Metu iššūkį kunigams.

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-03-27 14:56

Keistuolis wrote:Kaip matau, mielas Augustai, tamsta visai nusikliedėjai...

Kaip sakiau, taip ir yra, tamsta akyvaizdžiai sabotuotji temą, kaip tamsta įpratęs ir tuo demonstruoji, kad visisiškai neišmanai, ką plepi. Tiesiog gėda, čia tyčiojasi piemuo, o aš jį priėmiau kaip rimtą pašnekovą. Jei visi lietuvos kunigai tokie neišmanėliai, kaip tamsta, man gėda ir už juos.
Taip, Tamsta, gerb. Keistuoli, teisingai pastebėjo, aš linksminuosi. :thumbsup: Aš tikrai nusprendžiau pasilinksminti. Nes jei Jūs sau leidote linksmintis, tai kodėl negalima man to paties? :ax: Juk aš irgi laaaabai mėgstu linksmintis. :wink: :D

P.S.
Sejanus wrote:
Augustas wrote: Tai ten ne laisvamaniai, Sejanau. Jie tik pasivadinę laisvamaniais, kad priviliotų kuo daugiau naivuolių į savo gretas. Religiniame pasaulyje panašus atvejis yra, pvz., mormonai, kurių oficialus pavadinimas yra Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia. Pagal doktriną jie yra politeistai, tuo tarpu, kai "tikrieji" krikščionys yra monoteizmo šalininkai. :ax:
Bet jie greičiausiai tvirtai tiki esą laisvamaniais. Gali dėl visa ko pasiklausti, čia kartais užsuka vienas toks laisvamanis bro1.
Žinoma, tikriausiai yra tokių, kurie nuoširdžiai tiki esą laisvamaniais net tada, kai pritaria tokioms išdaigoms, kurias ištaiso Bro1 ir savo pažiūromis panašūs į jį žmonės. Tačiau žiūrint iš Tamstos pozicijų, argi tai tikrai yra laisvamaniai (t.y., laisvos, be jokių religinių ir kitokių tabu minties gerbėjai), Sejanau? :ax:
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-03-27 18:40

Augustas wrote:
Keistuolis wrote:Kaip matau, mielas Augustai, tamsta visai nusikliedėjai...

Kaip sakiau, taip ir yra, tamsta akyvaizdžiai sabotuotji temą, kaip tamsta įpratęs ir tuo demonstruoji, kad visisiškai neišmanai, ką plepi. Tiesiog gėda, čia tyčiojasi piemuo, o aš jį priėmiau kaip rimtą pašnekovą. Jei visi lietuvos kunigai tokie neišmanėliai, kaip tamsta, man gėda ir už juos.
Taip, Tamsta, gerb. Keistuoli, teisingai pastebėjo, aš linksminuosi. :thumbsup: Aš tikrai nusprendžiau pasilinksminti. Nes jei Jūs sau leidote linksmintis, tai kodėl negalima man to paties? :ax: Juk aš irgi laaaabai mėgstu linksmintis. :wink: :D
Sakau, gal tamsta paklausk daktaro, ką toks linksmumo priepuolis galėtų reiškti...
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-03-27 21:46

Nesuprantu, kokia prasmė ginčytis dėl vieno istorinio netikslumo šventraščiuose, kai visiems seniai aišku, kad ten šiaip ar taip pilna nesąmonių.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-03-28 11:03

Keistuolis wrote:
Augustas wrote:
Keistuolis wrote:Kaip matau, mielas Augustai, tamsta visai nusikliedėjai...

Kaip sakiau, taip ir yra, tamsta akyvaizdžiai sabotuotji temą, kaip tamsta įpratęs ir tuo demonstruoji, kad visisiškai neišmanai, ką plepi. Tiesiog gėda, čia tyčiojasi piemuo, o aš jį priėmiau kaip rimtą pašnekovą. Jei visi lietuvos kunigai tokie neišmanėliai, kaip tamsta, man gėda ir už juos.
Taip, Tamsta, gerb. Keistuoli, teisingai pastebėjo, aš linksminuosi. :thumbsup: Aš tikrai nusprendžiau pasilinksminti. Nes jei Jūs sau leidote linksmintis, tai kodėl negalima man to paties? :ax: Juk aš irgi laaaabai mėgstu linksmintis. :wink: :D
Sakau, gal tamsta paklausk daktaro, ką toks linksmumo priepuolis galėtų reiškti...
Dar iki Jums parašant šį puikų patarimą, dėl viso pikto jau paklausiau pažįstamo psichologo, kas čia man per (linksmumo) priepuolis užėjęs yra. :) Atsakymą pacituoti?

