksima, dievas mus paliko?“

Aš: Taip, žinoma. Dievui ant mūsų visiškai nusispjaut.

Ji: Bet žinokite, kad žmonės jau prieš tūkstančius metų kėlė šitą klausimą.

Aš: Na ir kas man iš to?

Ji: Štai paskaitykite.

[Skaitome kažkokią biblijos citatą].

Ji: Matote, žmonės jau tada kėlė tokį klausimą. Ir štai atsakymas:

[Skaitome kažkokią biblijos citatą, kad net ir žmogaus negandų metais dievulis neva visą laiką buvo šalia].

Aš: Bet koks skirtumas, kad jis šalia? Jei, pvz., namie kiltų gaisras, bet šalia stovėtų ir nieko nedarytų ugniagesys su visa reikiama įranga ir ramintų „Nesijaudink, aš šalia“, man nuo to geriau nepasidarytų.

[Kadangi kalbėjome ne savo gimtosiomis kalbomis, tai matyt likau nelabai suprastas, nes kalba pakrypo ant Ievos ir Adomo].
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-12-14 21:03

Įdomus pokalbis tarp jūsų vyko, Šešėli. :) O kas vyko po to, kai kalbą buvo bandoma pasukti link Ievos ir Adomo? Pokalbis tarp jūsų nutrūko, ar jiems visgi pavyko Tave įtikinti, kad kalti Adomas su Ieva? :)
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2013-12-15 03:25

Mane neseniai autobuse kalbino, tai pasakiau, kad mitologija nesidomiu ir padėkojau. Iš karto atsikabino, net nustebau.
User avatar
nesvarbu
pradedantis
Posts: 164
Joined: 2013-10-21 21:19
Location: Uostamiestis

2013-12-15 10:33

Šita, nežinau kokio gilumo čia besilankančių žmonių yra žinios, galvojau truputėlį paskelbti informacijos apie Jehovos liudytojus.

Atsirado JAV, 19a. antroje pusėje, įsteigėjas Charles Taze Russell. Jis skelbė, jog Jėzus Kristus ateis teisti pasaulio 1914m. po Armagedono mūšio. Kaip suprantame, tatai neįvyko, todėl paskelbė, jog Armagedono mūšis įvyks netolimoje ateityje. Turi nusistatę skaičių išrinktųjų, kurie papuls į dangų - 144 tūkstančiai 'teisiųjų'. Tiems, kurie neįtilpo į šį "Mažosios kaimenės" sąrašą, bet bus verti dangaus, pažadėtas rojus žemėje (po Armagedono mūšio).
Jie neigia sielos nemirtingumą, skaistyklą, pragarą, Trejybę ir Jėzaus dieviškumą, bei daug kitų krikščioniškų tiesų. Save vadina krikščionimis, nes esą seka Kristumi. Jie atmeta dalyvavimą valstybės ir pilietiniame gyvenime, nešvenčia gimtadienių, Kalėdų, Velykų, neleidžia, kad jiems būtų perpilamas kraujas (donorystės atsisako apskritai), gyvena savotiškose komunose (uždaromis bendrijomis) ir yra ypatingai aktyvūs naujokų verbavime (kiekvienas, atvedęs pas savus naujatikį, gauna pažadėtąjį 'rojų žemėje'). Jie savo pačių lėšomis leidžia periodinius leidinius: žurnalus "Sargybos bokštas", "Atsibuskite" ir visokiausias brošiūras, skirtas netikintiems 'paprotinti'. Jie labai gilinasi į Biblijos studijas, ją verčia į visas pasaulio kalbas ir platina nemokamai (naudojasi vien tik jų pačių pripažįstamu Biblijos vertimu). Jehovos liudytojai veikia visose šiuolaikinėse erdvėse. Jie visiškai nesutaria su kitais krikščionimis, nepalaiko ryšių su jokia kita bažnyčia. Turi savus centrus visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.
Jei kam įdomu, norite sužinoti apie juos daugiau - skaitykite čia >>>, arba ten >>> (anglakalbiams smalsuoliams).

Jeigu norite kad atsiknistų, patarimas būtų paprastas - kategoriškai tarti 'ne!' ir atsisakyti jų literatūros arba demonstratyviai, prie akių, ją suplėšyti.
Fizinio smurto nesiimkite, nes jiems tai būtų palaima. :lol:
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2013-12-15 15:38

ar jiems visgi pavyko Tave įtikinti, kad kalti Adomas su Ieva?
Taip, pagal juos Maksima sugriuvo todėl, kad du žmonės prieš *kelis tūkstančius metų* suvalgė obuolį. Mėginau paaiškinti, kad obuolys čia simbolis, kad net ir būdamas didžiausiu idiotu jų dievas nebaustų visos gyvūnų rūšies už kažkokį prakąstą obuolį.

