Vaiduokliai, angelai, poltergeistai ir kt. ...

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-03-05 14:45

Plikas wrote:
Augustas wrote:Tai tam tikrom sąlygom ir viso balto Viliaus balta ranka gali pasidaryti ne visai balta. :) Bet problema yra ta, kad tada kinta ir pirminės prielaidos (t.y., prielaidos, kad Vilius - visas baltas) teisingumo reikšmė. O homeopatijos atveju pirminės prielaidos teisingumo reikšmė išlieka ta pati, net pasikeitus sąlygoms.
Jokios pradinės sąlygos nepasikeitė. Fantazuojate tamsta.
Žinoma, elektrono atveju pradinės sąlygos nepasikeičia. Homeopatijos atveju keičiasi. :) Tamsta, gerb. Plikasai, pasiskaitykite daugiau apie homeopatiją, jei ši tema Tamstą sudomino.

Augustas wrote:Hm, šaltas vanduo turėtų užšalti greičiau. :ax: Nes šiltas vanduo dar turėtų pasiekti šalto vandens temperatūrą (o tai užima tam tikrą papildomą laiką), o šaltam vandeniui užšalti papildomo laiko nereikia. Bet realybėje vanduo abiejuose indeliuose užšąla per tą patį laiko tarpą. :) O ką?
Ar čia tamsta pats ką tik įrodė, kad pasaulis nelogiškas ir dievas neegzistuoja?
Kodėl nelogiškas? :ax: Viskas pasaulyje yra logiška.
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2017-03-05 15:04

Augustas wrote:Žinoma, elektrono atveju pradinės sąlygos nepasikeičia. Homeopatijos atveju keičiasi.
Apibrėžkite tas pradines sąlygas, nes man atrodo, kad jau susipainiojote, tamsta, gerb. Augustasai.
Augustas wrote:Tamsta, gerb. Plikasai, pasiskaitykite daugiau apie homeopatiją, jei ši tema Tamstą sudomino.
Tamsta, gerb. Augustasai, gal galite pateikti homeopatijos informacijos šaltinius, kuriuose skaitėte, kad vanduo virsta nevandeniu?
Augustas wrote:šaltas vanduo turėtų užšalti greičiau realybėje vanduo abiejuose indeliuose užšąla per tą patį laiko tarpą.
Augustas wrote:Viskas pasaulyje yra logiška.
Ar tamsta, gerb. Augustasai, gerai jaučiatės? Ar neturite kognityvinių sutrikimų?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-03-06 11:48

Plikas wrote:
Augustas wrote:Žinoma, elektrono atveju pradinės sąlygos nepasikeičia. Homeopatijos atveju keičiasi.
Apibrėžkite tas pradines sąlygas, nes man atrodo, kad jau susipainiojote, tamsta, gerb. Augustasai.
O.K. Elektrono atveju, elektronas nuo pat pradžių turi ir bangos, ir dalelės savybių. O homeopatijos atveju, vanduo iš pradžių neturi, tarkim, kokio nors strichnino savybių. Vanduo įgauna tas savybes tik po tam tikros homeopatinio "vaisto" gamybos procedūrų eilės. Būtent tai ir turėjau mintyje, kai rašiau, kad homeopatijos atveju pradinės sąlygos keičiasi. O ką Tamsta, gerb. Plikasai, turėjo minty, kai rašė, kad pradinės sąlygos nepasikeitė? :ax:
Augustas wrote:Tamsta, gerb. Plikasai, pasiskaitykite daugiau apie homeopatiją, jei ši tema Tamstą sudomino.
Tamsta, gerb. Augustasai, gal galite pateikti homeopatijos informacijos šaltinius, kuriuose skaitėte, kad vanduo virsta nevandeniu?
Tamsta ne taip supratote, arba aš klaidingai parašiau. :ax:


