Kokią knygą dabar skaitai?

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą

Ar skaitote knygas?

Taip
105
81%
Retai
20
16%
Ne
4
3%
 
Total votes: 129
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-06-03 21:14

Man tai šitas patiko su katinais:
Andrė Mari Amperas (Ampere) turėjo du katinus: mažą ir didelį. Atsibodo jam nuolat varstyti katinams duris, tad pagalvojęs surado išeitį. Durų apačioje išpjovė dvi skyles: vieną didelę – didžiajam katinui ir kitą mažą – mažajam.
http://mokslasplius.lt/mokslo-naujienos ... hologijoje

:)
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-06-03 21:19

Akela wrote: kaip su katinu valė spektroskopą (ar kažką panašaus)?
Nežinau, apie kokią knygutę kalbate, bet išvalė būtent spektroskopą, ir būtent su katinu. O tas katinų kankintojas Vudas, pasirodo, buvo pokštininkas kaip reikiant. :mrgreen:
Vos pradėję skaityti „Mokslą ir gyvenimą“, sužinome, kaip Vudas su katinu išvalė spektroskopą, kaip aiškino policininkui Doplerio efektą, kaip demaskavo pensiono šeimininkę, gaminusią pusryčius iš vakarykščių pietų likučių, kaip sukūrė miražo modelį. Kadangi tos istorijos visiems žinomos, čia paminėsime tik vieną epizodą iš Vudo biografijos.

Vudas gyveno Paryžiuje. Vienu aukštu žemiau buvo įsikūrusi kažkokia dama, kuri dėžėje ant palangės augino vėžlį. Kartą Vudas nusipirko rinkinį įvairaus dydžio vėžlių, o iš šepečio pasigamino įnagį jiems transportuoti. Vos tik dama išeidavo iš namų, Vudas pakeisdavo jos dėžėje buvusį vėžlį kitu – didesniu. Po kurio laiko dama pastebėjo, kad jos vėžlys auga neregėtais tempais, ir pranešė apie tai žurnalistams. Tačiau kaip tik tuo metu Vudas pritrūko didelių vėžlių, todėl didesnius ėmė keisti mažesniais. Per savaitę vėžlys dėžėje sumažėjo ligi pirmykščio dydžio. Apie šį keistą reiškinį rašė Paryžiaus laikraščiai, o žinomas biologas netgi sugalvojo rimtą mokslinį paaiškinimą.
http://mokslasplius.lt/mokslo-naujienos ... hologijoje
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-06-03 22:21

Singuliaras wrote:Man tai šitas patiko su katinais:
Andrė Mari Amperas (Ampere) turėjo du katinus: mažą ir didelį. Atsibodo jam nuolat varstyti katinams duris, tad pagalvojęs surado išeitį. Durų apačioje išpjovė dvi skyles: vieną didelę – didžiajam katinui ir kitą mažą – mažajam.
http://mokslasplius.lt/mokslo-naujienos ... hologijoje

:)
Žinau šitą, todėl - nusižiūrėjau nuo Ampero - mano katė iš virtuvės į sandėliuką (ten jos wc dėžė) ir lenda pro skylę duryse :) Specialiai jai išpjauta ir dar su uždanga, kurią pastumia nosim (nepriklauso wc "durims" būti atviromis).
Singuliaras wrote:Nežinau, apie kokią knygutę kalbate, bet išvalė būtent spektroskopą, ir būtent su katinu.
Daba galvoju... gal tai buvo "Linksmoji fizika" ar "Fizikai juokauja" :?
User avatar
Kasharas
pradedantis
Posts: 146
Joined: 2007-10-18 20:29

2008-06-04 17:15

Akela wrote:...mano katė...
O aš galvojau, kad panelė Akela kačių nemėgsta... :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-06-04 21:12

Kasharas wrote:
Akela wrote:...mano katė...
O aš galvojau, kad panelė Akela kačių nemėgsta... :)
Aš tiesiog moku jas paruošti :twisted:
User avatar
Kasharas
pradedantis
Posts: 146
Joined: 2007-10-18 20:29

2008-06-05 00:14

Akela wrote:Aš tiesiog moku jas paruošti :twisted:
Net neabejoju, irodymų neprašysiu pateikti :wink:
Kiek beje laiko jau augini savo katyte?
modose
naujokas
Posts: 5
Joined: 2008-10-08 18:16

2008-10-08 19:31

Skaitau Dalios Jazukevičiūtės romaną "Anarchistės išpažintis".
Rekomenduoju visiems perskaityti, ypatingai moteriškosios lyties atstovėms,
tai išties įdomus vienos "laisvų pažiūrų" moters gyvenimas,
kuriame, žinoma, netrūksta vyrų ir nuotykių, bet taip pat susimąstoma apie tokius
egzistencinius klausimus kaip "kiek svarbi mums yra mirtis? kas bus po jos?
kodel zmones jos taip bijo ir taip nori gyventi?" .
Žodžiu, neišduosiu viso siužeto, bet kąsnelis, galiu pasakyti,
išties skanus ir lengvas. :ok:
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-10-08 19:35

Kai užaugsi, pati juoksiesi, kad tokios knygos patiko... ;)
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2008-10-09 13:59

skaitau tik mokslinę fantastiką ir daugiau nieko. Pastaraisiais metais labai mažai. Šiuo metu bandau skaityt kompiuterio ekrane vieną knygą, kurią sunku bibliotekoje gaut, gana reta iš PFAF serijos :D

O šiaip mėgstu knygas, bet ypač mokslinę fantastiką ir siaubo literatūrą. NEKENČIU FENTEZI ŽANRO. visokių žiedų valdovų, poterių ir kito šlamšto.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2008-10-09 14:27

