Pastabos, komentarai dėl moderavimo

Naujas temas kurkite čia
Post Reply
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-25 08:55

Informuoju, kad Vilius nebeturi globalaus moderatoriaus teisių.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-25 08:59

Viliau, jau klausiau tavęs privačiai, tai paklausiu ir viešai. Kokia visa šita tavo nupušusio "dešiniojo" ir pan. klounados prasmė?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-01-25 09:40

Svetimas wrote:
2020-01-25 08:55
Informuoju, kad Vilius nebeturi globalaus moderatoriaus teisių.
Tai gerai, nes aš tų teisių nei prašiau, nei naudojau.

Jei ieškai naujo pagalbininko, tai aš siūlau Sejanų (rimtai).
Svetimas wrote:
2020-01-25 08:59
Viliau, jau klausiau tavęs privačiai, tai paklausiu ir viešai. Kokia visa šita tavo nupušusio "dešiniojo" ir pan. klounados prasmė?
Aš jau šimtą kartų tiek privačiai, tiek viešai atsakiau į šį klausimą. Nebeturiu ko pridurti :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-25 10:56

Vilius wrote:
2020-01-25 09:40
Svetimas wrote:
2020-01-25 08:59
Viliau, jau klausiau tavęs privačiai, tai paklausiu ir viešai. Kokia visa šita tavo nupušusio "dešiniojo" ir pan. klounados prasmė?
Aš jau šimtą kartų tiek privačiai, tiek viešai atsakiau į šį klausimą. Nebeturiu ko pridurti :)
Neišsisukinėk. :) Aiškiai ir žmoniškai forume tu to nepasakei (arba aš to nemačiau). Taigi būtų šaunu, kad tai pats ir pasakytum. Nenoriu būti "sugedęs telefonas".
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-01-25 10:59

Svetimai, atemei Viliui teises del desiniu paziuru? :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-25 11:07

fizikanas wrote:
2020-01-25 10:59
Svetimai, atemei Viliui teises del desiniu paziuru? :)
Ne. Atėmiau dėl jo emocinio nestabilumo.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-01-25 13:51

Svetimas wrote:
2020-01-25 11:07
Ne. Atėmiau dėl jo emocinio nestabilumo.
Įdomi priežastis. Nežinau, niekad nesusimąsčiau apie savo "emocinį stabilumą". Net nesu tikras, nei kas tai yra, nei ar tai iš viso geras dalykas.. Bet tau geriau žinot.

Jei atvirai, aš iš dalies manau tai, ką rašė Fizikanas - kad tau jau truputį per daug čia padvelkė konservatyvizmu, ir bandai nuo to distancijuotis. O iš kitos pusės, jau matyt pasiekei tą SkepAdmino raidos etapą, kai forumas tave pradeda nervint :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-01-25 15:04

Svetimas wrote:
2020-01-25 10:56
Neišsisukinėk. :) Aiškiai ir žmoniškai forume tu to nepasakei (arba aš to nemačiau). Taigi būtų šaunu, kad tai pats ir pasakytum. Nenoriu būti "sugedęs telefonas".
Tingiu ieškot pavyzdžių, bet man asmeniškai atrodo, kad jau visiems galvas išūžiau su savo "dešinės ieškojimais".. Nu, bet jei jau pageidauji dar kartą apie tai paskaityti, tai be my guest :)
Svetimas wrote:
2020-01-25 08:59
Viliau, jau klausiau tavęs privačiai, tai paklausiu ir viešai. Kokia visa šita tavo nupušusio "dešiniojo" ir pan. klounados prasmė?
Pakomentuosiu pažodžiui, kad neliktų jokių abejonių. Tik pradėsiu nuo galo.

1. "Prasmė" yra kaip ir visų kitų rašinėjimų forume - pasidalinti idėjomis, kurios man yra įdomios, pažiūrėti, kaip jūs į jas reaguosite, gal kažkiek atšlifuoti aštresnius jų kampus ir t.t. Ir, turi pripažinti, kad šios idėjos sulaukia žymiai daugiau dėmesio ir rezonanso, nei "nepolitinės" temos - net ir tu pats į jas gana jautriai reaguoji (gal net kiek per jautriai, jei atvirai). Tai reikia manyti, kad ir likusiam forumui šios temos yra bent kažkiek įdomios. Bent jau ta prasme, kad jums patinka nepritarti toms idėjoms :)

O jei tu manai, kad Skeptikų forumui politinės diskusijos netinka, tai turi visas galias ir priemones pakreipti kalbas kitur, nes ffs čia yra tavo forumas - gali su juo daryti ką išmanai. Aišku, negarantuoju, kad aš pats dalyvausiu forume, jei man čia bus nebeįdomu, bet gal dalyvaus kiti..