P.S.
Augustas wrote:šaltas vanduo turėtų užšalti greičiau realybėje vanduo abiejuose indeliuose užšąla per tą patį laiko tarpą.
Augustas wrote:Viskas pasaulyje yra logiška.
Ar tamsta, gerb. Augustasai, gerai jaučiatės? Ar neturite kognityvinių sutrikimų?
Kognityvinių sutrikimų šiaip neturiu, bet bjauriai peršalau, todėl atsiprašau, kad iš manęs pasidarė toks menkas diskutuotojas. Ar esate kada nors bandęs padiskutuoti su nuolat varvančia nosimi? :ax: Jei esate, tada manau, kad mane suprasite, gerb. Plikasai.
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2017-03-06 12:34

Augustas wrote:Elektrono atveju, elektronas nuo pat pradžių turi ir bangos, ir dalelės savybių. O homeopatijos atveju, vanduo iš pradžių neturi, tarkim, kokio nors strichnino savybių. Vanduo įgauna tas savybes tik po tam tikros homeopatinio "vaisto" gamybos procedūrų eilės. Būtent tai ir turėjau mintyje, kai rašiau, kad homeopatijos atveju pradinės sąlygos keičiasi. O ką Tamsta, gerb. Plikasai, turėjo minty, kai rašė, kad pradinės
sąlygos nepasikeitė? :ax:
Tam, kad elektronas nesielgtų kaip banga, taip pat turi įvykti tam tikri vyksmai, bet nuo to elektronas ne elektronu netampa. Elektronas vis dar yra elektronas - pirminė sąlyga nepakitusi.
Po tam tikros homeopatinio "vaisto" gamybos procedūrų eilės vanduo taip pat vis dar yra vanduo. Vanduo vis dar yra vanduo - pirminė sąlyga nepakitusi.
Tuo tarpu jeigu "viso balto Viliaus" ranką nudažysi ne baltai, tai "visas baltas Vilius" jau nebebus visas baltas.
Augustas wrote:
Tamsta, gerb. Augustasai, gal galite pateikti homeopatijos informacijos šaltinius, kuriuose skaitėte, kad vanduo virsta nevandeniu?
Tamsta ne taip supratote, arba aš klaidingai parašiau. :ax:
viewtopic.php?p=92249#p92249
Tamsta, gerb. Augustasai, galite pasitaisyti. Gal šį kartą sloga nesutrukdys ir visgi pateiksite aiškų loginį įrodymą, kad homeopatija veikti negali.


Augustas wrote:
Augustas wrote:šaltas vanduo turėtų užšalti greičiau realybėje vanduo abiejuose indeliuose užšąla per tą patį laiko tarpą.
Augustas wrote:Viskas pasaulyje yra logiška.
Ar tamsta, gerb. Augustasai, gerai jaučiatės? Ar neturite kognityvinių sutrikimų?
Kognityvinių sutrikimų šiaip neturiu, bet bjauriai peršalau, todėl atsiprašau, kad iš manęs pasidarė toks menkas diskutuotojas. Ar esate kada nors bandęs padiskutuoti su nuolat varvančia nosimi? :ax: Jei esate, tada manau, kad mane suprasite, gerb. Plikasai.
Tai kaip ten dėl to logiško vandens užšalimo? Nejaugi gerb. Augustaso logiką sloga nugalėjo? :lol:
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-03-08 16:05

Nejaugi gerb. Augustaso logiką sloga nugalėjo? :lol:
Kadangi man dar nepraeina tas bjaurus peršalimas, tai trumpam laikui pristabdau tas diskusijas, kurioms reikia didesnio dėmesio sukaupimo, negu aš dabar galiu jo dabar sukaupti. :( Atsiprašau visų diskusijos dalyvių, kad teks trumpą laiką palūkėti, kol pasveiksiu.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-03-20 23:53

Tikėkimės, kad Augustas netrukus pasveiks, ir su naujom jėgom puls toliau su Pliku pešiotis :D
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-03-21 17:56

Vilius wrote:Tikėkimės, kad Augustas netrukus pasveiks, ir su naujom jėgom puls toliau su Pliku pešiotis :D
Jau rytoj ketinu pradėti. :D
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-03-22 12:58

