Vaiduokliai, angelai, poltergeistai ir kt. ...

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2017-03-23 22:52

Augustas wrote:Čia, žinoma, yra mano apibrėžimas, pažodžiui homeopatai taip neteigia. Bet aš nemanau, kad klystu taip apibūdindamas tuos virsmus, kurie, homeopatų teigimu, vyksta su vandeniu, tiksliau, su vandens klasteriais.
Na štai ir atradome problemą: tamsta Augustas'as išsigalvojo nelogiškų teiginių apie homeopatiją (tiesa, Augustas nemano, kad kažką išsigalvojo - tiesiog pas homeopatus 'tarp eilučių' perskaitė :lol: ), o paskui iš tų teiginių juokiasi - kokie jie nelogiški - ir verčia homeopatijai kaltę...
Shame on you, mister!
Augustas wrote: :thumbsup: Va, va, gerb. Plikasai. O kodėl nepasikeitė mokslinė metodologija, atradus įvairius kvantinio pasaulio reiškinius, kada nors bandėte pamąstyti? :ax:
O kodėl ji turėjo pasikeisti? :roll:
Buvo atrasti nauji dėsniai, sugalvoti nauji modeliai jiems paaiškinti. Tiesa, tiems modeliams reikėjo naują logiką sugalvoti, bet dėl to kvestionuoti patį mokslinį metodą į galvą niekam nešovė.
Augustas wrote:Jokių problemų, gerb. Plikasai. :) Homeopatija vadovaujasi taisykle "panašus kildina panašų". Ši taisyklė tikrai nėra matematinės logikos dėsnis. Todėl visi įmanomi paaiškinimai (čia homeopatijos veikimo atveju) bus neišvengiamai nelogiški. :)
O čia jau aukštasis sofistikos pilotažas! :lol:
Pameluoti dėl pačio homeopatijos dėsnio (again!) - 'panašus gydo panašų', o ne 'panašus kildina panašų', o paskui 'šauti' visišką nesamonę! Pvz.: "Augustas, tikrai nėra matematinės logikos dėsnis. Todėl visi įmanomi paaiškinimai (apie Augustą) bus neišvengiamai nelogiški." :thumbsdown:
Gal tamsta dar savaitę-kitą pasirkite...? :wink:
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-03-24 15:13

Plikas wrote:
Augustas wrote:Čia, žinoma, yra mano apibrėžimas, pažodžiui homeopatai taip neteigia. Bet aš nemanau, kad klystu taip apibūdindamas tuos virsmus, kurie, homeopatų teigimu, vyksta su vandeniu, tiksliau, su vandens klasteriais.
Na štai ir atradome problemą: tamsta Augustas'as išsigalvojo nelogiškų teiginių apie homeopatiją (tiesa, Augustas nemano, kad kažką išsigalvojo - tiesiog pas homeopatus 'tarp eilučių' perskaitė :lol: ), o paskui iš tų teiginių juokiasi - kokie jie nelogiški - ir verčia homeopatijai kaltę...
Shame on you, mister!
Ne, aš tik keliu klausimą, kaip gi tie homeopatiniai preparatai gaminami, ir kas tie homeopatiniai preparatai apskritai yra. Ir gaunu išvadą, kurią Tamsta jau gerai žino. O Tamstai, gerb. Plikasai, kaip atrodo, apie ką aš čia rašau?
Augustas wrote: :thumbsup: Va, va, gerb. Plikasai. O kodėl nepasikeitė mokslinė metodologija, atradus įvairius kvantinio pasaulio reiškinius, kada nors bandėte pamąstyti? :ax:
O kodėl ji turėjo pasikeisti? :roll:
Buvo atrasti nauji dėsniai, sugalvoti nauji modeliai jiems paaiškinti. Tiesa, tiems modeliams reikėjo naują logiką sugalvoti, bet dėl to kvestionuoti patį mokslinį metodą į galvą niekam nešovė.
O kodėl nešovė tokia mintis (t.y., mintis kvestionuoti mokslinį metodą) niekam į galvą, gerb. Plikasai? :ax:
Augustas wrote:Jokių problemų, gerb. Plikasai. :) Homeopatija vadovaujasi taisykle "panašus kildina panašų". Ši taisyklė tikrai nėra matematinės logikos dėsnis. Todėl visi įmanomi paaiškinimai (čia homeopatijos veikimo atveju) bus neišvengiamai nelogiški. :)
O čia jau aukštasis sofistikos pilotažas! :lol:
Pameluoti dėl pačio homeopatijos dėsnio (again!) - 'panašus gydo panašų', o ne 'panašus kildina panašų', o paskui 'šauti' visišką nesamonę! Pvz.: "Augustas, tikrai nėra matematinės logikos dėsnis. Todėl visi įmanomi paaiškinimai (apie Augustą) bus neišvengiamai nelogiški." :thumbsdown:
Tamsta, gerb. Plikasai, apie ką čia kalbate? Aš tai kalbu apie homeopatinių preparatų gamybą, tiksliau, jų gamybos principą. O Tamsta, gerb. Plikasai, apie ką kalbate? Ar Jūs visgi tikrai pradėjot kopijuoti gerbiamojo RB įpročius?