Bet juos galiu pagirti už tai, kad man pasiskundus dėl to, kad aš buvau nubaustas dėl kažkieno kito klaidos, tą bausmę jie prilygino genetinei ligai, net jei šio teiginio prielaida absoliuti nesąmonė. Nes dauguma kitų teiginių buvo absoliutūs skiedalai nuo pradžių iki galo, neturintys nieko bendra su elementaria logika (liaudies pasakų lygis, ne daugiau).

Dar bandžiau aiškinti, kad labai žemas lygis blogio sąvoką nuo savo paties pečių užkrauti velniui. Bet visi tokie mėginimai būdavo sėkmingai nukreipiami raudonos silkės metodu.
Jeigu norite kad atsiknistų, patarimas būtų paprastas - kategoriškai tarti 'ne!' ir atsisakyti jų literatūros arba demonstratyviai, prie akių, ją suplėšyti.
Iš patirties galiu pasakyti, kad telemarketingo operatoriai būna nepalyginamai įkyresni nei religiniai fanatikai. Na, ir nėra tokio didelio reikalo kažko plėšyti, kai tinkamai parinkti žodžiai labai aiškiai parodo imunitetą religiniams paistalams.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-12-15 16:26

Šešėlis wrote:
ar jiems visgi pavyko Tave įtikinti, kad kalti Adomas su Ieva?
Taip, pagal juos Maksima sugriuvo todėl, kad du žmonės prieš *kelis tūkstančius metų* suvalgė obuolį. Mėginau paaiškinti, kad obuolys čia simbolis, kad net ir būdamas didžiausiu idiotu jų dievas nebaustų visos gyvūnų rūšies už kažkokį prakąstą obuolį.

Bet juos galiu pagirti už tai, kad man pasiskundus dėl to, kad aš buvau nubaustas dėl kažkieno kito klaidos, tą bausmę jie prilygino genetinei ligai, net jei šio teiginio prielaida absoliuti nesąmonė. Nes dauguma kitų teiginių buvo absoliutūs skiedalai nuo pradžių iki galo, neturintys nieko bendra su elementaria logika (liaudies pasakų lygis, ne daugiau).

Dar bandžiau aiškinti, kad labai žemas lygis blogio sąvoką nuo savo paties pečių užkrauti velniui. Bet visi tokie mėginimai būdavo sėkmingai nukreipiami raudonos silkės metodu.
Ačiū, Šešėli, kad netingėjai parašyti, kaip vyko pokalbis tarp jūsų. Tiktai gal be reikalo esi susidaręs tokį prastą požiūrį į liaudies pasakas. O juk tose liaudies pasakose galima aptikti įdomių dalykų ir netgi moralinių pamokymų. :ax:
Jeigu norite kad atsiknistų, patarimas būtų paprastas - kategoriškai tarti 'ne!' ir atsisakyti jų literatūros arba demonstratyviai, prie akių, ją suplėšyti.
Iš patirties galiu pasakyti, kad telemarketingo operatoriai būna nepalyginamai įkyresni nei religiniai fanatikai. Na, ir nėra tokio didelio reikalo kažko plėšyti, kai tinkamai parinkti žodžiai labai aiškiai parodo imunitetą religiniams paistalams.
Be abejo, Šešėli. :thumbsup: Geriau yra žodžiais mėginti atkalbėti, o ne veiksmais.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-01-01 21:43

Delysid wrote:
Lionginas wrote:Jie pas tave greičiausiai nebeužeis, taigi nebevark.
Susitarem, kad ji uzeis pas mane 21 gruodzio 11 valanda, tai uzsirase savo knygutei, kodel visi forumieciai tokie pesimistai?
Tai nebeužėjo?
Isengard
naujokas
Posts: 12
Joined: 2013-09-27 15:31

2014-01-07 15:23

Šiaip pats paprasčiausias būdas norint visam laikui atsikratyti Jehovos liudytojų yra vos tik jiems pradėjus kalbėti, juos pertraukti ir pasakyti "Aš ir pats buvau Jehovos liudytojas. Buvau specialusis pionierius, bet vėliau supratau, jog tai tėra apgavystė ". Ar kažką panašaus.

Jahovos liudytojams griežtai draudžiama kalbėti ar išvis artintis prie kitų jų kulto apostatų, todėl pagal idėją jie turėtų iškart dėt į kojas. Šiaip jie negali bendrauti net su savo šeimos nariais, jeigu jie paliko kultą, taigi kažin ar jie dar kada nors grįš prie jūsų.

Turėtų padėti. Pats nebandžiau ir deja turbūt neišeis išbandyti, nes per savo kvailumą netyčia paėmiau keletą lankstinukų, tai dabar karts nuo karto pasirodo šitų "gerųjų žinių nešėjai". Bet sugalvojau kitą variantą.

Dabar kaip tik ruošiu lankstinuką apie kultus, jų charakteristiką ir kaip atpažinti, kai tave bando įtraukti/ įtraukė kultas. Gal net kokį testą įdėsiu. Atsispausdinsiu krūvą ir kai kitą kart ateis Jehovos liūdytojai, Krišnaitai ar panašaus plauko veikėjai, mielai sutiksiu apsikeisti savo lankstinukais su jų.
Post Reply