Tam, kad elektronas nesielgtų kaip banga, taip pat turi įvykti tam tikri vyksmai, bet nuo to elektronas ne elektronu netampa. Elektronas vis dar yra elektronas - pirminė sąlyga nepakitusi.
Bet elektronas po tų pokyčių pradeda elgtis kaip dalelė. :)
Po tam tikros homeopatinio "vaisto" gamybos procedūrų eilės vanduo taip pat vis dar yra vanduo. Vanduo vis dar yra vanduo - pirminė sąlyga nepakitusi.
Tuo tarpu jeigu "viso balto Viliaus" ranką nudažysi ne baltai, tai "visas baltas Vilius" jau nebebus visas baltas.
:thumbsup: Taip, gerb. Plikasai, Tamsta čia yra visiškai teisus. :) Tiktai klausimas čia yra tas, kaip vanduo įgauna kitos cheminės medžiagos savybių homeopatijoje ir dar įsigudrina neturėti tos kitos cheminės medžiagos, kurios savybių (neva) įgauna, poveikio. :ax:

P.S.
Tai kaip ten dėl to logiško vandens užšalimo?
Taigi yra logiškas mokslinis paaiškinimas tam atvejui (t.y., šalto ir šilto vandens užšalimo per tą patį laiką atvejui), ir jis yra teisingas. O jei tas mokslinis paaiškinimas, kodėl būtent šiltas ir šaltas vanduo užšąla per tą patį laiko tarpą Tamstai, gerb. Plikasai, atrodo nelogiškas, tai prašom pasisakyti, dėl kokių priežasčių tas dabar egzistuojantis mokslinis paaiškinimas Tamstai atrodo nelogiškas. :ax:
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2017-03-23 13:09

Augustas wrote:
Tam, kad elektronas nesielgtų kaip banga, taip pat turi įvykti tam tikri vyksmai, bet nuo to elektronas ne elektronu netampa. Elektronas vis dar yra elektronas - pirminė sąlyga nepakitusi.
Bet elektronas po tų pokyčių pradeda elgtis kaip dalelė. :)
So what? Ar tai jau nebe elektronas?
Augustas wrote:
Po tam tikros homeopatinio "vaisto" gamybos procedūrų eilės vanduo taip pat vis dar yra vanduo. Vanduo vis dar yra vanduo - pirminė sąlyga nepakitusi.
Tuo tarpu jeigu "viso balto Viliaus" ranką nudažysi ne baltai, tai "visas baltas Vilius" jau nebebus visas baltas.
klausimas čia yra tas, kaip vanduo įgauna kitos cheminės medžiagos savybių homeopatijoje ir dar įsigudrina neturėti tos kitos cheminės medžiagos, kurios savybių (neva) įgauna, poveikio. :ax:
Tau tikriausiai labai patinka ant grėblių laipioti...? :D Prieš tai teigei, kad "homeopatijoj vanduo virsta ne vandeniu", dabar - kad vanduo įgauna kitos cheminės medžiagos savybių. Augustas'ai, kur taip homeopatai rašo? :)
Užteks tą šiaudinę baidyklę daužyti - negyva jinai ;)
Augustas wrote:P.S.
Tai kaip ten dėl to logiško vandens užšalimo?
Taigi yra logiškas mokslinis paaiškinimas tam atvejui (t.y., šalto ir šilto vandens užšalimo per tą patį laiką atvejui), ir jis yra teisingas. O jei tas mokslinis paaiškinimas, kodėl būtent šiltas ir šaltas vanduo užšąla per tą patį laiko tarpą Tamstai, gerb. Plikasai, atrodo nelogiškas, tai prašom pasisakyti, dėl kokių priežasčių tas dabar egzistuojantis mokslinis paaiškinimas Tamstai atrodo nelogiškas. :ax:
Aš neprašiau mokslinio paaiškinimo. Aš prašiau tavo paaiškinimo, kodėl realybė prieštarauja tavo pradinei 'logiškai' išvadai, kad (cituoju Augustą):
Hm, šaltas vanduo turėtų užšalti greičiau. :ax: Nes šiltas vanduo dar turėtų pasiekti šalto vandens temperatūrą (o tai užima tam tikrą papildomą laiką), o šaltam vandeniui užšalti papildomo laiko nereikia.
Tai ir buvo mano siekis: parodyti, kad tavo loginė dedukcija gali feilinti prieš realų pasaulį ir empiriką.
Lygiai taip pat ir su homeopatija: jeigu būtų įrodyta, kad ji veikia - būtų ieškoma to priežasties ir jos veikimo principų. Tam būtų rasti logiški paaiškinimai, o Augustui reikėtų surasti naują (labai tikėtina, kad neveikiantį) reiškinį, kurio įrodymas "jau tikrai prieštarautų" Augusto dievo egzistavimui.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-03-23 15:17