2. Čia ne "klounada". Aš tikrai neturiu jokio slapto plano čia visus apgauti kažką vaidindamas ar apsimetinėdamas. Net neįsivaizduoju, kodėl galėčiau norėti tai daryti.. Bet net jei ir norėčiau, tikrai neužtektų nei laiko, nei kantrybės investuoti tiek pastangų į tokios abejotinos vertės projektą, kaip vieno mažo forumo suklaidinimas.. Tai, jei turi kokių nors abejonių dėl mano nuoširdumo, tai gali jas ramiai palaidoti.

Aišku, gal kartais aš kiek sutirštinu spalvas dėl retorinių ar poetinių sumetimų.. Ir gal kartais parašinėju apie idėjas dėl kurių dar nesu visai tikras. Pamenu, kai kalbėjom gyvai šitą procesą vadinau "idėjų pasimatavimu" (tarsi naujų rūbų parduotuvėje). Tačiau net ir tokiais atvejais man tos naujos idėjos atrodo pakankamai įdomios ir tikėtinos, kad būtų verta apie jas kalbėti.. O jei diskusijos eigoje jos nustoja atrodyti patrauklios, tada esu bent porą kartų viešai apie tą pripažinęs. Tai vėlgi - nenuoširdumo čia tikrai neprikiši.

3. Vienas iš dalykų, dėl kurio šiek tiek pakeičiau nuomonę bekalbėdamas forume yra tas skirstymas į "dešinę/kairę". Kai labiau pasigilinau, tos etiketės man pasirodė nebe tokios naudingos, kaip maniau iš pradžių. Nors vis dar kartais naudoju "leftistų" etiketę - bet dažniausiai ne "politinės kairės" prasme, o labiau neformalia prasme, kaip tas terminas yra naudojamas dabartiniame politiniame diskurse - apibūdinti tam tikrą grupę žmonių su tam tikromis pažiūromis. Ir tai, tik todėl, kad neturiu geresnio termino.. Bet mes apie tai jau kalbėjome.
O vietoj "dešinės" man labiau patinka žymiai konkretesnis "konservatizmo" terminas. Ir, kiek pastebėjau, jis vis dažniau naudojamas net ir pačiame naujojo-konservatizmo judėjime, tai manau galim ties juo ir apsistoti.

4. Dėl "nupušusio", tai pasakysiu tik tiek, kad truputį liūdna matyti, kaip tu esi užsidaręs savo burbule. Nes idėjos apie kurias kalbu jau daug kur yra ant naujojo mainstreamo ribos. Tiesiog matyt jos dar nedaėjo iki tavęs, ir dėl to tau atrodo tokios keistos ir svetimos. Čia taip bandau pateisinti tavo nemandagumą.. Gal be reikalo?

5. Ir galiausiai dėl "tavo" - čia vėlgi rodo, kaip giliai savo burbule tu sėdi (ir dėl to dar juokingiau, kai vadini save "centristu"). Tai nėra mano idėjos. Čia tiesiog vėl į madą beateinančios - bet senos kaip pasaulis - konservatyvios pažiūros. Aš tik jas suagreguoju iš tų kelių šaltinių, kuriuos daugiau ar mažiau seku, ir perrašau savais žodžiais. Iš tiesų, už madingo Vilniaus centro "jaunimėlio" (kurių dauguma šiaip jau yra 35+ amžiaus grupėje :)) pasaulio tos idėjos nėra nei retos, nei kontroversiškos. Jau ne kartą tau esu linkėjęs daugiau pabendrauti su tolimesniais giminaičiais už sostinės ir/arba viduriniosios klasės ribų (jei tokių turi). Garantuoju, kad tokiame kontekste mano pasisakymai tau kels žymiai mažiau nuostabos.



