Šeima ir religija

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Post Reply
mrgr33n24
naujokas
Posts: 17
Joined: 2015-11-28 20:24

2016-03-01 20:22

Sveiki,

Daug klausimų galima išgvildenti šia tema. Pvz.:

1) Kiek jums svarbu, kad jūsų antra pusė būtų tikinti/netikinti?

2) Kokie pliusai minusai, kad antroji pusė tikinti/netikinti?

3) Ką jūs manote apie santuoką bažnyčioje jei jūs netikintys? Kaip dėl savo paties/artimųjų laidotuvių?

4) Kaip savo šeimoje švestumėte religines šventes?

5) Kaip savo vaikus auklėtumėte/auklėjate? Ar krikštytumėt ir pan.?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-03-01 21:41

mrgr33n24 wrote:Sveiki,

Daug klausimų galima išgvildenti šia tema. Pvz.:

1) Kiek jums svarbu, kad jūsų antra pusė būtų tikinti/netikinti?
Paskutinį sykį tikinčią merginą turėjau prieš daugiau, nei dešimt metų. Tikinčiųjų mano amžiaus žmonių apskritai nėra daug, ir jie paprastai renkasi savo bažnyčios freakų būreliuose, arba gyvena kur nors atokioje provincijoje. Man tiesiog nėra progos su tokiom susipažinti, dabar kai pagalvoju.

Tad teoriškai svarbu, bet realiai klausimas neaktualus.
2) Kokie pliusai minusai, kad antroji pusė tikinti/netikinti?
Pliusas kad netiki nesąmonėmis, minusų nėra.
3) Ką jūs manote apie santuoką bažnyčioje jei jūs netikintys? Kaip dėl savo paties/artimųjų laidotuvių?
Atgyvenęs absurdas, man asmeniškai. Tačiau suprantu žmones, kurie tuokiasi bažnyčioje dėl, pvz., tradicijos. Man pačiam daug tradicijų yra gražus dalykas, ir nebūtina tikėti prietarais, kad jų laikytis. Galbūt man gražios tradicijos kažkam kitam atrodo atgyvenęs absurdas, nematau problemos.

Dėl laidotuvių, tai daryčiau taip, kaip pageidavo velionis. Vėl gi, suprantu tradiciją. Man asmeniškai tradicija kviestis kunigą į laidotuves atrodo atgyvenusi ir nereikalinga, bet yra visokių žmonių. Pats norėčiau būti kremuotas be jokių formalumų. Bet neprieštaraučiau ir kitokioms laidojimo formoms, pvz., danguje :) Svarbu nekastų po žeme.
4) Kaip savo šeimoje švestumėte religines šventes?
Religinės šventės čia maždaug Mergelės Marijos ėmimo į dangų šventė? Ar turi omeny tik šventes, kurios kažkada buvo religinės, bet daugumai žmonių seniausiai praradusios religinę reikšmę, kaip kad Kalėdos? Pirmųjų nešvenčių visai, per antrąsias švenčiu faktą, kad nereikia į darbą, turiu laisvo laiko, galima pabūti su šeima ir panašiai.
5) Kaip savo vaikus auklėtumėte/auklėjate? Ar krikštytumėt ir pan.?
Grynai teoriškai, žinoma kad nekrikštyčiau, nes wtf?
Praktiškai neturiu ir tikiuosi niekada neturėti.


O kokia šios temos prasmė? Šiaip nori sužinoti žmonių nuomones? :)
mrgr33n24
naujokas
Posts: 17
Joined: 2015-11-28 20:24

2016-03-02 01:59

Taip, įdomios nuomonės :)

Dėl laidojimo, tai man užstrigo Neil deGrasse Tyson pasisakymas už paprastą laidojimą po žeme, o ne kremavimą https://www.youtube.com/watch?v=orCZUfnK1J0

Dėl švenčių tai jo, kur kažkada buvo religinės.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-03-02 15:20

5) Kaip savo vaikus auklėtumėte/auklėjate? Ar krikštytumėt ir pan.?

...
Praktiškai neturiu ir tikiuosi niekada neturėti.
Sejanau, sorry, truputį nukrypimas nuo temos gaunasi, bet vis tiek įdomu, kodėl Tamsta nenorit turėti vaikų. :ax:

P.S. Aš nesu prieš nenorą turėti vaikų, pats laikausi celibato(dėl religinių motyvų), bet įdomu sužinoti, kokie motyvai Tamstą paskatino neturėti vaikų.
Last edited by Augustas on 2016-03-02 20:17, edited 1 time in total.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-03-02 15:37

mrgr33n24 wrote:Dėl laidojimo, tai man užstrigo Neil deGrasse Tyson pasisakymas už paprastą laidojimą po žeme, o ne kremavimą https://www.youtube.com/watch?v=orCZUfnK1J0
O ką jis ten pasisakė?
mrgr33n24
naujokas
Posts: 17
Joined: 2015-11-28 20:24

