Kas vyksta su pernelyg sureiksminta "tiesa"

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-05-23 10:40

xxbm10 wrote:Na, kadangi visai netycia aptikau toki nerealu foruma kaip skeptikas.org, kuriame abejojama ir propoguojama abejoti viskuo ir visada, tuomet siulau suabejoti :) teiginiu jog kiekviena pernelyg sureiksminta tiesa pradeda pati save neigti. Jeigu kazkur jau buvo diskutuota panasia tema, noreciau kad kas mesteltumet kokia nuoroda, bo tai ta mintis kazkaip jau senai sukasi mano galvoj taip ir taikydamasi kazkur buti isdestyta :)
Tiesa saves nepaneigia. Atvirksciai, o ka zmones daro manydmi, kad suprato tiesa yra kitas klausimas .
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2012-06-29 00:10

xxbm10 wrote:siulau suabejoti :) teiginiu jog kiekviena pernelyg sureiksminta tiesa pradeda pati save neigti.
Kad mes šituo teiginiu suabejotume, pirmiausia reikėjo mums juo tikėti. Kadangi netikėjom ir staiga suabejoti neišeina, tai tiesiog galim pasakyti, kad tai visiškas briedas: jei tiesa pradeda pati save neigti, vadinasi tai nėra ir nebuvo tiesa.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-29 12:12

Undine wrote:
xxbm10 wrote:siulau suabejoti :) teiginiu jog kiekviena pernelyg sureiksminta tiesa pradeda pati save neigti.
Kad mes šituo teiginiu suabejotume, pirmiausia reikėjo mums juo tikėti. Kadangi netikėjom ir staiga suabejoti neišeina, tai tiesiog galim pasakyti, kad tai visiškas briedas: jei tiesa pradeda pati save neigti, vadinasi tai nėra ir nebuvo tiesa.
Duosiu pavyzdi save paneigiancio teiginio.
Tiesos nera.
Sis teiginys paneigia pats save, todel yra logiskai klaidingas.

O tiesos sureiksminti nelabai imanoma. Tiesa yra tiesa, jos sureiksminti per daug neimanoma, jei tai yra tikra, o ne daline tiesa.
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2012-07-01 20:47

martynas wrote: Tiesos nera.
Sis teiginys paneigia pats save, todel yra logiskai klaidingas.
Jeigu teiginį „Tiesos nėra“ laikom teisingu ir dabar matom, kad jis paneigia pats save, vadinasi, dėl prielaidos, kad teiginys teisingas, klydom. :)

Kaip ir sakiau: „jei tiesa pradeda pati save neigti, vadinasi tai nėra ir nebuvo tiesa“.


Edit: kažkodėl pagalvojau, kad bandai man prieštarauti :D kai tik ateini į skeptiką, iškart razborkių nuotaika apima :D
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-07-02 11:34

Undine wrote:
martynas wrote: Tiesos nera.
Sis teiginys paneigia pats save, todel yra logiskai klaidingas.
Jeigu teiginį „Tiesos nėra“ laikom teisingu ir dabar matom, kad jis paneigia pats save, vadinasi, dėl prielaidos, kad teiginys teisingas, klydom. :)

Kaip ir sakiau: „jei tiesa pradeda pati save neigti, vadinasi tai nėra ir nebuvo tiesa“.


Edit: kažkodėl pagalvojau, kad bandai man prieštarauti :D kai tik ateini į skeptiką, iškart razborkių nuotaika apima :D
Diskusija yra humaniska razborkiu atmaina. :)
Sh.
naujokas
Posts: 2
Joined: 2013-08-04 15:46

2013-08-04 16:04

xxbm10 wrote:Na, kadangi visai netycia aptikau toki nerealu foruma kaip skeptikas.org, kuriame abejojama ir propoguojama abejoti viskuo ir visada, tuomet siulau suabejoti :) teiginiu jog kiekviena pernelyg sureiksminta tiesa pradeda pati save neigti. Jeigu kazkur jau buvo diskutuota panasia tema, noreciau kad kas mesteltumet kokia nuoroda, bo tai ta mintis kazkaip jau senai sukasi mano galvoj taip ir taikydamasi kazkur buti isdestyta :)
neteisingai suformuluota mintis, tačiau as sutinku su šiuo teiginiu. gyvenimėlis mane visą laiką verčia rinktis viduriuką, arba kitaip sakant proto būseną, kurią pavadinčiau "NEŽINAU", nes nėra tokių dalykų kaip juoda arba balta, gera arba bloga, teisinga ar neteisinga.. tai žmogiškojo proto išmislas. Teisingiausias gyvenimo būdas yra tame viduriuke. Kad ir kokį kelią pasirinksi, visada bus kas tau primins jog yra ir kitas kelias, arba kitaip sakant nėra jokių kelių. Ir man šeip dar kyla klausymas kas yra arčiau tiesos, ar mokslininkas, pasakęs "E=mc2" ar visiškas idiotas, bomžas, kuriam viskas pochui. Manau nei vienas nei kitas, arčiau tiesos yra arklys, kuris tuo metu ėda kokią nors žolę ir tiek... We dont exist, so dont worry...
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2013-08-04 16:49

