Pastabos dėl moderavimo, skundai

Naujas temas kurkite čia
vvv2
skeptikas

2018-08-03 20:03

fizikanas wrote:
2018-08-03 19:32
.. tik ir betrūko argumentų neturinčiam ir diskusiją pralaiminčiam visažiniui - galimybės trinti nepatinkančias žinutes.
- kaip jau minėjau, tai iš "forumų aušros" taisyklių.

p.s.
.. žinoma tokia "kritika" kaip Grb. "fizikano" buvo ir tada, tada į tai buvo atsakyta: "bet kokią temą galima sušikti", todėl tik temos autorius yra tos temos savininkas. Jei nepatinka šeiminikas, turi pilną teisę sukurti savo temą, būti šeimininku ir įvertinti to aktualumą/populiarumą bei gali cituoti anąjį.

:(
Sejanus
senbuvis

2018-08-03 21:25

fizikanas wrote:
Sejanus wrote:
2018-08-03 12:56

Šitas man visai patinka, jei forumo techninės galimybės leidžia.
Nes to tik ir betruko argumentu neturinciam ir diskusija pralaiminciam visaziniui - galimybes trinti nepatinkancias zinutes.
Na ir gerai, tuomet toje diskusijoje niekas nedalyvaus ir problema išsispręs savaime. Jei bus įdomi pati tema, jai diskusiją sukurs kas nors kitas.

O iš teigiamų pusių, kiekvienas galės užsikurti ir administruotis tokią diskusiją ar pokalbį, kokio nori. Tik būtų gerai kad kiekvienas paskelbtų iš anksto, už kokius neįprastus dalykus trins ar netrins žinučių. Kad žmonėms nereikėtų spėlioti :)
Vilius
administratorius

2018-08-04 11:23

Aš turiu kitą idėja. Gal reikėtų padalinti forumą į dvi dalis. Pirmą dalį palikti maždaug kaip yra dabar - silpnai moderuojamą, su blevyzgomis, naujokais, zzz3 išmintimi, senbuvio Chuliganaus niūrumu, ir pan. O kitą dalį rezervuoti rimtoms, griežčiau moderuojamoms, suaugusių žmonių diskusijoms, kuriose galėtų dalyvauti (gal net ir - matyti) tik rinktinis skep-elitas.

Suprantu, kad iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti kaip baisus aparteidas, ir t.t. Bet realiai tokia sistema galėtų patenkinti abiejų grupių poreikius - pirmieji galėtų atsipalaiduoti, ir rašyti, kas jiems šauna į galvą, nebijodami moderatorių persekiojimų (bent jau kol įsitenka į įstatymų numatytas ribas), o antroji grupė galėtų mėgautis ramesnėmis diskusijomis su mažesniu triukšmo lygiu.

Dar kita - truputį susijusi - idėja. Kai (jei) jau susiformuotų tas ramesnis ir rimtesnis sub-forumas, galėtume į jį pabandyt pritraukti įdomesnių kviestinių svečių, ir su jais padiskutuoti apie rimtus dalykus. Ko su dabartine forumo struktūra padaryti negalėtume - nes apsijuoktume prieš tuos svečius po maždaug 5 minučių.

Ką manot?
Sejanus
senbuvis

2018-08-04 12:11

Idėja gal ir nebloga, bet sunkiai įgyvendinama, nes remiantis praeities istorija tu žinoma negalėtum pakliūti diskutuoti su suaugusiais, o tačiau kadangi čia tavo forumas tai kaip ir nebūtų realių galimybių uždrausti.

Pavyzdžiui, jei rimtoje solidžioje diskusijoje su normaliais žmonėmis sugalvotum staiga leptelėti kažką panašiai konstruktyvaus ir prasmingo, kaip
Vilius wrote:
2018-06-01 19:08
Šaunuolis, Starman. Bet dabar laikykis, nes tuoj patirsi Sejanaus rūstybę :D
arba
Vilius wrote:
2018-06-20 11:30
O aš tai sakyčiau, kad tau paranoja ;)
Tai tikrai liktum nesuprastas. Ir, kaip sakai, apsijuoktum.

Tai realiai gautųsi skirstymas ne pagal diskusijų brandumą o tik pagal tai, kokie žmonės tau labiau patinka.

Jei žiūrėti pagal ligšiolines žinutes, tai vienintelis Svetimas čia visada diskutavo solidžiai ir konstruktyviai. Vienintelis.

