Ar nukankintum kūdikį, kad užbaigtum pasaulio kančias?

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.

Ar nukankintum nekaltą kūdikį, kad užbaigtum viso pasaulio kančias?

Taip
28
56%
Ne
22
44%
 
Total votes: 50
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2010-12-27 00:43

Vyts tu realiai pamastai...jei butu klausimas ar verta nukankinti kudiki , tada gali filosofuoti.
Dabar klausimas AR nukankintum(TU), cia net neklausiama ar leistum(taip lengviau nusisukti ir nematyti, nei paciam teptis rankas)...Cia uztenka tiesiog saltai prisipazinti ar esi toks zmogus,kuris galetu.
As asmeniskai manau dauguma negaletu :)

O jei jau filosofuojant,koks gyvenimas gautusi,jei visos kancios dingtu?pradetum labiau vertinti si egzistavima zemeje?
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2010-12-27 00:53

Reika wrote:Vyts tu realiai pamastai...jei butu klausimas ar verta nukankinti kudiki , tada gali filosofuoti.
Dabar klausimas AR nukankintum(TU), cia net neklausiama ar leistum(taip lengviau nusisukti ir nematyti, nei paciam teptis rankas)...Cia uztenka tiesiog saltai prisipazinti ar esi toks zmogus,kuris galetu.
Tada labai jau kvailas klausimas. Vistiek turbūt taip.
Reika wrote:O jei jau filosofuojant,koks gyvenimas gautusi,jei visos kancios dingtu?pradetum labiau vertinti si egzistavima zemeje?
Biesai žino. Galima įsivaizduoti kaip tik nori, matyt.
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2010-12-27 00:55

turbut TAIP? kankintum kudiki? :? tu tikrai saunus zmogus
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2010-12-27 00:56

Reika wrote:turbut TAIP? kankintum kudiki? :?
A ką daryt?
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2010-12-27 01:02

o butina kazka daryti?
tiesiog gyvenk kaip iki siol gyvenai, ka tau labai reik nutraukti ,kazkokio zmogaus kancias,kurio nei mates, nei girdejas?
sazine uzgraus, o kudiki nukankinus tai rami paliks?
Tu bent mastai? tu bent stebejai kada kankinimus?(kad ir gyvuno)

Ir siaip ,jei tau nerupi kudikis,kodel turetu rupeti zmonija... nes didesnis skaicius?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2010-12-27 01:06

Reika wrote:Ir siaip ,jei tau nerupi kudikis,kodel turetu rupeti zmonija... nes didesnis skaicius?
O jei tau rūpi kūdikis, kaip tau gali nerūpėt žmonija, į kurią įeina dešimtys milijonų dabar gyvenančių kūdikių ir milijardai, gimsiančių ateityje? :) Kurių nemažas skaičius, beje, bus nužudyta, mirs nuo ligų, bado ir t. t., dažnai gan didelėse kančiose.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2010-12-27 01:08

Reika wrote:o butina kazka daryti?
tiesiog gyvenk kaip iki siol gyvenai, ka tau labai reik nutraukti ,kazkokio zmogaus kancias,kurio nei mates, nei girdejas?
sazine uzgraus, o kudiki nukankinus tai rami paliks?
Tu bent mastai? tu bent stebejai kada kankinimus?(kad ir gyvuno)

Ir siaip ,jei tau nerupi kudikis,kodel turetu rupeti zmonija... nes didesnis skaicius?
Reika, iš kur išmokai tokio diskusijų meno? :lol:
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2010-12-27 01:10

:lol: elementaru, as ju nematau ir sirdies neskauda.
O ir siaip,jei jau tu kanciu,bado,maro ir t.t. nebus,kur bus sukisti besidauginantys zmones(nemirstantys nuo ligu ir kitko ankciau laiko)? issiusti i kosmosa ieskotis kitos vietos?

Vyts as tik isakau savo nuomone, jei tau ji nelogiska ar nepatinka, nemano bedos. Bet tavo pasakymas , kokie visi grybai,nes nesugeba nuzudyti kudikio debiliskas
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2010-12-27 02:16

Reika wrote:Vyts as tik isakau savo nuomone, jei tau ji nelogiska ar nepatinka, nemano bedos. Bet tavo pasakymas , kokie visi grybai,nes nesugeba nuzudyti kudikio debiliskas
Turėjau galvoje, kad grybai tie, kurie mano, kad nereikėtų. Tie, kurie mano kad reikėtų, bet nesugebėtų - tiesiog wussies (ir aš tik pusiau juokauju).
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2010-12-27 08:58

wow, saunu tiesiog, tu aukotum betka,kad tik pasaulis laimingesnis taptu? koks tu didvyris ar tiesiog sadistas su didybes manijos sindromu :)
ir isvis ko tau tas nelaimingasis pasaulis rupi?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2010-12-27 10:17

VYTS wrote:Man tai kilo toks klausimas: ar panaikinus žemėje kančias joje dar kas nors liks? (nes papraščiausias būdas išspręsti kančių problemą - neskausmingai eutanuoti viską, kas sąmoninga :twisted: ).
Aš klausčiau ne "ar liks kas nors?", bet "ar pasaulis be kančios liks toks, kokį mes jį pažįstame?". Skausmas, tiek fizinis, tiek dvasinis, dažnai yra grįžtamasis ryšys, per kurį pasaulis mus moko vengti pavojaus, ar tiesiog nedaryti kvailų dalykų. Kažin, iš kur Hubertas žinotų, kad nereikia liesti iki raudonumo įkaitusios skardos, jei kada nors nebūtų to netyčia pabandęs?
Hubertas
pradedantis
Posts: 203
Joined: 2008-12-27 15:19

