Ben Shapiro - ateities politikų prototipas?

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-23 14:27

Neseniai į mano akiratį papuolė vienas toks greitakalbis jaunuolis vardu Ben Shapiro (net nedėsiu linko, nes YouTube tiesiog perpildytas jo pasisakymų). Ir kuo daugiau jo klausau, tuo man labiau atrodo, kad ateities politikai bus panašūs į jį (nu, ir jis pats greičiausiai toli nueis).

Manau, žmonės jau seniai pasiilgo lyderių, kurie turi aiškią nuomone svarbiais klausimais, ir nebijo bei sugeba tą nuomonę išsakyti. Plius moka sukurpti daugmaž sklandžius argumentus, ir kaip papildomas bonusas - yra iš interneto kartos, todėl nebijo social-medijų ir tt.

Nesakau, kad palaikau būtent šį veikėją, bet tikrai manau, kad netolimoje ateityje pamatysime ir daugiau tokių kaip jis.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-23 14:45

Ką aš žinau, nemanau kad čia naujiena turėti nuomonę ir ją išsakyti. Lietuvoje irgi pilna turinčių nuomonę, nuo Gražulio iki Pavilionienės visas spektras.

O jis pats berods nėra politikas tiesiogine prasme, jis tik turi savo laidą, rašo knygas, ir skaito paskaitas JAV klounų-mažvaikių universitetuose, kai jį ten įsileidžia ir kai tolerastai ta proga nesurengia stiklų daužymo žmonių užpuldinėjimo.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-23 14:50

Sejanus wrote:
2017-11-23 14:45
O jis pats berods nėra politikas tiesiogine prasme[..]
Dar nėra, bet aiškiai taiko į tą pusę. Be to, bent keliuose filmukuose (tikrai tingiu ieškoti, sorry) jis pats gana tiesiai sakė, kad jau galvoja apie ateities rinkimus.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-23 14:55

Vilius wrote:
2017-11-23 14:50
Sejanus wrote:
2017-11-23 14:45
O jis pats berods nėra politikas tiesiogine prasme[..]
Dar nėra, bet aiškiai taiko į tą pusę. Be to, bent keliuose filmukuose (tikrai tingiu ieškoti, sorry) jis pats gana tiesiai sakė, kad jau galvoja apie ateities rinkimus.
Na įdomu kaip jam seksis būnant religingu bet ne musulmonu, ir atvirai pasisakant prieš teisę į abortus. JAV gal ir išrinks. Lietuvoje turbūt irgi išrinktų. Kokioje UK ar Švedijoje turbūt be šansų. Tad grįžtant prie tavo temos, kieno ateities politikų? Ant šio svieto yra daug šalių/kultūrų ir turbūt ne visur žmonės pasiilgę vienodų dalykų :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-23 15:14

Sejanus wrote:
2017-11-23 14:55
Na įdomu kaip jam seksis būnant religingu bet ne musulmonu, ir atvirai pasisakant prieš teisę į abortus. JAV gal ir išrinks. Lietuvoje turbūt irgi išrinktų. Kokioje UK ar Švedijoje turbūt be šansų. Tad grįžtant prie tavo temos, kieno ateities politikų? Ant šio svieto yra daug šalių/kultūrų ir turbūt ne visur žmonės pasiilgę vienodų dalykų :)
Konkrečiai šioje temoje turėjau omeny JAV politiką. Tačiau spėju, kad panašūs veikėjai ateis į madą ir kitose šalyse.

Dėl UK - koks kam skirtumas, kas vyksta kažkokios mažos Šiaurės jūros salelės vidaus politikoje? Dėl Švedijos - nu taip, ten Šapiro turbūt būtų apkaltintas dėl išprievartavimo, vos tik užliptų ant tribūnos :)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-23 15:45

Na ateity tai tikrai bus renkami žmonės iš interneto kartos, nes kitokių nebeliks :) O dėl visų kitų jo privalumų tai sakau, nematau kažko iš principo išskirtinio. Gal tik stuburo ir principų turėjimas kažkiek išsiskiria iš politikų. But then again jis dar net ne politikas, tai bepigu jam turėti stuburą ir principus.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2017-11-23 16:19

Sejanus wrote:
2017-11-23 15:45
But then again jis dar net ne politikas, tai bepigu jam turėti stuburą ir principus.
Exactly, vos pries prie lovio - taps eilinis Butkevicius :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-24 19:16