Bet galimai tie kiti žmonės, kur karts nuo karto užsiimdavo mažvaikiškumu ir chuliganizmu, įskaitant tave ir mane, galimai jie galėtų diskutuoti visai brandžiai ir konstruktyviai jei forume būtų užduotas toks tonas ir keliami tokie reikalavimai. Kuo turėtų žinoma pasirūpinti pradžiai savininkai ir administratoriai :)
Last edited by Sejanus on 2018-08-04 12:27, edited 1 time in total.
Vilius
administratorius

2018-08-04 12:27

[Ohmmmmmmmm....]
vvv2
skeptikas

2018-08-04 14:14

Vilius wrote:
2018-08-04 12:27
[Ohmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm..............]
- kaip būdavo tobuloje senovėje?

a) dalis forumo buvo laisva, kaip ir minėjo adminas.

b) dalis forumo buvo laisva tik skaitymui, teisę ten rašyti reikėjo užsitarnauti vienu iš mano minėtų rangų būdų.

c) dalis forumo buvo visai nematoma, dar vadino "vip" sritimi, ta sritimi labai dažnai domėjosi policija.

:(
Vilius
administratorius

2018-08-04 16:42

vvv2 wrote:
2018-08-04 14:14
- kaip būdavo tobuloje senovėje?
Hmmm.. Pagal datą, kurią nurodei savo profilyje, tau dabar turėtų būti 27 metai. Tai realiai tu nelabai gali atsiminti tikrą internetinių forumų "senovę" - kuri prasidėjo maždaug amžių sandūroje - nes tuo metu dar tik baiginėjai pradines klases :D
Vilius
administratorius

2018-08-04 17:18

Dar dėl skep-elito ir atskiro forumo.

Aišku, be manęs tas elitas niekaip neapsieitų, nes taip jau jums nepasisekė, kad aš klasta ir apgaule uzurpavau jūsų forumą, ir dabar jau jo tikrai nebepaleisiu iš savo aštrių nagų. Norit ar ne, bet jums teks taikytis su mano mažvaikiškumu, blogu tonu, nuotaikų kaita, ir kitomis silpnybėmis, kurias Sejanus jūsų patogumui taip kruopščiai dokumentuoja. Na, bet kiek tai leidžia mano menkas protelis, pasistengsiu jums nepridaryti per daug gėdos ir dar ten ko.
Svetimas taip pat būtų įtrauktas į skep-elitą by default, nes jo darbas ir būtų enforcinti tą idilišką tvarką.

O likusius narius galėtume ten įtraukti pagal maždaug tokią tvarką:

1) Pareiškė norą papulti į tą spec. forumą (nu, nes kam jį ten kelti per prievartą)
2) Parašė bent N žinučių laisvoje forumo dalyje (kur N būtų pakankamas skaičius, kad jau būtų galima spręsti apie žmogaus gebėjimus diskutuoti)
3) Buvo rekomenduotas bent dviejų jau esančių spec. forume narių, iš kurių bent vienas yra X-ratorius (nu čia kaip saugiklis prieš visokias revoliucijas ir piktybiškumus)

Manau, toks filtras turėtų veikti pakankamai objektyviai. Pvz., pagal tokią sistemą net ir aš pats negalėčiau excludinti [kažkurio neįvardinto senbuvio]. Žinoma, nebent jis iki to laiko spėtų užknisti ir dabartinį moderatorių, arba nerastų net tų 2 rekomendacijų. Bet čia jau ne mano problema :D

Anyway, spėju, kad Svetimui šita idėja nepatiks, tai gal be reikalo fantazuoju.
Svetimas
moderatorius

2018-08-12 14:13

Sejanus wrote:
2018-08-03 11:35
Man tai būtų įdomu kokia naujojo moderatoriaus forumo vizija :) Kaip matai šį forumą, kokių pokalbių/diskusijų tikiesi ar norėtum (ir turinio ir tono ir formato ir temų prasme)? :)
Apie savo asmenines preferencijas, t.y. kad man labiausiai patinka konstruktyvios pokalbio stiliaus diskusijos, jau buvau užsiminęs Diskutavimo menas temoje. Tačiau tai yra tik mano preferencijos ir nematau reikalo primetinėti jas kitiems.