O šiaip mėgstu knygas, bet ypač mokslinę fantastiką ir siaubo literatūrą. NEKENČIU FENTEZI ŽANRO. visokių žiedų valdovų, poterių ir kito šlamšto.
Durnas ar kaip? Kokius kriterijus teikei vertindamas ištisą žanrą?
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2008-10-09 15:13

7x wrote:
O šiaip mėgstu knygas, bet ypač mokslinę fantastiką ir siaubo literatūrą. NEKENČIU FENTEZI ŽANRO. visokių žiedų valdovų, poterių ir kito šlamšto.
Durnas ar kaip? Kokius kriterijus teikei vertindamas ištisą žanrą?

asmeninius, žinoma :shock: man nepatinka pasakos apie drakonus, elfus ar burtininkus ir tiek. Taigi visą šį žanrą nurašau į šiukšlių dėžę. Mėgstu MOKSLINĘ fantastiką. Pabrėžiu. Bet vėl gi, taigi čia tik mano nuomonė, nebūtina taip "užsipult". :)
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2008-10-09 15:21

Fantasy nėra vien apie drakonus ir burtininkus, o jei taip ir būtų, tai vis tiek gana kvaila priežastis nemėgti žanro. Skamba maždaug taip: "nesvarbu kokia išvystyta ir daugiaprasmė būtų knygos mintis ar koks įtraukiantis bei intriguojantis siužetas, pilnas puikiai išplėtotų veikėjų, knyga man nepatiktų, jei joje būtų drakonas". Na, papasakok, kokias fantasy skaitei?
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2008-10-09 16:32

Tame ir esmė, kad skaičiau vos keletą (pavadinimų dabar neprisiminsiu, buvo tai jau prieš 7 metus), tačiau supratau, kad tie tavo drakonai NE MAN, aišku ? :lol: galima čia ginčytis iki apsišikimo, tu vistiek nepriversi manęs pamėgti pasakas apie raganas ir burtininkus :mrgreen: čia tiesiog skonio reikalas. Nekenčiu knygu, kur veikėjai būna kokie nors burtininkai, troliai ar drakonai. Dėl to viską suvedžiau į fentezi žanrą. Nes ten kaip taisyklė nors vienas toks atsiras.
FooBar
naujokas
Posts: 118
Joined: 2004-12-08 19:06

2008-10-09 20:31

R. Zelazny Ambero kronikos su savo princais (n-logija)
M. Murkokas Kalaviju rikis, karaliene ir karalius (trilogija)
Farmeris su savo visatomis.
Kokybiska fentezi, bet be raganu, burtininku, troliu ar drakonu :)
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-10-09 20:52

Psichoanalize paskutiniu metu susidomėjau. Tai jau kuris laikas sėdžiu prie klasikos: Froid, Jung, Frankl & Co. Baigsiu gal kokiu Lacanu.

Grožinės seniai beskaičiau. Net vasarą kažkaip progos nenutaikiau. :(
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2008-10-10 15:32

7x wrote:
O šiaip mėgstu knygas, bet ypač mokslinę fantastiką ir siaubo literatūrą. NEKENČIU FENTEZI ŽANRO. visokių žiedų valdovų, poterių ir kito šlamšto.
Durnas ar kaip? Kokius kriterijus teikei vertindamas ištisą žanrą?
O kur tu matai, kad kas nors vertina visą žanrą? Buvo tiesiog pareikšta, kad tam tikro žanro nemėgsta, o ne, kad tam tikras žanras yra blogas. Aš va irgi mėgstu sci-fi ir nemėgstu fantasy, kad ir kokie pastarojo siužetai būtų įdomūs, o charakteriai išplėtoti. Žanrą žanru daro ne išplėtoti charakteriai ar siužetas, o tam tikri tam tikram žanrui būdingi atributai, kurie ir gali būti nemėgiami. Be to, kad susidaryt nuomonę patinka ar nepatinka tas žanras, nebūtina perskaityt visus to žanro kūrinius, ar ne.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2008-10-10 16:20

Kūrinį geru ar blogu daro ne atributai, o būtent siužetas, veikėjai, atmosfera, mintys, stilius. Yra ar nėra tų atributų, kūrinys vis tiek egzistuos, štai parašyti gerą grožinę knygą be siužeto ir veikėjų kažin ar kas sugebėtų.
Be to, kad susidaryt nuomonę patinka ar nepatinka tas žanras, nebūtina perskaityt visus to žanro kūrinius, ar ne.
Tai jo, pilnai pakanka keleto knygų, kurių net pavadinimų neprisimeni.

Vo aš nepernešu knygų, kuriose yra juodaplaukių veikėjų. Užknisantis atributas. Tipo nėra kitų spalvų ar ką? Kur blondinai ir raudonplaukės?
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2008-10-10 16:36

7x wrote:Kūrinį geru ar blogu daro ne atributai, o būtent siužetas, veikėjai, atmosfera, mintys, stilius. Yra ar nėra tų atributų, kūrinys vis tiek egzistuos, štai parašyti gerą grožinę knygą be siužeto ir veikėjų kažin ar kas sugebėtų.
Be to, kad susidaryt nuomonę patinka ar nepatinka tas žanras, nebūtina perskaityt visus to žanro kūrinius, ar ne.
Tai jo, pilnai pakanka keleto knygų, kurių net pavadinimų neprisimeni.

Vo aš nepernešu knygų, kuriose yra juodaplaukių veikėjų. Užknisantis atributas. Tipo nėra kitų spalvų ar ką? Kur blondinai ir raudonplaukės?

privedimas iki absurdo... Gal užteks ?
Post Reply