P.S.
Vilius wrote:Nesuprantu, kokia prasmė ginčytis dėl vieno istorinio netikslumo šventraščiuose, kai visiems seniai aišku, kad ten šiaip ar taip pilna nesąmonių.
Tai nemanau, kad ponas Keistuolis šiuo mažu istoriniu netikslumu, dėl kurio mes čia dabar ginčijamės, apsiribotų. Esu linkęs manyti, jog tas mažas istorinis netikslumas, gerb. Keistuolio nuomone, viso labo yra tik nebloga pradžia. :ax: Deja, panašu į tai, kad dėl mano demagoginių niekšybių ir buko idiotizmo tolesnė mūsų diskusija su gerb. Keistuoliu, jo nuomone, tikriausiai neįmanoma. :(
Last edited by Augustas on 2016-03-28 11:12, edited 1 time in total.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-03-28 11:12

Augustas wrote:Žinoma, tikriausiai yra tokių, kurie nuoširdžiai tiki esą laisvamaniais net tada, kai pritaria tokioms išdaigoms, kurias ištaiso Bro1 ir savo pažiūromis panašūs į jį žmonės. Tačiau žiūrint iš Tamstos pozicijų, argi tai tikrai yra laisvamaniai (t.y., laisvos, be jokių religinių ir kitokių tabu minties gerbėjai), Sejanau?
Augustai, aš puikiai suprantu, ką tu nori pasakyti, ir kažkiek pritariu. Taip, mano akyse jie tėra paprasčiausi sektantai, o ne laisvamaniai, jei žiūrėsime pažodinę prasmę. Bet žodžių reikšmės nuolat kinta pagal tai, kaip jie yra vartojami. O laisvamanis (ar angliškas atitikmuo freethinker) nuo seno labai siejosi su būtent anti-krikščionybės, anti-konservatyvizmo kontekstu. Šiuo metu iš jo reikšmės tiek ir telikę: antikrikščionis, ateistas SJW.

Žinoma yra tikrų laisvamanių senąja prasme, kurie identifikuoja save kaip laisvamanius, bet manau tokių vis mažės, žodžiui vis labiau įgyjant neigiamą atspalvį. Aš, pavyzdžiui, savęs nepažįstamiems žmonėms jau neapibūdinčiau kaip laisvamanio, nes visiškai nesu tikras kaip būsiu suprastas.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-03-28 11:56

Sejanus wrote:
Augustas wrote:Žinoma, tikriausiai yra tokių, kurie nuoširdžiai tiki esą laisvamaniais net tada, kai pritaria tokioms išdaigoms, kurias ištaiso Bro1 ir savo pažiūromis panašūs į jį žmonės. Tačiau žiūrint iš Tamstos pozicijų, argi tai tikrai yra laisvamaniai (t.y., laisvos, be jokių religinių ir kitokių tabu minties gerbėjai), Sejanau?
Augustai, aš puikiai suprantu, ką tu nori pasakyti, ir kažkiek pritariu. Taip, mano akyse jie tėra paprasčiausi sektantai, o ne laisvamaniai, jei žiūrėsime pažodinę prasmę. Bet žodžių reikšmės nuolat kinta pagal tai, kaip jie yra vartojami.
Taip, žinoma, be jokios abejonės, Sejanau, Tamsta teisingai pastebėjo. :) Kultūra kinta, o kartu su ja kinta ir žodžių reikšmės. Ir kuo sparčiau kinta kultūra, tuo sparčiau kinta ir žodžių reikšmės. Sunku iš karto nusakyti kultūros (ir kalbos) kitimo kryptį, kai kultūra taip greit keičiasi. :ax:
O laisvamanis (ar angliškas atitikmuo freethinker) nuo seno labai siejosi su būtent anti-krikščionybės, anti-konservatyvizmo kontekstu. Šiuo metu iš jo reikšmės tiek ir telikę: antikrikščionis, ateistas SJW.

Žinoma yra tikrų laisvamanių senąja prasme, kurie identifikuoja save kaip laisvamanius, bet manau tokių vis mažės, žodžiui vis labiau įgyjant neigiamą atspalvį. Aš, pavyzdžiui, savęs nepažįstamiems žmonėms jau neapibūdinčiau kaip laisvamanio, nes visiškai nesu tikras kaip būsiu suprastas.
Aišku, gaila, kad taip yra, nes laisvamanis yra visai gražus ir prasmingas žodis, jei žiūrėsim į pažodinę reikšmę. :( Šiuo atveju man netgi pradeda vaidentis, kad krikščionys turi kur kas didesnę minties laisvę negu koks nors laisvamaniu save įvardijantis asmuo. Bet gal mes neteisingai suprantam tokių, kaip Bro1, ir į jį pažiūromis panašių žmonių išdaigas? :ax: Gal jie tiesiog taip nevykusiai bando taikyti naujausius edukologijos ir kitų socialinių mokslų pasiekimus savo rate? Ir kadangi jiems nesiseka tinkamai pritaikyti tų pasiekimų, tai mums ir susidaro toks netikęs įspūdis, kad anie tėra sekta? O gal sektos įspūdį sudaro tos trys raidės SJW, pridurtos prie ateistinių pažiūrų žmonių ratelio? :ax:
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-03-29 11:59