Mano asmenine nuomone, forumo viziją, misiją, vertybes ir pan. turėtų kurti ne koks nors moderatorius, o forumo bendruomenė. Kitaip sakant, aš suinteresuotas atsakomybę šiame forume, kiek tai įmanoma ir protinga, išsidalinti su visais kitais forumo nariais.

Savo nelabai aiškioje ir rišlioje žinutėje dėl naujos forumo tvarkos, rašiau:
Manau, jog iki demokratiškesniais keliais surastos forumo moderavimo tvarkos[...]

Pasiūlymus dėl forumo moderavimo tvarkos ar pan. galima aptarti Pasiūlymai forumui (moderavimui, etc.) temoje.

Kol kas, laikinai, iki naujai susigalvotos forumo moderavimo tvarkos (kuri, priklausomai nuo jūsų pasiūlymų, gali radikaliai keistis)[...]
Po to bandžiau, kiek tai man leido galimybės, su laikina forumo moderavimo tvarka apšilti kojas naujoje "pareigybėje" ir palaukti kokių gerų minčių šia tema. Kaip tik ant dienų jau ruošiausi klausti dėl pasiūlymų naujai forumo moderavimo tvarkai, bet apsidžiaugiau, kad ji ir pati savaime prasidėjo šioje temoje.
Svetimas
moderatorius

2018-08-12 14:15

Sejanus wrote:
a) temos autorius visada turi moderatoriaus teises savo temoje.
Sutapimas, bet apie šį dalyką (moderatoriaus teises savo temoje) jau pačią pirmą dieną pagalvojau. Tik kažkodėl intuityviai atmečiau dėl forumo techninių galimybių. (Ar tikrai, Viliau, forumo techninės galimybės to neleidžia?)

Dėl to Viliaus klausiau apie kitą techninę galimybę:
Vilius wrote:
2018-07-17 21:44
Svetimas wrote:
2018-07-17 21:15
Dar ta proga vienas techninis klausimas. Ar šiame forume yra technines galimybės suteikti moderatoriaus teises atskiriems žmonėms atskirose forumo skiltyse (A naudotojas moderuoja X forumo skiltį (pvz. Pasaulis), B, C naudotojai Y forumo skiltį ir t.t.)?
Truputį pasikuitus galima tą padaryti. Bet dabar mes iš esmės turime tik vieną forumo skiltį: viewforum.php?f=29. Visa kita yra "archyvas".
Čia vienas iš mano naujausių eksperimentų. Idėja tokia, kad visos aktyvios temos laikomos vienoje vietoje. O paskui, išsikvėpusias temas galima perkelti į archyvą. Pora žmonių yra prašę padaryti tokią sistemą, ir kol kas ji stebėtinai gerai veikia. Ateityje, aišku, galima ją pertvarkyt, bet gal labai neskubėkim.
Mano pirminė idėja buvo maždaug tokia, kad be bendros forumo dalies, padaryti kelias atskiras skirtingų moderatorių valdomas "valstybes", "diskusijų salas", kuriose jų savininkai, moderatoriai (vienas arba keli) tvarkytųsi savo skirtingais stiliais. Tada galbūt konkurencijos būdu išsisluoksniuotų kažkas įdomaus. Toks modelis su tam tikru workaround'u leistų įgyvendinti ir "moderatoriaus teisės savo temoje" galimybę, nes kurio nors forumo nario sukurtą temą galima būtų perkelti į jo valdomą "salą".
Svetimas
moderatorius

2018-08-12 14:26

Vilius wrote:
2018-08-04 17:18
Dar dėl skep-elito ir atskiro forumo.
[...]
Anyway, spėju, kad Svetimui šita idėja nepatiks, tai gal be reikalo fantazuoju.
Aš į įvairius eksperimentavimus žiūriu gan atvirai ir teigiamai.
Man rodos, kad aukščiau minėta "atskirų salų" idėja, kuo puikiausiai padengia, Viliau, ir tavo idėją. Tiesiog galima padaryti vieną "salą" iš daugelio kitų, kurioje tvarkomasi, kaip aukščiau parašei. Ir žiūrėti, kas iš to gaunasi. :)
Vilius
administratorius

2018-08-12 14:35

Svetimas wrote:
(Ar tikrai, Viliau, forumo techninės galimybės to neleidžia?)
Kiek mačiau, defaultinė PhpBB versija neturi tokios galimybės (t.y. priskirti temų autoriams moderatorių teises).

