Prietaru diegimas mokyklose

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2013-01-08 11:20

Augustas wrote:Tada New Age judėjime yra ir ateistinė atšaka, jei jau taip apibrėžiame ateizmą.
Tokia išvada iš to neseka.
Augustas wrote:astrologijos bent jau man niekaip neišeina suvesti į ateizmą
Nereikia tikėti dievais, kad manytum, jog žvaigždės kokiomis nors pseudoenergetinėmis galiomis gali nulemti tavo likimą.
Augustas wrote:Šiaip jau tokių atvejų man girdėti neteko, kad tėvai būtų tokie nesupratingi ir kankintų nuosavą vaiką psichologiškai.
Man teko. Einame prie anekdotinių įrodymų?
Augustas wrote:Sako, kad iš namų maištaujantys paaugliai patys bėga, nereikia net jų varyt.
Sako, po to grįžta ir tėvai jų laukia. Bet, sako, kartais tėvai patys išvaro iš namų vaikus ir neįsileidžia po to. Visaip sako.
Morrigan wrote:O senais laikais buvo galima pasiskųsti, kad tėtis ar mama verčia jaustis nepatogiai? Kuriais konkrečiai ir kuriose valstybėse? Ir kaip apibrėžiamas tas "verčia nepatogiai jaustis, naudoja psichologinį smurtą"?
Ne visur vienodai toleruojamas smurtas prieš vaikus apskritai, čia galime prisiminti fizinių bausmių situaciją. Vienur jos galimos, kitur - ne. Pas mus - galimos. Psichologinio smurto sąvoka taip pat gana jauna, daugumai žmonių ji atrodo beprasmė arba mažų mažiausiai nepamatuojama. Visgi, niekas nepaneigs, kad emocinis skausmas egzistuoja. Kaip jis gali būti sukeltas šeimoje prieš vaiką? Na, tėvų priešiškumas vaikui tikrai sukels emocinio skausmo, mat tėvai vaikui yra pirminis ir pagrindinis saugumo šaltinis; jį pašalinus - vaikas nuolat jaus įtampą ir bus nelaimingas. Psichologinis smurtas gali pasireikšti labai įvairiai, tačiau kaip ir įprasti psichiniams dalykams, jo pojūtis dažnai bus subjektyvus, unikalus kiekvieno žmogaus situacijai. Nesinori pradėti ilgos diskusijos apie psichinio smurto sąvoką ir formas, iš to galima ištisas disertacijas parašyti.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-01-09 20:19

D3monas wrote:
Augustas wrote:Tada New Age judėjime yra ir ateistinė atšaka, jei jau taip apibrėžiame ateizmą.

Tokia išvada iš to neseka.
Augustas wrote:astrologijos bent jau man niekaip neišeina suvesti į ateizmą

Nereikia tikėti dievais, kad manytum, jog žvaigždės kokiomis nors pseudoenergetinėmis galiomis gali nulemti tavo likimą.
Tai New Age judėjime iš esmės ir yra tokių tikėtojų pseudoenergetinėmis galiomis atšaka, kuri ir tiki tuo ir tik tuo, kad "energetinės" galios veikia jų gyvenimą ir likimą (visokie virgulininkai, ekstrasensai, "bioenergoterapeutai" ir pan.). :) Būtent todėl man ir nesueina galai, kai tikintys astrologija asmenys pavadinami ateistais. Arba tokie asmenys nėra ateistai, arba ateistai yra ir tie aukščiau paminėti burtininkai, nes (pseudo)energetinėmis galiomis (ir tik jomis) tiki ir jie.
Augustas wrote: Šiaip jau tokių atvejų man girdėti neteko, kad tėvai būtų tokie nesupratingi ir kankintų nuosavą vaiką psichologiškai.

Man teko. Einame prie anekdotinių įrodymų?
Pateikite konkrečių pavyzdžių iš asmeninės Tamstos, D3mone, pažįstamų patirties, nes man sunku įsivaizduoti, kaip taip gali nutikti, kad savo vaiką mylintys tėvai kankintų jį psichologiškai.
Augustas wrote:Sako, kad iš namų maištaujantys paaugliai patys bėga, nereikia net jų varyt.

Sako, po to grįžta ir tėvai jų laukia. Bet, sako, kartais tėvai patys išvaro iš namų vaikus ir neįsileidžia po to. Visaip sako.
:thumbsup:
Morrigan wrote:O senais laikais buvo galima pasiskųsti, kad tėtis ar mama verčia jaustis nepatogiai? Kuriais konkrečiai ir kuriose valstybėse? Ir kaip apibrėžiamas tas "verčia nepatogiai jaustis, naudoja psichologinį smurtą"?