OT Klaunada!
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-03-29 12:31

Keistuolis wrote:OT Klaunada!
Kuo tikriausia. :)
Įrodymas? :ax: Žiūr. nuorodą žemiau:

viewforum.php?f=20
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-03-29 13:55

Palauksiu, kol akyvaizdus mobingas ar temos sabotažas,
skeptikų diskusijose bus vertinamas kaip nelestina veikla.
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-03-29 20:27

Na, kad jau mėtytis iššūkias, kaip tai daro kunigėliai ir kunigėlis Augustas, tai metu dar vieną iššūkį kunigams, apie popiežiaus neklystamumą.

Matai žmogau, kai tavo tariamai visiškai neklystantis popiežius šikt eina, jis neišveingiamai pataiso savo subinės padėtį virš šiktpuodžio. O mums, vargšams "tikintiesiems" tai reiškia, kad taip popiežius koriaguoja savo klaidas, pataisydamas subinės padėtį virš šiktpuodžio ir taip rimtai klysta. O kadangi jis klysta padėdamas savo subinę ant šiktpuodžio, tad rimtesniais atvėjais jis klyta tikrai!

Krikščionybė - čia tau ne subinę koriaguoti!
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-03-29 21:00

Forume tapo madinga mėtyti nesuprantamus iššūkus :)
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2016-03-30 06:05

Keistuolis wrote:Matai žmogau, kai tavo tariamai visiškai neklystantis popiežius šikt eina, jis neišveingiamai pataiso savo subinės padėtį virš šiktpuodžio. O mums, vargšams "tikintiesiems" tai reiškia, kad taip popiežius koriaguoja savo klaidas, pataisydamas subinės padėtį virš šiktpuodžio ir taip rimtai klysta. O kadangi jis klysta padėdamas savo subinę ant šiktpuodžio, tad rimtesniais atvėjais jis klyta tikrai!
dafuq aš čia perskaičiau? :wacko:
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-03-30 12:12

Keistuolis wrote:Na, kad jau mėtytis iššūkias, kaip tai daro kunigėliai ir kunigėlis Augustas, tai metu dar vieną iššūkį kunigams, apie popiežiaus neklystamumą.

Matai žmogau, kai tavo tariamai visiškai neklystantis popiežius šikt eina, jis neišveingiamai pataiso savo subinės padėtį virš šiktpuodžio. O mums, vargšams "tikintiesiems" tai reiškia, kad taip popiežius koriaguoja savo klaidas, pataisydamas subinės padėtį virš šiktpuodžio ir taip rimtai klysta. O kadangi jis klysta padėdamas savo subinę ant šiktpuodžio, tad rimtesniais atvėjais jis klyta tikrai!
Tamsta esat visiškai neteisus, teigdamas, kad popiežius yra visiškai neklystantis. :) Jis yra labai klystantis žmogus (t.y., klysta ir rimtesniais atvejais, klysta ir mažiau rimtais atvejais), ypač dabartinis. :) Pvz., net mūsų Vilius yra daug mažiau klystantis, negu bet kuris popiežius, ypač dabartinis.
Krikščionybė - čia tau ne subinę koriaguoti!
O tai kas yra krikščionybė, jei ji nėra, hm, užpakalio koregavimas? :ax:
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-04-03 11:44

Ir vėl krikščioniškai durnių voliojam:
Augustas wrote: Tamsta esat visiškai neteisus, teigdamas, kad popiežius yra visiškai neklystantis.
Iš kur tamsta ištraukiai, kad aš teigiu, jog popiežius yra neklystantis?

Tai jūs, krikščionys tą nesąmonę išsigalvojot.
Taigi, taigi mieli krikščionys – patys mušat, patys rėkiat!
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-04-03 13:12

Keistuolis wrote:Ir vėl krikščioniškai durnių voliojam:
Augustas wrote: Tamsta esat visiškai neteisus, teigdamas, kad popiežius yra visiškai neklystantis.
Iš kur tamsta ištraukiai, kad aš teigiu, jog popiežius yra neklystantis?