2016-03-02 20:56

Sejanus wrote:
mrgr33n24 wrote:Dėl laidojimo, tai man užstrigo Neil deGrasse Tyson pasisakymas už paprastą laidojimą po žeme, o ne kremavimą https://www.youtube.com/watch?v=orCZUfnK1J0
O ką jis ten pasisakė?
1:06 I would request that my body in death be buried not cremated so that the energy content contained within it gets returned to the earth, so that flora and fauna can dine upon it just as I dined upon flora and fauna through out my life.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2016-03-02 21:25

mrgr33n24 wrote:
Sejanus wrote:
mrgr33n24 wrote:Dėl laidojimo, tai man užstrigo Neil deGrasse Tyson pasisakymas už paprastą laidojimą po žeme, o ne kremavimą https://www.youtube.com/watch?v=orCZUfnK1J0
O ką jis ten pasisakė?
1:06 I would request that my body in death be buried not cremated so that the energy content contained within it gets returned to the earth, so that flora and fauna can dine upon it just as I dined upon flora and fauna through out my life.
Ir kas čia "stringančio"? Koks kam skirtumas kaip jis laidosis? Gal jis koks ateistinis guru pranašas ar ką?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-03-02 21:34

1:06 I would request that my body in death be buried not cremated so that the energy content contained within it gets returned to the earth, so that flora and fauna can dine upon it just as I dined upon flora and fauna through out my life.
Skamba truputį paaugliškai, beveik sakyčiau juokingai.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2016-03-02 21:57

mrgr33n24 wrote:1:06 I would request that my body in death be buried not cremated so that the energy content contained within it gets returned to the earth, so that flora and fauna can dine upon it just as I dined upon flora and fauna through out my life.
Jis nori reinkarnuotis į trašas, kaip jūs nesuprantat.
mrgr33n24
naujokas
Posts: 17
Joined: 2015-11-28 20:24

2016-03-02 22:07

nu ten į atitinkamą klausimą, atitinkamai ir atsakė, bet galvojau gal tiesos bus :)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-03-02 22:39

Na degindamasis didini savo carbon footprint.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-03-02 22:49

fizikanas wrote:Na degindamasis didini savo carbon footprint.
O kai pūvi po žeme, neišsiskiria joks ten carbon, tiesiogiai ar netiesiogiai, anksčiau ar vėliau?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-03-02 23:00

Sejanus wrote: O kai pūvi po žeme, neišsiskiria joks ten carbon, tiesiogiai ar netiesiogiai, anksčiau ar vėliau?
Ne, buni recyclintas tuomet. Kitaip ir medzio sodint neapsimoketu, nes gi kazkada supus ir issiskirs co2.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-03-02 23:28

Kitaip ir medzio sodint neapsimoketu, nes gi kazkada supus ir issiskirs co2
Kiek aš tai suprantu, medis išskiria pakankamai deguonies, kad atsvertų vėliau savo išskirtą co2. Skirtingai, nei žmogus. Bet čia ne visai mano sritis, gal klystu :)

Edit: Vikipedija rašo, kad puvimo metu tarp kitų dujų išsiskiria ir anglies dvideginis.
vissarion.ru
naujokas
Posts: 14
Joined: 2011-02-25 19:32

2016-04-08 18:24

mrgr33n24 wrote:Sveiki,

Daug klausimų galima išgvildenti šia tema. Pvz.:

1) Kiek jums svarbu, kad jūsų antra pusė būtų tikinti/netikinti?

2) Kokie pliusai minusai, kad antroji pusė tikinti/netikinti?

3) Ką jūs manote apie santuoką bažnyčioje jei jūs netikintys? Kaip dėl savo paties/artimųjų laidotuvių?

4) Kaip savo šeimoje švestumėte religines šventes?

5) Kaip savo vaikus auklėtumėte/auklėjate? Ar krikštytumėt ir pan.?
Jei antra pusė turės kitą žvilgsnį į gyvenimą, tai paskui gali atsirasti nemaži sunkumai, nes sunku bus sutarti. Vienas mato, kad taip yra tiesinga, kitas kitaip. Vienas moko vaiką nevogti, kitas vogti ar įžeidinėti žedinėjančius, o kitas moko neįžeidinėti.
Vaikams geriau nekišti savo tikėjimo. Galima juos pastumpi, kai jie yra labai maži, tada juos truputi pastumi ir jie su malonumu tai daro. O kai paugs jau reikia jiems daugiau laisvės.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2016-04-14 19:25

Beziurint reakcija i degrasse pasisakyma, pasirode kazkaip keista publikai dziaugtis del tokios baigties :)
User avatar
netnes
naujokas
Posts: 77
Joined: 2015-12-10 18:22
Location: Lithuania

2016-04-17 15:45

mrgr33n24 wrote:Sveiki,

Daug klausimų galima išgvildenti šia tema. Pvz.:

1) Kiek jums svarbu, kad jūsų antra pusė būtų tikinti/netikinti?

2) Kokie pliusai minusai, kad antroji pusė tikinti/netikinti?

3) Ką jūs manote apie santuoką bažnyčioje jei jūs netikintys? Kaip dėl savo paties/artimųjų laidotuvių?