Plikas wrote:
Augustas wrote:
Tam, kad elektronas nesielgtų kaip banga, taip pat turi įvykti tam tikri vyksmai, bet nuo to elektronas ne elektronu netampa. Elektronas vis dar yra elektronas - pirminė sąlyga nepakitusi.
Bet elektronas po tų pokyčių pradeda elgtis kaip dalelė. :)
So what? Ar tai jau nebe elektronas?
Tai vis tas pats elektronas. O ką? :ax:
Augustas wrote:
Po tam tikros homeopatinio "vaisto" gamybos procedūrų eilės vanduo taip pat vis dar yra vanduo. Vanduo vis dar yra vanduo - pirminė sąlyga nepakitusi.
Tuo tarpu jeigu "viso balto Viliaus" ranką nudažysi ne baltai, tai "visas baltas Vilius" jau nebebus visas baltas.
klausimas čia yra tas, kaip vanduo įgauna kitos cheminės medžiagos savybių homeopatijoje ir dar įsigudrina neturėti tos kitos cheminės medžiagos, kurios savybių (neva) įgauna, poveikio. :ax:
Tau tikriausiai labai patinka ant grėblių laipioti...? :D Prieš tai teigei, kad "homeopatijoj vanduo virsta ne vandeniu", dabar - kad vanduo įgauna kitos cheminės medžiagos savybių. Augustas'ai, kur taip homeopatai rašo? :)
Užteks tą šiaudinę baidyklę daužyti - negyva jinai ;)
Tamstai, gerb. Plikasai, reikėtų nustoti kopijuoti gerbiamojo RB įpročius. Tasai irgi atsisako iki galo paskaityti, o tada mėtosi (neteisingais) priekaištais dėl niekų. Prieš tai teigiau, kad homeopatijoje vanduo virsta ne vandeniu, kartu išlikdamas vandeniu. Čia ir yra homeopatijos nelogiškumas, o ne kur kitur. :)
Augustas wrote:P.S.
Tai kaip ten dėl to logiško vandens užšalimo?
Taigi yra logiškas mokslinis paaiškinimas tam atvejui (t.y., šalto ir šilto vandens užšalimo per tą patį laiką atvejui), ir jis yra teisingas. O jei tas mokslinis paaiškinimas, kodėl būtent šiltas ir šaltas vanduo užšąla per tą patį laiko tarpą Tamstai, gerb. Plikasai, atrodo nelogiškas, tai prašom pasisakyti, dėl kokių priežasčių tas dabar egzistuojantis mokslinis paaiškinimas Tamstai atrodo nelogiškas. :ax:
Aš neprašiau mokslinio paaiškinimo. Aš prašiau tavo paaiškinimo, kodėl realybė prieštarauja tavo pradinei 'logiškai' išvadai, kad (cituoju Augustą):
Hm, šaltas vanduo turėtų užšalti greičiau. :ax: Nes šiltas vanduo dar turėtų pasiekti šalto vandens temperatūrą (o tai užima tam tikrą papildomą laiką), o šaltam vandeniui užšalti papildomo laiko nereikia.
Tai ir buvo mano siekis: parodyti, kad tavo loginė dedukcija gali feilinti prieš realų pasaulį ir empiriką.
Lygiai taip pat ir su homeopatija: jeigu būtų įrodyta, kad ji veikia - būtų ieškoma to priežasties ir jos veikimo principų. Tam būtų rasti logiški paaiškinimai, ...
Iš esmės Tamsta, gerb. Plikasai, teisus, kai teigia,jog mano paties loginė dedukcija gali feilinti prieš realų pasaulį ir empiriką. Klausimas čia yra ne tas, ar mano loginė dedukcija feilina prieš realų pasaulį ir empiriką, ar ne, bet tas, ar įmanomas iš viso loginis paaiškinimas kažkokio reiškinio, ar ne. Homeopatijos veikimo atveju toks logiškas paaiškinimas būtų iš viso neįmanomas, t.y., visi galimi paaiškinimai būtų nelogiški. Tai reiškia, kad jei homeopatija empiriškai pasirodytų beesanti teisinga, iš esmės keistųsi visa dabartinė mokslinė metodologija. Iš pamatų keistųsi. :) Ir vietoje dabartinės matematinės logikos būtų kažkokia kitokia mąstymo sistema. Tuo tarpu Tamstos pateiktame pavyzdyje su šilto ir šalto vandens užšalimo per tą patį laiką reiškinys turi savo logišką paaiškinimą. Taigi, matematinė logika šiuo atveju nepažeidžiama, kaip ji nepažeidžiama ir elektrono atveju.
...o Augustui reikėtų surasti naują (labai tikėtina, kad neveikiantį) reiškinį, kurio įrodymas "jau tikrai prieštarautų" Augusto dievo egzistavimui.
Todėl Augustui homeopatijos veikimo atveju tikrai nereikėtų ieškoti kito reiškinio Dievo buvimo falsikabilumui pagrįsti, nes ir pats Dievas tokiu atveju neegzistuotų.
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2017-03-23 19:02

