Ar nukankintum kūdikį, kad užbaigtum pasaulio kančias?

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.

Ar nukankintum nekaltą kūdikį, kad užbaigtum viso pasaulio kančias?

Taip
28
56%
Ne
22
44%
 
Total votes: 50
Alchi
pradedantis
Posts: 249
Joined: 2010-01-01 18:48

2010-12-29 14:09

Ir tu neįsiskaitei.

Aš nenužudysiu (savo laisva valia) tų nekaltų milijonų nuo maliarijos, juos nužudys gyvenimas, o ne aš. Dėl savo sąžinės ramybės (kaip jau sakiau, kai kurie turi, kai kurie ne) aš pasirenku status quo.

Savanaudiška? Taip.
Ar man tai rūpi? NE
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2010-12-29 15:23

Tai ir tramvajaus dilemoje tu nieko nežudysi, juos nužudys tramvajus. Nužudys arba vieną, arba daugiau.
User avatar
fėja
naujokas
Posts: 15
Joined: 2010-11-30 20:01

2010-12-29 19:48

Reika wrote:sorry, valkatos nera blogi zmones, jie pasirinko toki kelia, o ne ejo vogti/plesti.

Manau dauguma pasirasytu, jei reiktu nukankinti ,koki politika, serijini zudika,pedofila...
Na, dievas juk paaukojo savo valkatą sūnų vardan mūsų milijonų. :)
Et... kur jūsų krikščioniškos vertybės... :D
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2010-12-29 21:23

nezinau, bet as net mirstanciam vandens stiklines nepaduociau jei mano nuomone jis butu nevertas
User avatar
fėja
naujokas
Posts: 15
Joined: 2010-11-30 20:01

2010-12-29 22:41

Šiaip, jei į temą, tai dar reikėtų apsvarstyti, kiek ta pasaulio kančių pabaiga atneštų naudos, o kiek nuostolių.
User avatar
Bybukas
naujokas
Posts: 32
Joined: 2010-11-24 17:50
Location: KLAIPEDA

2010-12-30 09:49

fėja wrote:Šiaip, jei į temą, tai dar reikėtų apsvarstyti, kiek ta pasaulio kančių pabaiga atneštų naudos, o kiek nuostolių.
sutinku. beje manau, kad pasauliui daugiau naudos atnestu jei zmogaus cia isvis nebeliktu :). Reikai, siulau paziureti filma "Unthinkable"- ten kaip tik i tema gales pasinarplioti savo jausmu kruvoje. Gal netgi ir teisinga, kad kaikuriose salyse moterys politikoje nera laukiamos... :wink: Na, dabar jau pulkit... 8)
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2010-12-30 10:26

maciau, labai geras filmas.
Bet as kaip ir filme pasinaudociau galimybe iseiti ir nieko nezinoti, o ne likciau stoveti ir stebeti :)

Bet moterys taikesni sutverimai :)
User avatar
Bybukas
naujokas
Posts: 32
Joined: 2010-11-24 17:50
Location: KLAIPEDA

2010-12-30 10:33

Reika wrote:maciau, labai geras filmas.
Bet as kaip ir filme pasinaudociau galimybe iseiti ir nieko nezinoti
as irgi :) labai jau abejotini rezultatai ir vienu ir kitu atveju
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2010-12-30 10:43

na as is tu ,kurie nemato ir sirdies nesiskaudina :D
Alchi
pradedantis
Posts: 249
Joined: 2010-01-01 18:48

2010-12-30 22:51

7x wrote:Tai ir tramvajaus dilemoje tu nieko nežudysi, juos nužudys tramvajus. Nužudys arba vieną, arba daugiau.
Na Taip.
Ir tuo pačiu ne visai.

Iš esmės, tai man sunku pasirinkti "racionalųjų" pasirinkimą kūdikio dilemoje, nes aš gelbėju arbą kūdikį, arba žmoniją. Žmonija yra man per didelis dalykas, kad aš sugebėčiau ją suvokti ir jausti empatiją. Žmonija yra kokia ji yra ir man nesinori jos keisti. O va apsaugoti vieną nekaltą kūdikį man yra lengviau negu "panaikinti žmonijos kančias". Manau, kad žmonija netgi nėra verta tokios aukos.

Va kiek daug papildomų priežasčių radau, kodėl neverta panaikinti žmonijos kančių (galėčiau manau ir daugiau sugalvoti).

O štai kai kalba eina apie tramvajaus atvėjį, tai racionalus pasirinkimas lengviau į galvą ateina, kadangi iki 9 skaičiuoti dar nesunkiai moku (jei jau 10 žmonių, viskas, jau man galvą pradeda skaudėti).
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2011-01-05 10:02

Tai tu teigi, kad tavo pasirinkimas šiuo atveju būtų grynai emocinis? Ir dar, tu teigi, kad būtent emocinis pasirinkimas yra kažkuria prasme teisingas? Tai yra, tu naudojiesi vien tik moraline intuicija?
Alchi
pradedantis
Posts: 249
Joined: 2010-01-01 18:48

2011-01-20 18:07

Sry, kad taip ilgai neatrašiau.

Pirma, tai pasakysiu, kad mane užknisa, kai tokias sudėtingas problemas nori suskaidyti iki vieno paprasto dalyko, neatsižvelgiant į nieką kitą.

Jeigu nori į tai žiūrėti, kaip į matematinį uždavinį - TAIP, nukankinti kūdikį reikia.

