Dekonstrukcija (WTF?)

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2010-01-10 02:17

Dekonstruktorius wrote:Tu neįsikerti, mielasis pupuliuk. Man nusispjaut ant tiesos ne mažiau nei jums. Viskas sukasi aplink mano Ego ir man nusispjaut, kad darau labai panašią pamatinę prezumpciją - fenomenalizmą/fenomenologiją. Skirtumas tik tas, kad jūs esate kolektyvistai ir tikite kolektyviniu žinojimu daug smarkiau, negu aš. Aš tuo tarpu į tai žiūriu žymiai atsargiau, nes...
Na tavo pamatinė prezumpcija yra, švelniai tariant, piece of shit. Taip pat kaip krikščionių fundamentalistų pamatinė prezumpcija, jog pasaulis yra pažinus per Jėzų, yra piece of shit. Arba tu jos nesugebi padoriai pateikti ir apginti, bet vėgi, tas pats galioja krikščionims fundamentalistams. Man ir bet kuriam sveiko proto individui turėtų rūpėti tai, kiek įrankiai, kurias naudojamės, yra veikiantys, efektyvūs, kiek jie atneša rezultatų. Empirizmas šiuo požiūriu fenomenologiją daro per visus galus. Net toks skystas mokslas kaip psichologija, kuris apibendrina subjektyvius potyrius, neša realių rezultatų. Ką, tuo tarpu, veikia tavo fenomenologija? "Away, then, with every concern that is not altogether my concern!" - su tokiu požiūriu sėdėtumėm olose ir maikoncernais rūpintumėmės iki kokių 20 metų, kol nenudvėstumėm nuo vieno iš nesuskaičiuojamos begalybės 20-mečius urvinius užlenkiančiu veiksnių. Bet taip, žinoma, nedarytumėm, nes net tas, kuris sakė "away with every concern" vadovavosi "kolektyvinio žinojimo" vaisiais, mat buvo per daug pussy, kad savo filosofiją sektų iki galo. Man patinka tas tavo naivumas, su kuriuo įrodinėji, jog nėra objektyvios "tiesos" ar "žinojimo", aiškini, kas yra pažinu, kas ne, kai niekam ir ypač mokslui tokie klausimai nerūpi. Mokslui įdomu, kaip sustabdyti H1N1 plitimą, kokios yra sąlygos gyvybei, kaip susidaro kamuolinis žaibas, o ne įrodinėti tūlam Bitininkui, jog jis yra "vienintelis lestinas tiesos kriterijus". Mokslui dar neįdomiau apibrėžinėti "kamuolinį žaibą", net jei tas apibrėžimas būtų skystas konstatavimas, jog kiekvienam individui kamuolinis žaibas yra subjektyvus fenomenologinis reiškinys.
Taigi gali spyriotis ir vartytis, rėkauti ir ūkauti, bet kiekvieną kartą, kai įsijungi kompiuterį, aš prieš tave laimiu diskusiją. Ir nieko dėl to negali padaryti, nes tavo pradinė prezumpciją, kaip jau sakiau, yra piece of shit.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-01-10 17:58

Na, tikėjausi padiskutuoti, bet...
Dekonstruktorius wrote:Užpisai.
ir
Dekonstruktorius wrote: Tingiu.
Tai nelabai ką ir pasakai, vadinasi.
Alchi
pradedantis
Posts: 249
Joined: 2010-01-01 18:48

2010-01-10 19:05

Heh ir aš čia savo trigrašį įkišti galiu :)
7x wrote:Mokslui įdomu, kaip sustabdyti H1N1 plitimą, kokios yra sąlygos gyvybei, kaip susidaro kamuolinis žaibas, o ne įrodinėti tūlam Bitininkui, jog jis yra "vienintelis lestinas tiesos kriterijus". Mokslui dar neįdomiau apibrėžinėti "kamuolinį žaibą", net jei tas apibrėžimas būtų skystas konstatavimas, jog kiekvienam individui kamuolinis žaibas yra subjektyvus fenomenologinis reiškinys.
Nors ir kaip man šita mintis patiktų, bet deja sutikti su ja negaliu. Kaip gamtos mokslams simpatizuojantis veikėjas aš visada sakysiu, kad TIKRAS mokslas yra tik Fizika ir visi iš jos išplaukę mokslai, bet norint, kad likę žmonės neverktų dėl savo klaidingo kelio, kurį jie patys pasirinko, laiks nuo laiko galima pripažinti, kad Humanitariniai ir socialiniai dalykai irgi yra mokslai. Per daug to nereikia sureikšminti, svarbu humanitarai ramūs, o mes toliau jų galim rimtais nelaikyti :lol: :lol: :lol: O šeip tai, kiek suprantu čia yra humanitarų lindyne, tai tikrai suprasit ^_^.
Juokauju. Perdėtai gal, atleiskit, toks jau mano būdas :) .

O šeip tai visi mokslai yra susipynę. Pavyzdys - aš asmeniškai netikiu, kad informatikai sugebės sukurti DI, tiesiog savo pastangomis. Jiems tikrai prireiks psichologų pagalbos, gal dar biologų - neurologų ir pan. Neverta nurašyti kažkokios tai teorijos, jeigu tu nematai, jos panaudojimo galimybių. Net ir iš pačių keisčiausių ir kvailiausių teorijų galima ištraukti krislelę tiesos - puzlės gabaliuką, kurį po to dedi į bendrą vaizdą ir bandai atspėti, kas ten pavaizduota (taip, net ir iš NSO istorijų ).