Sejanus wrote:
2017-11-23 15:45
Gal tik stuburo ir principų turėjimas kažkiek išsiskiria iš politikų.
Va va, manau kažkur ties šita vieta ir aš įžiūrėjau Šapiro patrauklumą.
Sejanus wrote:
2017-11-23 15:45
But then again jis dar net ne politikas, tai bepigu jam turėti stuburą ir principus.
Be abejo, kai jis taps tikru politiku, jam teks padaryti ne vieną kompromisą, ir kažkiek sušvelninti toną dėl daugelio klausimų. Tačiau šiais polit-korektiškumo laikais net ir jauni žmonės ne taip dažnai randa drąsos tiesiai šviesiai (t.y., ne tik internete) išsakyti kritiką temose, kurios daug kam yra tabu.

Kas man labiausiai kliūna, tai jo labai stipriai deklaruojamas religingumas. Ir ne tik dėl to, kad aš pats ateistas..
Bičas tikrai nėra kvailas, ir gana akivaizdžiai pasikaustęs debatuose. Tai kažkaip norisi tikėti, kad sugebėtų pastebėti spragas ir religiniuose teiginiuose.

Akivaizdus paaiškinimas čia yra, kad jis tiesiog labai stengiasi įtikti savo būsimiems rinkėjams, kurie JAV politikoje kaip taisyklė nelabai palaiko ateistų. Tačiau čia yra viena problema - jis ne šiaip tikintis, o (jo paties žodžiais) yra ortodoksinis judaistas. Tas amerikos politikoje yra daugmaž legit (bent jau ne musulmonas :D), tačiau tikrai ne taip mainstreamiška, kaip pvz., būti "normaliu" protestantu ar kataliku. Tai kam tada jam taip garsiai deklaruoti tą religingumą?

Kitas variantas, kad jis yra vienas iš tų žmonių, kurie kažkokios psichologinės gimnastikos pagalba sugeba būti protingi kitose srityse, tačiau tuo pat metu aklai tikėti religiniais skiedalais.

Anyway, jei man reikėtų už jį balsuoti, labai gerai pagalvočiau, ar noriu palaikyti žmogų, kuris yra arba ciniškas apsimetėlis, arba turi kažkokių psichologinių problemų susijusių su religija.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-25 04:25

Kitas variantas, kad jis yra vienas iš tų žmonių, kurie kažkokios psichologinės gimnastikos pagalba sugeba būti protingi kitose srityse, tačiau tuo pat metu aklai tikėti religiniais skiedalais.
Trumpiau jie vadinami tiesiog „žmonės“. Beveik visi žmonės yra protingi kažkuriose srityse, kvailesni kitose ir jau visai beviltiški savo religijoje. Ar tai būtų judaizmas, ar krikščionybė, ar feminizmas, ar komunizmas, ar anarchokapitalizmas, list goes on. Ir religijai šiaip protinės gimnastikos reikia šiek tiek mažiau, nei daugumai alternatyvų. Receptas gan nesudėtingas, tiesiog deklaruoti, kad for some reason Dievas yra nepažinus mokslui ir kad ir ką mokslas atrastų kažkur už to stovės Dievas ir biblija yra jo žodis tik jį reikia interpretuoti kaip nors išmintingai. Ir viskas. Jie net atvirai ir sakyčiau gan sąžiningai deklaruoja tą savo mentalinę gimnastiką. Žymiai liudnesnė padėtis su kokiais ekonominiais ar socialinio teisingumo gimnastais. Be to, Shapiro lyg ir nesivelia į debatus dėl dievų egzistavimo, bent jau kiek nedaug man teko matyti, jis labiau kalba ekonominėm ir socialinėm temom, visas religingumas pasireiškia tik kaip pamatas jo moraliniams įsitikinimams, pvz. kad visi žmonės lygūs prieš Dievą. Ir jis nesiekia, kad kiti taptų religingais. Tiek man netrukdo :) Apskritai judaizmas man netrukdo, jie yra puikus tikros tolerancijos pavyzdys, gyvena kaip jiem atrodo reikalinga ir leidžia kitiems gyventi kaip jiems norisi.

