Mokslinis tikejimas i tai kas nepaciupineta

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2006-01-17 16:22

Ahovalam wrote: Tas pats liecia ir darvino evoliucijos teorija - tai tiesiog sugalvota braskanti traskanti teorija.
O tu zinai, kad ta braskanti teorija yra sekmingai taikoma kituose moksluose ir tas pritaikymas duoda labai gerus rezultatus ?
Pvz.: evoliuciniai principai pritaikyti IT dave genetinius algoritmus,
kurie labai sekmingai veikia ir duoda labai puikius rezultatus, kai visi kiti algoritmai pasiduoda. T.y. kai kokiom salygom tik genetiniai algoritmai
gali duodi atsakyma. Man tai yra dar vienas papildomas argumentas,
kad senukas Darvinas neklydo.
Apie genetini algoritma paguglink internete "genetic algorithm".
Taigis.
O tavo tos nebraskancios fanatines tikejimo tiesos duoda tik nesibaigiancia kitu marazmu virtine.
Insane
naujokas
Posts: 85
Joined: 2006-01-26 14:57
Location: Vilnius

2006-01-26 15:12

vovocka wrote: Va imk ir surask "trejybinį" variantą, kaip analogą dvejybiniam: tiesa-melas. Aš kol kas neradau - intelektui "trejybė" nepažini.
Prasom - tiesa-melas-nezinojimas. Kitaip tariant - True-False-Null :)
vovocka wrote: Visa šiuolaikinė fizika, chemija, etc - "dvejybinė".
O man atrodo kad is begales reiskiniu tycia isrinkti butent tie, kurie patvirtina teigini, o netinkantys - nutyliami.
Insane
naujokas
Posts: 85
Joined: 2006-01-26 14:57
Location: Vilnius

2006-01-26 15:18

Ahovalam wrote:Atomu teorija
Jums nera itartina?
ar jus tikite io ja?
Aisku kad ne :) Negalima tiketi teorija, lygiai t.p. kaip negalima myleti teorijos. Skirtingai nuo religijos, teorija PRIVALOMA atmesti arba pakeisti, jei atsiranda ja neigianciu faktu.
User avatar
Moshiah
skeptikas
Posts: 659
Joined: 2004-04-22 14:45
Location: Yerushalaim de-Lita

2006-02-22 14:59

Kalbant apie atomus.
Labai geras pavyzdys to kaip "vystosi" teorija. Juk senoveje mane kad materija yra vientysa paskui fizikai atrado molekules po to atomus o dabar lenda i kvarkus ir toliau.
Esme: teorija nera iki galo irodyta VISADA nes niekada nezinai kas ten dar slypi. Gal but tas algoritmas yra vienintele "teisinga" teorijos dalis arba galbut jis net su ta teorija nesijes. Kaip pvz musiu atsiradimas is purvo - jei nesigilinsi ir neieskosi lervu tai plika akimi bus visiskai irodytas faktas kad muses gimsta is purvo. Vat tai yra su visom teorijom - niekada nezinai ka atnes rytojus.
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2006-03-03 11:54

vovocka wrote: Visa šiuolaikinė fizika [...] "dvejybinė".
Niekuo nepagristas absurdiskas melagingas ir per daug
apibendrintas teiginys.
Kontaargumentas - visi kvantines fizikos mokslai:
-kvantine mechanika
-kvantine elektrodinamika
-kvantine informacija
ir kitos kvantines fizikos sakos operuoja pagrinde vien tik
su tikimybiniais skaiciavimais.
Tamstai suprantama, kad ten kur isivelia tikimybes jokio
dvejybinio vienareiksmisko atsakymo nebelieka ?
Post Reply