Tikiuosi dabar, kai žlugo paskutinė viltis, kad "gal čia Vilius tik išsikalinėja", neišspirsi manęs galutinai iš forumo ;)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-01-25 17:39

Svetimas wrote:
2020-01-25 11:07
Ne. Atėmiau dėl jo emocinio nestabilumo.
Ar tikrai? Labai jau statistiskai itartinas tas 4 minuciu tarpas, tarp teisiu atemimo ir pasipiktinimo Viliaus paziurom.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2020-01-25 23:43

Svetimas wrote:
2020-01-25 11:07
fizikanas wrote:
2020-01-25 10:59
Svetimai, atemei Viliui teises del desiniu paziuru? :)
Ne. Atėmiau dėl jo emocinio nestabilumo.
Tai dėl dešiniųjų pažiūrų :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-01-26 00:33

Bet dabar pagalvojau - gal vis tik prastai sužaidžiau šitą situaciją. Gi čia buvo mano šansas tapti pirmąja tikra cancel-culture auka šiame forume, ir tuo pačiu pelnyti amžiną kankinio šlovę dešiniųjų akyse 8)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-26 16:57

fizikanas wrote:
2020-01-25 17:39
Svetimas wrote:
2020-01-25 11:07
Ne. Atėmiau dėl jo emocinio nestabilumo.
Ar tikrai? Labai jau statistiskai itartinas tas 4 minuciu tarpas, tarp teisiu atemimo ir pasipiktinimo Viliaus paziurom.
Šiaip, moderatoriaus teises Vilius gavo bei turėjo ir su tom pačiom "dešinėm" pažiūrom, kurias ir dabar turi. Iš to turėtų išplaukti logiška išvada, kad...? Ir gal, sakau, šiek tiek daugiau pasitikėjimo forumo adminu nepamaišytų?

Ir kodėl manęs klausi, jei netiki tuo, ką prieš tai parašiau? Kažkuo padės mano naujas atsakymas, jei prieš tai esančiu netiki? Kas čia per keistas "įtarumo" virusas vaikšto paskutiniu metu?

Beje, ta pačia proga tau papildoma informacija iš mano pusės ateičiai. Aš komunikacijoj su tavim kol kas esu nusiteikęs naudoti "meduolio" ir "špygos" principą. Jeigu gausiu iš tavęs man adresuotą normalų, nuoširdų klausimą ar komentarą (kaip aš tai suprantu interpretuoju), tai tikėtina, kad ir duosiu tau "meduolį", t.y. normalų atsakymą. Jei matysiu komentarą, kuriame neužčiuopsiu nuoširdumo, rasiu #trololo ar pan., tai labai tikėtina, kad arba gausi iš manęs "špygą", t.y. dažniausiai jokio atsakymo (ignorą) arba daug rečiau, jei matysiu reikalą, atitinkamą repliką atgal. Taip darysiu todėl, kad prisimintum, jog komunikacijoj yra ne viena, o bent dvi pusės. Ir kita pusė irgi sprendžia, kam aukoja savo laiką, kaip su kuo ir kokiomis sąlygomis nori komunikuoti.

Beje, jau esu parodęs "špygą" kokiai keliolikai tavo žinučių.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-26 17:02

Vilius wrote:
2020-01-25 13:51
Svetimas wrote:
2020-01-25 11:07
Ne. Atėmiau dėl jo emocinio nestabilumo.
Įdomi priežastis. Nežinau, niekad nesusimąsčiau apie savo "emocinį stabilumą". Net nesu tikras, nei kas tai yra, nei ar tai iš viso geras dalykas.. Bet tau geriau žinot.

Jei atvirai, aš iš dalies manau tai, ką rašė Fizikanas - kad tau jau truputį per daug čia padvelkė konservatyvizmu, ir bandai nuo to distancijuotis. O iš kitos pusės, jau matyt pasiekei tą SkepAdmino raidos etapą, kai forumas tave pradeda nervint :)
Na, gal aš ir netiksliai apibendrinau tavo užvakarykštes žinutes man. Man nepatinka, kai man kažkas stato sąlygas "arba... arba...", kai yra įvairių kitų galimų sprendimo būdų.