Akivaizdus paaiškinimas čia yra...
...kad jis tiesiog religingas. Daug žmonių yra religingi. Tam nereikia kažkokio atskiro ypatingo paaiškinimo. Bet jei jau sportiniam įdomumui išsiieškoti, tai aš statyčiau, kad jis vienas žmonių, manančių, jog religija yra gerai ir reikalinga nepriklausomai nuo to, ar dievai egzistuoja. Nes moralinė sistema paremta kažkuo aukštesniu yra kažkodėl patikimesnė ir tvirtesnė ir geriau padeda laikyti visuomenę in line už moralę, paremtą tiesiog žmonių tarpusavio supratimu ir bendražmogiškom savybėm. (Aš neginu šios pozicijos, tai man galite jos ir nekritikuoti ;) ).
Anyway, jei man reikėtų už jį balsuoti,
Jei tau reikėtų už jį balsuoti, tai by definition neturėtum didelio pasirinkimo ;) Bet artimiausiu metu Shapiro diktatūra turbūt nenusimato, o jei nesikabinėjant prie žodžių tai ką norėjau pasakyti, jei jis būtų vienas iš galimų kandidatų, tu tikriausiai palygintum jį su alternatyvom ir nuspręstum kuris geriausiai atstovautų tavo interesus ir moralės sistemą :) Ir jei gyventum JAV, tai dešimt šansų iš dešimt kad alternatyva irgi būtų religingas ar bent jau tą deklaruotų.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-25 13:58

Sejanus wrote:
2017-11-25 04:25
Beveik visi žmonės yra protingi kažkuriose srityse, kvailesni kitose ir jau visai beviltiški savo religijoje.
Beveik visi žmonės neturi tiek patirties ir įgūdžių debatuose, kas neišvengiamai įtraukia gebėjimą pastebėti silpnas vietas kitų žmonių argumentuose. Ir, jei jis tų įgūdžių selektyviai netaiko religijos klausimams, tai man tikrai norėtųsi žinoti, kodėl netaiko (.. jei, žinoma, būčiau jo potencialus rinkėjas).
Sejanus wrote:
2017-11-25 04:25
Daug žmonių yra religingi. Tam nereikia kažkokio atskiro ypatingo paaiškinimo.
Aš bandau paaiškinti ne tiek Šapiro religingumą, kiek to religingumo akcentavimą beprasidedančioje šio politiko karjeroje.
Sejanus wrote:
2017-11-25 04:25
[.. bereikalingas kabinėjimasis prie žodžių ..] tai ką norėjau pasakyti, jei jis būtų vienas iš galimų kandidatų, tu tikriausiai palygintum jį su alternatyvom ir nuspręstum kuris geriausiai atstovautų tavo interesus ir moralės sistemą :) Ir jei gyventum JAV, tai dešimt šansų iš dešimt kad alternatyva irgi būtų religingas ar bent jau tą deklaruotų.
Jei kiti kandidatai tiesiog deklaruotų religingumą, bet jo neakcentuotų, tai aš ir žiūrėčiau į juos atlaidžiau.

Jei pasirinkimas būtų tik pvz., tarp Šapiro, Trumpo ir Clinton, tai turbūt galiausiai nubalsuočiau už mūsų jaunąjį herojų. Nežinau, ar paskui ramiai miegočiau, bet jis rikimuose tikrai atrodytu geriau, lyginant su visišku priedurniu, arba su desperatišku bandymu išlaikyti Obamos laikų status quo.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-11-25 20:50