Augustas wrote: Tamstai, gerb. Plikasai, reikėtų nustoti kopijuoti gerbiamojo RB įpročius. Tasai irgi atsisako iki galo paskaityti, o tada mėtosi (neteisingais) priekaištais dėl niekų. Prieš tai teigiau, kad homeopatijoje vanduo virsta ne vandeniu, kartu išlikdamas vandeniu. Čia ir yra homeopatijos nelogiškumas, o ne kur kitur. :)
Paskaitysiu iki galo, o dar ir Augustas'o atsiprašysiu, jeigu parodysi kur homeopatai sako, kad homeopatijoj vanduo virsta ne vandeniu arba virsta kita medžiaga. Nebus per sunku? :lol:
O gal ponui Augustas'ui visgi šitą savo sukonstruotą baidyklę teks į konteinerį išmesti? :wink:
Augustas wrote:Iš esmės Tamsta, gerb. Plikasai, teisus, kai teigia,jog mano paties loginė dedukcija gali feilinti prieš realų pasaulį ir empiriką. Klausimas čia yra ne tas, ar mano loginė dedukcija feilina prieš realų pasaulį ir empiriką, ar ne, bet tas, ar įmanomas iš viso loginis paaiškinimas kažkokio reiškinio, ar ne. Homeopatijos veikimo atveju toks logiškas paaiškinimas būtų iš viso neįmanomas, t.y., visi galimi paaiškinimai būtų nelogiški. Tai reiškia, kad jei homeopatija empiriškai pasirodytų beesanti teisinga, iš esmės keistųsi visa dabartinė mokslinė metodologija. Iš pamatų keistųsi. :) Ir vietoje dabartinės matematinės logikos būtų kažkokia kitokia mąstymo sistema. Tuo tarpu Tamstos pateiktame pavyzdyje su šilto ir šalto vandens užšalimo per tą patį laiką reiškinys turi savo logišką paaiškinimą. Taigi, matematinė logika šiuo atveju nepažeidžiama, kaip ji nepažeidžiama ir elektrono atveju.
Ar labai stipriai pasikeitė 'mokslinė metodologija' atradus įvairius kvantinio pasaulio reiškinius? Pasaulio suvokimas - taip, mokslinė metodologija - ne.
Augustas'ai, nejaugi tamstai reikėjo šitą Sizifo akmenį užsikrauti ant savo, peršalimo iškankintų pečių? Man (neabejoju Viliui taip pat) bus labai įdomu, kaip tamsta sugebėsi įrodyti, kad visi galimi homeopatijos veikimo paaiškinimai - nelogiški... Tik jeigu galima, be nebūtų dalykų, kurių homeopatija neteigia... :wink:
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-03-23 19:27