2010-12-27 12:46

Reika wrote:Vilius teisingai pastebejo.Hubertai ar kaip tu ten,siuo klausimu esi idiotas,jei tau i sava kudiki butu nusispjaut tai gal geriau nesidaugink,nes tikri tevai greiciau patys mirs nei kankins savo vaika. As asmeniskai net svetimo,nesugebeciau kankint.Lengva pasakyt,paaukokim,bet ar pats galetum imt ir nuzudyt?(yra viskokiu,kurie ir neprasyti vaikus kankina,gyvunus zudo)
Tai kai tu sėdi šiltai prie savo PC tai, žinoma, gali pūstis, kad gali numirti dėl savo vaiko (tuo aš visiškai tikiu) bei lengvu liežuvio mostu pavadinti kitą idiotu. Aš tik norėjau priversti, bent jau minties eksperimente išeiti iš komforto zonos ir daugiau mažiau sąžiningai pagalvoti ką darytum. Turėdamas galvoj Milgramo eksperimentą būtų įdomu kiek žmonių taip pasielgtų su savo vaikais, kai autoritetas reikalaujantis kankinti būtų visa žmonija. Bet jei jau mano adresu ima byrėti epitetai: idiotas, tai, matyt, perlenkiau lazdelę. Atsiprašau. Aš kaip dar nepatyręs tėvystės instinkto, galbūt, turėčiau prisipažinti, kad nežinau ar atsilaikyčiau prieš tokį minios spaudimą.
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2010-12-27 15:02

ok ok, del 'idioto' atsiprasau,bet tavo experimentas tikrai nevykes, nes kol nepatiri tevyste lengva pasakyti,kad aukotum kad ir savo tevus, svarbu pasaulyje taika butu :dry:
tiesiog uztenka vaikui susirgti ir jau to uztenka, kad viska padarytum,kad tik jis pasveiktu.(bet abejoju,kad aukociau kita kudiki,kad sava isgelbeciau, zmonija man nerupi)
Alchi
pradedantis
Posts: 249
Joined: 2010-01-01 18:48

2010-12-28 09:51

Kolegos, nuklydot į smulkmenas ir asmeniškumus.

Aš tai klausimą šiek tiek kitaip suvokiu, nei jūs. Ne tiek apie tėvystę, ar empatiją, o labiau apie teisingumą. Kūdikis yra naujas žaidėjas pasaulyje, jis dar niekaip neprisidėjo prie pasaulio kančių - kodėl jis turėtų kentėti dėl žmonių, kurie tas kančias patys sau sukėlė. Todėl ne, aš nenukankinčiau kūdikio ir abėjoju, ar tas kančių panaikinimas visgi kūdikį nužudžius ilgai užsitęstų. Čia gautųsi, kaip koks loterijos laimėjimas, nemokamai tavo kančias panaikino, bet dažnai būna, kad loterijos lengvi pinigai lengvai ateina, lengvai ir išeina (aišku būna visko, tačiau :roll: )

Taigi malonu matyti, kad 18 žmonių (manęs neskaičiuojant) turi teisingumo jausmą. Kad ir koks abstraktus ir bereikšmis jis gali atrodyti.
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2010-12-28 10:20

o man smalsu, kas tie 25 pasaulio gelbetojai :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2010-12-28 14:06

Alchi wrote:Kūdikis yra naujas žaidėjas pasaulyje, jis dar niekaip neprisidėjo prie pasaulio kančių - kodėl jis turėtų kentėti dėl žmonių, kurie tas kančias patys sau sukėlė.
Lygiai taip pat žymi dalys kenčiančių žmonių taip pat nėra kalti dėl tų kančių. Kaip minėjau, tarp jų yra dešimtys milijonų kūdikių. Ar jie labiau kalti nei tas vienas? :) Ar vis tik čia vadovaujamės ne nuoseklia logika, teisingumu ar dar kažkuo, o elementariais emociniais pseudoargumentais, kurių paskutiniuose keliuose diskusijos puslapiuose netrūko? :)
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2010-12-28 14:10

ok tau atrodo teisinga nukankinti, tai ar kankintum vat siandien kudiki,kad visi butu happy? :)
User avatar
Transgresija
skeptikas
Posts: 553
Joined: 2010-08-22 12:49

2010-12-28 14:56

RB, man atrodo, kad tu sutapatini objektyvią tikrovę/logiką su teisingumu ir nuoseklumu (ar kategoriniais imperatyvais?)... Aš aišku suprantu, kad ten buvo taikomas dvigubas standartas ir aklumo principas (konteksto nesuvokimas), bet kodėl mums reikėtų vadovautis moraliniu universalizmu? Juk nėra jokių logiškai neredukuojamų principų, o jei ir nesugebame kažko pagrįsti, tai tik rodo, kad galiausiai viskas susiveda ne į racionalumą, bet į iracionalų subjektyvistinį dogmatizmą. Priklausomai nuo situacijos aš pasisakyčiau ir už ir prieš kūdikio nukankinimą. Pagrindinis mano argumentas būtų asmeninis interesas. Kam man tas kūdikis, kas jis toks man? Ar aš jį vertinu? Jei ne, tai man argumentu būtų pats skaičius, nes didesnį tokių man bereikšmių žmonių skaičių vertinčiau labiau nei 1 vaikelį. Nežinau kodėl, bet gal daryčiau ir kitaip... Taigi, nežinojimas yra dorybė.
Post Reply