Kas dėl tavo spėliojimų, tai jie yra klaidingi. Yra dalykų, kurie mane šiek tiek erzina, bet dalį jų išsakiau fizikanui. Išsakysiu prie progos ir Seianui.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-01-26 17:35

Vilius wrote:
2020-01-25 15:04
Pakomentuosiu pažodžiui, kad neliktų jokių abejonių. Tik pradėsiu nuo galo.
Už išsamų atsakymą, Viliau, ačiū. Maždaug to ir norėjau.
Gal ir šiek tiek stiprokai suformulavau savo klausimą, bet norėjau, kad atkreiptum dėmesį ir atsakytum.

Ir iš karto galiu tau pasakyti, kad visos tavo atsakyme išsakytos prielaidos ar numanymai, ką aš galvoju, planuoju, kokie mano motyvai, mano aplinka ir pan. yra klaidingi ar kitokie. Yra kitaip ir yra geriau nei tau, sprendžiant iš tavo atsakymo, atrodo.
Ir iš forumo tavęs negalvojau "spirti". Pavarysiu gal tik šiek tiek kritikos.

O šiaip mane stebina tos visokios pasikartojančios prielaidos, numanymai ir jų kiekis. Nepaisant to, apie ką mes buvom kalbėję gyvai, padarei gan kreivokas išvadas. Panašu, kad manęs daug kur nesupratai ar neišgirdai.

Vėliau prie progos, kai kuriuos dalykus tavo komentare pasistengsiu pakomentuoti detaliau iš savo požiūrio taško.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-01-26 19:41

Svetimas wrote:
2020-01-26 17:35
O šiaip mane stebina tos visokios pasikartojančios prielaidos, numanymai ir jų kiekis. Nepaisant to, apie ką mes buvom kalbėję gyvai, padarei gan kreivokas išvadas. Panašu, kad manęs daug kur nesupratai ar neišgirdai.
Pirma, tai atkreipk dėmesį, kad didžioji dalis tos žinutės net nebuvo apie tave.. Aišku natūralu, kad tu labiau reagavai į asmeniškesnes vietas, bet žinutės esmė tikrai nebuvo ten.

Ir antra, pabandyk apsvarsyti galimybę, kad gal iš tiesų aš ir išgirdau, ir supratau tave. O tuos dalykus surašiau, nes manau, kad tau reikia juos išgirsti - net jei ta žinia ir nėra maloni.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-01-27 11:33

Vilius wrote:
2020-01-26 00:33
Bet dabar pagalvojau - gal vis tik prastai sužaidžiau šitą situaciją. Gi čia buvo mano šansas tapti pirmąja tikra cancel-culture auka šiame forume, ir tuo pačiu pelnyti amžiną kankinio šlovę dešiniųjų akyse 8)
Ar tikrai tie dešinieji tokie jautrūs, kad tavo atvejis jiems paliktų įspūdį?

Va jei susilauktum grasinimų nužudyti iš kokio pridurko, būtų kitas reikalas. Jei gražiai paprašysi, galėsiu suorganizuoti.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-01-27 12:33

Lionginas wrote:
2020-01-27 11:33
Va jei susilauktum grasinimų nužudyti iš kokio pridurko, būtų kitas reikalas. Jei gražiai paprašysi, galėsiu suorganizuoti.
Just to be clear - čia yra tas tavo taip vadinamas "sarkazmas", ar ne?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-01-27 12:54

Vilius wrote:
2020-01-27 12:33
Lionginas wrote:
2020-01-27 11:33
Va jei susilauktum grasinimų nužudyti iš kokio pridurko, būtų kitas reikalas. Jei gražiai paprašysi, galėsiu suorganizuoti.
Just to be clear - čia yra tas tavo taip vadinamas "sarkazmas", ar ne?
Tai žinoma, kad sarkazmas. Aš tau grasinimo mirtimi net juokų forma nesiųsčiau. Kas ten žino kur pasiskųstum, forumo adminu turbūt nesibaigtų...


Be to, turiu tvirtą nuostatą, kad grasinimas kaip poveikio priemonė yra efektyvi tik tuomet, kai ja niekuomet neblefuojama, net juokais. Grasinti galima tik tuomet, kai realiai svarstoma grasinimo įgyvendinimo galimybė, kitu atveju grasinimas tik devalvuojamas.
Last edited by Lionginas on 2020-01-27 13:00, edited 3 times in total.
Post Reply