Plikas wrote:Paskaitysiu iki galo, o dar ir Augustas'o atsiprašysiu, jeigu parodysi kur homeopatai sako, kad homeopatijoj vanduo virsta ne vandeniu arba virsta kita medžiaga. Nebus per sunku? :lol:
O gal ponui Augustas'ui visgi šitą savo sukonstruotą baidyklę teks į konteinerį išmesti? :wink:
Čia, žinoma, yra mano apibrėžimas, pažodžiui homeopatai taip neteigia. Bet aš nemanau, kad klystu taip apibūdindamas tuos virsmus, kurie, homeopatų teigimu, vyksta su vandeniu, tiksliau, su vandens klasteriais. :) O kas toliau vyksta, parašyta pakankamai tiksliai tame mano nurodytame straipsnyje apie homeopatiją. Todėl aš ir nemanau, kad klystu, taip apibūdindamas homeopatijoje vykstančius vandens klasterių virsmus. Tai tame ir yra esmė, kad molekuliniu lygmeniu tai išlieka vanduo, o klasteriniu lygmeniu kas pasidaro? :)
Ar labai stipriai pasikeitė 'mokslinė metodologija' atradus įvairius kvantinio pasaulio reiškinius? Pasaulio suvokimas - taip, mokslinė metodologija - ne.
:thumbsup: Va, va, gerb. Plikasai. O kodėl nepasikeitė mokslinė metodologija, atradus įvairius kvantinio pasaulio reiškinius, kada nors bandėte pamąstyti? :ax:
Man (neabejoju Viliui taip pat) bus labai įdomu, kaip tamsta sugebėsi įrodyti, kad visi galimi homeopatijos veikimo paaiškinimai - nelogiški... Tik jeigu galima, be nebūtų dalykų, kurių homeopatija neteigia...
Jokių problemų, gerb. Plikasai. :) Homeopatija vadovaujasi taisykle "panašus kildina panašų". Ši taisyklė tikrai nėra matematinės logikos dėsnis. Todėl visi įmanomi paaiškinimai (čia homeopatijos veikimo atveju) bus neišvengiamai nelogiški. :)
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2017-03-23 22:52

Augustas wrote:Čia, žinoma, yra mano apibrėžimas, pažodžiui homeopatai taip neteigia. Bet aš nemanau, kad klystu taip apibūdindamas tuos virsmus, kurie, homeopatų teigimu, vyksta su vandeniu, tiksliau, su vandens klasteriais.
Na štai ir atradome problemą: tamsta Augustas'as išsigalvojo nelogiškų teiginių apie homeopatiją (tiesa, Augustas nemano, kad kažką išsigalvojo - tiesiog pas homeopatus 'tarp eilučių' perskaitė :lol: ), o paskui iš tų teiginių juokiasi - kokie jie nelogiški - ir verčia homeopatijai kaltę...
Shame on you, mister!
Augustas wrote: :thumbsup: Va, va, gerb. Plikasai. O kodėl nepasikeitė mokslinė metodologija, atradus įvairius kvantinio pasaulio reiškinius, kada nors bandėte pamąstyti? :ax:
O kodėl ji turėjo pasikeisti? :roll:
Buvo atrasti nauji dėsniai, sugalvoti nauji modeliai jiems paaiškinti. Tiesa, tiems modeliams reikėjo naują logiką sugalvoti, bet dėl to kvestionuoti patį mokslinį metodą į galvą niekam nešovė.
Augustas wrote:Jokių problemų, gerb. Plikasai. :) Homeopatija vadovaujasi taisykle "panašus kildina panašų". Ši taisyklė tikrai nėra matematinės logikos dėsnis. Todėl visi įmanomi paaiškinimai (čia homeopatijos veikimo atveju) bus neišvengiamai nelogiški. :)
O čia jau aukštasis sofistikos pilotažas! :lol:
Pameluoti dėl pačio homeopatijos dėsnio (again!) - 'panašus gydo panašų', o ne 'panašus kildina panašų', o paskui 'šauti' visišką nesamonę! Pvz.: "Augustas, tikrai nėra matematinės logikos dėsnis. Todėl visi įmanomi paaiškinimai (apie Augustą) bus neišvengiamai nelogiški." :thumbsdown:
Gal tamsta dar savaitę-kitą pasirkite...? :wink:
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-03-24 15:13