Sh. wrote:neteisingai suformuluota mintis, tačiau as sutinku su šiuo teiginiu. gyvenimėlis mane visą laiką verčia rinktis viduriuką, arba kitaip sakant proto būseną, kurią pavadinčiau "NEŽINAU", nes nėra tokių dalykų kaip juoda arba balta, gera arba bloga, teisinga ar neteisinga.. tai žmogiškojo proto išmislas. Teisingiausias gyvenimo būdas yra tame viduriuke. Kad ir kokį kelią pasirinksi, visada bus kas tau primins jog yra ir kitas kelias, arba kitaip sakant nėra jokių kelių. Ir man šeip dar kyla klausymas kas yra arčiau tiesos, ar mokslininkas, pasakęs "E=mc2" ar visiškas idiotas, bomžas, kuriam viskas pochui. Manau nei vienas nei kitas, arčiau tiesos yra arklys, kuris tuo metu ėda kokią nors žolę ir tiek... We dont exist, so dont worry...
Sitoks poziuris man arti sirdies. Taciau mes gyvename ir vis tiek reikia kazkuo tiketi (sakau tiketi, nes sakyti zinau jau reiskia teigti, kad tai yra tiesa). Netgi jamant tavo pozicija reikia sakyti, kad tiesa yra, kad nezinau.
O, kad mes neegzistuojam, tai nesakyciau, nes cia vienintelis dalykas kuriuo esu uztikrintas :0
Sh.
naujokas
Posts: 2
Joined: 2013-08-04 15:46

2013-08-04 18:39

martynas wrote:mes gyvename ir vis tiek reikia kazkuo tiketi
na, jeigu reikia tikėti, tuomet prašome imti bibliją i rankas ir diskusija čia baigta. tikėti ar netikėti- niekam tai neįdomu ir nieko tai nekeičia, kai tikima arba ne, remiantis žmogiskomis smegenimis neturint jokio analogo. Tai ir belieka tiktai bandyti arba tikėti dievu kūrėju arba visą mus supantį pasaulį įterpti i skaičiukus ir raidžiukes ale tipo formules ir t.t. bet niekur tai neveda ir niekur mes neišeisime už savo proto galimybių ribos. WE DON'T EXIST
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2013-08-05 09:08

Sh. wrote:
martynas wrote:mes gyvename ir vis tiek reikia kazkuo tiketi
na, jeigu reikia tikėti, tuomet prašome imti bibliją i rankas ir diskusija čia baigta. tikėti ar netikėti- niekam tai neįdomu ir nieko tai nekeičia, kai tikima arba ne, remiantis žmogiskomis smegenimis neturint jokio analogo. Tai ir belieka tiktai bandyti arba tikėti dievu kūrėju arba visą mus supantį pasaulį įterpti i skaičiukus ir raidžiukes ale tipo formules ir t.t. bet niekur tai neveda ir niekur mes neišeisime už savo proto galimybių ribos. WE DON'T EXIST
Visiskai klysti. Cia kazkoks neprotingas nihilismas. Ar tikrai, ar tikesi ar netikesi, kazkuo, tai nieko nekeicia? Kaip tu gali sakyti, kai aplink tiek pavyzdziu, kai tikejimas (nesvarbu I Dieva ar i Ora ar i nieka) keicia zmoniu gyvenimus. O tai veda i vienoki ar kitoki gyvenimo buda, supratima, vertybes. O kas daugiau tas gyvenimas yra? Tai, kaip gali sakyti, kad tai nesvarbu ir nieko, tai nekeicia?
Kaip gali teigti, kad neiseisime uz savo proto galimybiu ribos?(na aisku techiniskai teisingas pasakymas, bet neperteikia tikruju spalvu), Kai galime palyginti dvieju zmoniu pazinimo galimybes Niutono ir vingiu Jono? Tos musu proto galimybes nera tokios jau ribotos.
Post Reply