Ar nukankintum kūdikį, kad užbaigtum pasaulio kančias?

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.

Ar nukankintum nekaltą kūdikį, kad užbaigtum viso pasaulio kančias?

Taip
28
56%
Ne
22
44%
 
Total votes: 50
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2010-12-28 14:06

Alchi wrote:Kūdikis yra naujas žaidėjas pasaulyje, jis dar niekaip neprisidėjo prie pasaulio kančių - kodėl jis turėtų kentėti dėl žmonių, kurie tas kančias patys sau sukėlė.
Lygiai taip pat žymi dalys kenčiančių žmonių taip pat nėra kalti dėl tų kančių. Kaip minėjau, tarp jų yra dešimtys milijonų kūdikių. Ar jie labiau kalti nei tas vienas? :) Ar vis tik čia vadovaujamės ne nuoseklia logika, teisingumu ar dar kažkuo, o elementariais emociniais pseudoargumentais, kurių paskutiniuose keliuose diskusijos puslapiuose netrūko? :)
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2010-12-28 14:10

ok tau atrodo teisinga nukankinti, tai ar kankintum vat siandien kudiki,kad visi butu happy? :)
User avatar
Transgresija
skeptikas
Posts: 553
Joined: 2010-08-22 12:49

2010-12-28 14:56

RB, man atrodo, kad tu sutapatini objektyvią tikrovę/logiką su teisingumu ir nuoseklumu (ar kategoriniais imperatyvais?)... Aš aišku suprantu, kad ten buvo taikomas dvigubas standartas ir aklumo principas (konteksto nesuvokimas), bet kodėl mums reikėtų vadovautis moraliniu universalizmu? Juk nėra jokių logiškai neredukuojamų principų, o jei ir nesugebame kažko pagrįsti, tai tik rodo, kad galiausiai viskas susiveda ne į racionalumą, bet į iracionalų subjektyvistinį dogmatizmą. Priklausomai nuo situacijos aš pasisakyčiau ir už ir prieš kūdikio nukankinimą. Pagrindinis mano argumentas būtų asmeninis interesas. Kam man tas kūdikis, kas jis toks man? Ar aš jį vertinu? Jei ne, tai man argumentu būtų pats skaičius, nes didesnį tokių man bereikšmių žmonių skaičių vertinčiau labiau nei 1 vaikelį. Nežinau kodėl, bet gal daryčiau ir kitaip... Taigi, nežinojimas yra dorybė.
User avatar
insurrectum
pradedantis
Posts: 493
Joined: 2006-09-28 15:01

2010-12-28 15:02

Reika wrote:ok tau atrodo teisinga nukankinti, tai ar kankintum vat siandien kudiki,kad visi butu happy? :)
Čia kažkokia neegzistuojanti dilema. Žmonės seniausiai tuos kūdikius galabija sunkvežimiais: per kiekvieną karą, ir kiekvieną kartą, kai neatiduoda viso savo turto badaujančiai Afrikai. O kas iš jūsų šiemet neišgelbėjo nė vieno kūdykio Pakistane ir Haityje!? :evil:

O šiaip, labai elementari situacija: dvi mamos su dviem kūdikiais negyvenamoj saloj, kur maisto pakanka tik vienai = viena mama su vienu kūdikiu ir dviem lavonais. Spėju, ši lygtis būtų teisinga daugiau nei 90% atvejų.
User avatar
Transgresija
skeptikas
Posts: 553
Joined: 2010-08-22 12:49

2010-12-28 15:11

Tema suformuluota taip, kad mes nekalbam apie abstraktų kūdikį ir abstrakčią žmoniją, bet apie kažką kas gali būti labai realus žmogelis. Man pvz. visų Kinijos gyventojų gyvybės nėra svarbesnės už mylimo žmogaus. Įvedus į klausimą asmeninį interesą situacija pasikeičia.
Hubertas
pradedantis
Posts: 203
Joined: 2008-12-27 15:19

2010-12-28 15:30

RB wrote: Ar vis tik čia vadovaujamės ne nuoseklia logika, teisingumu ar dar kažkuo, o elementariais emociniais pseudoargumentais, kurių paskutiniuose keliuose diskusijos puslapiuose netrūko? :)
Logiškai tada galima nužudyti visus tuos, kurie kenčia pasaulyje, kad nesikankintų. Jei nužudysim vaiką tai vis tiek,turbūt, bus neteisinga jo atžvilgiu.
O šitas žaidimas, man kaip tik atrodo sumanytas patikrint vertybinį, emocinį tvirtumą ar kažkaip.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2010-12-28 15:52

Hubertas wrote:Logiškai tada galima nužudyti visus tuos, kurie kenčia pasaulyje, kad nesikankintų.
Huh? Kaip, kodėl ir iš ko tai seka?
Hubertas wrote:O šitas žaidimas, man kaip tik atrodo sumanytas patikrint vertybinį, emocinį tvirtumą ar kažkaip.
Ghmmm... Aš kiek suabejočiau, kiek prasminga „diskusija“, kurios argumentai susiveda į „kaip tu gali net pagalvoti apie kūdikio kankinimą, koks tu niekšas, kur tavo sąžinė“ ir t. t. ;)

(OK, OK, ir apskritai, ką aš veikiu šitoje temoje? :) )
Alchi
pradedantis
Posts: 249
Joined: 2010-01-01 18:48