Plikas wrote:
Augustas wrote:Čia, žinoma, yra mano apibrėžimas, pažodžiui homeopatai taip neteigia. Bet aš nemanau, kad klystu taip apibūdindamas tuos virsmus, kurie, homeopatų teigimu, vyksta su vandeniu, tiksliau, su vandens klasteriais.
Na štai ir atradome problemą: tamsta Augustas'as išsigalvojo nelogiškų teiginių apie homeopatiją (tiesa, Augustas nemano, kad kažką išsigalvojo - tiesiog pas homeopatus 'tarp eilučių' perskaitė :lol: ), o paskui iš tų teiginių juokiasi - kokie jie nelogiški - ir verčia homeopatijai kaltę...
Shame on you, mister!
Ne, aš tik keliu klausimą, kaip gi tie homeopatiniai preparatai gaminami, ir kas tie homeopatiniai preparatai apskritai yra. Ir gaunu išvadą, kurią Tamsta jau gerai žino. O Tamstai, gerb. Plikasai, kaip atrodo, apie ką aš čia rašau?
Augustas wrote: :thumbsup: Va, va, gerb. Plikasai. O kodėl nepasikeitė mokslinė metodologija, atradus įvairius kvantinio pasaulio reiškinius, kada nors bandėte pamąstyti? :ax:
O kodėl ji turėjo pasikeisti? :roll:
Buvo atrasti nauji dėsniai, sugalvoti nauji modeliai jiems paaiškinti. Tiesa, tiems modeliams reikėjo naują logiką sugalvoti, bet dėl to kvestionuoti patį mokslinį metodą į galvą niekam nešovė.
O kodėl nešovė tokia mintis (t.y., mintis kvestionuoti mokslinį metodą) niekam į galvą, gerb. Plikasai? :ax:
Augustas wrote:Jokių problemų, gerb. Plikasai. :) Homeopatija vadovaujasi taisykle "panašus kildina panašų". Ši taisyklė tikrai nėra matematinės logikos dėsnis. Todėl visi įmanomi paaiškinimai (čia homeopatijos veikimo atveju) bus neišvengiamai nelogiški. :)
O čia jau aukštasis sofistikos pilotažas! :lol:
Pameluoti dėl pačio homeopatijos dėsnio (again!) - 'panašus gydo panašų', o ne 'panašus kildina panašų', o paskui 'šauti' visišką nesamonę! Pvz.: "Augustas, tikrai nėra matematinės logikos dėsnis. Todėl visi įmanomi paaiškinimai (apie Augustą) bus neišvengiamai nelogiški." :thumbsdown:
Tamsta, gerb. Plikasai, apie ką čia kalbate? Aš tai kalbu apie homeopatinių preparatų gamybą, tiksliau, jų gamybos principą. O Tamsta, gerb. Plikasai, apie ką kalbate? Ar Jūs visgi tikrai pradėjot kopijuoti gerbiamojo RB įpročius?

