"Tu Ir aš esame viena"

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.
User avatar
Marius Urbelis
pradedantis
Posts: 180
Joined: 2008-10-14 17:01

2008-11-18 18:37

Marius Urbelis wrote:
Senis wrote:
Marius Urbelis wrote: Jei dievas=gamta, tai tai lygiai tas pats, nes dievas=dievas.
Deja turiu nuliudinti,- ne tas pats.
Ziurint grynai logiskai jei A sutapatinamas su B, vadinasi:
ARBA A neegzistuoja ARBA B neegzistuoja (kaip atskiras vienetas)
Taigi skirtumas yra empirinis- arba dievo nera arba gamtos nera. As kaip racionaliai mastantis zmogus renkuosi gamta (matomai ir Einsteinas)
Tu gali rinktis dieva - tavo valia.
programuok toliau
Siulau si Mariaus "argumenta" ideti i koki nauja skepforumo skyreli "Visu laiku top 10 geriausiu argumentu" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote]

ok tik neiskirpikit is konteksto, kaip katik senis padare
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2008-11-18 19:01

Marius Urbelis wrote: ok tik neiskirpikit is konteksto, kaip katik senis padare
Sakai pridejus konteksta fraze "programuok toliau" jau pasidaro argumentu ? :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol:
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2008-11-18 19:30

Marius Urbelis wrote:
Senis wrote:
Marius Urbelis wrote: Einsteinui -> gamta == dievas.o tai reiškia, kad gamta atskirai neegzistuoja nuo dievo
Netiesa, - atvirksciai,- Einsteinas ko gero mane, kad "dievas atskirai neegzistuoja nuo gamtos".
t. y. lygiai tas pats
Ne tas pats -> vienas is ju egzistuoja, kitas - tik sinonimas. (Trumpesne mano atsakymo versija.)
Last edited by senis on 2008-11-18 20:23, edited 1 time in total.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2008-11-18 19:36

Ką tik žiūrėjau naujausią Coen'ų filmą, bet Klounaiži, šita diskusija daug juokingesnė. :lol:
miegas
naujokas
Posts: 2
Joined: 2009-02-15 02:00

2009-02-15 02:05

Bohmo interviu , visas dalis butu gerai paziureti :love:

http://www.youtube.com/watch?v=wyX_vwjp5qs
mingis
pradedantis
Posts: 342
Joined: 2006-10-05 08:44

2009-05-07 17:32

mberto wrote:Esu girdejes labai ydomia minti: - mazdaug - "tu ir as esame viena". Sios minties visiskai nesuprantu, bet gerai butu i tai labiau isigilinti. Su sia mintimi galiu susieti tokias mano mintis:

1. Mane kaip zmogu sudaro daugybe lasteliu, kurias as suvokiu kaip save. Tas suvokimas, gali buti klaidingas, taciau is, mano nuomone, rimto saltinio esu girdejes teigini, kad sios lasteles yra "as", beje, kad lastele taip pat turi samone. Kad dar labiau priartinti sia minti prie zmogaus galima butu uzduoti sitoki klausima: ar lastele priimtu save manimi?

2. Kiekviena zmogu ytakoja aplinkiniai veiksniai - tame tarpe ir kiti zmones. Gal but sia ytaka galima butu prilyginti "atskiro" individo ar daikto, desnio, idejos... buvima kitame.

3. Taip pat esu girdejes, kad mums sis suvokimas yra svetimas del to, kad musu kultura yra linkusi zvelgti i skirtumus, o ne panasumus.
Viskas labai supaprastėja dualizme. Vienas paprastas žingsnis – savim suvoki ne ląstelių rinkinį, ne smegenų neuronus, o tai, kas tuose neuronuose įrašyta – informaciją, algoritmą, smegenų operacinę sistemą. Ląstelės – hardas, sąmonė – softas. Ne viena atskira ląstelė turi sąmonę, o smegenų kompiuteris kaip ląstelių rinkinys. Belieka tik prisiminti, kokiu būdu ta operacinė sistema į smegenis pakliūva – ogi apmokymo būdu, pirmaisiais gyvenimo metais kartu su kalba ir moralės normų rinkiniu. O ta kalba ir moralės normos – visuomeninė sąmonė – yra visos visuomenės daugelio metų produktas. „Kiti žmonės“ ne tai kad įtakoja konkrečią asmenybę, bet asmenybė ir yra visų tų kitų žmonių – mūsų protėvių – kūrinys. Teiginys „Aš esi tu“ reiškia labai paprastą dalyką – mūsų visų sąmonės operacinė sistema yra ta pati, visi mes mąstom tais pačiais žodžiais, priimam panašius tų pačių moralės normų algoritmo padiktuotus sprendimus. Kiekvienas atskiras asmuo – tai tik skirtingos to paties kompakto instaliacijos.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-05-08 16:49

O girdėjot apie tokį dalyką Qualia ? :fear:
User avatar
Marius Urbelis
pradedantis
Posts: 180
Joined: 2008-10-14 17:01

2009-05-14 22:46

negirdėjau, angliškai nelabai suprantu
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-05-15 01:19

Sunku nusakyti, kas tai yra, bet gan palitęs paaiškinimas yra per spalvas. Tarkim raudonumas. Tau raudona spalva gali būti "rausvesnė" nei kad man ir panašiai, ir atvirkščiai. Arba galvos skausmas, maisto skonis ir pan. T.y. grynai pojūčiai. Neva yra toks pojūčių matas. Aš pats nelabai tikiu qualia (trūksta informacijos), tačiau pasiskaityt labai įdomu. Iš to kyla dar toks "zombio argumentas". Irgi labai įdomu :) įsivaizduok žmogų, kuris neturi qualia. Tarkim jis atsako į "dirginimą", t.y. moka pamėgdžiot žmogų, kuris jaučia skausmą (jo mimiką, gestus ir t.t.), bet iš tiesų nieko nejaučia.