Jeigu nori pagalvoti apie šį tą daugiau, nei numerius, tai tampa daug sudėtingiau ir aš viską įvertines, sakau, kad ne. Asmeninės savybės sako, kad tai nėra gerai. Moraliniu požiūriu tai irgi nėra gerai. Kokios čia vertybės iškyla? Visų žmonių patogus (!) gyvenimas yra svarbiau. Kas yra kančios? Ligos, nepriteklius, etc. Kalbame apie jų panaikinimą, jeigu tai iš viso yra įmanoma. Nu ir kas iš to, kad tos kančios dings? Visi bus laimingi? (Baisiai nuobodus pasaulis). Kančios visgi yra vienas iš progreso variklių.

Aš nesakau, kad reikia stengtis sukelti sau kančių (jos pačios atsiras), jų reikia stengtis išvengti. Tačiau nemanau, kad lengviausas būdas išvengti kančių duoda naudos. Jau geriau dirbti ir panaikinti tas kančias sunkiu darbu, taip tobulės visa žmonija, o ne tiesiog nužudyti vieną žmogų ir gyventi visiems laimingai. Kaip ten JFK sakė? Mes keliaujam į mėnulį ne todėl, kad tai yra lengva, bet todėl, kad tai yra sunku...

Žodžiu, jeigu ten būtų ne kančios, o "Ar nukankintum kūdikį, tam kad išgelbėtum milijoną žmonių nuo H bombos?", tada taip. Kitokiu atvėju, neverta.
Alchi
pradedantis
Posts: 249
Joined: 2010-01-01 18:48

2011-01-20 19:22

Pirma, tai pasakysiu, kad mane užknisa, kai tokias sudėtingas problemas nori suskaidyti iki vieno paprasto dalyko, neatsižvelgiant į nieką kitą.

Tai nieko nekeičia

Tau tai matematinis uždavinys. Man ne.

[OT]

P.S. juokinga, tačiau Sudaužyto lango parabolė yra naudojama pasakyti, kad karas yra ne naudingas, o žalingas (Duh), tačiau 2PK iš esmės ištraukė JAV iš didžiosios depresijos, o po karo sekusiais dešimtmečiais atnešė amerikiečiams gerą gyvenimą (nes nebuvo rimtos konkurencijos) ir pavertė supervalstybe. Aišku likusios valstybės buvo sugriuvosios...

P.P.S. žinok manau panašų argumentą galima taikyti kosmoso programoms. Jos tiesioginės naudos neduoda, o už išleistus pinigus galima būtų daug vargingų žmonių nupirkti pora morkų pagraužti. Ar ne? Ar jau čia netinka, nes kalba eina apie mokslą? [/OT]
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2011-01-20 20:30

Kosmoso programos kaip tik įrodo, kad kančios nebūtinos (o tik trukdo) investuoti į technologijas. Ar jos buvo vertos tų resursų kitas klausimas.
Alchi
pradedantis
Posts: 249
Joined: 2010-01-01 18:48

2011-01-20 21:12

Sorry, kaltas, prastas pavyzdys kuris visai suvėlė temą. Bet, okay, brendam į girią pažiūrim, kas iš to išeis.

Šiaip kosmoso programa parodė, kad nereikalingas karas, kad būtų technologinė pažanga. Karas yra kančia, bet kančia nėra tiktai karas. O dabar čia jau galima ginčytis, dėl kosmoso programos ir ar tikrai ji tokia nekalta.
Karo nebuvo, tačiau buvo kitoks konfliktas... šaltasis karas, kuris iš esmės buvo masinis penio didumo palyginimo konkursas. Vienas iš kosmoso programos tikslų buvo nušluostyti Sovietams nosį ir tai buvo padaryti. Didžiuliai pasiekimai buvo atlikti. Tačiau dabar viskas nurimę, kosmoso tyrimas nebėra taip gausiai finansuojamas, kaip senais laikais ir galima, sakyti, jis šiek tiek sustabarėjas. Mes nuskridome į mėnulį prieš kiek metų? Žodžiu nebėra motyvacijos. Tiesiog iš idėjos niekas nedaroma (šitas terminas labai laisvai panaudotas).

Žinai kada kosmoso tyrinėjimai atsigaus? Kai žmonės susivoks, kad žemėje darosi ankšta, ir reikės ieškoti resursų ir gyvenamosios vietos, tada persikraustysim į Marsą, Mėnulį, t.t. Bet tai įvyks dėl reikalingumo, jeigu nori, galima labai lengva ranka pritaikyti tokį pasakyma - nes Žemėje žmonės kentės.

Nesuprask manęs neteisingai. Žmonijos kančia nėra vienintelis progreso variklis. Tačiau jis labai didelis ir galingas, o vien smalsumo neužtenka.

Tema visai pasiklydo, ar dar nori tęsti? Nes man jau darosi baisu, kaip viskas susipina.
User avatar
SCnazi
pradedantis
Posts: 215
Joined: 2011-02-05 21:20

2011-02-10 11:42

įdomi apklausa :D .. sprendžiant iš atsakymų čia dauguma turėtų būti idealistai sociopatai, nors gali būti ir teoretikai :lol: Todėl prieš atsakant į šį klausimą siūlau pasitikrinti, arba pasitreniruoti, pvz. - šratinuku smarkiai bakstelt kūdikiui į akutę (galima maximos akropolyje nutaikyt progą, kai kokia jauna mama su vežimėliu užsižiopsos) :mrgreen:
Pirate
naujokas
Posts: 51
Joined: 2011-03-27 18:54
Location: Tarkim Kaunas

2011-03-27 19:15

jei atsiranda toks poreikis, reiskia, pasaulis nevertas tokiu auku
Post Reply