O tiesa moksle yra... reliatyvu. There I said it. Na gal matemikoje tiesa ir yra objektyvi... Bet ten ir visaip būna, arba aš tiesiog nesuprantu :guilty: . Žodžiu geriau šnekėsiu apie tai ką geriausiai išmanau - fiziką. Nors ir nelabai daug aš ten žinau, bet vis šis tas. Reliatyvios tiesos pavyzdys kurį dabar galiu sugalvoti - elektromagnetinių bangų diapazonas. Taip jis yra apibrėžtas. Netgi tiksliai, kaip kurie tikriausiai pridurs. Tačiau iš esmės niekas realybėje negali nubrėžti ribos, kada būtent pasibaigia UV ir prasideda rentgeno bangos. Arba ties kokiu dažniu šiluminius spindulius jau regime kaip regimą šviesą. Mes maždaug žinome kokiame diapazone yra UV, ar IR ir tai mums padeda skaičiavimuose ir pan. Tačiau realiai niekas for sure pasakyti negali. O iš esmės taip yra todėl, kad kintant EM bangų kiekybiniai vertei (energetiniu požiūriu), kinta jų kokybinė vertė. Mes patys nustatome, tas kokybines vertes, todėl... kad mums taip patogu. Taigi gal vadinti mokslinę tiesą reliatyvia ir neteisinga (nzn aš ne semantikas), tačiau tada ją galima vadinti - "patogia tiesa", tai kas mums yra patogu ir priimtina duotuoju momentu.

Dar vienas pavyzdys iš fizikos, kadangi dabar bandau pilnai išsiaiškinti santykius su spec. reliatyvumo teorija, tai bus iš šitos simfonijos - iš begalybės inercinių (ir ne tik) koordinačių sistemų išsirenkam, tas kurios mums padeda suprasti kaip kūnai sąveikauja. Galima imti kitą sistema, kuri bus nepatogi nagrinėti tai sąveikai, tačiau teoriškai, tai galima paskaičiuoti, tiesiog bus baisiai sudėtinga. Tiesa būtina pripažinti, kad tie patys fiziniai fenomenai vyksta lyginai taip pat skirtingose sistemose :roll: Nu gal čia prastas pavyzdys. Nujaučiu, kad per daug į lankas nuklydau. :roll:
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2010-01-25 15:35

Indukcinis metodas turi ribas... ok, lyg ir nieks neprieštarauja.
Empirizmas nėra formaliai pagrindžiamas neišeinant už empirizmo ribų... ok.
Pažinimo neįmanoma atskirti nuo pažįstančio aplinką subjekto, nes pažinimas nėra kažkoks nepriklausomai nuo subjekto plaukiojantis erdvėje, atskirai egzistuojantis objektas... ok.

So, apie ką čia tas dekonstravimas? Dekonstruktoriau (ex-Bitininke) tu jau nepyk, bet visa tai labai panašu į infantilią vaiko, susižavėjusio nauju žaisliuku, reakciją... "Wau, žėk kaip aš galiu žaisti žodžių prasmėmis ir kaip aš galiu pakankamai ilgai klausdamas "Kodėl?" priversti belenką prisipažinti, kad kažko nežino..." Tik, kad čia nėra nieko tokio įspūdingo, mano sekantis klausimas būtų, na ir?

P.S. Visas šitas dekonstruktyvizmas man panašus į žmogaus parašytų tekstų ir lingvistinės analizės metodų bandymą pritaikyti aplinkinio pasaulio pažinimui... kas, švelniai tariant, yra bullshit... čia, žinoma jei teisingai supratau?
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2010-01-25 22:10

Beje, Dekonstruktoriau, ką manai apie tokią mano esė?

http://www.elsewhere.org/pomo/1441830515/





OK. Ten yra didelis bullcrap'as random sugeneruota postmodernistinė esė... kuri tiesą sakant prasmingumu man nenusileidžia daugeliui, ką teko skaityti iš Derrida ar Focault ir pan. veikėjų (kas, prisipažinsiu, nebuvo labai daug)... galima susigeneruoti tokius esė einant šitu linku http://www.elsewhere.org/pomo/

Ir pabaigai, Dekonstruktoriau, ar esi pažįstamas su Sokalo ir "Social Text" žurnalo istorija?
Jei ne, va ji visa http://www.physics.nyu.edu/faculty/sokal/
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2010-02-03 17:08

Dekonstruktorius wrote: empirizmas yra teisingas
Kam tampyti suniui uz penktos kojos, kurios vis tiek nera ?
Jei nesupratai sios satyros, aiskinu -
Empirizmas nera nei teisingas nei klaidingas, jis tiesiog veikia ir nepasiduoda loginei analizei. O tu vis tiek bandai bandai ji visaip filosofiskai anal* ... Rezultatas bus tas, kad paprasciausiai nusoksi nuo proto. Linkiu sekmes nepasiklysti tamsiausiose proto kertelese.
User avatar
Transgresija
skeptikas
Posts: 553
Joined: 2010-08-22 12:49

2011-01-07 16:24

Radau neblogą paskaitą apie poststrūktūralizmą:

Derrida's Deconstruction Of Philosophy (1 of 2)
http://www.youtube.com/watch?v=rFY6PQRCE78

Derrida's Deconstruction Of Philosophy (2 of 2)
http://www.youtube.com/watch?v=Q2e7wBQ0 ... re=related

Rorty and The End of Philosophy (1 of 3)
http://www.youtube.com/watch?v=BLJgnfSR ... re=related

Rorty and The End of Philosophy (2 of 3)
http://www.youtube.com/watch?v=uabYtgpS ... re=related

Rorty and The End of Philosophy (3 of 3)
http://www.youtube.com/watch?v=p4eGsqle ... re=related

Ganėtinai išsamu ir paprasta.
Post Reply