Manau klaidų aiškinime nepadariau :ax:
mingis
pradedantis
Posts: 342
Joined: 2006-10-05 08:44

2009-05-15 08:16

MaikUniversum wrote:O girdėjot apie tokį dalyką Qualia?
Bet tai juk apie mechaninę reiškinio pusę, apie tai, kad galbūt skirtingai veikia mūsų sensoriai? Ar tai kuo nors susiję su tema apie asmenybę, apie tai, kaip iš tų sensorių medžiagos susikuriam loginį pasaulio vaizdą? Neregiui ramiausiai gali papasakot, kas tai yra spalvos ir jis pradės laisvai šitom sąvokom operuoti, nors ir neturės nė mažiausio supratimo, ką tai reiškia fiziškai. Koks skirtumas, „ant lempų“ ar „ant tranzistorių“ mūsų procesoriai, Intel ar AMD – Windowsai tai juk visų tie patys?
Falco
pradedantis
Posts: 133
Joined: 2006-07-07 20:29

2009-05-15 15:59

MaikUniversum wrote:Sunku nusakyti, kas tai yra, bet gan palitęs paaiškinimas yra per spalvas. Tarkim raudonumas. Tau raudona spalva gali būti "rausvesnė" nei kad man ir panašiai, ir atvirkščiai. Arba galvos skausmas, maisto skonis ir pan. T.y. grynai pojūčiai. Neva yra toks pojūčių matas.
Spalvų atveju skiriasi bangų dažniai, todėl gal ir galima objektyviai nusakyti, kas yra raudona, o kas rausva. Kažin ar geras toks aiškinimas.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-05-15 17:14

Bangų dažnį skiria MAŠINOS :) o kaip su žmongaus pojūčiais ? Aišku, ir žmogų galima pavadinti "mašina" bet nuo to problema nepranyks, nes visų mūsų pojūčiai subjektyvūs :)
mingis
pradedantis
Posts: 342
Joined: 2006-10-05 08:44

2009-05-15 17:59

Falco wrote:Spalvų atveju skiriasi bangų dažniai, todėl gal ir galima objektyviai nusakyti, kas yra raudona, o kas rausva.
Tikriausiai, kad taip. MaikUniversum Qualia, matyt, šiek tiek apie kitką – ar fizinis pojūtis, kurį sukelia raudona spalva, tiksliau, tai, kaip tą elektrocheminį sensorių signalą interpretuoja smegenys – ar jis visiems mums yra toks pats? Ką vienas mato „raudonai“, kitam gal atrodo „žaliai“ ar dar kaip nors. Skirtingai nuo mašinos, žmogaus pojūčiai turi dar vieną papildomą grandį – atpažinimą sąmonėje/pasąmonėje. Psichologiniai žaidimai. Bet esmės tai nekeičia – bangų ilgis kaip ir objektyvus, sukelti pojūčiai irgi atitinka tą objektyvų reiškinį, todėl susikalbėti galim. Abstrakčios savokos „raudona“ ir „žalia“ šiaip jau bespalvės ir matyt kad tikrai atitinka objektyvų šviesos bangų ilgį.
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2009-05-18 12:23

mingis wrote: „raudona“ ir „žalia“ šiaip jau bespalvės ir matyt kad tikrai atitinka objektyvų šviesos bangų ilgį.
Ne visai. Zalia atitinka 520–570 nm bangu ilgio ruoza, o raudona 625-740 nm bangu ilgio ruoza.
Taigi zalia issibarsciusi spektre per 50 nm intervala, o raudona per 115 nm intervala.
http://en.wikipedia.org/wiki/Green
http://en.wikipedia.org/wiki/Red
Tikriausiai del to ir atsiranda subjektyvus spalvos suvokimas, nes nera tokio vieno bangos ilgio, kuris atitiktu "zalia", ar "raudona" ar "melyna"
ar bet kokia kita spalva...
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-05-18 15:05

mingis wrote:Skirtingai nuo mašinos, žmogaus pojūčiai turi dar vieną papildomą grandį – atpažinimą sąmonėje/pasąmonėje.
Manau būtent čia ir yra esmė.
User avatar
Marius Urbelis
pradedantis
Posts: 180
Joined: 2008-10-14 17:01

2009-05-19 20:27

senis wrote:
mingis wrote: „raudona“ ir „žalia“ šiaip jau bespalvės ir matyt kad tikrai atitinka objektyvų šviesos bangų ilgį.
Ne visai. Zalia atitinka 520–570 nm bangu ilgio ruoza, o raudona 625-740 nm bangu ilgio ruoza.
Taigi zalia issibarsciusi spektre per 50 nm intervala, o raudona per 115 nm intervala.
http://en.wikipedia.org/wiki/Green
http://en.wikipedia.org/wiki/Red
Tikriausiai del to ir atsiranda subjektyvus spalvos suvokimas, nes nera tokio vieno bangos ilgio, kuris atitiktu "zalia", ar "raudona" ar "melyna"
ar bet kokia kita spalva...
manu čia tik susitarimas grįstas dauguma žmonių

kai kas įdomaus iš wikipedijos:
Taip pat kai kurie kompiuterių mokslininkai mano, kad dirbtinio intelekto tyrinėjimai gali padėti išspręsti sąmonės ir kūno santykio problemą. Jie tiki, kad nuolat kompiuteriuose vykstantis abipusis ryšys tarp techninės įrangos ir programinės įrangos yra panašus į ryšį tarp sąmonės ir kūno, todėl nauji atradimai kompiuterių moksle gali padėti išspręsti ir sąmonės ir kūno santykio problemą.
Post Reply