Tikejimo reiklumas.

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2012-04-26 21:35

Filosofas wrote:Paskalis teige, jog tikintys dievu vistiek nieko nepralos.
Teige klaidingai. Kol prietaringieji gaista laika mishiose, as gerai issimiegu.
As laimejau, jie pralaimejo.
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2012-04-26 22:30

Vajezus wrote:
Rated wrote:Puikiai visi supratom ka norejo pasakyti...
Aš ne.
Jei lietuvių nėra tavo pirmoji kalba, atsiprašau.Kitu atveju arba išsipisinėji liaudies žargonu sakant, ir neturiu kitų krypčių parodyti kaip ten pat kur liaudis žino gerai.Trečias variantas tavo kalba lietuvių gimtoji ir vis tiek nesupratai siūlau pasitikrinti intelektą jei jau žodžio formos pakeisti negali,kad žodžių junginys būtų prasmingas.

eleggua wrote:
Rated wrote:Puikiai visi supratom ka norejo pasakyti...
Aš irgi nelabai... :oops:
Arba aš ypatingos išminties žmogus, arba jums abiems komentarą galiu pasiūlyti vieną iš trijų galimybių viršuje.
Kitaip tariant, netikesi, jog yra ciupakabra, jos ir nerasi
Tikėk netikėk, jei yra, užpakalį iškandžios labai gerai rasi
o jei jos ir nera, nieko nepralosi.
Vis giliau nugrimsi į iliuzijų pasaulį ir nebeskirsi pasakų nuo realybės.Jei tikėsi čiupakabra nepadidės šansai nuo to ją surasti, nebent eisi jos ieškoti.Bet ieškoti galima ir netikinti eiti, tiesiog psichologiškai sunkiau, daryti dalyką kuris tavo nuomone neturi jokio tikslo.Nesuprantu kaip gali sakyti, kad nieko neprarandi tikėdamas.Tiesiog negali tikėti.Aš tau galiu pasakyti, kad šiku doleriais.Įtikėk į tai, gal didesnė tikimybė, kad pradėsiu jais šikti.Puikiai supranti, kad tai nesąmonė, ir net norėdamas sunkiai savo smegenis praplautum, kad drįstum suabeajoti, kad galbūt aš tikrai sakau tiesą.
Viskas. Atejau, pamaciau, nepatiko - isejau. Neidomu.
Gerai, kad dar atėjai prieš išvadas darydamas ;D
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-04-26 23:52

Filosofas wrote:Gyvenimiskas pavyzdys, daznam zmogui pries atliekant svarbu darba/svarbia uzduoti reikalingas padrasinimas, kuris "ikrestu" pasitikejimo t.y tikejimo savo jegomis. Netikiu, jog nors vienas is cia esanciu ir skaitanciu nera susidures su tuo.
Na, padrąsinimas gal kartais ir reikalingas, bet ne iš įsivaizduojamų būtybių.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-04-27 06:39

Tai reikėjo iš karto sakyti - Paskalio lažybos. Dabar gi iš pirmo temos pranešimo nelabai aišku, kas čia prie ko ir į ką reikėtų atsakyti.

Su Paskalio lažybomis problema ta, kad dievo atveju niekas nežino, kaip yra iš tiesų. Variantų daug:

- Dievas yra ir apdovanoja tuos, kurie juo tiki, o netikinčius siunčia į pragarą. Laimi tuo dievu tikintis.
- Dievas yra, bet labai gerai slepiasi, nes nenori, kad juo kas nors tikėtų. Todėl tikinčiuosius siunčia į pragarą, o netikinčius apdovanoja. Laimi netikintys.
- Dievas yra ir apdovanoja tuos, kurie juo tiki, netikinčiuosius nusiunčią į skaistyklą - gal jie juo ir netikėjo, tačiau bent jau nesusidėjo su konkurentais, o tikinčius kitais dievais siunčia į pragarą :mrgreen: Laimi tie, kurie tikėjo tuo dievu bei šiek tiek mažiau laimi netikintys. Absoliučiai pralaimi tikintys kitais dievais.
- Dievo nėra. Kas laimi - neaišku, nes tiek vienai, tiek kitai pusei galima prigalvoti įvairių laimėjimų (padrąsinimas, laiko gaišimas sekmadieniais ir pan.)

Ir dar N variantų galima prigalvoti. Todėl Paskalio lažybos nėra svarus paskatinimas labiau tikėti. Atvirkščiai - gerai pamąsčius, galbūt labiau apsimoka statyti už netikėjimą, nes yra nemažai šansų susidėti su tikrojo dievo konkurentais :)
User avatar
nesvarbu
pradedantis
Posts: 164
Joined: 2013-10-21 21:19
Location: Uostamiestis

2013-10-21 22:10

Filosofas wrote:Situacija: keturi zmones, panasaus kunu sudejimo, stovi prie didelio(es) tarpeklio/duobes. Sokti butina ir kito pasirinkimo nera. Sansai persokti mazi.
Retorinis klausimas: kuris turi didesne tikimybe persokti? Pirmasis, neabejojantis, jog sugebes persokti net nesivargines. Antrasis, tikintis, kad tai imanoma. Treciasis, nieko nemanantis. Ketvirtasis, jau galvojantis apie savo laiduotuves.

Tikrasis klausimas: ar antrasis net nepersokes bus pralaimetoju?

Manau, is temos pavadinimo suprantat kur suku, tad tikiuosi nesulaukti vaikisku argumentu.
Ar antrasis net neperšokęs bus pralaimėtoju? Ne. Jei praraja gili, jis tiesiog bus lavonu, jei neperšoks ir jam jau jokio skirtumo - peršoko kiti ar guli šalimais išsitaškę kaip ir jis. Jei tarpeklis/duobė negili - irgi jokio skirtumo - išlips ir nubėgs tolyn. Nėra skirtumo, jei šokti būtina ir nėra kito pasirinkimo. Laimėtojas įmanomas tik ten, kur yra pasirinkimas. Tuo ir skiriasi sportas nuo prievartos (persekiojimo). Laimėtojas įmanomas ir reikalingas tik sporte. Taip manau.
Isengard
naujokas
Posts: 12
Joined: 2013-09-27 15:31

2013-11-17 18:25

Aš tai nešokčiau, kol man kas nors nepaaiškintu kodėl būtina šokti.
Post Reply