P.S.
Gal tamsta dar savaitę-kitą pasirkite...? :wink:
Aš nesu linkęs apsimetinėti sergančiu, kai esu sveikas. Jei sergu, tai apie tai sąžiningai informuoju, o jei nesergu, tai dalyvauju sąžiningai. :)
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2018-04-28 18:32

Blacha mūcha :), nu jūs vyručiai "giliai" kapstot - pajunti, kad sąmonė skęsta keistoje fantasmagorijos pelkėje. Dievas ir homeopatija - jei homeopatija..., tai Dievas... ir atvirkščiai. "Verčiau" atgal tuos puslapius, bet surasti kokiame kontekste radosi ta nelaiminga homeopatija pritrūko jėgų - ir paskutinių "lapų" per akis. Labiausiai patiko apie tai, kokios spalvos yra Vilius. Pagal mane - jei teisinga prielaida, kad jo kraujas yra raudonas - Vilius yra raudonas. Gali kilti klausimas - kas yra "raudonas", nes kitam jo kraujas gali būt pvz., "žalias", o pasakymas "raudonas kaip pomidoras" netinka, nes pomidoras būna ir žalias, palyginimais čia toli nenuvažiuosi. Todėl verta panagrinėti ir klausimą, ar įmanoma apibūdinti smegeninį potyrį "raudonas" be palyginimų? Be abejo įmanoma, bet reikia grįžti atgal, prie šaknų, į XVII a. - I Niutono ir jo optinių bandymų, kur balta pasirodė ne balta, o spalvos krūvoje ir ... t.t. Blacha mūcha. :D

Augustiną nuraminčiau - homeopatija apskritai yra logiška, pasiduoda ir verifikavimui, ir falsifikavimui, vansi logiškas Dievas logiškai egzistuoja. :)

Ta proga prisiminiau Akselio Miuntės "Knygą apie San Mikelę". XIX a pabaigoje tarp Paryžiaus damų siautėjo naujos ligos, kolito, epidemija - viduriavo praktiškai visa aukštuomenė, nes netriesti, suprantama, buvo blogo tono ženklas. Akselis aiškiai nepasakė, kaip tas moteriškes jis gydė, bet vėliau nusipirko salos šmotą - matyt gydė neprastai. Spėčiau, kad geriausiai veikė "kompleksinė homeopatinė terapija" - pradžioje rūpestingai išpurendavo "dirvą"(smegeninę), o pabaigoje iškilmingai įteikdavo pasaldintų piliulių ar lašiukų su išsamia vartojimo instrukcija. Greičiausiai sunkesniais atvejais taikė ir "specifinį" metodą, bet efektui sustiprinti lašiukų ir tuomet prirašydavo. Puikiai veikė ir puikiai veikia po šiai dienai, ir aišku, kodėl/kaip veikia - jokių problemų su logika. :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-04-29 11:43

Augustiną nuraminčiau - homeopatija apskritai yra logiška, pasiduoda ir verifikavimui, ir falsifikavimui, vansi logiškas Dievas logiškai egzistuoja. :)
Ačiū, Majoli, už nuraminimą. :) Dabar aš toks ramus (dėl homeopatijos), kad net pats Vilius (kuris šiaip yra ramybės įsikūnijimas) man ramybės pavydėti galėtų. :thumbsup:
Puikiai veikė ir puikiai veikia po šiai dienai, ir aišku, kodėl/kaip veikia - jokių problemų su logika. :)
Sutinku su Tamsta, Majoli. :D
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-06-20 15:26

Radau tokį košmarišką straipsnį:

https://y-news.lt/kodel-nykstant-religi ... prietarai/

Šiek tiek paieškojęs radau dar vieną siaubingų žinių kupiną straipsnį:

https://www.csicop.org/specialarticles/ ... _astrology

Norėtųsi sužinoti gerb. forumiečių nuomonę apie šiuos du man košmariškus sapnus neabejotinai sukelsiančius straipsnius. :ax:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-06-20 15:41

Normalu. Mokslas nekonkuruoja su religija ir astrologija, nes jis yra iš visai kitos - A lygos. O religija ir astrologija konkuruoja tarpusavyje gal V ar Ž lygoje. Užtat tokie ir rezultatai :ax:
Post Reply