Gal techniškai tą būtų įmanoma padaryti su kažkokiais pluginais ar modifikacijom.. Bet aš nelabai norėčiau ten leistis. Ypač, kai nematau geros priežasties tą daryti.
Svetimas wrote:
Mano pirminė idėja buvo maždaug tokia, kad be bendros forumo dalies, padaryti kelias atskiras skirtingų moderatorių valdomas "valstybes", "diskusijų salas", kuriose jų savininkai, moderatoriai (vienas arba keli) tvarkytųsi savo skirtingais stiliais. Tada galbūt konkurencijos būdu išsisluoksniuotų kažkas įdomaus. Toks modelis su tam tikru workaround'u leistų įgyvendinti ir "moderatoriaus teisės savo temoje" galimybę, nes kurio nors forumo nario sukurtą temą galima būtų perkelti į jo valdomą "salą".
Teoriškai skamba visai įdomiai..

Sakykim, kad forumas "Aktyvios diskusijos" yra ta pirmoji sala, kurią by default moderuoji tu. Kai atsiras norinčių turėti (ir moderuoti) nuosavus sub-forumus, tada galėsim juos apsvarstyti case-by-case.
Svetimas
moderatorius

2018-08-12 15:05

Vilius wrote:
2018-08-12 14:35
Sakykim, kad forumas "Aktyvios diskusijos" yra ta pirmoji sala, kurią by default moderuoji tu. Kai atsiras norinčių turėti (ir moderuoti) nuosavus sub-forumus, tada galėsim juos apsvarstyti case-by-case.
Tai kol kas apsistojam ties tuo. Siūlau kitiems forumo nariams siūlyti naujas idėjas, kritikuoti jau pasiūlytas, išreikšti pageidavimus dėl savo ar su kuo nors kooperatyviai valdomo sub-forumo ar pan.
Svetimas
moderatorius

2018-08-12 15:05

fizikanas wrote:
Sejanus wrote:

Nes to tik ir betruko argumentu neturinciam ir diskusija pralaiminciam visaziniui - galimybes trinti nepatinkancias zinutes.
Tau, kaip dideliam analogijų mėgėjui, analogija: mėtyti šiukšles pas kažką namuose, nėra gražu. :)

O, šiaip, jei rimčiau, man, asmeniškai, kažkam netikusių ar nepatikusių žinučių perkėlimas kažkur į atskirą atšaką, dažnu atveju atrodo geriau, nei tiesiog jų trynimas. Nes taip nedingsta informacija apie netikusias ar nepatikusias žinutes, kuri kartais irgi gali būti gana iškalbinga. Pvz. galėtum tada Sejanui oponuoti savo "saloje" ar kažkur kitur dėl jo diktatoriškų manierų ar visažiniškumo. :)
Sejanus
senbuvis

2018-08-12 15:29

O gal keturių su puse aktyvių narių forume vis gi kažkaip įmanoma visiems keturiems su puse nariams diskutuoti kartu, nesiskirstant į saleles :)
Bet jei jau darysi, tai sukurk iškart man vieną. Pavadink Normalios diskusijos. Dėkui :)
Nes taip nedingsta informacija apie netikusias ar nepatikusias žinutes, kuri kartais irgi gali būti gana iškalbinga.
Tikra tiesa. Ypač, kai dalis tų žinučių būna paties moderatoriaus/administratoriaus.
Svetimas
moderatorius

2018-08-12 17:33

Sejanus wrote:O gal keturių su puse aktyvių narių forume vis gi kažkaip įmanoma visiems keturiems su puse nariams diskutuoti kartu, nesiskirstant į saleles :)
Ar turi kažkokių konkrečių pasiūlymų, ar paniurzgėsi kaip koks tikras lietuvis? :) Iš kur čia pas tave toks optimizmo trūkumas?