P.S.
Gal tamsta dar savaitę-kitą pasirkite...? :wink:
Aš nesu linkęs apsimetinėti sergančiu, kai esu sveikas. Jei sergu, tai apie tai sąžiningai informuoju, o jei nesergu, tai dalyvauju sąžiningai. :)
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2018-04-28 18:32

Blacha mūcha :), nu jūs vyručiai "giliai" kapstot - pajunti, kad sąmonė skęsta keistoje fantasmagorijos pelkėje. Dievas ir homeopatija - jei homeopatija..., tai Dievas... ir atvirkščiai. "Verčiau" atgal tuos puslapius, bet surasti kokiame kontekste radosi ta nelaiminga homeopatija pritrūko jėgų - ir paskutinių "lapų" per akis. Labiausiai patiko apie tai, kokios spalvos yra Vilius. Pagal mane - jei teisinga prielaida, kad jo kraujas yra raudonas - Vilius yra raudonas. Gali kilti klausimas - kas yra "raudonas", nes kitam jo kraujas gali būt pvz., "žalias", o pasakymas "raudonas kaip pomidoras" netinka, nes pomidoras būna ir žalias, palyginimais čia toli nenuvažiuosi. Todėl verta panagrinėti ir klausimą, ar įmanoma apibūdinti smegeninį potyrį "raudonas" be palyginimų? Be abejo įmanoma, bet reikia grįžti atgal, prie šaknų, į XVII a. - I Niutono ir jo optinių bandymų, kur balta pasirodė ne balta, o spalvos krūvoje ir ... t.t. Blacha mūcha. :D

Augustiną nuraminčiau - homeopatija apskritai yra logiška, pasiduoda ir verifikavimui, ir falsifikavimui, vansi logiškas Dievas logiškai egzistuoja. :)

Ta proga prisiminiau Akselio Miuntės "Knygą apie San Mikelę". XIX a pabaigoje tarp Paryžiaus damų siautėjo naujos ligos, kolito, epidemija - viduriavo praktiškai visa aukštuomenė, nes netriesti, suprantama, buvo blogo tono ženklas. Akselis aiškiai nepasakė, kaip tas moteriškes jis gydė, bet vėliau nusipirko salos šmotą - matyt gydė neprastai. Spėčiau, kad geriausiai veikė "kompleksinė homeopatinė terapija" - pradžioje rūpestingai išpurendavo "dirvą"(smegeninę), o pabaigoje iškilmingai įteikdavo pasaldintų piliulių ar lašiukų su išsamia vartojimo instrukcija. Greičiausiai sunkesniais atvejais taikė ir "specifinį" metodą, bet efektui sustiprinti lašiukų ir tuomet prirašydavo. Puikiai veikė ir puikiai veikia po šiai dienai, ir aišku, kodėl/kaip veikia - jokių problemų su logika. :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-04-29 11:43

Augustiną nuraminčiau - homeopatija apskritai yra logiška, pasiduoda ir verifikavimui, ir falsifikavimui, vansi logiškas Dievas logiškai egzistuoja. :)
Ačiū, Majoli, už nuraminimą. :) Dabar aš toks ramus (dėl homeopatijos), kad net pats Vilius (kuris šiaip yra ramybės įsikūnijimas) man ramybės pavydėti galėtų. :thumbsup:
Puikiai veikė ir puikiai veikia po šiai dienai, ir aišku, kodėl/kaip veikia - jokių problemų su logika. :)
Sutinku su Tamsta, Majoli. :D
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-06-20 15:26

Radau tokį košmarišką straipsnį:

https://y-news.lt/kodel-nykstant-religi ... prietarai/

Šiek tiek paieškojęs radau dar vieną siaubingų žinių kupiną straipsnį:

https://www.csicop.org/specialarticles/ ... _astrology

Norėtųsi sužinoti gerb. forumiečių nuomonę apie šiuos du man košmariškus sapnus neabejotinai sukelsiančius straipsnius. :ax:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-06-20 15:41

Normalu. Mokslas nekonkuruoja su religija ir astrologija, nes jis yra iš visai kitos - A lygos. O religija ir astrologija konkuruoja tarpusavyje gal V ar Ž lygoje. Užtat tokie ir rezultatai :ax:
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-06-20 15:46

Lionginas wrote:
2018-06-20 15:41
Normalu. Mokslas nekonkuruoja su religija ir astrologija, nes jis yra iš visai kitos - A lygos. O religija ir astrologija konkuruoja tarpusavyje gal V ar Ž lygoje. Užtat tokie ir rezultatai :ax:
Bet tai kodėl tada ne ateizmas, o astrologija vietoje ateizmo? :ax:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-06-20 15:52

Augustas wrote:Bet tai kodėl tada ne ateizmas, o astrologija vietoje ateizmo? :ax:
Aš iš straipsnių supratau, kad astrologija vietoj religijos, o ne vietoj ateizmo.

Ką aš galiu apie tai pasakyti... Na, dauguma žmonių yra kvaili. Tiek turbūt. Jei ne religiją, tai šiaip kokią kitą kvailystę renkasi. Kad ateizmą pasirinkti reikia valios ir smegenų! :mrgreen:
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-06-20 16:04

Lionginas wrote:
2018-06-20 15:52
Kad ateizmą pasirinkti reikia valios ir smegenų! :mrgreen:
Eik jau ;) užtenka geros propagandos, ir bus ateistais iki kol gaus kitokią dozę propagandos
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-06-20 22:01

Sejanus wrote:
2018-06-20 16:04
Eik jau ;) užtenka geros propagandos, ir bus ateistais iki kol gaus kitokią dozę propagandos
Nu jau, ateistai gi turi kritini mastyma ir pasitikrina saltinius :D
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-06-20 22:24

fizikanas wrote:
2018-06-20 22:01
Sejanus wrote:
2018-06-20 16:04
Eik jau ;) užtenka geros propagandos, ir bus ateistais iki kol gaus kitokią dozę propagandos
Nu jau, ateistai gi turi kritini mastyma ir pasitikrina saltinius :D
Image
Post Reply