Ne visur vienodai toleruojamas smurtas prieš vaikus apskritai, čia galime prisiminti fizinių bausmių situaciją. Vienur jos galimos, kitur - ne. Pas mus - galimos. Psichologinio smurto sąvoka taip pat gana jauna, daugumai žmonių ji atrodo beprasmė arba mažų mažiausiai nepamatuojama. Visgi, niekas nepaneigs, kad emocinis skausmas egzistuoja. Kaip jis gali būti sukeltas šeimoje prieš vaiką? Na, tėvų priešiškumas vaikui tikrai sukels emocinio skausmo, mat tėvai vaikui yra pirminis ir pagrindinis saugumo šaltinis; jį pašalinus - vaikas nuolat jaus įtampą ir bus nelaimingas. Psichologinis smurtas gali pasireikšti labai įvairiai, tačiau kaip ir įprasti psichiniams dalykams, jo pojūtis dažnai bus subjektyvus, unikalus kiekvieno žmogaus situacijai. Nesinori pradėti ilgos diskusijos apie psichinio smurto sąvoką ir formas, iš to galima ištisas disertacijas parašyti.
Amžius, kada vaikas taip stipriai priklausomas nuo tėvų emociškai, dažniausiai trunka tik iki paauglystės. O paauglystės laikotarpiu kaip tik vyksta savarankiškumo ir savos tapatybės paieškos, todėl tėvų (ypač jei tie tėvai paaugliui atrodo blogi) įtaka stipriai minimalizuojasi.

P.S. Psichiniam smurtui reikėtų atskiros temos. Tačiau čia, manyčiau, visgi reiktų atskirti psichinį smurtą nuo auklėjimo klaidų, kurias kartais tėvai padaro.
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2013-01-09 21:37

Ateistai yra visi kurie netiki dievu/dievais. Daugiau jokie parametrai neturi reikšmės. Taip pat kaip teistai visi kurie tiki dievu/dievais neskaitant visų kitų parametrų. Kaip netikintis dievais gali tikėti kristalais, taip tikintis dievais gali netikėti rojumi, pragaru, pomirtiniu gyvenimu t.t.

Visi galai man sueina. Tau nesueina turbūt, nes manai, kad ateistai netiki dievais, todėl, kad jie skeptiški. Jei visi tokie būtų tada aš irgi nesuprasčiau kitų pseudomokslu tikėjimų, bet nėra jie visi nekintys dievu, todėl, kad skeptiški. Lygiai taip pat kaip vieni tiki dievu, nes tai graži idėja, yra kurie netiki dievu, nes jiems tai negraži idėja ir jokios tolesnės argumentacijos jiems neįdomios.
Pateikite konkrečių pavyzdžių iš asmeninės Tamstos, D3mone, pažįstamų patirties, nes man sunku įsivaizduoti, kaip taip gali nutikti, kad savo vaiką mylintys tėvai kankintų jį psichologiškai.
Mylintis tėvai kankintų turbūt nebent norėdami, kad vaikas užsigrūdintų ar pan, beje ne visi mylintys. Gali pažiūrėti dokumentika yra apie Nathan Phelps, palikusį Westboro baptist church, jo pasisakymus ir kaip ten šeimos reikalai eidavo. Skaičiau taipogi kelis reddit AMA apie vaikus kurie tėvų buvo mušami už kalbėjimą ir su jais buvo visiškai nebendraujama. Kai kurie užsibaigė gatvėse, kas su narkotikais, kas savo kūnais gyvenimo prasimanydami. Ir čia reddit'e AMA gali padaryti tik išgyvenę turėk minty. Žinoma dauguma tėvų myli savo vaikus, bet yra ne tokia šauni mažuma.
https://www.google.lt/search?q=parents+torture+children
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-01-09 23:09

Augustas wrote:Pateikite konkrečių pavyzdžių iš asmeninės Tamstos, D3mone, pažįstamų patirties, nes man sunku įsivaizduoti, kaip taip gali nutikti, kad savo vaiką mylintys tėvai kankintų jį psichologiškai.
O tai nemylintys tėvai kažkokiu magišku būdu nustoja būti tėvais? O gal nemylinčių tėvų psichologinis smurtas nustoja būti psichologiniu smurtu? Nesupratau šios jūsų replikos.
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2013-01-09 23:12

Vilius wrote:
Augustas wrote:Pateikite konkrečių pavyzdžių iš asmeninės Tamstos, D3mone, pažįstamų patirties, nes man sunku įsivaizduoti, kaip taip gali nutikti, kad savo vaiką mylintys tėvai kankintų jį psichologiškai.
O tai nemylintys tėvai kažkokiu magišku būdu nustoja būti tėvais? O gal nemylinčių tėvų psichologinis smurtas nustoja būti psichologiniu smurtu? Nesupratau šios jūsų replikos.
Nemylinčių tėvų nebūna
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-01-10 13:08

Rated wrote:Nemylinčių tėvų nebūna
Right...
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-01-10 19:49