Vilius wrote:
2017-11-25 13:58
Sejanus wrote:
2017-11-25 04:25
Beveik visi žmonės yra protingi kažkuriose srityse, kvailesni kitose ir jau visai beviltiški savo religijoje.
Beveik visi žmonės neturi tiek patirties ir įgūdžių debatuose, kas neišvengiamai įtraukia gebėjimą pastebėti silpnas vietas kitų žmonių argumentuose. Ir, jei jis tų įgūdžių selektyviai netaiko religijos klausimams, tai man tikrai norėtųsi žinoti, kodėl netaiko (.. jei, žinoma, būčiau jo potencialus rinkėjas).
Čia, sakyčiau, yra dar vienas variantas, būtent, kad pats Vilius klaidingai kažką supranta religijoje ir konkrečiai judaizmo teiginiuose, kad teigia tokias nesąmones, kaip ši aukščiau pacituota jo post'o ištrauka. :)
Sejanus wrote:
2017-11-25 04:25
Daug žmonių yra religingi. Tam nereikia kažkokio atskiro ypatingo paaiškinimo.
Aš bandau paaiškinti ne tiek Šapiro religingumą, kiek to religingumo akcentavimą beprasidedančioje šio politiko karjeroje.
Šito, Viliau, deja, Tau nepavyks paaiškinti, nes Tu (įtariu, kad taip yra dėl išankstinio nusistatymo) nesupranti, kas tai yra ir su kuo tai valgoma. :ax:
Sejanus wrote:
2017-11-25 04:25
[.. bereikalingas kabinėjimasis prie žodžių ..] tai ką norėjau pasakyti, jei jis būtų vienas iš galimų kandidatų, tu tikriausiai palygintum jį su alternatyvom ir nuspręstum kuris geriausiai atstovautų tavo interesus ir moralės sistemą :) Ir jei gyventum JAV, tai dešimt šansų iš dešimt kad alternatyva irgi būtų religingas ar bent jau tą deklaruotų.
Jei kiti kandidatai tiesiog deklaruotų religingumą, bet jo neakcentuotų, tai aš ir žiūrėčiau į juos atlaidžiau.

Jei pasirinkimas būtų tik pvz., tarp Šapiro, Trumpo ir Clinton, tai turbūt galiausiai nubalsuočiau už mūsų jaunąjį herojų. Nežinau, ar paskui ramiai miegočiau, bet jis rikimuose tikrai atrodytu geriau, lyginant su visišku priedurniu, arba su desperatišku bandymu išlaikyti Obamos laikų status quo.
Šį kartą su Tavimi sutinku visiškai. Manau, kad tikrai gerą poziciją užėmei. :thumbsup:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-26 01:35

Augustas wrote:
2017-11-25 20:50
Čia, sakyčiau, yra dar vienas variantas, būtent, kad pats Vilius klaidingai kažką supranta religijoje ir konkrečiai judaizmo teiginiuose, kad teigia tokias nesąmones, kaip ši aukščiau pacituota jo post'o ištrauka. :)
Pasakyčiau aš tau, ką galvoju apie tą trečią variantą, bet nedrįstu.. Visgi nesu praktikavęs anei vieno kovos meno :D
Augustas wrote:
2017-11-25 20:50
Šito, Viliau, deja, Tau nepavyks paaiškinti, nes Tu (įtariu, kad taip yra dėl išankstinio nusistatymo) nesupranti, kas tai yra ir su kuo tai valgoma. :ax:
Kaip patogu turėti "tiesas", kurių oponentas net norėdamas negalėtų suprasti.. Tada nereikia ir vargintis tas tiesas išdėstyti, bei paremti argumentais :)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-26 11:25

Beveik visi žmonės neturi tiek patirties ir įgūdžių debatuose, kas neišvengiamai įtraukia gebėjimą pastebėti silpnas vietas kitų žmonių argumentuose. Ir, jei jis tų įgūdžių selektyviai netaiko religijos klausimams, tai man tikrai norėtųsi žinoti, kodėl netaiko (.. jei, žinoma, būčiau jo potencialus rinkėjas).
Na aš jau atsakiau bet tu užsispyręs atsisakai suprasti tiesą, gal kad tiesa per daug liudna ar gal kad tiesa yra tik mano spėjimas :) Nes jis žmogus. Žmonės silpnų vietų savo pozicijoje ieško nebent tik tam, kad rasti kaip jas apginti. Rasti geresnių kontraargumentų jei jas atakuos oponentas ir panašiai. Kitų argumentus, o taip, tuos tai išnarsto po kaulelį ir randa visas silpnas vietas ir dar antra tiek silpnų įsivaizduojamų vietų. Visi taip daro, o tvirtinantys kad taip nedaro (henceforth „ateistai“) daro kelis kart dažniau už kitus.
Aš bandau paaiškinti ne tiek Šapiro religingumą, kiek to religingumo akcentavimą beprasidedančioje šio politiko karjeroje.
Fair enough. Kadangi paaiškinimų gali būti labai daug ir juos sunku patikrinti, aš nematau prasmės tuo užsiimti.
Jei pasirinkimas būtų tik pvz., tarp Šapiro, Trumpo ir Clinton, tai turbūt galiausiai nubalsuočiau už mūsų jaunąjį herojų. Nežinau, ar paskui ramiai miegočiau, bet jis rikimuose tikrai atrodytu geriau, lyginant su visišku priedurniu, arba su desperatišku bandymu išlaikyti Obamos laikų status quo.
Tuomet man jis patinka net labiau nei tau, nes aš už Beną balsuočiau ne tik tokiom juokingom aplinkybėm :) Neaiškus sunkiai prognozuojamas narcizas pezaliojantis beleką savo twittery, ir kalėjimo besiprašanti parazitė veidmainė tolerastė, prie tokių alternatyvų aš balsuočiau ir pvz., už tave, Augustą, RB, Pico, Lionginą ir ypač už save. Bet klausimas, kokios turėtų būti alternatyvos kad balsuoti ne už jį. Man sunku konkrečiai įvardinti, bet manau, kad jų ateizmas ar agnosticizmas ar „tik kultūrinis“ religingumas man didesnės įtakos neturėtų ir taškų neuždirbtų. Tarkim, kokią čia žinomesnę asmenybę sugalvojus pavyzdžiui.... umm... Sam Harris :D Vis dar balsuočiau už Shapiro net daug galvoti nereikėtų.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-26 13:33