2010-12-28 16:02

RB wrote: Ar vis tik čia vadovaujamės ne nuoseklia logika, teisingumu ar dar kažkuo, o elementariais emociniais pseudoargumentais, kurių paskutiniuose keliuose diskusijos puslapiuose netrūko? :)
Kur tu ten randi emocinius argumentus?
Sakau, pagal teisingumo principą nukankinti nekalto žmogaus negalima - kas kam neaišku?
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2010-12-28 16:19

Alchi wrote:
RB wrote: Ar vis tik čia vadovaujamės ne nuoseklia logika, teisingumu ar dar kažkuo, o elementariais emociniais pseudoargumentais, kurių paskutiniuose keliuose diskusijos puslapiuose netrūko? :)
Kur tu ten randi emocinius argumentus?
Sakau, pagal teisingumo principą nukankinti nekalto žmogaus negalima - kas kam neaišku?
O kaip su trolley problem?(buvo ir mūsų forume). Juk negalima perjungti bėgių taip kad suvažinėtų nekaltą žmogų?
User avatar
fėja
naujokas
Posts: 15
Joined: 2010-11-30 20:01

2010-12-28 17:51

Reika wrote:o butina kazka daryti?
tiesiog gyvenk kaip iki siol gyvenai, ka tau labai reik nutraukti ,kazkokio zmogaus kancias,kurio nei mates, nei girdejas?
sazine uzgraus, o kudiki nukankinus tai rami paliks?
Tu bent mastai? tu bent stebejai kada kankinimus?(kad ir gyvuno)

Ir siaip ,jei tau nerupi kudikis,kodel turetu rupeti zmonija... nes didesnis skaicius?
Kaip sakoma, vieno žmogaus mirtis - tragedija, o milijonų - tik statistika. :D

Bet prisimink, kad po nukankinimo juk bus visi laimingi, įskaitant ir tave. O laimingų žmonių sąžinė paprastai negraužia :)
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2010-12-28 17:56

bet as ir dabar laiminga :P
User avatar
fėja
naujokas
Posts: 15
Joined: 2010-11-30 20:01

2010-12-28 18:01

Reika wrote:bet as ir dabar laiminga :P
Tai lygiai, kaip tu ten kažką pavadinai sadistu, tave būtų galima pavadinti egoiste :)

Ir šiaip, jei klausimas būtų "Ar nukankintum prasigėrusį valkatą, kad užbaigtum pasaulio kančias?", tai spėju, atsiskleistų ir tavo polinkis į sadizmą. :)
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2010-12-28 18:40

sorry, valkatos nera blogi zmones, jie pasirinko toki kelia, o ne ejo vogti/plesti.

Manau dauguma pasirasytu, jei reiktu nukankinti ,koki politika, serijini zudika,pedofila...
Alchi
pradedantis
Posts: 249
Joined: 2010-01-01 18:48

2010-12-29 13:43

VYTS wrote:O kaip su trolley problem?(buvo ir mūsų forume). Juk negalima perjungti bėgių taip kad suvažinėtų nekaltą žmogų?
Įsiskaityk dar kartą ir pamatyk pagrindinį skirtumą tarp šitų dviejų problemų.

Tramvajaus dilemoje tu neturi pasirinkimo - bet kuriuo atvėju mirs nekalti žmonės. Vienu atvėju penki, kitu vienas. Paprasta matematika. Aišku, jeigu tas vienas žmogus būtų mano žmona, motina, vaikas etc., tai tada jau ir mano teisingumo jausmas sušlubuotų.

Kūdikį, tu gali pasirinkti ir nenukankinti. To kaina - žmonių kančios - viskas kaip buvo, taip ir liks. Status quo šiuo atvėju mane tenkina.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2010-12-29 13:51

Tramvajaus dilemoje tu neturi pasirinkimo - bet kuriuo atvėju mirs nekalti žmonės. Vienu atvėju penki, kitu vienas. Paprasta matematika. Aišku, jeigu tas vienas žmogus būtų mano žmona, motina, vaikas etc., tai tada jau ir mano teisingumo jausmas sušlubuotų.
:D
Bet tu juk supranti, jog panaikinęs žmonių kančias iš karto išgelbėsi umm tūks... ne in the long run - milijardus gyvybių? Mirtis = kančia, nukankini viena kūdikį ir badaujantys Afrikos vaikai nei badauja, nei miršta nuo maliarijos, AIDS, nėštumo, ginkluotų konfliktų. Taigi jei jau nori sverti, tai pasverti gana lengva.
Alchi
pradedantis
Posts: 249
Joined: 2010-01-01 18:48

2010-12-29 14:09

Ir tu neįsiskaitei.

Aš nenužudysiu (savo laisva valia) tų nekaltų milijonų nuo maliarijos, juos nužudys gyvenimas, o ne aš. Dėl savo sąžinės ramybės (kaip jau sakiau, kai kurie turi, kai kurie ne) aš pasirenku status quo.

Savanaudiška? Taip.
Ar man tai rūpi? NE
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2010-12-29 15:23

Tai ir tramvajaus dilemoje tu nieko nežudysi, juos nužudys tramvajus. Nužudys arba vieną, arba daugiau.
User avatar
fėja
naujokas
Posts: 15
Joined: 2010-11-30 20:01

2010-12-29 19:48

Reika wrote:sorry, valkatos nera blogi zmones, jie pasirinko toki kelia, o ne ejo vogti/plesti.

Manau dauguma pasirasytu, jei reiktu nukankinti ,koki politika, serijini zudika,pedofila...
Na, dievas juk paaukojo savo valkatą sūnų vardan mūsų milijonų. :)
Et... kur jūsų krikščioniškos vertybės... :D
Post Reply