Vilius wrote:
Augustas wrote:Pateikite konkrečių pavyzdžių iš asmeninės Tamstos, D3mone, pažįstamų patirties, nes man sunku įsivaizduoti, kaip taip gali nutikti, kad savo vaiką mylintys tėvai kankintų jį psichologiškai.
O tai nemylintys tėvai kažkokiu magišku būdu nustoja būti tėvais? O gal nemylinčių tėvų psichologinis smurtas nustoja būti psichologiniu smurtu? Nesupratau šios jūsų replikos.
Šiuo atveju kalbėta tik apie mylinčius tėvus iš taip vadinamųjų "normalių" šeimų. O kad asocialūs ar į juos panašūs tėvai būna pikti ir nemyli savo vaikų bei nemylėdami jų juos (savo vaikus) dar ir pakankina (pvz., muša arba ignoruoja juos, arba ...), tai jau savaime suprantama. Jau vien nemylėdami vaikų vaikams automatiškai daro skriaudą.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-01-11 13:40

Augustas wrote:Šiuo atveju kalbėta tik apie mylinčius tėvus iš taip vadinamųjų "normalių" šeimų.
Ne buvo "kalbėta", o jūs kažkodėl pradėjot kaišioti tą savo meilę į diskusiją apie psichologinį smurtą. Aš tik (nesėkmingai) pabandžiau suprasti, prie ko čia meilė...
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-01-12 20:56

Vilius wrote:
Augustas wrote:Šiuo atveju kalbėta tik apie mylinčius tėvus iš taip vadinamųjų "normalių" šeimų.
Ne buvo "kalbėta", o jūs kažkodėl pradėjot kaišioti tą savo meilę į diskusiją apie psichologinį smurtą. Aš tik (nesėkmingai) pabandžiau suprasti, prie ko čia meilė...
Čia gerb. D3mono kaltė, o ne mano. :mrgreen: Juk tai jis iškėlė tą rimtą problemą (kai tėvai savo vaikus verste verčia eiti į bažnyčią) ir pavadino tai psichologiniu smurtu. Taigi, tas užuomarša užmiršo apibrėžti, apie kokius konkrečiai tėvus jis kalba - ar apie tuos, kurie myli savo vaikus, ar apie tuos, kurie savo vaikų nemyli.

P.S. O Jūs, Viliau, (kaipo prityręs diskutuotojas) galėjote ir patikslinti, paklausdamas gerb. D3mono, apie kokius tėvus eina kalba. Tada mažiau nesusipratimų būtų.
aivaras
skeptikas
Posts: 517
Joined: 2006-11-03 14:39
Location: Vilnius

2013-01-14 17:08

Augustas wrote: Čia gerb. D3mono kaltė, o ne mano. :mrgreen: Juk tai jis iškėlė tą rimtą problemą (kai tėvai savo vaikus verste verčia eiti į bažnyčią) ir pavadino tai psichologiniu smurtu. Taigi, tas užuomarša užmiršo apibrėžti, apie kokius konkrečiai tėvus jis kalba - ar apie tuos, kurie myli savo vaikus, ar apie tuos, kurie savo vaikų nemyli.

P.S. O Jūs, Viliau, (kaipo prityręs diskutuotojas) galėjote ir patikslinti, paklausdamas gerb. D3mono, apie kokius tėvus eina kalba. Tada mažiau nesusipratimų būtų.
Ką manė ir ko nemanė D3monas palikime D3monui. Apie tėvus kurie "myli" ir kurie "nemyli" kalbą pradėjote būtent jūs. Iš to galima padaryti išvadą jog jūsų požiūriu skiriasi smurtas, kurį naudoja "mylintys" ir "nemylintys" tėvai?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-01-14 19:02

aivaras wrote:
Augustas wrote: Čia gerb. D3mono kaltė, o ne mano. :mrgreen: Juk tai jis iškėlė tą rimtą problemą (kai tėvai savo vaikus verste verčia eiti į bažnyčią) ir pavadino tai psichologiniu smurtu. Taigi, tas užuomarša užmiršo apibrėžti, apie kokius konkrečiai tėvus jis kalba - ar apie tuos, kurie myli savo vaikus, ar apie tuos, kurie savo vaikų nemyli.

P.S. O Jūs, Viliau, (kaipo prityręs diskutuotojas) galėjote ir patikslinti, paklausdamas gerb. D3mono, apie kokius tėvus eina kalba. Tada mažiau nesusipratimų būtų.
Iš to galima padaryti išvadą jog jūsų požiūriu skiriasi smurtas, kurį naudoja "mylintys" ir "nemylintys" tėvai?
Visiškai teisingai. Taip yra todėl, kad mylintys tėvai smurto savo vaiko atžvilgiu stengiasi nenaudoti, o jei kartais jiems pasitaiko suklysti auklėjant savo vaiką, tai tokios klaidos dažniausiai būna ištaisomos, atsiprašant vaiko už padarytą klaidą ir daugiau prie jo toje srityje nepriekabiaujant.
Post Reply