Sejanus wrote:
2017-11-26 11:25
Tuomet man jis patinka net labiau nei tau, nes aš už Beną balsuočiau ne tik tokiom juokingom aplinkybėm :)
Toks pasirinkimas tikrai atrodytų juokingai ir absurdiškai, jei būčiau jį aprašęs prieš kelis ar kelioliką metų. Tačiau pastaruosiuose rinkimuose jis gi buvo būtent toks.. Ai ne, pala, pasirinkimas buvo net absurdiškesnis - Šapiro gi nebuvo tarp kandidatų :)
Sejanus wrote:
2017-11-26 11:25
Tarkim, kokią čia žinomesnę asmenybę sugalvojus pavyzdžiui.... umm... Sam Harris :D Vis dar balsuočiau už Shapiro net daug galvoti nereikėtų.
Sam Harris nelabai taiko į politiką, tai sunku net įsivaizduoti jį tokioje rolėje. Bet, jei jis būtų tuose (labai hipotetiniuose) rinkimuose, turbūt balsuočiau už jį (nu, nes esu toks jau uolus fanboy'us). Tačiau man būtų gana neramu dėl jo patirties politikoje stokos.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-28 07:59

Vilius a.k.a Despotas wrote: <...> akcentavimą<...>
Dar sugalvojau pora priežasčių.

#1 Buvimas religingu, ir labai konkrečios religijos išpažinėju, ir net ne šiaip konkrečios religijos o dar asmeninių interpretacijų per daug nepratampytos religijos (skritingai nei krikščionybė) išpažinėju, daro jį prognozuojamu. Turiu omeny, sukuria įvaizdį, kad jis yra labai prognozuojamas. Kad daugmaž nesunku suprasti ir prognozuoti jo poziciją įvairiausiais klausimais, bent jau moraliniais (ir beje jo kategoriškumas taip pat prisideda prie šio įvaizdžio kūrimo). O toks įvaizdis politikui yra gerai. Bent jau, jei orientuojasi į rimtus suaugusius rinkėjus, vaikams gal imponuoja kitokie įvaizdžiai, o fantazijų pasauly gyvenantiems geriausia apskritai kad politikas būtų tabula rasa ir galėtų projektuoti ant jo savo fantazijas.

Palyginkime pvz. kiek patrauklus kitas įvaizdis - ateisto moralinio reliatyvisto filosofo, kuris neturi konkrečių atsakymų į jokius moralinius klausimus, tik pora puslapių pasvarstymų. Kiek jį galima prognozuoti? Svarstant per du puslapius įvairių pusių pozicijas gali prieiti kokių tik nori išvadų, gal vieną sykį nusisvarstys kad abortus reikia drausti, o kitą sykį nusisvarstys kad reikia leisti, nežinia ko tikėtis iš tokio.

#2 Plius, tarp politikų nelabai populiarios (a.k.a išskirtinės) religijos išpažinimas tik didina jo išskirtinumą, kuria unikalų brandą marketingistų terminais kalbant.


