Ekologiška bulvė ir ekologiška elgsena

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2008-09-18 13:05

Akela wrote:
aivaras wrote:Žmonės pasisakantys už ekologišką maistą paprastai jo patys neaugina ne?
.. augina tas ekologiškas daržoves. Kadangi negali "pilt chemijos", tai tos bulvės niekad nebūna labai gražios - tai jas varputis puola (jo šaknys eina kiaurai bulvės gumbą) tai apgraužia kas, ir didelių nedaug...

Tėvų kaimynas irgi ūkininkauja, tik ne ekologiškai. Chemiją pila tonom, jo lauke auga tik bulvės, jokių piktžolių, vabalai jų ir neėda, atrodo net paukšteliai tą jo bulvių lauką ratu apskrenda - dėl visa ko pikta :mrgreen:
Bulvės didžiulės, gražios - kaip iš paveiksliuko, sveikos viena vienon - jas labai gerai perka :)
Tiesa, pats tų gražiųjų bulvių augintojas jų nevalgo - maistui perkas iš mano tėvų ekologiškas - mažas, vietom varpučio prabadytas ir kažkokių vabalų apgraužtas :)
- yra kaime bujojanti nuostata "miesčionys viską suės", kartais vietoj "miesčionys" įterpiama tautybė ar rasė ar partija...

:crazy:
p.s.
.. o ko norėti, jei tos partijos, tautybės, intelektualai tesugeba juos "runkeliais" išvadinti...
sapa
naujokas
Posts: 32
Joined: 2008-01-24 14:18

2009-01-31 08:35

Dabar madinga Obamos tema. Šis vaikis lyg ir akcentuoja atskiras pozityvo detales, lyg ir bando prispausti gobšumą, neatsakingumą, nevisuomeniškumą etc.
Gal tai irgi gali būti elgesio ekologiškumo požymis, nors gal tai kol kas skamba tik žmogiškajam emociniam lygmeny, o kaip atrodytų to visuomeninių procesų išraiška, kuri turi turėti aiškiai apibrėžiamą struktūrą, hierarchiją, sandarą etc. Ar šio obamiškai garbačioviško vyksmo - nepagristo visuomeninių procesų aiškia sandara, jų raidų privalomu chronologiškumu - nelaukia fiasko. O gal vienas ekologiškas momentas sukelia/sukels kitą ekologišką momentą ar net momentus... bent kartais...
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2009-02-12 15:32

Ar šitas žmogus, naudodamasis kažkokiais arbitraliais kriterijais, visur kabina kažkokį efemerišką/paslaptingą ekologiškumą ir mano, kad pasakė kažką prasmingo?

O tas dialogas tarp Juozo ir sapos turėtų patekt į kokius nors vadovėlius...
matadoras
naujokas
Posts: 4
Joined: 2009-02-11 12:48

2009-02-13 10:51

Man rodos, kažkas iš čia esančių pasigavo naują buzzwordą. Gal vietoj „ekologiškas elgesys“ (kas, mano kuklia nesąmone, yra nuomonė, tfu, na, supratot) sapa nori pasakyti „doras, teisingas elgesys“, tik per „mandrumą“ neišeina? Tada išties filosofija – moralės klausimai iškyla – kuo pasižymi tas „doras, teisingas elgesys“, kas ir kokiais argumentais remdamasis tai nustatė...
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2009-02-13 12:28

Bet tai apie moralę temų ir taip yra užtektinai, o jei ir nori užvest pokalbį iš naujo ta tema, tai sugalvoti savo žargoną, kurio beveik niekas nesupranta, yra labai prastas būdas pradėti diskusiją... labai jau panašu į diletantišką "filosofą", kuris pažaidęs sąvokų prasmėmis manosi atradęs kažką originalaus.
sapa
naujokas
Posts: 32
Joined: 2008-01-24 14:18