"Keturi su puse aktyvių narių forume" nėra visas šis forumas. (Ir kas yra tie "keturi su puse aktyvių narių forume" tavo manymu? Šiaip smalsu).
Istorija rodo, kad tame "keturių su puse aktyvių narių forume" karts nuo karto sugeba įvykti keistos trintys tarp įvairių forumo dalyvių ir karts nuo karto parašinėja visokie keistuoliai. Taip pat jo moderatoriumi patapo žmogus, kuris forume šiuo metu apsilanko ir gali apsilankyti kažkur vidutiniškai 1-3 kartus per savaitę.
Sejanus wrote:Bet jei jau darysi, tai sukurk iškart man vieną. Pavadink Normalios diskusijos. Dėkui :)
"Salų" (sub-forumų) pagaminimas būtų jau nebe mano sritis. Be to, jei kažkas dar užsinorėtų salos "Normalios diskusijos", bus interesų konfliktas, tad siūlyčiau apie tai pagalvoti ir susigalvoti "Sejanaus normalios diskusijos" ar kažkokį kitą pavadinimą.
Sejanus wrote:
Svetimas wrote:Nes taip nedingsta informacija apie netikusias ar nepatikusias žinutes, kuri kartais irgi gali būti gana iškalbinga.

Tikra tiesa. Ypač, kai dalis tų žinučių būna paties moderatoriaus/administratoriaus.
Nelabai supratau, apie ką tu čia?
O, šiaip, moderatoriai ir administratoriai irgi yra žmonės, kurie retkarčiais gali norėti pablevyzgoti.
Sejanus
senbuvis

2018-08-12 18:17

Svetimas wrote:
2018-08-12 17:33
Sejanus wrote:O gal keturių su puse aktyvių narių forume vis gi kažkaip įmanoma visiems keturiems su puse nariams diskutuoti kartu, nesiskirstant į saleles :)
Ar turi kažkokių konkrečių pasiūlymų, ar paniurzgėsi kaip koks tikras lietuvis? :) Iš kur čia pas tave toks optimizmo trūkumas?
Tai kaip tik aš optimistiškai manau, kad įmanoma keturiems su puse žmogaus sugyventi ir diskutuoti normaliai, tereikia trupučio geranoriškumo vienas kitų atžvilgiu, trupučio konstruktyvumo diskusijose, ir trupučio mažiau lindimo į užpakalį visokiems naujokams.

O va kažkas pesimistiškai mano, kad jau reikia visiems susirinkti savo žaislus ir eiti į atskirus smėlio dėžės kampus... ;)
"Keturi su puse aktyvių narių forume" nėra visas šis forumas. (Ir kas yra tie "keturi su puse aktyvių narių forume" tavo manymu? Šiaip smalsu).
Šiaip iš akies/lempos sugalvojau skaičių. Mintis ta, kad mūsų labai mažai, ar keturi su puse, ar šeši su trim dešimtosiomis ne tiek svarbu.
Istorija rodo, kad tame "keturių su puse aktyvių narių forume" karts nuo karto sugeba įvykti keistos trintys tarp įvairių forumo dalyvių ir karts nuo karto parašinėja visokie keistuoliai.
Aha, labai smagu. Primena vaikystę.
Bet kad jau moderatoriumi esi tu, tai nematau priežasčių, kodėl smėlio dėžės lygio apsitrynimai turėtų tęstis. Netikiu, kad tu užsiimtum tokiais mažvaikizmais, ar jų skatinimu, ar jau ypač - iniciavimu. Todėl viskas bus gerai.

"Salų" (sub-forumų) pagaminimas būtų jau nebe mano sritis. Be to, jei kažkas dar užsinorėtų salos "Normalios diskusijos",
...first come first served! :D
Nelabai supratau, apie ką tu čia?
O, šiaip, moderatoriai ir administratoriai irgi yra žmonės, kurie retkarčiais gali norėti pablevyzgoti.
Apie tai, kad kartais, hipotetiškai, pasitaiko, nesakau kad šiame forume taip būna, bet kartais teoriškai gali būti kituose lesser forumuose, kad moderatoriai inicijuoja ar skatina apsižodžiavimus, kalbant vaikiškais terminais „pirmi prasideda“, ir paskui ištrina selektyviai žinutes, ar nebūtinai selektyviai bet vis tiek su implikacija kad jie čia ne prie ko, o „kalti“ tik kiti. Tai palikus žinutes netrintas žymiai geriau matytųsi visa istorija ir kas iš tiesų čia, t.y. ne čia bet hipotetiniuose lesser forumuose, skatina nekonstruktyvias peštynes. Tą turėjau omeny.
Vilius
administratorius

2018-08-12 19:00

Sejanus wrote:
2018-08-12 15:29
Bet jei jau darysi, tai sukurk iškart man vieną. Pavadink Normalios diskusijos. Dėkui :)
Prašau.
Post Reply