#2 man nerūpi, o #1 labai svarbu. Tikrai nemalonus jausmas, kai balsuoju už liberalus, ir šie paskui neironiškai prasižioja apie koaliciją su Tomaševskiu.
Last edited by Sejanus on 2017-11-29 21:10, edited 1 time in total.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-11-29 18:14

Despòtas wrote:
2017-11-26 01:35
Augustas wrote:
2017-11-25 20:50
Čia, sakyčiau, yra dar vienas variantas, būtent, kad pats Vilius klaidingai kažką supranta religijoje ir konkrečiai judaizmo teiginiuose, kad teigia tokias nesąmones, kaip ši aukščiau pacituota jo post'o ištrauka. :)
Pasakyčiau aš tau, ką galvoju apie tą trečią variantą, bet nedrįstu.. Visgi nesu praktikavęs anei vieno kovos meno :D
Tai Sejanus jau už mane sėkmingai paaiškino tą trečiąjį variantą:
Na aš jau atsakiau bet tu užsispyręs atsisakai suprasti tiesą, gal kad tiesa per daug liudna ar gal kad tiesa yra tik mano spėjimas :) Nes jis žmogus. Žmonės silpnų vietų savo pozicijoje ieško nebent tik tam, kad rasti kaip jas apginti. Rasti geresnių kontraargumentų jei jas atakuos oponentas ir panašiai. Kitų argumentus, o taip, tuos tai išnarsto po kaulelį ir randa visas silpnas vietas ir dar antra tiek silpnų įsivaizduojamų vietų. Visi taip daro, o tvirtinantys kad taip nedaro (henceforth „ateistai“) daro kelis kart dažniau už kitus.
Net paryškinau, kad geriau matytųsi protingas ir įžvalgus Sejanaus atsakymas.

Augustas wrote:
2017-11-25 20:50
Šito, Viliau, deja, Tau nepavyks paaiškinti, nes Tu (įtariu, kad taip yra dėl išankstinio nusistatymo) nesupranti, kas tai yra ir su kuo tai valgoma. :ax:
Kaip patogu turėti "tiesas", kurių oponentas net norėdamas negalėtų suprasti.. Tada nereikia ir vargintis tas tiesas išdėstyti, bei paremti argumentais :)
Nesakau, kad Tu negali suprasti tų tiesų, jei iš tiesų norėtum jas suprasti. Aš parašiau, kad Tu (greičiausiai dėl išankstinio nusistatymo) jų nesupranti, o ne kad negalėtum jų suprasti, jei iš tiesų norėtum.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-29 20:59

Augustas wrote:
2017-11-29 18:14
Tai Sejanus jau už mane sėkmingai paaiškino tą trečiąjį variantą:[..]
Nu tai aš Sejanui jau atsakiau į tą dalį, bet galiu paaiškinti ir tau. Yra gana plačiai žinoma, kad yra koreliacija tarp intelekto ir ne-religingumo. Tuo tarpu sprendžiant iš Šapiro pasisakymų, jis man atrodo gana protingas. Ir protingas jis yra ne kokioje nors siauroje srityje, o būtent debatuose, kurių esmė ir yra blogų argumentų atpažinimas. Tačiau jis tuo pačiu metu deklaruoja esąs labai religingas. Kas neįsipaišo į minėtą koreliaciją, ir todėl prašosi geresnio paaiškinimo nei "jis yra žmogus".
Augustas wrote:
2017-11-25 20:50
Aš parašiau, kad Tu (greičiausiai dėl išankstinio nusistatymo) jų nesupranti, o ne kad negalėtum jų suprasti, jei iš tiesų norėtum.
Šita dalis jau darosi absurdiška.. Nu kaip aš galiu tave suprasti, jei net nesivargini surašyti tas savo mintis?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-11-29 21:18

Yra gana plačiai žinoma, kad yra koreliacija tarp intelekto ir ne-religingumo.
Rational wiki yra klounų websaitas, aš atsisakau nehumoro tikslais nagrinėti ten pateikiamą informaciją :)

Bet apie intelekto matavimus savo nuomonę jau esu išsakęs kitur (TL;DR: šarlatanizmas).

Galiausiai, jei pats pripažįsti, kad Ben Shapiro egzistavimas prieštarauja tai juokingai teorijai, tai būtų mandagu ir skeptiška jos nusikratyti ir daugiau nebeminėti :)
Post Reply