2009-04-02 07:11

matadoras wrote:Man rodos, kažkas iš čia esančių pasigavo naują buzzwordą. Gal vietoj „ekologiškas elgesys“ (kas, mano kuklia nesąmone, yra nuomonė, tfu, na, supratot) sapa nori pasakyti „doras, teisingas elgesys“, tik per „mandrumą“ neišeina? Tada išties filosofija – moralės klausimai iškyla – kuo pasižymi tas „doras, teisingas elgesys“, kas ir kokiais argumentais remdamasis tai nustatė...
Na, man atrodo, kad „doras, teisingas elgesys“ daugiau tinka asmeniui, o kas labiau tinka visuomeniniam kontekstui pavadinau „ekologišku elgesiu“ juk pabandyti galima, ar duosi per galvą...:).
Visgi manau, kad pasvarstyti šiaip - anaip sveika, nors gal ir ne visada iš to kas racionalaus gaunas...:)

Ir kodėl dabar esanti visapusiškoji krizė „nepersifrazuoja“ į pernitratintą juodą bulvę lėkštėje?
Gal godumo/nitratų perviršis debalansavo visuomenės/natūralaus produkto pusiausvyrą...
sapa
naujokas
Posts: 32
Joined: 2008-01-24 14:18

2009-04-02 07:18

sovijus wrote:Ar šitas žmogus, naudodamasis kažkokiais arbitraliais kriterijais, visur kabina kažkokį efemerišką/paslaptingą ekologiškumą ir mano, kad pasakė kažką prasmingo?
Žinoma, o kaipgi be arbitralių kriterijų, be jų būtų visiškas mėšlas... :)
...tik svarbu, kad jie būtų vieši, tai yra daug kieno naudojami.... :)
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2009-04-02 11:48

Nors Sapos sapalionių kai kur beveik nesupratau, o po to lioviausi skaityti jo post'us, bet norčiau jį apginti. Išsireiškimas "ekologiška elgsena", kiek esu susidūręs, yra vartojamas daugelyje kontekstų, ypač ten, kur norima pabrėžti ne "dorumą ar teisingumą", kaip kažkas čia sakė, bet išsaugojimą. Pvz - kultūros ekologija, moralės ekologija ir t.t.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2009-04-02 22:11

Singuliaras wrote:Nors Sapos sapalionių kai kur beveik nesupratau, o po to lioviausi skaityti jo post'us, bet norčiau jį apginti. Išsireiškimas "ekologiška elgsena", kiek esu susidūręs, yra vartojamas daugelyje kontekstų, ypač ten, kur norima pabrėžti ne "dorumą ar teisingumą", kaip kažkas čia sakė, bet išsaugojimą. Pvz - kultūros ekologija, moralės ekologija ir t.t.
Kitaip sakant tu pirmiausia sapos teiginius išvadinai sapaliojimais, kaip ir nemaža dalis kitų pasisakiusių temoje ( manau tam įtakos daug padarė red bulio paistalai) o paskui vis tik daėjo pasidomėt, kas gi ta ekologiška elgsena yra iš tikrųjų ir paaiškėjo, kad kvailys visai ne sapa. :)
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2009-04-02 23:42

Liucipher wrote:Kitaip sakant tu pirmiausia sapos teiginius išvadinai sapaliojimais, kaip ir nemaža dalis kitų pasisakiusių temoje ( manau tam įtakos daug padarė red bulio paistalai) o paskui vis tik daėjo pasidomėt, kas gi ta ekologiška elgsena yra iš tikrųjų ir paaiškėjo, kad kvailys visai ne sapa. :)
Konkrečiai apie kultūros ekologiją kapitalizmo paradoksų akivaizdoje viena ausimi buvau girdėjęs tada, kai Sapos šiame forume nebuvo nė kvapo. Po jo pasirodymo, deja, nekilo noras labiau tuo pasidomėti.

O jo net pats pirmas postas jau kažkoks "įtartinas"...
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2009-04-03 09:11

Singuliaras wrote:O jo net pats pirmas postas jau kažkoks "įtartinas"...
Labai smalsu kuris gi sakinys tau "užkliuvo"? :)
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2011-05-12 05:24

Amerika pradėjo žmones šaudyti ekologiškomis kulkomis.

http://www.military.com/news/article/Ma ... RC=army.nl
Post Reply