Ar ateizmas turi ateitį?

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Post Reply
User avatar
Starman
pradedantis
Posts: 175
Joined: 2018-02-10 13:56

2018-04-01 11:01

Šiandien perkskaičiau įdomų straipsnį , apie Šariato valstybę , Saudo Arabiją , kuri ateizmą prilygino terorizmui . Beje ji priklauso Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybai , kas mano galva - paradoksas .

Turkijoje , visai nesenai , įdomios švietimo reformos ėmėsi jos ministras . Evoliucijos teoriją pašalino iš šalies viduriniojo mokslo programų . Moksleivius mokys tik kreacionizmą .

Image

Temos klausimai :


1. Ar palaikote tokias iniciatyvas taip/ne (kodėl) ?

2. Ar panašios reformos gresia kai kurioms Europos valstybėms ?

3. Ar norėtumėte , kad jūsų vaikas/ai būtų mokomas/i kreacionizmo , dar nesusipažinus su evoliucijos teorija ?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-04-03 17:06

Starman wrote:
2018-04-01 11:01
1. Ar palaikote tokias iniciatyvas taip/ne (kodėl) ?
Aišku, kad nepalaikau. Net nesivarginsiu rašyt "kodėl".
Starman wrote:
2018-04-01 11:01
2. Ar panašios reformos gresia kai kurioms Europos valstybėms ?
Europos paribiuose (Turkija, Kazachstanas & co.) gal ir gresia.
Artimesnėje Europoje (Lenkija, Vengrija ir pan.) yra šiokia tokia Krikščioniškos teokratijos grėsmė, bet kol kas ji nėra labai reikšminga.
Vakarų Europoje yra gana reali grėsmė, kad susiformuos Musulmonų getai (ar net ištisi regionai), kuriuose dominuos jų kultūra - tame tarpe ir nepakantumas ateistams bei Islamo apostatams.
Starman wrote:
2018-04-01 11:01
3. Ar norėtumėte , kad jūsų vaikas/ai būtų mokomas/i kreacionizmo , dar nesusipažinus su evoliucijos teorija ?
Nenorėčiau. Laimei, mokyklose, su kuriomis teko susidurti, tokios problemos neturėjome. Visur religinis mokymas buvo arba labai saikingas, arba buvo sekuliari alternatyva - etika. Apie kreacionizmą mano vaikai yra girdėję turbūt tik tokiame kontekste: "yra žmonių, kurie mano, kad ..."


Be to, nemanau, kad Islamas yra didžiausia dabartinio ateizmo judėjimo bėda. Mes kaip sykis neseniai diskutavome apie tai: Ateizmo judėjimas išsikvėpė, bet gal ir gerai. tl;dr: ateistai nebeturi ko naujo pasakyt; o jei ir turėtų - nelabai kas nori jų klausyti; ir galiausiai - nemaža dalis ateistų persistengė su visokiais dogooderizmo kryžiaus žygiais, dėl ko prarado dalį savo šalininkų.
Post Reply