Tai jūs, krikščionys tą nesąmonę išsigalvojot.
:oops: Norėjau parašyti, kad Tamsta, gerb. Keistuoli, esat visiškai neteisus, teigdamas, kad krikščionys išsigalvojo tą nesąmonę, jog popiežius yra visiškai neklystantis. Sorry už klaidą. :)

Nes iš tikrųjų krikščionys nė velnio netiki, jog popiežius yra visiškai neklystantis. :)
Taigi, taigi mieli krikščionys – patys mušat, patys rėkiat!
Taigi, brangusis, Jūs pats mušat ne tuo adresu. :) Ir šį kartą metat iššūkį, hm... Sau pačiam? :ax:
Keistuolis
naujokas
Posts: 108
Joined: 2016-02-21 16:08

2016-04-03 16:29

.
Tamsta toks kuklus žmogus, bet čia akyvaizdžiai persistengei:
Augustas wrote:Nes iš tikrųjų krikščionys nė velnio netiki, jog popiežius yra visiškai neklystantis.
Jau kuo, kuo, bet velniu krikščionys tikrai tiki.
Kaip ir pats sakai su pilnu pasitikėjimu: "nė velnio netiki".
Pasiklausyk kaip jie šneka, jų mėgstamiausias posakis yra: „velnias žino“!

Mano patarimas: neminėk velnią be reikalo!
Augustas wrote:Taigi, brangusis, Jūs pats mušat ne tuo adresu. :) Ir šį kartą metat iššūkį, hm... Sau pačiam?
Gal tamsta galėtum išversti į žmonių kalbą, ką tuo norėjai pasakyti.

Sakau, gal vyno buvo kiek per daug...
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-04-03 16:31

Taip ir nesupratau, apie ką ši diskusija, tai pasikabinėsiu prie smulkmenų.
Augustas, paryškinau aš wrote:Keistuoli, esat visiškai neteisus, teigdamas, kad krikščionys išsigalvojo tą nesąmonę, jog popiežius yra visiškai neklystantis.[..]
Augustas, paryškinau aš wrote:Nes iš tikrųjų krikščionys nė velnio netiki, jog popiežius yra visiškai neklystantis. :)
Čia yra du skirtingi teiginiai. Vienas apie tai, kas sugalvojo popiežiaus neklystamumo idėja, o kitas - ar tuo tiki dabartiniai krikščionys (jei tiksliau - katalikai, nes protestantai & co. greičiausiai tuo netiki dėl savų priežasčių).

Dėl pirmo teiginio, manau ir tu pats sutiksi, kad niekas kitas, o būtent krikščionys sugalvojo Popiežiaus neklystamumo idėją, ir truputį vėliau užrašė ją kaip dogmą. Jei turi problemų su šiuo istoriniu faktu, turėsi kažkaip mums paaiškinti, kodėl Pirmojo Vatikano susirinkimo dalyviai nebuvo tikri krikščionys :)

Kiek tai liečia dabartinius katalikus, visai nenustebčiau, kad dalis jų tikrai tuo tiki. O ir Bažnyčios hierarchija niekada nepanaikino tos dogmos (nes nu kodėl ji turėtų daryti tokią politinę kvailystę?) Be abejo, yra ir pažangesnių tikinčių, kurie Popiežiaus neklystamumo dogmą kažkaip pražiūri, kaip ir nepatogias šventraščių vietas.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2016-04-03 20:41

Vilius wrote:Taip ir nesupratau, apie ką ši diskusija, tai pasikabinėsiu prie smulkmenų.
Augustas, paryškinau aš wrote:Keistuoli, esat visiškai neteisus, teigdamas, kad krikščionys išsigalvojo tą nesąmonę, jog popiežius yra visiškai neklystantis.[..]
Augustas, paryškinau aš wrote:Nes iš tikrųjų krikščionys nė velnio netiki, jog popiežius yra visiškai neklystantis. :)
Čia yra du skirtingi teiginiai. Vienas apie tai, kas sugalvojo popiežiaus neklystamumo idėja, o kitas - ar tuo tiki dabartiniai krikščionys (jei tiksliau - katalikai, nes protestantai & co. greičiausiai tuo netiki dėl savų priežasčių).

Dėl pirmo teiginio, manau ir tu pats sutiksi, kad niekas kitas, o būtent krikščionys sugalvojo Popiežiaus neklystamumo idėją, ir truputį vėliau užrašė ją kaip dogmą. Jei turi problemų su šiuo istoriniu faktu, turėsi kažkaip mums paaiškinti, kodėl Pirmojo Vatikano susirinkimo dalyviai nebuvo tikri krikščionys :)

Kiek tai liečia dabartinius katalikus, visai nenustebčiau, kad dalis jų tikrai tuo tiki. O ir Bažnyčios hierarchija niekada nepanaikino tos dogmos (nes nu kodėl ji turėtų daryti tokią politinę kvailystę?) Be abejo, yra ir pažangesnių tikinčių, kurie Popiežiaus neklystamumo dogmą kažkaip pražiūri, kaip ir kitas nepatogias šventraščių vietas.
Tai turbūt Augustas turi galvoje kad popiežius laikomas neklystančiu tik tam tikrais atvejais, bet tiesiai to neparašo sabotažo tikslais.
Post Reply