Skepšventės

Forumas, skirtas aptart Kosminius Klounus ir jų Mokymą.
Post Reply
User avatar
Azuolas
skeptikas
Posts: 591
Joined: 2004-04-18 12:46
Location: Vilnius, Kaunas

2006-06-17 15:54

Nors linksmintis geriausia kiekvieną dieną, tačiau kai kuriuose istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose buvo minimos dar kelios šventės, per kurias linksminamasi ypač.

Klausinės
Dar II a. prieš mūsų erą garsusis Gudobalio salos (dabartinės Princo Edvardo salos) filosofas Yddhakud2 savo veikale "kjasdbofiaysg sdihfgasdfa iosdagsgoi sdfijghsadif !!!", kuris išėjo 650m. pr.m.e. rašė ir apie Klausines. Čia pateikiama ištrauka iš šios knygos:
Yddhakud2 veikale kjasdbofiaysg sdihfgasdfa iosdagsgoi sdfijghsadif !!! wrote: klhkydposuiy sdoiuhsifg Kloun-sinės sadlkfjasdjh klou klou dssdasdf klousinės = KLAUSINĖS!!! JKJKJHSH ! JIJSHJ! JHJHDF!
24! 24! 24! 24! ksfdg dhdhhd aoiwmppsii ssigyhh sjsgoouis jhd :DDDDDDDDD
:P :p :p
24 :p
Šio paslaptingo filosofo minčių dar ir iki šios dienos pilnai niekas nesupranta (vistik jis laikomas pirmuoju filosofu), tačiau istorikai išsiaiškino, kad čia jis rašė apie žodžių Klausas ir Klounas panašumus ir mini apie Klauso šventę, kuri buvo švenčiama Birželio 24ą dieną.
Kiek plačiau apie šią šventę užsimina kitas garsus Lakonijos filosofas Klounofanas:
Klounofanas wrote: 06 24. Klausinės. Klauso garbei. Per šią dieną visi daužydavosi skėčiais. Gerdavo (daug). Linksmindavosi.
Vėliau, plintant pagonybei, šią šventę perdarė į saulės šventę Rasas, mat atrado, jog tą dieną yra trumpiausia naktis. Vėliau Krikščionių įtakoje ši šventė gavo dar vieną pavadinimą - Joninės.1024inės
Švenčiamos Spalio 24ą dieną. (10.24). Šių skaičių derinys sudaro klounišką skaičių 1024. Sprendžiant iš negausių šaltinių, tai šią dieną buvo siekiama vieno tikslo: Išgerti 1024 bokalus alaus (kartais 1024 stikliukus degtinės). Manoma, kad dėl šios priežasties paskui šventė greitai peraugo į gedulo dieną ir "visų mirusiųjų dieną"...
Bambalinės
Kai Gajus Julijus Cezaris išrado, kad alų galima pilstyti į "bambalius" (tuo metu jie buvo daromi iš kiaulių puslių), atsirado tokia šventė "Bambalinės". Taip pat ši šventė dar siejama ir su garsiuoju "Bambalio cirku". Švenčiama vasario 1ą dieną. Per šventę geriamas specialus šventės gėrimas "Alus iš bambalių". Tai yra alus išpilstytas į plastmasinę tarą.
Bezdinės
Valgomos pupos ir bezdama. Švenčiama Gruodžio 24ą dieną. Dėl nepaaiškinamų priežaščių šios šventės kažkodėl labai negalėjo pakęsti krikščionys ir šią tradicija dabar beveik visai išnaikino...


Idėja paimta iš #skeptikai kanalo
User avatar
Vajezus
senbuvis
Posts: 3807
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2007-02-01 21:11

Delfi wrote:Žvaigždės švenčia Raudonųjų nosių dieną D.Britanijoje. Ši šventė pradėta švęsti 1985-aisiais. Pelnas už visas parduotas raudonas nosis bus skiriamas Anglijos ir Afrikos žmonių gerovei. Nuotraukoje su raudonomis nosimis nusifotografavo merginos iš grupių „Sugababes“ ir „Girls Aloud“ bei Russellas Brandas.
Image
http://www.delfi.lt/news/daily/picofthe ... d=11998079
Post Reply