Ar tikėjimas daro žalą?

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-10-17 18:54

Adutis wrote:...
son wrote:
tikejimas dogmu neturi. dogmas kuria religijos.
kaip tikejimas atskiriamas nuo religijos?
...
paprasciau sakant, jei tiki (bent kazkokiu) dievu - tai tikejimas, o jei tiki (tam tikru) dievu ir del to atlieki kazkokius specialius veiksmus arba priklausai kokiai nors organizacijai - tai jau religija....
Neizvelgiu skirtumo! Ar nori pasakyt, kad jei tikesiu i man vienam zinoma dieva tai bus tikejimas, o jei prisijungs dar kokie du kurie irgi patikes mano zinomu dievu - religija?

Apskritai - Tikejimas kenkia - gadina nuotaika juodai
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2005-10-17 19:58

Adutis wrote:
son wrote: kad ir "apreiskimo jonui" 3:16:
3.16 Bet kadangi esi drungnas ir nei karštas, nei šaltas, aš išspjausiu tave iš savo burnos.
nu cia labai jau laisvai prainterpretavai. sioje citatoje nenurodoma, kad dievas LABIAU myli ta, kuris isvis netiki. (nenurodoma, kad karsto arba salto taip pat neisspjaus is burnos, ir nenurodoma, kad neispjovimas is burnos yra auksciausios meiles apraiska) :)
perskaitykit visa "apreiskimo jonui" 3. cia ne interpretacija o graziai konkreciai ivardinta kas yra kas.

kodel tikintieji perskaito tik tai ka nori?
Srovė
skeptikas
Posts: 897
Joined: 2005-09-08 12:45

2005-10-17 23:13

Nomad wrote:Užteks bažnytinių kliedesių.
Ačių už nuolatinius komplimentus. Kur tu girdėjai, kad apie tai viešai kalbėtų bažnyčios tarnai?
Last edited by Srovė on 2005-10-18 07:37, edited 1 time in total.
Post Reply