4) Kaip savo šeimoje švestumėte religines šventes?

5) Kaip savo vaikus auklėtumėte/auklėjate? Ar krikštytumėt ir pan.?
1. Tikėjimas - ne statiškas, bet dinamiškas reikalas ir tikrai nepamatuojamas kintamasis gyvenimo eigoje. Čia tau ne matematinė lygtis, kur "X" reikšmė nesikeičia. Šeimos kūrimo pradžioje gali būti netikintis, o vėliau persigalvoti. Ir atvirkščiai. Kai pats kūriau šeimą į tą aspektą žiūrėjau atsainiai. Vienu žodžium tai man tikrai nerūpėjo, na bet ir netrukdė. Svarbiau mylimo žmogaus atsidavimas ir mokėjimas tinkamai išreikšti savo vidines nuostatas neįžeidžiant kito. Religingumas gali trukdyti gali ir padėti, viskas priklauso nuo tarpusavio santykių ir atsidavimo, meilės, pagarbos. Jei negerbi artimo tai visi dalykai trukdys - ir kūno trūkumai ir dvasios spygliai ir bendravimo savitumai, elgsena, charakteris...
2. Sutuoktinių pažiūros įvairiais gyvenimo aspektais visada yra ne tapačios, tai normalu, nes žmonės susieina iš skirtingų mikroklimatų, skirtingų tradicijų ir papročių šeimų. Tai lengvai pastebima netgi tarp lietuvių, ką kalbėt jei šeimą kuria skirtingų tautų žmonės. Man mano žmonos tikėjimas netrukdė, minusų tame taip pat nemačiau.
3. Kai tuokėmės mano žmona ir uošvienė labai norėjo bažnytinės santuokos. Mes ėjome kompromiso keliu, radome tenkinantį sprendimą. Tradicijas gerbiu. Vestuvės, krikštas, laidotuvės mano supratimu tinka švęsti religiniame kontekste. Kodėl kapinėse net ir dabartinėse, statomos visokios ten koplyčios, pamaldų namai? Tradicijos yra tradicijos, jas reikia palaikyti. Yra gera kitą kart nueit į kapinių koplyčią pabūt tyloje arba ten kokiose tais pamaldose. Norėčiau, kad mane palaidotų taip pat, kaip kad palaidojo mano senelius, kaip kad palaidosiu savo tėvus - tradiciškai ir patikimai užkasant kapinėse į duobę ir užritinant tradicinį antkapinį akmenį su tinkamu tradiciniu užrašu, tarkim ATA. Ir kunigas tegu pašlaksto ten švęstu vandenėliu, sukalba ką jam reikia iš maldaknygės o giedorėliai lai pagieda. Nors pats ir negirdėsiu ir nematysiu ir nejusiu, bet liks gi artimieji, giminės, vaikai, anūkai...
Man nepatinka ir atrodo kvaila amerikietiška mada žmogaus pelenus su urna laikyti savo bute sekcijoje. Kažkokia nesąmonė, ypač jei urna dužtama, gali vaikas netyčia sudaužyti, pelenus išbarstyti, po to tuos pelenus sušluoti ir išmesti į šiukšlių dėžę... Mirusiąjam tas vienodai, betgi visad lieka atminimas gyvųjų tarpe ir pagarbą kažkokią tais reikia išlaikyti. Gyvieji turi būti savo vietoje, o mirusieji- savo.
4. Tradicines religines šventes švenčiame tradicijų rėmuose palei galimybes sudalyvaujant bažnyčioje arba kapinėse, pvz per lapkričio 1d kapinių šventę. Holivudo nešvenčiu, esu kiek per senas toms vaikiškoms siaubo pasakoms. Blynų dieną, t.y. per užgavėnes, rūpinuosi, jog mano kaimo kaimynų vaikai atėję turėtų ką įsidėti į savo pintines,b et ir paprašau, jg padainuotų! Kalėdos ir Velykos patinka. Būna, kai užpilam su švogeriu nuo kūčių iki trijų karalių :oops: Joninės irgi jėgiškai švenčiame su šašlais ir janytėmis! :thumbsup:
5. Vaikus neverčiu ko nors ten po jėga mokytis. Visiems dalykams svarbu rasti tinkamą motyvaciją. Krikštyti reikia tradiciškai - kūdikius, tada viskas kur kas paprasčiau. Vėliau, kadangi tradiciškai esam katalikais, pirmai komunijai irgi ieškome motyvacijos - po sekmadieninių pamokėlių bažnyčioje ir po pamaldų nuvažiuojame į čilipiceriją didelios picos sušveisti. Save irgi panašiai motyvuoju. :D
Vėliau vaikams būna lengviau, kai juos vaikystėje "sutvarkai" - skiepai juk irgi skiepijami be didelio džiaugsmo, bet tik tinkamu metu paskiepijus tai teikia kūnišką ramybę nuo visokios kūninės bjaurasties. Taip ir dvasiniai dalykai turi būti tvarkomi laiku ir tinkamai. Net jei ir nesureikšmini ar suvis netiki tais dalykais.
Post Reply